Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Klej elektroprzewodzacy - sposób na wykonanie ? 
Autor Wiadomość
Post Klej elektroprzewodzacy - sposób na wykonanie ?
Moze ktos wie jak tego dokonac ? wsklepie klej taki kosztuje ok 15 zl za 2 gramy co jest cena astronomiczna, chodzi mi głownie o przyklejenie ogniw slonecznych połamanych do laminatu miedzianego, klej w sklepie jest oparty o srebro. Ja wymyslilem że:

1. Mozna by wziasc zwykly klej szewski i pomieszac go z jaknajwieksza ilsocia opiłków aluminiowych

2. Wziasc klej Super-Glut i najpierw nasylac opiłków potem kropla kleju i na tą kroplę znowu opiłki aluminium i na to dopiero klejony obiekt np połamane ogniwo :)

3. Niemam zadnego trzeciego pomyslu

Prosze o pomoc


15 maja 2006, o 22:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2006, o 09:58
Posty: 25
Lokalizacja: piotrków trybunalski
Post Re: Klej elektroprzewodzacy - sposób na wykonanie ?
Dawid R napisał(a):

2. Wziasc klej Super-Glut i najpierw nasylac opiłków potem kropla kleju i na tą kroplę znowu opiłki aluminium i na to dopiero klejony obiekt np połamane ogniwo :)


nie sadze ze to jest dobry pomysl super glut predzej ci zaschnie niz zrobisz to co masz zamiar :P
http://www.elfa.se/elfa-bin/setpage.pl? ... tm&lang=pl 7 gram za 12 zl

_________________
jak sie POMYLE to mnie poprwacie:D


15 maja 2006, o 23:14
Zobacz profil
Post 
no wlasnie tu jest problem ze jest zadrogi, w sumei na alllegro po 7 zl mozna dostac za gram ale to i tak za drogo ja potrzebuje tego duuuuze ilosci :) ale ciekawy trop mamy tu w tym linku

Dwuskładnikowy klej epoksydowy z wypełniaczem srebrnym, co sprawia, że posiada doskonałe właściwości przewodzące. Szczególnie nadaje się do napraw obwodów drukowanych. W ciągu 3-5 minut tworzy przewodzące spoiny. Całkowite utwardzenie następuje po upływie około 24 godz. w temperaturze pokojowej. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do większości materiałów, z wyjątkiem tzw. "tłustych" tworzyw sztucznych.
Zakres temp.: −55 do +100 °C
Przewodność cieplna: 1,6 W/m×°C
Rezystancja właściwa: 0,001 Ω/cm

Klej epoxydowy ..... co to moze znaczyc ? z wypelniaczem srebrowym czyli to zywyca epoxydowa z pulkiem srebrowym ?


16 maja 2006, o 10:49
*****

Dołączył(a): 9 mar 2006, o 13:13
Posty: 234
Lokalizacja: Wrocław
Post 
Niestety musi być srebro. Pył aluminiowy się nie bardzo nadaje do takich celów, ponieważ ziarna Al pokryte są izolującą warstwą Al2O3. Z tego co się orientuję, to elektroprzewodzące farby aluminiowe stosuje się tylko tam, gdzie potrzebne jest przewodzenie krótkich impulsów albo prądów o wysokiej częstotliwości.


16 maja 2006, o 11:03
Zobacz profil
Post 
no wlasnie tego sie balem ze jest tam ten tlenek aluminium i on wszystko popsuje, kolega robil taki klej na bazie grafitu ale opór byl bardzo duzy, a moze ktos wie jak taki proszek srebrowy zrobic ? wiem ze sa reakcje ktore poga spowodowac strącenie pyłu srebrowego na dnie maczynia wytracenie go z jakis zwiazków ktorewczesniej siezrobilo na bazie srebra kupionego np w sklepie


16 maja 2006, o 11:27
*****

Dołączył(a): 9 mar 2006, o 13:13
Posty: 234
Lokalizacja: Wrocław
Post 
Kiedyś próbowaliśmy robić coś podobnego na bazie nanocząstek. Gdybyś wrzucił w gogle "silver nanoparticles" to byś dostał kilka (set :P ) pdf-ów na ten temat. Przeważnie redukcja (niemalże jak wywoływaczem) z roztworu AgNO3 w środowisku jakiś koloidów ochronnych.


16 maja 2006, o 11:47
Zobacz profil
Post 
O LUDZIE WYZSZA MATEMATYKA :(


16 maja 2006, o 15:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2006, o 20:54
Posty: 33
Post 
a tak na mrginesie to nie jest 7 gram za 12 zl a za 168zl 0_o a jesli kupujesz 12 lub wiecej to wtedy za szt jest 158zl :?

_________________
Obrazek
!!BHP!!
Obrazek
!!BHP!!
http://www.zanim.napiszesz.prv.pl/
!!BHP!!


16 maja 2006, o 19:03
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Dawid R napisał(a):
O LUDZIE WYZSZA MATEMATYKA :(

EEE... Naświetlasz r-r AgNO3 w H2O i się koloidalne srebro wytrąca.
Teraz trzeba to zabezpieczyć żeby przy odparowywaniu roztworu nie następywała koagulacja Ag (choć nawet jeśli to będzie bardzo drobny i już w takiej "grubszej" postaci nada sie na taki klej)


16 maja 2006, o 19:28
Zobacz profil
Post 
pomysle z tym naswietlaniem a poki co dzis wieczorem zrobie próby z kilkoma pomyslami i pomierze opór


17 maja 2006, o 10:53
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2005, o 19:18
Posty: 251
Post 
nie wiem jakie właściwości elektryczne ma, ale może tlenek ołowiu(IV)?
w końcu robi sie z niego elektrody, a zapewne jest o niebo tańszy lub nawet można samemu zrobić, problemem pozostaje toksyczność związków ołowiu, ale znowu nikt przecież nie chce tego wciągać ;]

_________________
Cytuj:
A teraz ucieramy kryształki NI3 w moździerzu, by pojedyńcze cząsteczki miały jak największą powierzchnię rea...

Idioci ciągle od nas odchodzą...


17 maja 2006, o 15:13
Zobacz profil
Post 
noi kicha wyszla zanim sie zaczelo jeszcze , wziolem pyl weglowy i opilki metalu z pod szlifiwrki (czarne zoxydowane) i g*wno z tego wyszlo opilki jak i pyl weglowy maja tak duzy opór ze szkoda gadac

Ktos tu mowil o farbie srebrzance, cos moze z tego byc !! trzebabedzie z nia sprobowac w niedzy czasie wymyslilem kolejny patent

1. Zamiast klejów elektroprzewodzacych dac zwykly klej i obok sprezynke pozłacaną bylaby ona miedzy 2 płytkami ktore chce zlaczyc.

2. zrobic ze zwyklego kleju kuleczko i w jego srodek dac mikrokropelke kleju elektroprzewodzacego i tez bybylo dobrze, i cos czuje ze chyba tak zrobie sprezynek nie maskad zwiasc a jak by klej uzywac tylko do stworzenia polaczenia (mikrokropelka) a nie do laczenia 2 plaszczyzn to by nawet 1 gram starczyl na dosc duuuuuzo klejenia, plaszczyzny zlaczylby zwykly klej, w mikrokropelka elektroprzewodzacego dawalaby przejscie tylko elektryczne, tam bedzie 0,5 V i ok 20 mA wiec nie ma co sie bac mikrokropelka starczy to chyba najlepszy patent !!


17 maja 2006, o 17:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2005, o 17:01
Posty: 64
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Może naiwne pytanie, ale czy srebra nie mozna zastąpić miedzią? W końcu ma mniejhsze powinowactwo do tlnu niż glin, a zaraz po srebrze jest najlepszym przewodnikiem.


7 cze 2006, o 20:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2006, o 09:58
Posty: 25
Lokalizacja: piotrków trybunalski
Post 
sadze ze nie poniewaz srebro ma prawie 2 x wieksze przewodnicstwo niz miedz

//bardziej niż do chemii to się to cudo nadaje do elektroniki o.r.s.

_________________
jak sie POMYLE to mnie poprwacie:D


7 cze 2006, o 22:29
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2005, o 19:18
Posty: 251
Post 
Nie pisz jak nie wiesz:
miedź 5,8 x 10^7 S/m
srebro 6,19 x 10^7 S/m

Jak to jest dwa razy mniejsze, to cofnijcie mi świadectwo ukończenia przedszkola. Właśnie cały trick polega na tym, że właściwości elektryczne miedzi i srebra niewiele się róznią, a cena znacznie.

_________________
Cytuj:
A teraz ucieramy kryształki NI3 w moździerzu, by pojedyńcze cząsteczki miały jak największą powierzchnię rea...

Idioci ciągle od nas odchodzą...


9 cze 2006, o 20:47
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
A jesteś pewny że w fabrycznych rozwiazaniach producenci sie tak wykosztowuja na klej? Może da sie taniej ;)


9 cze 2006, o 23:39
Zobacz profil
Post 
A może by tak pilnik i złom srebrny/moneta.łyżka/ + lakier acetonowy.
Ja tak robiłem i było OK!


16 wrz 2006, o 19:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..