Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Silnik sr na gaz od zaplaniczek z wentylatorkiem. 
Autor Wiadomość
*

Dołączył(a): 11 lis 2008, o 02:31
Posty: 251
Lokalizacja: z Epicentrum
Post 
to było pytanie retoryczne;)


27 lut 2009, o 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
wiem dlatego odpowiedzialem he :D


27 lut 2009, o 16:35
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2006, o 18:25
Posty: 149
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Post 
Opamiętajcie sie chlopaki, nie róbcie offtopu.
Czekajmy na pierwsze zdjecia projektu :)

_________________
Obrazek


27 lut 2009, o 17:33
Zobacz profil
Post 
ja to widze troche w innym śiwtle he wyglada to spartańsko (nie umiem rysować) ale myśle że będzie działać >> http://www.wrzuta.pl/obraz/tuNwNBW7pH/


1 mar 2009, o 20:31
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2006, o 20:07
Posty: 251
Lokalizacja: Londyn
Post 
weź się k*rwa za naukę i nie denerwuj ludzi. ten projekt to możesz sobie wydrukować, powiesić na ścianę i jak urośniesz bedziesz rozmyślał jaki to kiedyś głupi byłeś.

_________________
koniec z piro :/


2 mar 2009, o 10:58
Zobacz profil
Post 
Achtung kolego ja sobie wypraszam forum jest po to żeby pisać wpadłem na pomysł przedstawiłem go jak ci sie nie podoba to twoja sprawa i proszę sie nie wyzywać bo moderator tak nie powinien sie zachowywać :P
pozdro


2 mar 2009, o 20:48
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2007, o 08:10
Posty: 248
Post 
Achtung to radykalny mod, mi nieraz pojechał za prawie nic ;)

Ale tutaj ma rację. Gaz do zapalniczek to "trochę" złe paliwo, sprężone powietrze to zdecydowanie za mało tlenu na jednostkę objętości. Silniki rakietowe na paliwo inne niż stałe to dla amatora przerąbana rzecz. Szczerze mówiąc robiłem czasem SR'ki i jakoś wysoko nie latały, po prostu brakuje mi praktyki.

Jeśli chcesz zrobić "coś w ten deseń", łatwiej jednak będzie zrobić silnik odrzutowy, niż rakietowy. Taki odrzut najtaniej zrobić z dużej turbosprężarki od jeszcze większego silnika. Na elektroda.pl dwóch gości zrobiło jeta z turbosprężarki od 12-litrowego turbodiesla. Odpalany z dmuchawy do liści, najpierw chodził na LPG z 11kg butli. Niestety przez zapotrzebowanie na paliwo - butla pokrywała się szronem i odmawiała dalszego wydawania gazu. Co skłoniło konstruktorów do zastosowania pompy paliwowej (w istocie chyba pompy do oleju od malucha ;) ). Po modyfikacji silnik wkręcał się na jeszcze szybsze obroty, wytwarzając przy tym dźwięk identyczny jak start autentycznego odrzutowca. Ten sprzęt potrafi śmigać na niemal każdym paliwie, a najlepszy jest zdaje się tani olej rzepakowy w przemysłowych czy tam gastronomicznych 5l butlach.

Może powyższy akapit trochę ugasił twoją ambicję, ale wierz mi, nie jest tak źle. Przyda się trochę stalowych rur, spawarka+maska+elektrody, i pewne umiejętności. Do tego jakaś dysza, ja się niestety na tym nie znam, ale może z gaźnika jakiegoś większego motocykla? No dobra, robimy silnik pulsacyjny :) Od razu mówię że nie jest to wcale łatwe do zmontowania urządzenie. Szukaj w Google, także pod angielską nazwą pulsejet. Zobacz kilka filmików, znajdziesz jeden z gokartem odrzutowym, który wydaje mi się być świetnym projektem. Nie musisz od razu latać. Na wspomnianym filmiku zobaczysz że gość wrzuca do (prawdopodobnie) rozgrzanego silnika zapalony "zimny ogień" po czym wtryskuje trochę paliwa, dalej łapie rezonans i sam zasysa. Słychać okrutnie-okropnie-potworny dźwięk, jakby ktoś ładował z 10 CKMów w jednej chwili... Polecam jeździć w słuchawkach... Oczywiście po otwarciu zaworu doprowadzającego paliwo, operator sobie mógł pojeździć. Pewnie ma fajnych sąsiadów...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=oHg5SJYRHA0

MAM CIĘ!


2 mar 2009, o 22:35
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
arturskuter2 napisał(a):
Przciesz to jest bardzo możliwe a jak nie gaz z zapalniczek to wezme benzyne i tyle i wtedy 100% pewności.(Na innym forum wszyscy są mili, pomagają w realizowaniu nowych jescze nie sprawdzonych pomysłów, doradzają co zmienić itp, a tu tylko co? to bez sensu, ty głupi jesteś, to jest nie możliwe, i tylko każdy odpowiada: to nie jest możliwe) a ja akurat chce spróbować jak nie z gazem to z paliwem, doradzcie mi czy coś a nie zaraz tylko obrażacie i wątpicie.


głupi jesteś.


:lol:


4 lip 2010, o 22:26
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post 
dajmy chłopakowi spokój. niech montuje co i jak chce. w międzyczasie nabierze praktyki, może nawet coś poczyta, przekona się co jest możliwe a potem to już z górki :)

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


6 lip 2010, o 23:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..