Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Silnik Pulsacyjny 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, o 17:13
Posty: 51
Lokalizacja: z moździeża
Post Silnik Pulsacyjny
Czy nie znacie sposobu na budowe silnika pulsacyjnego? Ostatnio widzialem taki w "Monster Garage" (chyba). I jeszcze jedno pytanie JAK TO DZAŁA??


26 kwi 2006, o 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lis 2005, o 15:15
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Post 
Konstrukcja silnika pulsacyjnego jest bardzo prosta. Jest to rura wygieta w kształt U z jednej strony o większej średnicy(komora spalania, która jest oddzielona od reszty żaluzjami) Przy rozruchu powietrze jest wdmuchiwane w drugą strone (od komory spalania do wlotu) Przez co wytwarza sie ciśnienie(żaluzje się zamykają) i następuje wybuch mieszanki wtryskiwanej do komory spalania, po spaleniu mieszanka sięrozpręża i wylatuje tworząc podciśnienie które otwiera żaluzje i powietrze jest znowu zasysane. I tak w kółko dopóki jest paliwo.
Zaletą takiego silnika jest prostota konstukcji, ale uzyskuje się z niego nieduży ciąg. Potrzebna do budowy jest stal wolframowa ponieważ przy dłuższej pracy spawy puszczają.
Jest możliwość zwiększenia o wiele mocy, ale trzeba wytworzyć z powietrza zasysanego fale uderzeniową(czyli powietrze musiałoby dolatywac do komory spalania z prędkością powyżej 334m/s .
To tyle co wiem o tym silniku. :D
P.S kiedyś na forum było o silniku pulsacyjnym w którym pędnikiem była podgrzana woda, czyli nadawało się tylko łódek. :D


7 maja 2006, o 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lis 2005, o 15:15
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Post 
Z tego powodu, że nie mam jak wrzucić swoich planów, daje stronkę http://www.pulse-jets.com jedyny minus(dla niektórych) to, ze jest po angielsku


22 maja 2006, o 14:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, o 17:13
Posty: 51
Lokalizacja: z moździeża
Post 
http://www.piroportal.one.pl/print.php? ... icle&id=99 co prawda nie jest to silnik pulsacyjny (silnik ma inną budowę), ale jak na początek zabaw z tego typu silnikami fajne. Trzeba by tylko zamienić to szkło na coś innego, mniej niebezpiecznego.


22 maja 2006, o 17:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lis 2005, o 15:15
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Post 
Mam plany takiego silnik ze wszystkimi wymiarami i w 6 rzutach. Jeden problem opis jest po hiszapńsku(ale nie można sie domyślećco do czego) Jak ktoś chce to niech na priva pisze


23 maja 2006, o 09:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 sie 2008, o 17:56
Posty: 4
Post 
Sorry za mega odkop , ale interesuje mnie ten temat , więc chyba nie było by sensu zakładać nowego

Czy może ktoś wysłać mi plany takiego silnika??
Czy da się zbudować taki silnik w domowych warunkach??
Chciałbym zastosować taki silnik do modelu zdalnie sterowanego (na początku jeżdżący , ale z czasem?? ;] ) , czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wyliczyć rozmiary takiego małego silnika??
Czy można zrobić taki silnik z gotowych rurek ze stali nierdzewnej??


6 sie 2008, o 18:01
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post 
ambitne:XD
silnik turboodrzutowy
http://www.jetmodel.webpark.pl/
informacje na temat dokumentacji silnika GTM-70 można uzyskać u autora"(są na stronie rys. montażowe, ale i konstrukcyjne też by się znalazły)

...temat raczej ciężki, ze względu na potrzebne narzędzia do obróbki skrawaniem. Jeśli znajdę książkę o proj. modeli latających W.Schiera to podrzucę skany prostych silników pulsacyjnych stosowanych w modelarstwie w klasie F2B.

mówisz i masz...
Jeżeli interesują Cię obliczenia tj. zmiany ciśnieniowe,rezonans itp. itd. to może dorzucę, ale pod warunkiem zainteresowania tematem!-nie lubię syzyfowej roboty 8)
vis

P.S.
Skan zaczerpnięty z książki "Budujemy silniki do modeli latających"T.Dziulak i reszta :wink:


Załączniki:
1.gif
1.gif [ 291.84 KiB | Przeglądane 18038 razy ]
2.gif
2.gif [ 305.77 KiB | Przeglądane 17888 razy ]
6 sie 2008, o 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 sie 2008, o 17:56
Posty: 4
Post 
wooow wielkie dzięki , to bardzo ciekawe , ale niedokładnie o to mi chodziło. Chodziło mi o dokładny projekt silnika takiego jak na stronie http://www.pulse-jets.com/

Czytałem na jakimś forum , że to tylko wygięta rura o różnych średnicach , ale to chyba nie prawda , ktoś tutaj pisał , że są tam także jakieś "żaluzje". Można zrobić bez żaluzji , będzie miało jakiś ciąg??
Jaki będzie ten ciąg??
Czy silnik wymieniony wyżej jest możliwy do wykonania w warunkach domowych??
Te żaluzje to chyba rzecz trudna do zrobienia. Czy to prawda i czy są one konieczne??
Znalazłem w internecie projekt takiego silnika (bez żaluzji) , ale był to silnik o ogromnych rozmiarach, zdolny uciągnąć człowieka. Mówiąc o obliczeniach chodziło mi raczej o to jakie wymiary musiał by mieć taki silnik jeżeli miałby uciągnąć określoną masę.

tutaj jest patent locwolda hillera , u mnie niestety cienko z angielskim , ale tu jest dokładnie wszystko opisane (i nie ma żadnych żaluzji ;])

http://www.aardvark.co.nz/pjet/lhpatent.shtml


6 sie 2008, o 22:32
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post 
Marijuz napisał(a):
Chodziło mi o dokładny projekt silnika

Patrz zdjęcie poniżej, powyżej :lol:

Marijuz napisał(a):
Czytałem


Nie gniewaj się ale zdecydowanie za mało! poczytaj przede wszystkim jakąś książkę do fizyki, żeby zrozumieć co chcesz projektować-nie mając pojęcia jak coś działa, nie można tego poprawnie wykonać! powiem więcej nie masz zielonego pojęcia o zagadnieniach jakie chcesz analizować...doraźnie chcesz optymalizować moc silnika do konkretnego obciążenia i oczekujesz konkretnych wymiarów, bez podania wartości obciążeń :cry:

Marijuz napisał(a):
u mnie niestety cienko z angielskim


nie zwalnia Cię to z obowiązku wzięcia słownika do ręki !!

wklejam poglądowy rys. silnika: możesz wyskalować poszczególne wymiary (proporcjonalnie pomniejszyć lub powiększyć)by wykonać dowolnej wielkości silnik.Ponadto nie wiem czy zauważyłeś ale silnik napędzany jest gazem prop-butan(konieczne wykonanie dyszy itd.itp)

podsumowując:
na "domowe warunki" nie posiadając stali gatunkowej, spawarki,maszyn do obróbki skrawaniem będzie Ci b. trudno wykonać w/w projekt.

pozdrawiam vis

P.S.
o "żaluzjach " nawet się nie wypowiadam...


Załączniki:
1a.gif
1a.gif [ 48.29 KiB | Przeglądane 18063 razy ]
7 sie 2008, o 01:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 sie 2008, o 17:56
Posty: 4
Post 
właśnie mam ten projekt i na innym forum spytałem się czy zrobiony w skali (kilka razy pomniejszony) będzie działał, to mi odpisali że nie , że głupoty gadam itp , a to jednak prawda , można go wyskalować??

To jest silnik tak zwany bezzaworowy (chyba XD) , podobno bez ruchomych elementów , więc pewnie nie ma żadnych żaluzji (w patencie też nic o żadnych blaszkach nie było).


7 sie 2008, o 11:16
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post 
Marijuz napisał(a):
właśnie mam ten projekt i na innym forum spytałem się czy zrobiony w skali (kilka razy pomniejszony) będzie działał, to mi odpisali że nie , że głupoty gadam itp

...bo już nerwów do Ciebie nie mają! weź se chłopie przetłumacz patent, popatrz jakie są założenia odnośnie wymiarów, parametrów itp. by poprawnie działał!
masz linka na dowód, że takie rzeczy można zrobić:
http://v.mcomet.com/detail/2568195/

Marijuz napisał(a):
To jest silnik tak zwany bezzaworowy (chyba XD) , podobno bez ruchomych elementów , więc pewnie nie ma żadnych żaluzji


Osłabiasz mnie! jesteś leń jakich mało i piszesz niestworzone herezje!! ale co tam mam mnóstwo cierpliwości :wink:
Jak nie zajarzysz diagramu (rys. poniżej) przedstawiającego cykl pracy
TO NIE MASZ CO SIĘ ZABIERAĆ ZA BUDOWĘ I JESTEŚ ZA CIENKI BY ZROZUMIEĆ TĄ "KOSMICZNĄ TECHNOLOGIĘ" LAT 60-TYCH !!

vis.


Załączniki:
1b.jpg
1b.jpg [ 45.92 KiB | Przeglądane 17882 razy ]
7 sie 2008, o 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 sie 2008, o 17:56
Posty: 4
Post 
ja te wszystkie materiały mam i już dawno przeglądałem , tylko mi głównie o te wymiary chodziło , bo na innym forum napisano , że skalowanie to kompletna bzdura , że nie mam o niczym pojęcia (co zresztą jest prawdą XD) i warn. Naprawdę wielkie dzięki za życzliwość i cierpliwość.

Pozdro- marjuz.


7 sie 2008, o 23:48
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post 
Życzę powodzenia! mam nadzieję, że Ci się uda :wink:

pozdro vis.

P.S.
W razie sukcesu czekamy na filmik :roll:


8 sie 2008, o 18:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 gru 2014, o 02:58
Posty: 1
Lokalizacja: Senegal
Post Silnik Pulsacyjny
moze sie okazac, ze ten silnik nie ma po prostu bonusu jak w VAG i jest na styk z granica bledu

ktos w innym dziale pisal o akcji serwisowej dla diesla, o co chodzi?


17 gru 2014, o 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:04
Posty: 16
Post Re: Silnik Pulsacyjny
Chcesz zbudować silnik pulsacyjny ? Powodzenia.. Patrząc po tym jakie pytania zadajesz wyjdzie Ci co najwyżej kupa złomu.
Jeśli koniecznie chcesz ten silnik to ten link chyb wyczerpuje temat : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

_________________
.


26 gru 2014, o 12:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..