Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
analiza związku organicznego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 7 sty 2018, o 12:44
Posty: 2
Post analiza związku organicznego
Cześć ! Mam taki problem z analizą związku organicznego ,a dokładnie to wiem że jest to nitroanilina (ale nie wiem w jakim położeniu jest grupa nitrowa) i teraz muszę udowodnić ,że to jest ona. Problem w tym że nie jestem pewna jak do tego podejść . Na razie mam zbadaną rozpuszczalność , czy teraz wystarczy wyznaczyć że w tym związku jest grupa aminowa i nitrowa oraz zbadać odczyn papierkiem z czerwienią Kongo ? Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam.


7 sty 2018, o 12:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: analiza związku organicznego
Przede wszystkim pytanie jakim sprzętem i odczynnikami dysponujesz?
Czy jest to zaawansowane laboratorium z IR, NMR itp. czy może szkolne, z przysłowiową probówką, palnikiem i papierkami wskaźnikowymi?
Badanie odczynu przy analizie związków aromatycznych jakąś tam wiedzę da, ale nie jest to w żadnym wypadku badanie rozstrzygające na temat struktury.


7 sty 2018, o 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 sty 2018, o 12:44
Posty: 2
Post Re: analiza związku organicznego
nie jest to szkolne laboratorium ,ale do IR itd. nie mamy dostępu tylko w momencie kiedy powiemy prowadzącemu jaka to grupa związku dostajemy widmo i na jego podstawie określamy związek, mój problem polega na tym że ja wiem co to jest ( inni nie wiedza co to za substancja) ,ale muszę to udowodnić, mamy dużą ilość różnych odczynników, i sprzętów także nie jest to wyposażenie podstawowe


7 sty 2018, o 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 16:26
Posty: 77
Post Re: analiza związku organicznego
Zawartość azotu możesz udowodnić próba Lasagne (stapianie z sodem) i potem analiza roztworu. Nitroanlina (na pewno izomer meta) po diazowaniu sprzęga się z kwasem salicylowym tworząc żółty produkt (żółcien alizarynowa). Jeśli masz izomer m to sadze ze przeprowadzenie tej reakcji i zbadanie np. T topnienia produktu będzie wystarczającym argumentem. Ponadto możesz zbadać T topnienia posiadanego związku i porównania z literatura.


9 sty 2018, o 19:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..