Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Rtęć a galinstan - rozszerzalność cieplna 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 6 sty 2018, o 22:16
Posty: 2
Post Rtęć a galinstan - rozszerzalność cieplna
Dzień dobry,

proszę o pomoc w jednej kwestii. Od kilkunastu lat jestem jeszcze w posiadaniu lekarskiego termometru RTĘCIOWEGO produkcji czeskiej. Jego skala zaczyna się od 34,1℃. Jak wiadomo, jakiś już czas temu termometry rtęciowe zostały wycofane ze względu na toksyczność. Zacząłem więc rozglądać się za podobnymi termometrami (ponieważ do elektronicznych nie mam zaufania), jednak bez zawartości rtęci. Znalazłem termometry polskie, zawierające GALINSTAN. Jednak zauważyłem, że ich podziałka zaczyna się dopiero od 35,1℃.

Stąd moje pytania. Czy wyżej zaczynająca się podziałka w termometrze galinstanowym może powodować, że odczyt nim wykonany będzie różnił się od wykonanego termometrem rtęciowym, gdzie podziałka zaczyna się niżej? Czy może właściwości fizykochemiczne galinstanu powodują, że podziałka w termometrach z ich użyciem nie musi zaczynać się tak nisko?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.


6 sty 2018, o 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 sty 2018, o 22:16
Posty: 2
Post Re: Rtęć a galinstan - rozszerzalność cieplna
Pytam m.in. dlatego, ponieważ widzę, że czeskie termometry galinstanowe produkowane są z podziałką rozpoczynającą się od 34,1℃.


6 sty 2018, o 23:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..