Prośba o podzielenie się wiedzą - ZnSO4 + LiCl + KI

Other. Komnata pomocnicza. Nie wiesz gdzie zamieścić swoje pytanie? Zamieść je tutaj, najwyżej przeniesiemy.

Moderator: #Chemia

Prośba o podzielenie się wiedzą - ZnSO4 + LiCl + KI

Postprzez butelka » 9 lut 2018, o 17:35

Jestem kompletnie zielony z chemii, chciałem prosić o pomoc.

Czy połączenie roztworów ZnSO4•7H2O (stężenie 1 g na 100 ml wody), LiCl (stężenie 0,5 g na 100 ml wody) i KI (stężenie 0,1 g na 100 ml wody) można nazwać bezpiecznym procesem (nie zajdą w trakcie niego żadne gwałtowne reakcje), a produkt końcowy będzie bezpieczny do spożycia (wyłączając możliwość przedawkowania składowych minerałów)?
butelka

Re: Prośba o podzielenie się wiedzą - ZnSO4 + LiCl + KI

Postprzez butelka » 9 lut 2018, o 17:41

Drugie pytanie: czy wiadomo komuś o tym, żeby te substancje jakoś oddziaływały na siebie w sposób wpływający na przyswajanie przez organizm człowieka ich pierwiastków składowych?
butelka

Re: Prośba o podzielenie się wiedzą - ZnSO4 + LiCl + KI

Postprzez kno3 » 11 lut 2018, o 12:34

Spożywanie substancji, o których właściwościach niewiele się wie jest złym pomysłem. Nie robiłbym sobie suplementu diety bez odpowiedniej wiedzy chemicznej i medycznej, tylko kupił gotowy produkt, ale póki eksperymentujesz na sobie to jest to Twoja wolność.

Wg mojej wiedzy, jony powstające po dysocjacji tych soli nie powinny reagować ze sobą, nie powinno nic kompleksować i strącać się.
kno3

Powrót do Inne