Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
pH metr kalibracja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 24 sty 2016, o 15:52
Posty: 5
Post pH metr kalibracja
Hej Wam!
Nabyłem pH metr i z nim roztwory kalibracyjne o pH 7 i pH 4. To pH metr w formie "kieszonkowej", lub jak kto woli "pisak".
Chciałem się zapytać o kalibrację, bo nigdzie nie jest to jasno napisane. Czy jak kalibruję to mam włożyć końcówkę pH metru z elektrodą do pojemnika z roztworem czy mam odlać część roztworu, a po kalibracji tę odlaną część wylać - jako zużytą?
pozdrawiam!


24 sty 2016, o 15:56
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2010, o 01:56
Posty: 191
Lokalizacja: Łódź
Post Re: pH metr kalibracja
Sądzę, że możesz ze spokojem robić to w całej ilości roztworu, oczywiście chyba nie muszę przypominać, że urządzenie powinno być najpierw starannie opłukane przy pomocy wody destylowanej i osuszone, aby nie zaburzyć wzorca.

_________________
Przypominam o stosowaniu 2.4.3. punktu regulaminu!

Pisać posty komunikatywne, zgodne z przyjętymi zasadami ortografii i gramatyki.
Jak się wkurzę - zacznę wywalać posty.

Nabijania postów też nie lubię, drażnią mnie goście, wcinają się wszędzie nie mając naprawdę nic ciekawego do powiedzenia.


24 sty 2016, o 16:58
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: pH metr kalibracja
To zależy jakiej jakości są te wzorce, jeżeli bardzo dokładne to odlewać i wylewać po zużyciu (aby na 100% nic się nie zanieczyściło), jak są to roztwory buforowe, a nie standaryzowane wzorce to jak elektroda będzie czysta i sucha to możesz zanurzyć do pojemniczka; Do "pisaka" raczej dodali opcję drugą.

Inna kwestia to taka ile tego masz i w jakich opakowaniach - bo czasem nie warto się męczyć z odlewaniem etc. jak i tak jest np. tylko 100 ml, a elektroda musi i tak być zanurzona na odpowiednią głębokość.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


24 sty 2016, o 17:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..