Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Początki 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 22 sty 2017, o 17:10
Posty: 8
Post Początki
Witam
To że już boję się żyć na ryzyku pójścia do poprawczaka chce skończyć z piro :roll: mam dość dużo odczynników i nie chciałbym ich straćić a interesuję się chemiom i chce robić jakieś doświadczenia z tymi odczynnikami i sprawa labo mogę jedynie je użądzić na działce jest chyba tam najlepsze miejsce mam zadaszenie , prąd , gaz i studnię czyli wszystko co potrzeba ale jescze napiszcie jakie szkło na początek kupić tak żeby wszyscy wiedzieli jakie mam odczynniki to podaję {wszystkie do piro} : kno3,kmno4,kclo3,Fe2o3,S,CuCI2 2 H2o,C6H12N4,Zn,Sn,Ba[No3]2,C6H5COONNa,NH2CSNH2,C,CaCo3,Mg,Al,NH4HCO3 . I proszę napiszcie czy okap kuchenny był by dobry na dygrestorium ale to późniejsze plany i przy okazji chcę sprzedać 230g azotanu baru
Pozdrawiam :arrow:


22 sty 2017, o 17:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sty 2017, o 17:10
Posty: 8
Post Re: Początki
chemią


22 sty 2017, o 17:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 16:26
Posty: 77
Post Re: Początki
Na twoim miejscu zakupy bym zaczął od słownika ortograficznego. A ze szkła to na początek z pewnością statyw, troche probówek, kilka zlewek, kolb, jakaś butelka się może przydać. Wszystko zależy co chcesz robić.


22 sty 2017, o 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sty 2017, o 17:10
Posty: 8
Post Re: Początki
a jakiś sklep czy sprzedawca


22 sty 2017, o 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 16:26
Posty: 77
Post Re: Początki
Możesz szukać na allegro. Często tanio można dostać używane markowe szkło. Z takich większych to na pewno chemland - ale teraz mają zmianę strony internetowej. Kupowałem kilka razy i polecam, cena dosyć niskie, co do jakości to taka jaką oczekiwałbym za tą cenę. Nie jest to jakosć na poziomie firm typu Duran czy Schott, ale do domowego laba wystarczy; na pewno lepsza od taniego szkła z ebaya. Jedyny minus jak dla mnie to, że wysyłają tylko przez drogiego kuriera. Jeśli masz firmę (albo ktoś w rodzinie) i planujesz większe zamówienie to można wynegocjować zniżki. Tak jak już wcześniej wspomniałem na ebayu kupisz chińskie szkło typu zestawy do destylacji itp., jednak jakościowo jest ono dosyć kiepskie - ciężko je domyć. Prócz tego jest sporo mniejszych firm, ostatnio kupiłem w sklepie allchemik bo szkoda mi było kasy na dostawę z chemlandu. Prócz tego większość sklepów chemicznych posiada w ofercie też podstawowe szklo.


22 sty 2017, o 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sty 2017, o 17:10
Posty: 8
Post Re: Początki
a wiecię może czy sklep aktyn jescze funkcjonuję wysłałem do nich maila i nieodpowiadają


27 sty 2017, o 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 lut 2017, o 14:32
Posty: 8
Post Re: Początki
Ja ci polece sklep jedynie z odczynnikami jak chcesz kupić jest tam dosłownie wszystko odczynników u nich nie brakuje ich plusy są takie że zrobią dla ciebie wszystko mogą zrobić dla ciebie każdy roztwór mogą coś wytworzyć , sprowadzić . Ceny mają dosyć dobre i jeszcze najważniejsze to że wszystko może kupić każdy ja tam byłem po chloroform i siarkowca a oni mi bez oświadczeń sprzedali (mam 15lat) co niebyło spotykane w wielu sklepach chyba tylko pod 4 odczynnikami trzeba podpisać po co ci to ale ogólnie sklep godny polecenia i tu namiar:
Odczynniki.chem.pl


5 lut 2017, o 15:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..