Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Odczynniki niebezpieczne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20 lut 2018, o 15:34
Posty: 1
Post Odczynniki niebezpieczne
Witam!
Jestem tutaj nowa i mam kilka pytań :) Mam nadzieję, że mi pomożecie. Chciałabym się dowiedzieć jakie zasady obowiązują przy zakupie odczynników uznawanych za niebezpieczne (wiem, ze jako osoba prywatna szanse są nikłe), ale interesuje mnie jak to wygląda pod względem zamówień dużych laboratoriów. Dokąd trzeba się zwrócić o wydanie zezwolenia, jaka instytucja dokonuje kontroli ?
Pozdrawiam
Sylwia


20 lut 2018, o 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Odczynniki niebezpieczne
Firmy bez większych trudności mogą kupować wiele substancji szkodliwych czy wręcz trujących.
O ile nie są to prekursory do narkotyków, pozwolenia nie są w większości potrzebne (są wyjątki: np. związki Cr6+).
W ogóle z prekursorami jest paskudnie, bo są też prekursory do materiałów wybuchowych i tu trzeba m.in. zgłaszać policji że ktoś chciał zakupić większą ilość np. chloranu potasu.
Kontroli możesz się spodziewać ze strony sanepidu lub WIOŚ.
Na pewno sprawdzą czy jest odpowiednio magazynowane, czy prawidłowo oznakowane, zażądają kart charakterystyki.
Dla silnych trucizn wymagana jest książka rozchodu; dla prekursorów narkotykowych też (np. dla bezwodnika octowego).
Największy problem jest z ewentualną utylizacją i opakowaniami po subst. niebezpiecznych. Nie można tego ot tak sobie wyrzucić do śmieci komunalnych.
Temat chemikaliów jest bardzo rozbudowany. Regulacje prawne zmieniają się często - z reguły idą w stronę zaostrzania.


22 lut 2018, o 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 lip 2018, o 11:23
Posty: 4
Post Re: Odczynniki niebezpieczne
Pierdoły gadasz!

Przy zakupie odczynników specjalnych tj. toksyn. musisz pamiętać o restrykcjach tj. oświadczenie przy zakupie lub wypełnienie specjalnego formularza EUD-OG. Przy zakupie toksun musisz mieć zezwolenie Inspektora Sanitarnego.


27 lip 2018, o 11:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..