Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Trójnóg 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2005, o 17:39
Posty: 86
Lokalizacja: Z d....domu
Post Trójnóg
Wie ktos moze jak skonstruowac prosty trójnóg w ksiązce "moje labolatorium" jest przepis ale potrzebna jest jakaś fajerka.


pozdrawiam homar


21 lis 2005, o 09:08
Zobacz profil
Post 
"fajerka
jedna z kilku obrączek żeliwnych lub krążek żeliwny, służące do zamykania albo zmniejszania otworu w płycie kuchennej, piecyku"

Tak więc teraz już wiesz co to jest ta "jakaś fajerka". Proponuję czytać więcej klasyki ( literatury pięknej ) wtedy poznasz trochę takich nieco archaicznych słówek : ) A do tego pamiętaj o np.:

http://swo.pwn.pl/ - słownik wyrazów obcych PWN
http://sjp.pwn.pl/ - słownik języka polskiego PWN
http://www.pwn.pl - strona główna PWN

Jak masz IE, to proponuje wypróbować Firefoxa, wchodzisz na stronę PWN i ściągasz malusieńkie pluginy i już masz słowniki w saidbarze : )

A teraz do rzeczy : ) Tak jak czytałeś w książce "Moje labolatorium" Potrzebne ci będę trzy lub cztery pręty o równej długości... nie pytaj się skąd masz je wziąść, może ze śmietnika, może od menela : ) ( głupi żart, nie bierz czasami do siebie co bardziej sarkastycznych textów, ok ? : ) ), pręty równo przytnij ( piłka do metalu, albo w jakimś zakładzie np. Orange County Choppers - OCC ), teraz bierzesz fajerke, lub inny pierścień o porządanej średnicy i ładnie przyspawasz nogi do niego... I gotowe... Krążki z fajerki mają ten plus że masz ich kilka i możesz regulować nimi powierzchnie trójnoga... Akurat zrobienie trójnoga to nic trudnego : ) a jak nie to pozostaje puszka... Troszke inwencji i po sprawie... Przede wszystkim taki przyrząd musi być stabilny a wiec się nie wywracać od byłe potrącenia i spełniać swoją funkcje, jego wygląd to kwestia drugoplanowa

Pozdro


21 lis 2005, o 10:53
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2005, o 08:51
Posty: 311
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Post 
Popytaj sie ile by kosztowało zespawanie trójnogu na złomowisku, jeśli nie beda mieli materiałów to najwyżej sam dostarcz a ze spawaniem nie powinno byc problemów :)

_________________
Farmacja, UM Lublin


2 sty 2006, o 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 16:27
Posty: 44
Post 
ja, tak jak to radził już kolega radze się zaopatrywać na złomie.
możesz tam kupić nie tylko fajerke, ale i cały piec :o . kupiłem na złomie palnik i okap. bo wyczyszczeniu i naprawach wszystko jest git i jaka cena!
tylko, że ja mam skup złomy 30 metrów od chaty i chodze tam codziennie xD


7 lut 2006, o 16:49
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2006, o 18:55
Posty: 70
Lokalizacja: kraków
Post 
heh ja mam jakies 50m ale nie chcą sprzedawac :/ ino kupują... a takie ładne rurki na lufy... tzn nie na lufy tylko do kaloryfera chcialem powiedziec :d

_________________
Obrazek
ZAPRASZAMY


7 lut 2006, o 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 16:27
Posty: 44
Post 
nie wierze :o
sprzedawanie im sie opłaca jak nic.
tylko, że to niezgodne z prawem :U
ale na złom u nas przyjeżdżają ludzie z całego miasta kupować jakieś rury, butle, hełmy itp.
palnik mekera mam za 5zł, tylko że bez nakrętki z siatką :[


8 lut 2006, o 22:25
Zobacz profil
Post 
z drutu mozes sobie go zrobić koło z dwóch drutów zwiniętych ze sobą nogi z jeznego (nogi powplataj w kółko) drut niech ma 3-4 mm stalowy musi być oczywiście !!


15 lut 2006, o 20:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..