Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
szkło... 
Autor Wiadomość
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
Ja bym dodal jeszcze w cholere rzeczy tylko nie chce mi sie pisac bo mam palce wybite. A jesli chodzi o ceny to rzeczywiscie nie tanie sa te rzeczy. ja na przyklad swoje laboratorium przygotowywalem przez 3 lata i jeszcze jestem w trakcie.

A tak przy okazji powiedzcie jakie sa przykladowe ceny u "Grześka"


29 lis 2005, o 16:55
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2005, o 17:00
Posty: 1595
Lokalizacja: Skoczów
Post 
już ci polecali Grzegorza, ja też od niego co nieco brałem, poza tym chemik.aip.pl, allegro, no chyba że trafisz na jakąś likwidację magazynu to wtedy najtaniej może wyjść, albo nawet za darmo


29 lis 2005, o 18:23
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2005, o 17:00
Posty: 1595
Lokalizacja: Skoczów
Post 
już ci polecali Grzegorza, ja też od niego co nieco brałem, poza tym chemik.aip.pl, allegro, no chyba że trafisz na jakąś likwidację magazynu to wtedy najtaniej może wyjść, albo nawet za darmo


29 lis 2005, o 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 16:27
Posty: 44
Post 
czy możecie uściślić to:
Cytuj:
Radze więcej probówek (chyba że wolisz kupować co kilka dni)

ile i o jakiej pojemności?

Cytuj:
Ze szkła to na początek zlewki i krystalizatory

no jedną zlewkę już mam [200ml] kupić jeszcze jedną?
dokupić krystalizator?

Cytuj:
kilka pipet


ile i jaka pojemność?

Cytuj:
butelki z korkiem


znowu te same pytanie

Cytuj:
lejki szklane


jeden wystarczy na początek?

Cytuj:
cylinder miarowy ułatwi nie jedno


no jeden już mam, ale jest na małą pojemność. jaki większy kupić?

i na koniec-jaka chłodnica?

dodam, że zaczynam wg. książki S. Sękowskiego "moje laboratorium" i chce dostosować laboratorium do tych potrzeb.


29 lis 2005, o 18:29
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
Probowki - ok. 12ml, 10 szt.
Zlewki - kup sobie jeszcze jedna - wieksza
Kup sobie jeden krystalizator
Pipeta wystarczy jedna z jak najwieksza pojemnoscia
butelek kup jak najwiecej, w zaleznosci od tego ile chcesz otrzymac produktow
lejek jeden wystarczy
cylinder tez wystarczy jeden


29 lis 2005, o 19:04
Zobacz profil
Post 
Ehh butelki można sobie samemu zrobić. Wystarczy wziąść jakąś i jej zakrętke pomalować kilka razy szkłem wodnym i mamy gotową butelke do przechowywyania odczynników.


29 lis 2005, o 19:07
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
Piter napisał(a):
Ehh butelki można sobie samemu zrobić. Wystarczy wziąść jakąś i jej zakrętke pomalować kilka razy szkłem wodnym i mamy gotową butelke do przechowywyania odczynników.


Piter napisał(a):
Ehh to widze że wy tu jesteście chemicy-piromani a nie prawdziwi chemicy którzy musza mieć sprzęt porządny.


To się zdecyduj :roll: Albo odwalamy "kaszane" albo inwestujemy :idea:

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


29 lis 2005, o 20:28
Zobacz profil
Post 
Arrrggghh 8) ale ja mówiłem do niego a pozatym nie widze nic złego w tych butelkach ale inny sprzęt jak kolby i spirale się przydają.


29 lis 2005, o 20:44
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
po co szklo wodne?


29 lis 2005, o 21:04
Zobacz profil
Post 
Żeby np kwas nie przeżarł albo chlor albo inny gaz nie stopił[zmiękczył??]
nakrętki.


29 lis 2005, o 21:05
Post 
a zamiast słoików laboratoryjnych mogą być zwykłe, z zakrętką pomalowaną szkłem wodnym?

I zapomniałem chyba o najważniejszym-o kolbach.
Mam dwie erlenmajerki [jedna ok. 200-300ml z podziałką, druga 50ml bez podziałki-obie na szlif z korkami szklanymi] i kilka kolb miarowych o pojemnościach od 100 ml do 500ml.
Myślę o zakupie kolb kulistych płaskodennych.
Mam siatkę tylko że bez azbestu i duuuuuuuużo sznura azbestowego. Tylko jak nałożyć azbest na siatkę skoro sznur prawie wogóle się nie rozchodzi w wodzie? Czy może zastosować coś innego, bo w książce radzą tylko i wyłącznie azbest. Faktem jest, że książka jest z poprzedniej epoki. Więc co mam z nią zrobić?
Tata ma darmowe dojście z pracy do HCl. Wiem że należy na początek kupić H2SO4, ale nie wiem, czy da się w moich warunkach zrobić z HCl H2SO4.
Jakby się dało to bym miał i HCl i H2SO4 i H2NO3, tylko nie wiem, czy do się z HCl zrobić kwas siarkowy, pomóżcie.


29 lis 2005, o 21:20
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2005, o 13:17
Posty: 567
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Anonymous napisał(a):
Jakby się dało to bym miał i HCl i H2SO4 i H2NO3

H2NO3 :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok:
A co to takiego ?? ?? ?? ?? ?? ??


29 lis 2005, o 21:25
Zobacz profil
Post 
H2NO3 raczej nie ale HNO3 ale przy stężeniu 100% możliwe jest otrzymanie H2NO3 ale w małej ilosci.
Zachodzi reakcja autoprotonowania 2HNO3=H2NO3+ + NO3-


Ostatnio edytowano 29 lis 2005, o 21:28 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz



29 lis 2005, o 21:28
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
Z kwasu solnego nie da sie zrobic siarkowego. raczej odwrotnie.
A jesli chodzi o siatki azbestowe to zostaly one juz dawno zastapione porcelanowymi (praca z siatka azbestowa jest niebezpieczna z powodu toksycznosci azbestu). Nie zalecaj sie do starych ksiazek bo wiele jest w nich niedopatrzen (tak jak z ta siatka).


29 lis 2005, o 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 16:27
Posty: 44
Post 
mój błąd.musialem źle przepisać bo w zeszycie od chemii jest h2 i tak widać mi się już utrwaliło-sprawdziłem w podręczniku a tu nie h2, tylko h :D


29 lis 2005, o 21:50
Zobacz profil
*****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2005, o 16:19
Posty: 304
Lokalizacja: Suchedniów, Poland
Post 
Oj, to lepiej waćpan się podszkól w teorii przed eskperymentami:D
A tak poważnie, to na razie w domowych warunkach zapomnij o robieniu samemu kwasów;)
Tzn. może i da się TROCHĘ otrzymać, ale to naprawdę szkoda zachodu... :)


29 lis 2005, o 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 16:27
Posty: 44
Post 
a jakie kolby proponujecie?
bo kilka już mam tzn.
  • erlenmajerka ok.200-300ml z podziałką i szlifem + korek
  • erlenmajerka 50ml szlif+korek
  • kilka miarowych od 100ml do 500ml


29 lis 2005, o 23:25
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
najlepiej kilka kulistych okraglodennych i plaskodennych


29 lis 2005, o 23:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 16:27
Posty: 44
Post 
a skąd zdobyć trójnóg?


29 lis 2005, o 23:43
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
hmn... Tak najprosciej to poprostu ze sklepu


29 lis 2005, o 23:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 16:27
Posty: 44
Post 
najgorzej bedzie z h2so4. słyszałem że teraz to tylko chyba na firmę czy coś. to prawda i wiecie kto sprzedaje po znajomości?


30 lis 2005, o 00:30
Zobacz profil
Post odp.
Najtaniej kolego to kupisz u szklarza ale nie takiego od okien :D ale chemicznego zorientuj się gdzie u ciebie w miescie jest taki !! np. u siebie w miescie kupuje probowki po 9- 15gr. za szt. własnie u szklarza,lub z demobilu też sa tanie pozatym podstawowe szkło naprawdę nie jest drogie
eko.
edit/ co do azbestu to niewpadajcie w paranoję na nim wychowało się wielu b.dobrych chemików ,prawdą jest że odeszliśmy od siatek azbestowych ale nie z powodu, ale z rozwoju tech. pozatym termometry Hg. też trafiły do lamusa nie z powodu tox Hg. ale wyparte zostały elektroniką, nie każdy azbest jest bee poczytajcie o tym co naprawdę szkodzi i w jaki sposób to robi bo to jest istotne.
Faktem jest że azbest jest rakotwórczy ale istotniejsze jest to w jakiej postaci dostanie się do organizmu i czy zostanie wydalony czy nie, jest wiele mogielników czyt./składów/ gdzie jest przechowywany wszystko zależy od pewnych czynnikow i co tam nie jest szkodliwy ?? też jest napewno. Niebójcie się azbestu mając wiedzę co i w jakiej postaci jest niebezpieczny.
eko.


30 lis 2005, o 01:10
Post 
Własnie kto sprzedaje kwas siarkowy i jak wypełnić oświadczenie żeby ich oszukać :twisted:


30 lis 2005, o 07:54
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2004, o 21:19
Posty: 226
Lokalizacja: Płock / Toruń
Post 
Jak to oszukać? Chcesz używać kwasu do celów niezgodnych z prawem?! :twisted:

Jeśli chodzi o siarkowy to jest to akurat najprostrzy kit, bo z azotowym np, to już nie będzie tak słodko. W tej rubryce o cel przeznaczenia czy coś takiego (nie wiem, bo nigdy nie wypełniałem), piszesz "produkcja elektrolitu do akumulatora", proste co? ;)

No chyba, że kupisz kwacha cz.d.a. i z niego będziesz chciał elektrolit robić to już będzie podejrzane... :wink:

_________________
Per Aspera Ad Astra


30 lis 2005, o 09:03
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2005, o 17:00
Posty: 1595
Lokalizacja: Skoczów
Post 
I słusznie eko osiem! szkodliwe są mikrowłókna azbestu, które dostając się do płuc mogą powodować raka, eternit natomiast wcale nie jest bardzo szkodliwy, ale w Posce panowie urzędnicy lubią utrudniać życie a dziennikarze lubią szukać dziury w całym (zwłaszcza Faktu, wyjątkowo nieprofesjonalnej gazety). nawet za naszą zachodnią granicą sytuacja nie wygląda ąz tak jak w Polsce, nie robi się też takich problemów z CCl4, w gruncie rzeczy jest bardzo dużo toksycznych substancji, a azbest i CCl4 czy C6H6 są gdzieś pod koniec listy. Ciekawe jest że za sprawą urzędniczego wymysłu nie można wykonywać doświadczeń ze związkami As, natomiat ze związkami rtęci i cyjankami sodu czy potasu to można. Może panowie urzędnicy naczytali się za dużo kryminałów Agathy Cristi???


30 lis 2005, o 10:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..