Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
kolby 
Autor Wiadomość
Post kolby
Moze to glupie pytanie ale ile wazy przecietnie mniej wiecej zwykla kolba stozkowa bez szlifu o pojemnosci 300ml i 500ml dzieki za szybkie odpowiedzi pozdrawiam


5 lut 2006, o 15:20
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
Wiesz to zalezy od kolby, niektore maja grubsze szklo inne cieńsze, ale moje kolby stożkowe 300ml ważą przcietnie 156g.

pozdrawiam.

_________________
Obrazek


5 lut 2006, o 17:20
Zobacz profil
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
Po to właśnie na kolbach jest taki biały kwadracik, żeby tam ołówkiem/pisakiem wpisać sobie masę szkła przed doświadczeniem :idea: I potem nie ma takich akcji w trakcie reakcji :wink:

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


5 lut 2006, o 17:29
Zobacz profil
Post 
Eee a ja mam pytanie. Jak stawiać dużą kolbe na wage elektroniczną skoro ma większa podstawe od szalki??


5 lut 2006, o 19:06
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
Na krążku, który się mieści na szalce np. na taśmie klejącej :roll: Ehh myślcie ludzie to nie boli (czasami ;) )

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


5 lut 2006, o 22:26
Zobacz profil
Post 
do góry nogami, znaczy dnem :D. Kolba stoi i po kłopicie ;)


6 lut 2006, o 15:26
Post 
Eee ostanio myslałem nad zakupem dodatkowych koleb i mam pytanie. Po co są kolby z szlifem skoro w korku do nich, nie ma dziurki na rurke[ponieważ korek jest ze szkła]?? Przecież tak samo moge używać butelki ze szlifem zamiast kolby. A i czy są korki z różnymi szerokościami otworów na rurki bo czasami trzeba użyć grubszego węża.


24 lut 2006, o 15:05
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, o 21:11
Posty: 931
Lokalizacja: Poznań
Post 
Po pierwsze nie koleb, tylko kolb, po drugie- chcesz butelke podłączyć do chłodnicy?? Korek z gumy poddać temp 500*?? Eechhhhh.......... Oczywiscie ze są korki z różnymi otworami...... I juz to widze, jak podgrzewasz sobie butelke, podłączasz do niej wkraplacz, mieszadło i wytwornice CO2....... Po co szlify, najwyzej aparatura nie bedzie wogle szczelna i np eter sie ulotni i pogaworzy z palnikiem.......
Cytuj:
Ehh myślcie ludzie to nie boli (czasami )


24 lut 2006, o 15:51
Zobacz profil
Post 
Czyli szlify są po to aby była bardziej szczelna aparatura?? A ja mam kolbe w której nie ma szlifu i mam gumowy korek mocno osadzony w niej i nic sie nie wydobywa, a jest to aparatura do destylacji.


24 lut 2006, o 18:24
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, o 21:11
Posty: 931
Lokalizacja: Poznań
Post 
Ale pomyśl- jak gumowy korek zniesie wysoką temp. albo pary cieczy które łatwo sobie radzą z gumą??


24 lut 2006, o 20:08
Zobacz profil
Post 
Dzieki poszukałem po necie i wiem że szlif jest po to aby łączyć sobie aparaturke bez pomocykorków, sczelnie zamekać daną kolbe[aparature] no i to jest normalny gwint. ciekaw jestem tylko czy mogą być korki szklane w których są mniejsze szlify na szklane rurki.


24 lut 2006, o 21:15
*******

Dołączył(a): 17 sty 2005, o 11:05
Posty: 375
Lokalizacja: katowice
Post ...
Sprawa wyglada tak ze nikt ci nie zabrania do kolby na szlif wsadzic gumowego korka.. widzisz jakis problem?


24 lut 2006, o 23:02
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2006, o 21:50
Posty: 439
Post 
Połączenia na szlif są o wiele bardziej szczelne od twojego korka. Dzięki nim można uzyskać większą szczelność przy wyższych temp. i ciśnieniu. Do takich kolb stosuję się termometry na szlif , chłodnice na szlif, mieszadła mechaniczne na szlif , wkraplacze itd itd..
Istnieją redukcje na różne rozmiary szlifów - bo jest kilka rozmiarów.


4 mar 2006, o 00:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..