Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Ekektrody z nanorurek węglowych 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 6 gru 2009, o 20:39
Posty: 23
Post Ekektrody z nanorurek węglowych
Zastanawiam się czy przy elektrolizie solanki nie można by zastosować anody z włókien węglowych. Cytując wikipedię:

"The atomic structure of carbon fiber is similar to that of graphite, consisting of sheets of carbon atoms (graphene sheets) arranged in a regular hexagonal pattern, the difference being in the way these sheets interlock. Graphite is a crystalline material in which the sheets are stacked parallel to one another in regular fashion. The intermolecular forces between the sheets are relatively weak Van der Waals forces, giving graphite its soft and brittle characteristics."

"The fiber also finds use in filtration of high-temperature gases, as an electrode with high surface area and impeccable corrosion resistance"

"The increasing use of carbon fiber composites is displacing aluminum from aerospace applications in favor of other metals because of galvanic corrosion issues."

Na mój rozum powinny wytrzymać o niebo więcej niż tradycyjne elektrody grafitowe, kosztując ułamek tego co platyna.

Szukałem info odnośnie takiego zastosowania włókien ale chyba jeszcze nikt ich nie przetestował. Może ktoś z was ma jakieś info?


27 sie 2014, o 15:23
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Ekektrody z nanorurek węglowych
Powiem tyle : stosuję elektrody z grafitowych pręcików i jest ok , fakt , chlor wpiernicza je szybciutko. Powiem wam jeden zaskakujący fakt jaki dziś odkryłem : Stężony rr solanki poddany elektrolizie z dowolnymi elektrodami (ja stosowałem C-Cu lub Cu-Cu) i poddany bardzo silnemu działaniu pola magnetycznego , zachowuje się jak magnetyk ! ! ! Magnes musi być silny , dobry jest z dysku , neodymowy . Jeśli umieścić elektrody na odległość 1-2 cm i do ścianki przyłożyć magnes to ciecz zacznie wirować ! :szok: Próbując elektrolizy azotanu amonu uzyskałem efekt ,że ciecz wywołała na tyle silny wir , że ciecz przemieszczała się w górę w kierunku elektrody , po ściance . Myślę ,że mogłem zrobić coś a'la akcelerator !

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


27 sie 2014, o 17:13
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 27 cze 2013, o 22:43
Posty: 397
Post Re: Ekektrody z nanorurek węglowych
Nie uzyskałeś wcale magnetyku, ale silnik magnetohydrodynamiczny.

Jak pamiętamy z lekcji fizyki na przewód z prądem w polu magnetycznym działa siła elektrodynamiczna. Podobnie z cieczami. W ten sposób konstruuje się bardzo ciche silniki w których ciecz, przez którą płynie prąd jest wypychana z pola magnetycznego.

_________________
Pozdrawiam, życzę bezpiecznego eksperymentowania i owocnej nauki!
Finkur


28 sie 2014, o 07:33
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Ekektrody z nanorurek węglowych
No i po Noblu ... :cry:

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


28 sie 2014, o 10:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..