Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Mądre jedzenie. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 16:25
Posty: 138
Post Mądre jedzenie.
Co trzeba spożywać aby poprawić sobie koncentracje, pamięć itp?
Mi zawsze rodzice mówili, że od ryb i orzechów. Co jeszcze?

EDIT\\ Może mam niedobór magnezu i dlatego spać nie mogę...

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 sty 2007, o 17:15 przez bitejug, łącznie edytowano 1 raz



11 sty 2007, o 16:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 gru 2006, o 23:25
Posty: 180
Post 
Przeważnie jedzenie które posiada dużo magnezu, który działa pozytywnie na nasz mózg [i może coś jeszcze, ale nie pamiętam już]

wikipedia:
"Objawami niedoboru magnezu mogą być: (...) lęki, trudności w koncentracji, zaburzenia snu"

_________________
Młody mąż wyniósł z pożaru swoją świeżo upieczoną żonę!


11 sty 2007, o 16:53
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
Na koncentrację dobra jest:
- kofeina
- glukoza
- sacharoza
- inne substancje, których nazwy nie wolno tutaj ujawniać i które nie są w ogóle Ci potrzebne

Magnez służy zdrowiu. Dużo go mają orzechy, pomidory, ryby i sklepy chemiczne! Najlepiej jeść wszystko, co naturalne, od czasu do czasu wspomagając się preparatami zawierającymi sole magnezu...
Aha !! Polecam lecytynę - bardzo pomaga koncentracji :)

Pozdrawiam Alchemik

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


11 sty 2007, o 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 16:25
Posty: 138
Post 
A ile trzeba zjeść orzechów/cukru/pomidorów/glukozy aby poczuć różnicę?

Ja zjadłem przed chwilą szklankę orzechów i jak narazie się nie czuje mądrzej. Ze szklanką cukru nie będę chyba próbować bo mi zębów szkoda. Glukoze może w poniedziałek kupię bo będę miał dopiero czas i sobie zjem jakieś 0,25kg na dzień.

EDIT\\Czy ciągłe jedzenie wyżej wymienionych pokarmów może zaszkodzić?

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 sty 2007, o 19:12 przez bitejug, łącznie edytowano 1 raz



11 sty 2007, o 19:10
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2005, o 21:22
Posty: 412
Post 
nie odczujesz różnicy
poprostu łatwiej wejdzie do głowy ;]
a co do snu to pomoże

_________________
Nigdy nie zrobiłem żadnej mieszanki pirotechnicznej ani materiałów wybuchowych, a wszystko to co piszę to totalne kłamstwa lub rzeczy skopiowane z innych stron.
Obrazek


11 sty 2007, o 19:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 sty 2006, o 21:15
Posty: 141
Post 
Oglądałem kiedyś taki program... nie wiem, w ilu % się to sprawdza, ale pomaga jedzenie ryb oraz kąpiele/mycie się w chłodniejszej wodzie :roll:

_________________
Obrazek


11 sty 2007, o 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 gru 2006, o 23:25
Posty: 180
Post 
A zapomniałem jeszcze - Tusipect. To akurat jest lek, który pobudza komórki nerwowe. Niektórzy używają zbyt dużo naraz i sie cieszą że jest im jakoś inaczej.. 'odlotem' bym tego nie nazwał..
W brainiacu potwierdzili to że jedzenie ryb podwyższa IQ - koleś jadł przez miesiąc ryby [hmm.. ciekawe jak później pachniało u niego w domu..], a później miał o jakieś 10pkt większe IQ. Chociaz nie wiem czy to do końca prawda.. :roll:

_________________
Młody mąż wyniósł z pożaru swoją świeżo upieczoną żonę!


11 sty 2007, o 21:15
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2007, o 23:44
Posty: 179
Lokalizacja: z Probówki xD
Post 
Jak chcesz mieć dobrą pamięć to jedz dużo czekolady-ma w sobie lecytynę. Naprawdę pomaga, wież mi.


11 sty 2007, o 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 gru 2006, o 22:48
Posty: 105
Lokalizacja: Poznan
Post 
tak! czekolada pomaga a najlepiej gorzka (BLE! glowa mnie od niej boli i mi niedobrze:D)! co do srodkow pobudzajacych to kofeina zwiekszajaca cisnienie krwi... koncentracje poprawia puszka coli... oprocz calego ukladu okresowego, masz tam duzo sacharozy i kofeiny...

Alchemik... jakie srodki miales na mysli ;) moze popularne czekoladki z II Wojny? albo tabletki dla kierowcow TIRow wycofane w latach 50 ;)? niczego z tego nie polecam!

_________________
- Zimno w ch**.
- A mi w rece!

Alternatywne Forum Gitarowe - www.gitara-online.pl


11 sty 2007, o 22:46
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
Hehehe... no między innymi tego typu środki :wink: Oprócz spożywania pokarmu polecam także rozwiązywanie krzyżówek i dużo liczenia pamięciowego. A do tego stara słynna gra "Memory" - bardzo rozbudowuje połączenia neuronowe i nieźle marszczy korę mózgową. Pamiętajcie !! nie śpimy z telefonem komórkowym pod poduszką (no, chyba, że wyłączonym), komputer też wyłączamy i staramy się nie słuchać radia podczas zasypiania.
Chłodne kąpiele... próbowałem, ale skutki potem są paskudne. Reumatyzm, zaburzenia równowagi termicznej organizmu i kilka innych, których nie pamiętam.
Do tego dużo tlenu - oczywiście nie laboratoryjnego - od niego też można się pochorować, chodzi mi o świeże powietrze.

Pozdrawiam Alchemik

P.S. Co do ryb - mój tata to wędkarz, często jadam smażone rybki, kupuję pyszne rybki w puszeczkach - i jakoś moje IQ nie próbuje nawet rosnąć :wink:

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


11 sty 2007, o 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 16:25
Posty: 138
Post 
A co powiecie na mój przysmak?
Nazwałem go "Alchemiczne Chumareyecheljugi" (jest połączeniem nicków tych którzy się tu udzielali).

Potrzebne rzeczy:
musujące tabletki Magnez
cukier
glukoza
orzechy
Cola
czekolada

Więc robimy karmelka (na samym cukrze!), podczas jego robienia dodajemy do niego bardzo rozcieńczony roztwór tych tabletek musujących magnez, jakaś 1/4 tabletki na szklanke. Przyszkowujemy natłuszczone foremki, a do nich wrzucamy jednego orzecha. Gdy karmelek jest gotowy zdejmujemy go z ognia, dosypujemy do niego trochę glukozy i mieszamy(szybko aby karmelek nie stwardniał). Następnie napełniamy nim foremki. Gdy karmelek trochę ostygnie to wtykamy w niego kostkę czekolady (tak aby wystawał tylko trójkącik, będzie wtedy lepiej wyglądać). i zostawiamy go aż zastygnie. Gdy jest gotowy możemy go zjeść.
UWAGA! Producent zaleca popijanie przysmaku Colą i rozwiązywanie krzyżówek w między czasie bądź granie w Memory.
_______________________________________________________________________________________________________

No ja to mam takiego pecha, że mój tata zawsze siedzi przy kompie (komp koło mojego łóżka) i słucha radia.

_________________
Obrazek


11 sty 2007, o 23:23
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
:D :D :D :D hehehehehehehe :D :D :D :D ubaw mam po pachy z Ciebie :wink: powiem Ci jedną prawdę - tak szybko tego efektu nie uzyskasz, gdyż organizm ludzki nie lubi się tak szybko zmieniać. Należy go powoli, małymi porcjami przyzwyczajać do zmiany trybu życia, sposobu odżywiania, wykonywania różnych czynności... cieszę się, że w ten sposób zaczynasz, ale żeby Ci czasem nie poszkodziło. Pamiętaj, ze nie na magnezie życie się opiera i potrzebujesz mnóstwo innych składników odżywczych jako młody osobnik gatunku Homo sapiens sapiens :wink: Życzę Ci dużo zdrowia, odpowiedniej dawki energii na każdy dzień. Aha !! pamiętaj o ruchu, bo on jest tak samo potrzebny !!

Pozdrawiam Alchemik

P.S. Od niedawna wiem, ze alchemicy z XVw. opracowali przepis na eliksir zwiększający "moc umysłu". Nie polecam, bo jest wręcz obrzydliwy. Chyba, że bardzo chcesz, to daj znać :roll:

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


12 sty 2007, o 09:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 16:25
Posty: 138
Post 
Dzięki za życzenia, ale już po świętach. :)
Bardzo chętnie bym poznał skład tego elixiru i przepis na wykonanie.

_________________
Obrazek


12 sty 2007, o 09:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 gru 2006, o 23:25
Posty: 180
Post 
Dobre =]
Też się nieźle pośmiałem :D
Co do krzyżówek i innych - nigdy nie przepadałem. Jedyna "taka" w którą grałem to scrabble. Za to orzechy sa najlepsze na zime - łupiesz i jesz przy tv - bo i tak nie masz co robić =) Polecam na zimne [niestety nieobecne] wieczory

_________________
Młody mąż wyniósł z pożaru swoją świeżo upieczoną żonę!


12 sty 2007, o 19:14
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2007, o 23:44
Posty: 179
Lokalizacja: z Probówki xD
Post 
A tam orzechy łupać przed TV lepiej sobie jakiś proszek do strzelania zrobić, mnie np. przed kaljzą z chemii najlepiej pobudza poczytanie przepisów na MW :) Ostatnio dostałem 5 :) a jak nie czytam to słabiej 5- :) Ale dobry też jest Władca Pierścieni, czy Sillmarilion. Polecam!!


12 sty 2007, o 21:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 16:25
Posty: 138
Post 
Hehe, ja mam dziadka do orzechów i nie musze potem zbirać ostrych skorupek z ziemi i orzecha tylko siedze przed krzyżówką i wcianam Alchemiczne Chumareyecheljugi. :D Sobie też pomyślałem aby podczas produkcji używać już zmielonych orzechów i do każdego dosypać trochę kawy (aby była kofeina).
Jak będę miał trochę wolnego czasu to zrobie pare Alchemiczne Chumareyecheljugów i wam dam relacje z efektów w myśleniu.

_________________
Obrazek


12 sty 2007, o 22:16
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2007, o 23:44
Posty: 179
Lokalizacja: z Probówki xD
Post 
Czekamy :) A tak btw. to ktoś próbował stosować tzw. "nowe sposoby nauki" jak nie to można http://www.szybka-nauka.net ja jak raz na biolę się tak uczyłem to później przez 2-3 tygodnie pamiętałem 90% a to dość dużo :)


12 sty 2007, o 22:45
Zobacz profil
Post 
No to tak.
1. Neotropil, memotropil -środej czynny piricateum na receptę (stosuję daje kopa)
2. Amfetamina zwiększa 2 działanie piricateum( pomaga amfa w nauce też)
3. Lecytyna
4. Kofeina na forum(look(
5. Poucz się trochę
6. Nie śpisz to kup persen
7. Zmierz ciśnienie i puls (udaj się do kardiologa) przyczyna
8. czytaj ksziążki przed zaśnięciem ze szklanką kakao
9. Mulitiwtamina lek
10. Najlepiej to jedz owoce. spożywanie leków odzwyczaja organizm od pobierania witamin z naturalnych źródeł.
11. Powiem reszte jak mi się przypomnie jak by co to pw


14 sty 2007, o 00:07

Dołączył(a): 16 gru 2006, o 22:48
Posty: 105
Lokalizacja: Poznan
Post 
pkt 2... ta.... o tym juz wspominalem... :D proponuje tez jointa na rozluznienie:D ale na serio to przepis na alchemiczne chcos... dobry:D


co sie niby dzieje jak spie z komorka pod poduszka? zawsze to robie bo inaczej nie slysze budzika:D

_________________
- Zimno w ch**.
- A mi w rece!

Alternatywne Forum Gitarowe - www.gitara-online.pl


14 sty 2007, o 01:25
Zobacz profil
Post odp.
Drogi kolego wg. twojego skladu jedzenia jedyne co mozesz osiagnac z bardzo dobrym skutkiem to :
rozwolnienie czyli inaczej mowiąc sraczka :wink:
eko.


14 sty 2007, o 02:33

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 16:25
Posty: 138
Post 
Wczoraj jednak miałem czas to poszedłem do sklepu po glukoze lecz po drodze mijałem strzelnice i się nie mogłem powstrzymać... :roll: Po powrocie musiałem zrobć Alchemicznego Chumareyecheljuga bez glukozy. Postanowiłem też zwiększyć stężenie tych musujących tabletek magnez aby było mniej wody (1 tab. na 0,5 szklanki).
Wziąłem 15 łyżek cukru, 1 łyżka kawy (następnym razem zrobie 0,5 bo 1 to za dużo), 6 łyżek roztworu z magnezem i zacząłem to podgrzewać. Gdy poszły liczne bąbelki dorzuciłem 5 zmielonych orzechów i kostkę czekolady(lepiej ją dodać na etapie produkcji bo inaczej się rozpłynie).Podgrzewałem aż zacznie się pienić i siostra będzie mówić, że to śmierdzi. Następnie gdy niechciało mi się szykować foremek, to na tależ nasypałem trochę mąki ziemniaczanej, ładnie ją "ustukałem" aby było równo i na to wylałem mój przysmak.chcwilkę poszekałem aż ostygnie, położyłem na osobnym tależu i zjadłem. Co prawda wyszło trochę gorzkie wziązku z dużą ilością kawy i dlatego dam jej mniej, ale za to więcej czekolady aby miało jeszcze lepszy smaczek.

Co do efektów to trudno mi jest określić bo to pierwszy taki przysmak w moim życiu co prawda czułem się tak... tak... inaczej(?)... ale tego samego dnia moja siostra miała urodziny i zjadłem dużo słodyczy :twisted: . Sam nie wiem od czego to było. Muszę spróbować jeszcze raz.

P.S. Alchemiczne Chumareyecheljugi są pycha....

_________________
Obrazek


14 sty 2007, o 10:23
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2007, o 23:44
Posty: 179
Lokalizacja: z Probówki xD
Post 
Jesteś tego w 100% pewny??
Ja wole zjeść to wszystko osobno :P . Jak zrobisz nowe to daj foty.
PS: Polecam rogaliki z czekoladą (matka wczoraj zrobiła - zaje.....)


14 sty 2007, o 10:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 16:25
Posty: 138
Post 
Cytuj:
Jesteś tego w 100% pewny??
Ja wole zjeść to wszystko osobno

Mówiłeś do mnie czy do ara? Ja jestem w 100% pewien, że to pycha jest.
Tak btw to ja mam nie takie problemy z pamięciom, że nie mogę się nauczyć czegoś, tylko, że zapominam o różnych rzeczach które mi ktoś mówił albo, że coś się gotuje i mam to wyłączyć. A co do koncentracji to ostatnio chciałem osad zmywać płynem, a stół mleczkiem (czyli odwrotnie niż powinienem).
A tak przy okazji to te inne ( :? )samopoczucie przeszło mi po ~3 godzinach.
EDIT\\ Wzwiązku z poniższym postem, można popijać mój przysmak harbatą lub... na etapie produkcji dodać kilka łyżek bardzo mocnej herbaty.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 14 sty 2007, o 11:05 przez bitejug, łącznie edytowano 1 raz



14 sty 2007, o 11:01
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2005, o 21:22
Posty: 412
Post 
jakby ktoś nie wiedział to w 100ml herbaty jest tyle samo kofeiny, co w 100ml "mountain dew" więc można nie truć się tymi świństwami i napić się herbaty ;]
ja wypijam co najmniej 1l dziennie jak nie więcej... zazwyczaj 1,5l
w 100ml herbaty jest około 50mg kofeiny a w mountain dew też około 50mg chyba 52 ale nie jestem pewien.
a herbatę pocukrzyć zawszę można :)

_________________
Nigdy nie zrobiłem żadnej mieszanki pirotechnicznej ani materiałów wybuchowych, a wszystko to co piszę to totalne kłamstwa lub rzeczy skopiowane z innych stron.
Obrazek


14 sty 2007, o 11:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 gru 2006, o 22:48
Posty: 105
Lokalizacja: Poznan
Post 
ta! herbata 4ever! ja dzisiaj zrobilem goraca czekolade! bierzesz roztapiasz gorzka (jak najmocniejsza) czekolade i rozprowadzasz ja mlekiem, smietana, maslem czy czym tam chcesz! do tego troche zmyklej sacharozy albo glukozy jak kto woli... przyprawiasz czym chcesz... ja dalem cynamon, imbir i co tam jeszcze bylo i tabasco! najlepsza rzecz! i jaka bomba kaloryczna! na zimowe (moze w tym roku nie calkiem zimowe!) wieczory najlepsza rzecz!

eko! nie wiem do czyjhego przepisu sie to odnosilo, ale powiem ci ze po wszystkim ma sie sraczke! (z wyjtkiem goracej czekolady!) :D

_________________
- Zimno w ch**.
- A mi w rece!

Alternatywne Forum Gitarowe - www.gitara-online.pl


14 sty 2007, o 13:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..