Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Muay Thai - Trenuje ktos? 
Autor Wiadomość
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post Muay Thai - Trenuje ktos?
Witam

Tak mi sie nudzi i zapodam temat ;) Cwiczy ktos z was tak wspaniałą i konkretną sztuke walki jak Muay Thai (czy wszystkie Muay podobne, np. Muay Boran) ? Jak cos to gdzie ćwiczycie?

Ja ćwicze w Kleofasie na Załężu, trenerem jest Dariusz Gurgul, kto ćwiczy to powinien wiedziec kto to jest;)

pozdrawiam.

_________________
Obrazek


14 lut 2007, o 00:36
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, o 21:11
Posty: 931
Lokalizacja: Poznań
Post 
(ciekawe czy powstanie tego tematu ma związek z coraz większą liczbą pań na forum :wink: ?? )

Z sztuk walki to parę lat trenowałem judo, ale młody głupi byłem..... Wypada sie na coś porządnego przerzucić, ale tyle jest tego wszystkiego że niewiadomo co wybrać....


14 lut 2007, o 00:59
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
Sativ nie ma ;) chociaz "przydałyby się" jakies Panie u nas na treningu ;-)

Sativ wybierz Muay Thai jesli masz trenera z certyfikatem trenera;) Jesli nie ma to kickboxing.

pozdr.

_________________
Obrazek


14 lut 2007, o 01:07
Zobacz profil
Post 
Ciekawe jest polaczenie karate i kichboxingu nie wiem jak sie to nazywa teraz ... ale jest mzoe mniej efektownie wizualnie niz karate ale za to skuteczniejsze niz zwykle karate ... na treningi czasu nie mam ale chetnie bym sie zapisal ... młaj taj tez mnie pociaga ale nie ma kiedy i niestety gdzie trenowac ;/


14 lut 2007, o 01:37
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
karate i kick ... i co tu ma byc skuteczne? dodatek karate? sam kick jest bardziej skuteczniejszy ;)

efektownosc efektownoscia... skutecznosc skutecznoscia... ja chcesz efektownie walczyc to cwicz Capoiere, a jak skutecznie to Taja i BJJ.

pozdr.

_________________
Obrazek


14 lut 2007, o 02:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 kwi 2006, o 07:24
Posty: 15
Post 
a ja powiem tak że (wedlug mnie) najlepsze do samoobrony przed drechami, blokersami itp. jest wing tsun tylko lekcje cholernie drogie (100zł za miesiąc)
http://youtube.com/watch?v=tjtOJZ0gAEU
http://youtube.com/watch?v=xw1hqx2gVII
http://youtube.com/watch?v=vTZUibPr6kU
filmik wing tsun :D może i wygląda śmiesznie w niektorych momentach ale jest diabelsko skuteczne

taka historia brachol poszedl na trening wing tsun no ćwicza tam i przychodzi kickbokser :wink: i mowi ze przyszedl tu powalczyc bo tam na kickboksingu sami slabi byli i wszystkich rozwalał. no to sifu mowi zeby poszedl powalczyc z marzenką :lol: koles chcial ja kopnac okreznym w twarz to ona szybciej podeszla do niego i noga skończyla mu sie u niej na karku w udzie(mysle ze wiadomo o co chodzi :wink: ) no to marzenka mu wyp*** z otwartych dloni .jedna w brzuch a druga w klate(tak jednocześnie) to jak dostal to odlecial na jakies 2m potem juz nie przychodzil (chyba był zdziwiony że dostał od dziewczyny)
marzenka od kickboksera niższa o glowe i ze dwa razy lzejsza no ale ona juz sporo ćwiczy :wink:

a jak poszukujesz jakis "młaj taistow" to polecam to forum
http://fbb.one.pl/ :wink:


14 lut 2007, o 08:04
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 14 gru 2005, o 19:30
Posty: 693
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Post 
ja polecam amatorsko boks (kupic worek i naparzać) do tego biegi długosystansowe i siłka i naprawde jest cool, tylko ostatnio nie mam na suplementy :/

_________________
Dumny student Politechniki Gdańskiej i jej wspaniałego wydziału Chemicznego na kierunku Biotechnologia !


GG:3716505


14 lut 2007, o 08:13
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
Ja trenowałem 4 lata ju-jitsu, a dokładnie jedną jego odmianę, która jest bardzo niebezpieczna... jednakże dodam, że każda sztuka walki jest dobra, jeżeli się ją odpowiednio respektuje i używa w przeznaczonych jej celach. Jeśli ktoś ćwiczy takie "wing tsun" tylko po to, żeby komuś nakopać, to uważam, że jego brak skoncentrowania i nadmierny pośpiech w walce obróci się przeciwko niemu. Muay Thai - bardzo ciekawa sztuka walki, wielokrotnie oglądam na Eurosporcie K1, gdzie bardzo często pokazują walki zawodowców.
Teraz znajduję ciutkę czasu, żeby przećwiczyć techniki z ju-jitsu, dzięki którym znajduję spokój i zadowolenie. Zanim interesowałem się poważniej chemią - pakowałem dośc konkretnie, tak od 4 klasy podstawówki zacząłem, ciągnęło się długo, a od początku liceum sztangi, hantle i inne sprzęta leżą i zbierają kurz :wink:

EDIT///Sztangi i hantle nie na sprzedaż, gdyż kto inny ćwiczy
Pozdrawiam Alchemik

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


Ostatnio edytowano 14 lut 2007, o 12:03 przez Alchemik, łącznie edytowano 1 raz



14 lut 2007, o 09:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post 
Może Muay Thay nie trenuje :D Ale trenuje Vale Tudo i MMA :D
Alchemik, a może masz na sprzedaż :D to ja bym kupił :)
Ej... obraża Cię ktoś ?? jestem DResem i jakoś ... hmn.. nie biję każdego :D

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


14 lut 2007, o 11:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2006, o 18:04
Posty: 97
Lokalizacja: Zabrze
Post 
Nie chce nikogo obrazac, ale uwazam ze dres to najnizsza warstwa spoleczna.... moze ktos jest metalem ??

_________________
Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor.
Wergiliusz


14 lut 2007, o 11:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post 
Ale właśnie w tym momencie mnie obraziłeś -.-.... 90% to metale :) Ale nie którzy są mili :)

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


14 lut 2007, o 11:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2006, o 18:04
Posty: 97
Lokalizacja: Zabrze
Post 
Tylko mowie co mysle i powiedzialem ze nie chce tutaj nikogo obrazac... ale ik chodzi o 'praktykujacych' metali :lol: czyli ubieraja sie jak metale i takie tam :D i zapewniem ze tez jestem mily :P

_________________
Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor.
Wergiliusz


14 lut 2007, o 14:05
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
hehe teraz okaze sie ze jade po wszystkich sportach walki, ale... ten caly wing tsun to mi łudząco przypomina Muay Thai ... ;) Blokowania low kickow takie same, uderzenia kolanem i łokciem takie same... fakt dochodzi duszenie i przewalenie na ziemie w klinczu nic po za tym ciekawego na tych filmikach nie widzialem ;)

Kein to jest zły pomysl :) Walac bez celu w worek wyrobisz sobie jedynie siłe i kondycje.... zaro techniki :) bedziesz tylko powielał błedy w uderzeniu ktorych sie potem nie wyzbędziesz. Worek nie oddaje ;) jak juz sie nie ma kasy na treningi to lepiej w tarcze z kumplem jakims cwiczyc. I takie cos to nie jest napewno box amatorski hehe ;)

TEMAT JEST O MUAY THAI A NIE O TYM CO KTO TRENUJE ;) WRACAMY DO TEMATU

_________________
Obrazek


14 lut 2007, o 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 kwi 2006, o 07:24
Posty: 15
Post 
alchemik nieeee to jest po to żeby sie obronic jak cie chcą okraść albo cos a nie po to żeby sie nauczyć i wozic po miesc jak jakis bos wsi :lol: nie o to chodzi
wing tsun jest stylem typowym do samoobrony tam nie ma swirowania z pol obrotu albo jakis innych takich. tam poprostu chodzi o to aby jak najszybciej obezwladnic napastnika (np. otwarta dlonia w nos, lokciem w ucho, po jajach i wiele innych mega bolesnych).
zapraszam na trening pierwszy jest darmowy mozna zobaczyc z czym to sie je itd
http://www.wing-tsun.pl/WTK.html sa tam adresy szkol wing tsun polecam tylko adresy ktore sa na tej stronie inne to albo jacys oszusci i inni kretacze :wink:


malutki jak mozesz to idz sobie na trening mowie pierwszy jest darmowy to przekonasz sie ze to nie to samo co mlaj taj po pierwsze nie ma wyskich kopniec a zreszta idz i sam sie przekonaj :wink:

malutki jest jeszcze jedna kwestia czy cwiczysz poto zeby cie nie okradli/zabili na ulic przy napadzie czy poto zeby sobie na ringu "po pykac" zeby jakies medale miec :wink:


14 lut 2007, o 16:15
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
hehe :) dobra to inaczej, jest duzo zapozyczonych technik z Muay Thai. A kopniecie w jaja... coz to za samo obrona ;) to bez treningow umie ;) czyli kolejny "styl walki" jak Crav Maga ;)

W Muay Thai tez nie ma kolego jakis swirowanych kopniec z pol obortu ;) Wszystko jest nastawione na proste silne obezwładnicje uderzenia :)

A cwicze po to zeby na ringu powalczyc i sie obronic :)

pozdr.

_________________
Obrazek


14 lut 2007, o 16:37
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
A ju-jitsu to jest piękna... kultura, moi drodzy. Tutaj oprócz rzucania na matę przeciwników nawet trzy razy cięższych od siebie i o niebo nieraz silniejszych uczy się człowiek precyzji, skupienia, łagodności. Nieraz omijanie walki to zwycięstwo. A tutaj chylę głowę przed tymi, którzy idą ćwiczyć inne sztuki walki dla rozruszania kości, gnatów i polepszenia kondycji. Każda jest dobra, jeżeli używa się jej w przeznaczonym jej celu.
Kick-boxing tez ćwiczyłem, ale później brakowało mi już czasu.

Pozdrawiam Alchemik

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


14 lut 2007, o 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 kwi 2006, o 07:24
Posty: 15
Post 
fbi i inne te takie specjalne agencje albo wlasnie ucza sie wing tsun albo przerobiony wing tsun do ich potrzeb :wink:
mowie ci idz sobie na jeden trening to moge sie załozyc ze nie wygrasz (nie mowie ze jestes slaby jakby co :wink: ).
krav maga jest izraelskim stylem walki
"System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Posiada różne pchnięcia i uderzenia na okolice gardła, oczu, kopnięcia w strefę krocza oraz w nogi. System cały czas ewoluuje samoistnie, na drodze licznych badań, ale także przejmując z innych systemów obronnych bądź sztuk walki najbardziej skuteczne rozwiązania.
" - z wikipedii :wink:
tak wiec krav maga sobie podpatruje najskuteczniejsze techniki poprostu
a pozatym przeczytaj na tej stronie opis stylu http://www.wing-tsun.pl/WTK.html
krav maga jest bardzo podobna do wing tsun tez wykorzystuje najprostsze techniki prawa fizyki i inne :wink:


14 lut 2007, o 17:49
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Malutki jestes pewny ze chesz cwiczyc cos, dziekic zemu na starosc bedziesz mial rozwalone kolana i lokcie oraz kosci przed ramienia i podudzia ? bo wlasnie tak koncza ludzie cwiczacy tajskie sztuki walki gdzie wiekszosci opiera sie na walce lokcami i kolanami - a efekt jest taki ze bardzo niszczy staw lociowy i kolanowy

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


14 lut 2007, o 18:39
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
Do Chemik: nie chce isc na zadne WT bo to jest typowe do samoobrony a nie do uzycia na ringu.. z tego co sie orintuje nie ma zawodow w tej federacji. Pozatym FBI i inne służy bardziej sa uczone Krav Magi ale wojskowej a nie cywilinej! A cywilna jest jednym slowem do dupy;)

DO Sulik: Masz zle podejscie:) Wedlug Twojego opisu wygladalbym tak gdybym sobie "utwardzal" kosci z polecenia jakiegos niewykfalikowanego trener ktory kazdy mi rolowac kosci wałkiem :lol: Utwardzanie polega na mozolnym kopaniu np. w worek co praktycznie nie osłabia kosci - poczytaj sobie o tym :) Tak wiec nie bede wygaldac jak Ty mowisz chyba ze sie jakiejs kontuzji nabawie, ale to jest sport! tak samo jak bym mial nie chodzic na silownie bo sobie barki na nadgarstki popsuje (juz popsute;) ). Kazdy ma swoje zainteresowania.

_________________
Obrazek


14 lut 2007, o 20:25
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Malutki - chodzi wlasnie o kontuzje, ktore jak slyszalemw tym sporcie sa dosc powszednie :(
a co do wzmacniania kosci, a dokladniej zmiejszania poczucia bolu - to buddyjscy mnisi rozwiazywali to w ten pososb ze przez wiele... lat (tak lat) - to byl poczatek ich szkolen - bili sie po calym ciele za pomoca bambusowego kijka - tyle ze jak mowie to trwao chyba okolo 3 lat ciaglego bicia sie po ciele i medytacji

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


14 lut 2007, o 21:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 kwi 2006, o 07:24
Posty: 15
Post 
w wt sa zawody ale zamkniete i media nie mają wstępu :wink:


15 lut 2007, o 08:29
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
Sulik teoretyzujesz;) Zaczne medytowac i bede miec mocne kosci hehe ? ;) powtarzam jeszcze raz w prawdzimym MT nie wzmacnia sie kosci rolując czyms kosci, tylko np. kopiąc w twardy worek, nie wylewa sie okostna przez co nie nieszczysz piszczeli. Pozatym zobacz najpierw jak wyglada amatorskie Muay Thai - jest najbezpiecnziejszym sportem ringowym. Tak wiec zastanow sie nim cos napiszesz... ;)

a kontuzje.. ehh .. kontuzji moge sie nabawić grają np. w siatkówke.. to jest sport..

_________________
Obrazek


15 lut 2007, o 23:41
Zobacz profil
Post 
Masz w tu racje ja trenuje capoeire i trochę boksu kombinacja mało znana ale dosyć skuteczna:
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... +part1lecz niestety mam kontuzje bo zerwałem mięsień na pokazach


22 lut 2007, o 01:19
Post odp.
Qurna jest już pozno ale musialem oblookać na polsacie walki w K1 :wink:
Pieknie wygrał Marcin Różalski z turkiem ale stac go na wiecej ,
w koncu walczyl w wadze pow. 100kg w orirntal ISKA a to 12 rund po 2min. :wink:
Tu kqrna wystarczy jeden dobry cios i po walce hee hee ,reszta taka sobie ale warto bylo popatrzec .
pozdro.
eko.


6 mar 2007, o 05:03

Dołączył(a): 19 paź 2003, o 22:49
Posty: 41
Post 
Właśnie sztuką jest zadać celnie ten porządny cios... :wink: Co do SW to trzeba mieć na to czas, a jak ktoś go nie ma to pozostaje mu tonfa albo inny tego typu sprzęt;)

pozdr
dav


6 mar 2007, o 18:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..