Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Hurtownia chemiczna w Poznaniu 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, o 20:11
Posty: 230
Post Hurtownia chemiczna w Poznaniu
Witam.

Mam pytanie do Poznaniaków. Chce sobie kupic kilka kwasów, siarkowy, azotowy, solny i troche szkla w hurtowni chemicznej na ulicy Swiętego Antoniego. Powiedzice mi czy dostane je bez problemu w detalu? Wyslalem juz do nich chyba z 3 maile z zapytaniem i nie dostalalem odpowiedzi. Pytam Was bo nie chce na prozno jechac prawie 80 km. Wiecie moze po ile sa tam kwasu?

_________________
ViValdis


Ostatnio edytowano 2 maja 2007, o 18:14 przez ViValdis, łącznie edytowano 1 raz



2 maja 2007, o 18:10
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2007, o 15:26
Posty: 639
Post Re: Hurtownia chemiczna w Poznaniu
ViValdis napisał(a):
Pytam Was bo nie chce na prozno jechac prawie 80 kg.

nieźle jak umiesz przejechać 80 kg :P powiesz mi jak to się robi ? :P

_________________
<center>Obrazek
Obrazek
"...ale to już tak jest, że chemia jest the best i tyle..."</center>


2 maja 2007, o 18:13
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, o 20:11
Posty: 230
Post 
Jejku literowka mialo byc km :P

_________________
ViValdis


2 maja 2007, o 18:15
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, o 21:11
Posty: 931
Lokalizacja: Poznań
Post 
Chyba Cie powaliło jak tam chcesz kupować :) jak jedziesz 80km to wpadnij do aktynu... O ile czynny będzie, bo nie wiem jak tam z tym stoją...


2 maja 2007, o 19:10
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, o 20:11
Posty: 230
Post 
A dlaczego mam tam nie kupowac? Do aktynu mam troche daleko bo to w Suchym Lesi a z dworca pkp pieszo to nie zabardzo. A w jaki autobus albo tramwaj wsiasc to nie wiem bo nie znam Poznania.

_________________
ViValdis


2 maja 2007, o 20:52
Zobacz profil
Post 
Nie opłaca się jechać na św. Antoniego, bo tam osoby które nie kupują na firmę z reguły lądują za drzwiami.
W Aktynie czasami nie chcą sprzedawać kwasów, ale z większością odczynników nie ma kłopotu.
Do kwasów polecam św. Michała 100, tam kupisz bez problemu.
Polecam przeczyać raz jeszcze http://forum.vmc.org.pl/viewtopic.php?t=10388&start=25 . Acha, no i zajrzyj na http://www.ipoznan.pl/Map1.53.1/welcome.html , jest bardzo fajna mapa.

Dojazd do Aktyna: Z dworca idziesz piechotą na przystanek autobusu 78 na rondo kaponiera (kierunek: szarych szeregów) i wysiadasz na przystanku Łęgowskiego. Potem przez most i druga w prawo.

W Aktynie szkła nie ma. Szkło może by ci na Antoniego sprzedali, ale i tak polecam wroniecką/michała. (Wroniecka odchodzi od Starego Rynku)

Na michała: przy PKP wsiadasz w 8, kierunek: miłostowo i jedziesz do ronda śródka. Następnie idziesz na przustanek po lewej stronie ronda i wsiadasz w byle co jadąca na przystank Studzienna. Stamtąd widać już sklep.


6 maja 2007, o 11:31
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, o 20:11
Posty: 230
Post 
Czy w Aktynie dostane kwasy bez problemu? Wyslalem juz do nich z 2 maile i nic zero odpowiedzi. Rodzice maja firme transportowa i czy mozna na nia kupic kwasy? Np. do czysczenia czesci od smarow itp? Co mozna napisac w takiej deklaracji?

_________________
ViValdis


15 maja 2007, o 16:26
Zobacz profil
Post 
Solny,azotowy do oczyszczania powierzchni metali, narzędzi itp
Siarkowy do usuwania rdzy.


15 maja 2007, o 22:15
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
morator - solny nie bardzo do oczyszczania miedzi - lepszy rozcienczony siarkowy lub azotowy, solny juz predzej do odkamieniania

azotowy - no moze byc

siarkowy do rdzy ? lepiej fosforowy z tego co wiem

siarkowy bardziej do uzupelnienia elektrolitu w akumulatorach

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


16 maja 2007, o 16:45
Zobacz profil
Post 
ViValdis napisał(a):
Czy w Aktynie dostane kwasy bez problemu?
Raczej nie, ale na firmę (nieważne na jaką) powinni sprzedać.
Na pewno kwasy można bez problemu kupić na św. Michała. Jak już przyjeżdżasz do Poznania, to chyba nie problem pojechać do dwóch sklepów, prawda?
A jeżeli chodzi o deklaracje, to te trzeba wypełniać tylko czasami przy kupnie prekursorów narkotyków, to jest: nadmanganian, kwas siarkowy. I wpisuje się (przynajmniej ja wpisuję) "doświadczenia chemiczne".

A kwas solny można kupić w kilku sklepach nazwanych "chemia gospodarcza" (w Poznaniu np. skrzyżowanie Żeromskiego i Dąbrowskiego - sprzedają solny, octowy, azotowy, mrówkowy, elektrolit i kilka przydatnuch soli i rozpuszczalników do farb)


17 maja 2007, o 14:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..