Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Moja wpadka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 28 lip 2018, o 21:22
Posty: 137
Post Re: Moja wpadka
Stałem zbyt blisko puszki z pianką która była w ognisku....
Miałem 13 lat

_________________
Im dłuższy lont,tym dłuższe paluszki


31 sie 2018, o 22:15
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Moja wpadka
Z moich wpadek to hmm cóż, smutni(w rzeczywistości byli bardzo sympatyczni) panowie "odbierający" mnie ze ze szkoły xD, pomyśleć, że to już 10 lat temu.


7 mar 2019, o 22:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 mar 2018, o 07:22
Posty: 32
Post Re: Moja wpadka
Przypadki z prądem, miałem ok. 15 lat.

W piwnicy stał hydrofor który miał wyciek tworzący kałużę wody, a w tej kałuży leżało gniazdko od przedłużacza. Przechodząc obok spojrzałem się i pomyślałem wyjmę ją bo jeszcze kogoś kopnie. Efekt był taki że musiałem ją puścić w locie.

Inny przypadek:
Chciałem skrócić kabel od lampki do akwarium gdyż nie pasowało mi jakoś że zwisał za bardzo pomiędzy gniazdkiem i lampką.
No to wziąłem nożyczki i go ciach, oczywiście lampka "musiała" być podłączona. Efekt był taki że wyżarło metal w nożyczkach. Moje szczęście że moc zapętliła się przez nożyczki a nie przeze mnie (przez podłogę)


8 mar 2019, o 08:25
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Moja wpadka
Przyznać się który to taki cfaniak.
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,4305770


3 lut 2020, o 16:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2018, o 21:22
Posty: 137
Post Re: Moja wpadka
Eh i co tu się dziwić że utudniają dostęp do prekursorów mw :(
Przeciętny obywatel gdy słyszy słowo pirotechnik to pierwsze skojarzenie to terrorysta

_________________
Im dłuższy lont,tym dłuższe paluszki


3 lut 2020, o 16:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lis 2017, o 18:51
Posty: 64
Post Re: Moja wpadka
w Polsce i tak nie jest najgorzej, mamy względnie prosty dostęp


4 lut 2020, o 00:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2018, o 21:22
Posty: 137
Post Re: Moja wpadka
No niby tak na anglojęzycznym forum widziałem wątek gdzie, że Polska piro raj. Gościu chciał kupić male ilości azotanu amonu ale powiedzieli mu że sprzedają tylko większe ilości i to go bardzo cieszyło

_________________
Im dłuższy lont,tym dłuższe paluszki


4 lut 2020, o 00:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 cze 2020, o 16:11
Posty: 11
Post Re: Moja wpadka
Może ciężko nazwać to wpadką ale taka sytuacja:
Kiedy miałem 7 lat wujek z dziadziem uczyli mnie strzelać karbidem. Jednak pewnego dnia coś poszło nie tak i ogień zamiast wystrzelić zamknięcie pojemnika strzelił mi w rękę. Skóra na prawie całej dłoni spalona


28 cze 2020, o 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lis 2017, o 18:51
Posty: 64
Post Re: Moja wpadka
ja trzy razy chciałem zrobić płomień a wychodziła mi mieszanka paliwowo-powietrzna xD
raz chciałem zrobić palnik acetylenowy. no to dałem karbidu do butelki w której zrobiłem dziurę i słomkę włożyłem. zalałem wodą, zakręciłem i podpaliłem. no i je*** xD
drugi raz to samo, tylko że mocniej i mnie ogłuszyło aż xD i do tego psa sąsiadki wystraszyło xDDD
trzeci raz chciałem zrobić strumień ognia taki jak w silnikach rakietowych, no to dałem perhydrol i denaturat do butelki aluminiowej, wsypałem trochę kmno4 i to podpaliłem. paliło się tak dziwnie i lekko hukło. po chwili je*** mocniej, przewróciło się, wylało i butelkę wydęło xD

trzy razy popełniłem ten sam błąd xD


30 cze 2020, o 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 cze 2020, o 16:11
Posty: 11
Post Re: Moja wpadka
AKmatiAK napisał(a):
ja trzy razy chciałem zrobić płomień a wychodziła mi mieszanka paliwowo-powietrzna xD
raz chciałem zrobić palnik acetylenowy. no to dałem karbidu do butelki w której zrobiłem dziurę i słomkę włożyłem. zalałem wodą, zakręciłem i podpaliłem. no i je*** xD
drugi raz to samo, tylko że mocniej i mnie ogłuszyło aż xD i do tego psa sąsiadki wystraszyło xDDD
trzeci raz chciałem zrobić strumień ognia taki jak w silnikach rakietowych, no to dałem perhydrol i denaturat do butelki aluminiowej, wsypałem trochę kmno4 i to podpaliłem. paliło się tak dziwnie i lekko hukło. po chwili je*** mocniej, przewróciło się, wylało i butelkę wydęło xD

trzy razy popełniłem ten sam błąd xD


Co poszło nie tak? Karbid ogólnie nie jest dobry w tych zabawach


18 lip 2020, o 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lis 2017, o 18:51
Posty: 64
Post Re: Moja wpadka
no robiła się mieszanina wybuchowa z powietrzem a z perhydrolem to z tlenem


20 lip 2020, o 09:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..