Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
chemia UJ 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2007, o 17:39
Posty: 6
Lokalizacja: Katowice
Post chemia UJ
mam pytanie odnośnie chemii na UJ..może ktoś skończył, jest w trakcie lub nic z w/w, ale jest w stanie coś na ten temat powiedzieć?

poza tym jeśli ktoś jest zdania, że UJ jest ZŁY!;p i lepiej tam się nie pokazywać lub cokolwiek innego, to gdzie warto pójść?

z góry dzięki:)

_________________
Amfetaminowa siostra i ja

Biały śnieg, biała mgła

Obłęd spędzonych dni
To pomaga żyć

Amfetaminowa siostra i ja

Biały śnieg, biała mgła..


24 sie 2007, o 01:03
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: chemia UJ
amfetaminowa napisał(a):
mam pytanie odnośnie chemii na UJ..może ktoś skończył, jest w trakcie lub nic z w/w, ale jest w stanie coś na ten temat powiedzieć?

poza tym jeśli ktoś jest zdania, że UJ jest ZŁY!;p i lepiej tam się nie pokazywać lub cokolwiek innego, to gdzie warto pójść?

z góry dzięki:)


a gdzie to pytanie ? bo czytam i czytam i zrozumiec nie moge co chcesz sie dowiedziec

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


24 sie 2007, o 16:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2007, o 17:39
Posty: 6
Lokalizacja: Katowice
Post 
yyy..heh..no jest gdzieś tam między wierszami ukryte?..nie no przepraszam;p..ja czasami namieszam, a potem nie wiadomo o co chodzi..

co chciałabym wiedzieć..chociażby czy w ogóle warto się pchać na chemię na UJ?jeśli nie..to gdzie warto?czy trudno się dostać?..i tak ogólnie jakie opinie krążą wśród Was na ten temat..

w skrócie powiedzmy, że może chodzić o coś w stylu "wszystko (lub jak wolisz cokolwiek) co możesz powiedzieć na temat chemii na UJ" ..o ile to oczywiście nie stwarza problemu;p

(heh..mam nadzieje, że teraz jest jaśniej)

_________________
Amfetaminowa siostra i ja

Biały śnieg, biała mgła

Obłęd spędzonych dni
To pomaga żyć

Amfetaminowa siostra i ja

Biały śnieg, biała mgła..


24 sie 2007, o 17:23
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Chemia UJ = ksiazki, ksiazki, kucie, kucie, ksiazki, ksiazki, kucie, kucie, oblany egzamin z chemi kwantowej
a wszytko to tylko po to abys nie mial zadnej wiedzuy praktycznej po skonczeniu

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


24 sie 2007, o 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2007, o 17:39
Posty: 6
Lokalizacja: Katowice
Post 
heh..no dobra..dzięki
a ktoś ma może inne zdanie?



(poza tym mało ważny szczegół)
Sulik napisał(a):
abys nie mial


--> nie miała

_________________
Amfetaminowa siostra i ja

Biały śnieg, biała mgła

Obłęd spędzonych dni
To pomaga żyć

Amfetaminowa siostra i ja

Biały śnieg, biała mgła..


24 sie 2007, o 19:04
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, o 13:09
Posty: 270
Post 
No mnie też to zagadnienie interesuje... Zastanawiam się nad Politechniką albo AGH, ale obawiam się czy będę dorównywał poziomem ludziom po technikum chemicznym..Ja w tym roku kończe LO... Więc pewnie zostaje mi UJ :?


24 sie 2007, o 20:32
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
gambit napisał(a):
No mnie też to zagadnienie interesuje... Zastanawiam się nad Politechniką albo AGH, ale obawiam się czy będę dorównywał poziomem ludziom po technikum chemicznym..Ja w tym roku kończe LO... Więc pewnie zostaje mi UJ :?

jak lubisz kuc na blache cale ksiazki i miec wyklady z niedoszlym noblista z dziedziny kwantowki to pewnie ze UJ :P

zreszta na temat chemii w Krakowie juz kilka razy pisalem w podobnych watkach

i zeby nie bylo - to moje osobiste zdanie i pewnie wiele osob moze sie z nim nie zgadzac

a co do AGH i PK to po pierwsze nie tyle chemia - bo ja umiesz pewnie jak sie tam wybierasz, a fizyka i matematyka moze Cie "dojechac" - ale nie az tak jak ludzi wlasnie po technikach :(

po technikum chem, na AGH mozna byc tylko lepszym w jednym... w chemi i w laborkach z chemii od innych - co do matmy i fizyki to daleko w tyle bylem za ludzmi z LO :(

acha jedna sprawa - po tech. latwiej zalapac o co chodzi na przedmiotach rysunku technicznego i tym podobnych - bo jak by nie bylo w technikach takie przedmioty sa (ale i tak najlepsi sa po mechnikach do tego)

a UJ to chemia w tysiacu odmian - wiec jak naprawde lubisz wiede czysto akademicka czemu nie

ale jak chcesz zastosowac swoja wiedze w przemysle - to AGH

a jak chcesz zostac tzw. syntetykiem to chyba najlepsza PK

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


24 sie 2007, o 20:54
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, o 13:09
Posty: 270
Post 
Sulik napisał(a):

acha jedna sprawa - po tech. latwiej zalapac o co chodzi na przedmiotach rysunku technicznego i tym podobnych - bo jak by nie bylo w technikach takie przedmioty sa (ale i tak najlepsi sa po mechnikach do tego)


Z tym to akurat nie powinienem mieć problemów, mój ojciec poniekąd jest biegły w dziedzinie rysunku tech. więc chcąc nie chcąc zawsze coś z tego skubnęłem... :)


24 sie 2007, o 21:08
Zobacz profil
Post odp.
Myslę że w tym temacie najwięcej bedzie mial do powiedzenia Chemiker ,
zapytajcie go o UJ :wink:
eko.


24 sie 2007, o 21:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 wrz 2006, o 15:55
Posty: 113
Post 
Dostałem sie na uj w tym roku jednak wybrałem politechnike, ze względu na że po polibudzie prędzej można zdobyć prace, choć po UJ'cie też do roboty można szybko sie zalapac.
Na uj trzeba dużo zakuwać, mam paru znajomych którzy ukończyli tą uczelnie i po ich relacjach można było wywnioskować że zapiernicz jest ładny, ale jak ktoś lubi to i szybko wiedza mu sie wpaja to nie stanowi to większego problemu.


25 sie 2007, o 14:34
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 13 lip 2007, o 18:44
Posty: 3
Post 
Witam !

Tak to prawda ze po kierunkach uniwersyteckich teraz jest trudniej znalezc prace niz po technicznych.
Jezeli ktos dopiero startuje to nie powinien sie tym sugerowac, bo za piec lat wszystko sie moze zmienic. Myslac w ten sposob mozna by isc do zawodowki na operatora koparki bo taki zabrabia i 20zl na godzine.

Rynek pracy w Polsce jest niestabilny i trudne do przewidzenia, bo ludzie masowo emigruja. Sadze ze wiekszosc "okresowcow" niedlugo wroci i dopiero sie zacznie bajzel. Ale juz nie mnie oceniac.

Powiem jak jest na Chemii UJ.

Ja sobie chwale, bo poszedlem na chemie sadowa. Elitarna dziedzina i sami fachowcy. Mozna potem isc do policji jako fachura od dragow i nie tylko, ale polecam isc na mundurowego bo w cywilu sie nie zarobi.
Ja wybralem inna droge, niemniej jednak nie moge narzekac na chemie UJ. Na pewno jest to dla ludzi, ktorzy chca zdobywac wiedze i czuja ta idee.
Jak ktos mysli wyjatkowo o kasie to powinien isc na cos innego.

Jak jest?
- trudne do przejscia sa 2 rzeczy: chemia fizyczna, bo jest jej w pi*** i jest trudna :)
- chemia teoretyczna, bo jest jeszcze trudniejsza :)

Reszta przedmiotow jest do przejscia. Niewielu jest wykladowcow - palantow. Przeciwnie, mam raczej mile wspomnienia.
Trzeba sie uczyc ale bez przesady. Systematyczny czlowiek bedzie
mial sukcesy zarowno w nauce jak i na silowni, wiec jest to kwestia
charakteru.

Ogolnie poziom jest bardzo wysoki i wszystko jest traktowane
powaznie. Nie ma zdawania po 10 razy egzaminow.
Zasady sa przestrzegane.

To nie prawda ze trzeba byc kujonem. Ja nim nie jestem - nie mam okularkow jak denka od wodki i kwadratowej glowy :)
Przyznam sie ze czasem ostro sobie bimbalem, ale dalem rade.
Wszystko zalezy od charakteru.
Labory jest mnostwo i mozna sie wyzyc na organice. Jak sie ktos dobrze zakreci to znajdzie doktorow pasjonatow - szczegolnie na organice, ktorzy sa otwarci na rozne rzeczy.
Tu dygresja: owszem na wydziale sie robi dragi ale nie robia tego studenci i wszystko jest w sejfie pod kluczem - to do kolezanki ?? "amfetaminowej" heheh

Osobiscie zajmowalem sie tematem dragow, oczywiscie calkiem profi. Przyjemna rzecz lazic po korytarzu ze slojem ekstazy :)

Podsumuje: jak ktos chce pic, robic burdel w akademiku, chce zabawy i luzu to moze lepiej niech nie idzie na chemie UJ. Bedzie mial mniej czasu na te fantastyczne :wink: zajecia.

Ja tam zawsze bylem i jestem rozrywkowym :wink: gosciem i nie narzekam. W koncu najwieksza aktywnosc na forum przypada na 4 rok- ale to niektorzy tylko wiedza :wink:

Teraz powaznie: zwykle po takich uczelniach ludzie albo wyjezdzaja za garnice i tam robia doktoraty, jak wiekszosc moich znajomych albo szukaja roboty w laboratoriach farmaceutycznych i podobnych jak druga wiekszosc moich znajomych albo po prostu robia cos zupelnie innego jak ja na przyklad :)

ps
kolezanko amfetaminowa
to tak z przekory czy na serio ten wierszyk pod spodem?
- nie martw sie w policji nie jestem heheh


25 sie 2007, o 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2007, o 17:39
Posty: 6
Lokalizacja: Katowice
Post 
na początku dziękuje za odpowiedź:)trochę czasu niby jeszcze mam to się mogę zastanawiać czy UJ czy nie..zapewne napotkam na jakiś opór ze strony rodziny..bo trzeba będzie sie wyprowadzić..i może lekarza..no bo chemia..ale trudno bywa i tak..heh..nie wiem czy przez wszystko..ale na pewno przez większość spraw można jakoś przebrnąć;p

ChemikerTM napisał(a):
(...)Tu dygresja: owszem na wydziale sie robi dragi ale nie robia tego studenci i wszystko jest w sejfie pod kluczem - to do kolezanki ?? "amfetaminowej" heheh(...)ps
kolezanko amfetaminowa
to tak z przekory czy na serio ten wierszyk pod spodem?
- nie martw sie w policji nie jestem heheh


czy serio?e nie..ja to grzeczna jestem z reguły..nie babram się w takie rzeczy heh

tak w ogóle co do "wierszyka" to->
"Amfetaminowa siostra"

_________________
Amfetaminowa siostra i ja

Biały śnieg, biała mgła

Obłęd spędzonych dni
To pomaga żyć

Amfetaminowa siostra i ja

Biały śnieg, biała mgła..


25 sie 2007, o 21:36
Zobacz profil
Post odp.
No i macie odp. ze zrodla dzieki Chemiker :wink:
Teraz czekamy na inne uczelnie np. warszawskie czy łodzkie
who next ??
pozdro.
eko.


26 sie 2007, o 00:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..