Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Polecam... ;) 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post Polecam... ;)
Taka rada, może nie poleci do kosza ;)

Wiele osób szuka odczynników w różnych miejscach - często te, które nie są szczególnie niebezpieczne, i nie budzą "podejrzeń władz" pojawiają się na allegro. Wiele osób nie wpisuje w tytule aukcji "odczynnik odczynniki", i ciężko je znaleźć, bo pałętają się po różnych kategoriach, od zdrowia i urody począwszy, na ogrodzie, oraz dziwactwach skończywszy. Dlatego, ze swojej strony daję taką radę - warto przeglądać w dziale "Fotografia" kategorię "Wyposażenie ciemni". Pałęta się tam wiele odczynników używanych w fotografii cz-b - hydrochinon, KBr, siarczan hydroksyloaminy, AgNO3, i inne (nawet zdarzały się dwuchromiany, wykorzystuje się je do techniki fotograficznej zwanej "gumą"), oraz innych substancji, które z fotografią mają mniej wspólnego, ale ludzie umieszczają je tam: Na2CO3, KI, KNO3, nawet dimetyloglioksym. Nierzadko są to odczynniki cz lub czda, wprawdzie stare, ale czasem kilkanaście razy tańsze niż w POCH.

Zawczasu utnę spekulacje ;) Nie sprzedaję chemii na allegro, nie robię sobie ani znajomym autoreklamy :)

Oto jeden z przykładów - dla miłośników analizy chemicznej ;) (W POCHu 258 zł za 100 gram) http://allegro.pl/item229522145_dwumety ... 0gram.html
Pozdro,
szalony.


27 sie 2007, o 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lip 2007, o 12:44
Posty: 302
Post 
Pogrzebie trochę i dam znać.......
W dziale laboratorium jest coś typu
biel cynkowa 200g za 5zł
kwas borny 10g za 1zł czda
kalceina fluorekson 10g 44zł
itd..........
Poza tym nie oplaca sie kupować jednego odczyna tylko kilka u jednego bo zapłacisz za przesyłkę jakie 6 zł..........

po 10min
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5684492
https://ssl.allegro.pl/show_user_auctio ... id=2292958
https://ssl.allegro.pl/show_user_auctio ... id=5684492


27 sie 2007, o 16:57
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Oczywiście ;)

Podpowiem, że pewni sprzedawcy odczynników z allegro oferują imponującą ofertę na maila :) (Nie chcę walić konkretnymi nickami). Zawsze warto ich pytać, kto pyta nie błądzi** ;)


** - (ros. Jazyk do Kijowa dowiediot)


27 sie 2007, o 17:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, o 16:09
Posty: 73
Lokalizacja:
Post 
Tym szczęśliwcem, któremu udało sie zlicytować dimetyloglioksym 100g za marne 10zł jestem ja :wink:
Kto pytanie nie błądzi ==> jakieś dwa tygodnie temu kupiłem acetonitryl 5l HPCL Merc'a za jedne 25zł :lol: i to wszytko od gościa który sprzedaje azotan potasu :lol: Już nie będę pisał o łatwości jaką jest kupienie cyjanku lub arszeniku wysyłanych pocztą :roll:


27 sie 2007, o 17:31
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
strzalka21 napisał(a):
jakieś dwa tygodnie temu kupiłem [...]


Nazywa się to "niedźwiiedzia przysługa sprzedającemu" :? Warto pamiętać, że im mniej mówimy w pewnych kwestiach, tym lepiej ;)


27 sie 2007, o 18:27
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2005, o 15:19
Posty: 80
Post 
eee... czy Wam te proporcje wagowe czegoś nieprzypominają?? :lol: :lol: On sprzedaje zestaw BIN LADENA :lol: wystarczy zmieszac :P i mamy :P ciasteczko :lol: nawet kilo cisteczek :lol: może niedługo będzie można klupic u Niego bombe termonuklearną ?? z serii zrób to sam... :lol: pozdro

_________________
http://adbux.org/?r=Dawidq ZARABIAJCIE KASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


27 sie 2007, o 18:57
Zobacz profil
Post 
strzalka21 napisał(a):
jakieś dwa tygodnie temu kupiłem acetonitryl 5l HPCL Merc'a za jedne 25zł :lol: i to wszytko od gościa który sprzedaje azotan potasu :lol: Już nie będę pisał o łatwości jaką jest kupienie cyjanku lub arszeniku wysyłanych pocztą :roll:


Widać trzeba bedzie pogadac o tym z kumplem adminem na allegro posypią się bany !! ,
Okreslenie imbecyl dla takiej osoby ktora sprzedaje jest obrazą imbecyla !! trzeba mieć zamiast mozgu gnojowkę by oferować trucizny ,
Inna opcja jest taka że kupujacy dostanie ladnie opakowany NaCl z odręcznie napisaną karteczka "cyjanek potasu uwaga" ,
sam fakt jest na tyle zdumiewający że z idiotami trzeba zrobić porządek na allegro !!
Osobiście watpię by oferowany towar byl tym czym niby jest :wink:
eko.


28 sie 2007, o 00:58
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Swoją drogą - acetonitryl jest teraz Xn (inna sprawa, że bywał T+), a w te KCN i As2O3, to słabo wierzę.


28 sie 2007, o 01:14
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, o 19:13
Posty: 454
Lokalizacja: [*]
Post 
z tego co wiem to na liscie towarow zakazanych jest wyraznie napisane ze odczynniki chemiczne wiec mysle ze ostatnio ekipa allegro cos zbija bonki zonki za biorkiem zamiast scigac takich drani :roll:

P.S. kiedys widzialem aukcje z tnt na allegro myslalem ze je*** na miejscu ku**a ...

P.S. 2 jak co to zawsze mozna konfidencic ekipie allegro bo przy kazdej aukcji mozna wejsc na formularz "Zgłoś naruszenie zasad" ;) oczywiscie kazdy normalny nie zglosi aukcji z gupim kno3 ale to co tutaj lud wymienia ej no to chlopaki bez przesady trzeba sie takim wariatą do dupy dobrac w koncu :roll:


28 sie 2007, o 10:48
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Nie wiem, czy wszyscy łapnęli o co chodzi. Nikt nie sprzedaje tych towarów na allegro. Na allegro sprzedają to co wolno, a często jest tak, że jak się spytasz na maila co ma, to ci wyślą całą ofertę. Jeśli sprzedawane są wtedy trucizny to można to nazwać lekkomyślnością - jeśli są to odczynniki z wykazu A, to także łamaniem prawa. Ale to nie jest sprzedaż na allegro, tylko zwykła sprzedaż, więc allegro nic nie może zrobić, bo nie jest to w żaden sposób związane z serwisem aukcyjnym. Czy jeżeli kupowałeś pocztówki na allegro od gościa, a "z rąsi do rąsi" kupiłeś od niego pistolet maszynowy, to znaczy, że winę ponoszą admini allegro ? Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie wystawi NaN3 na Allegro! Na allegro sprzedawane jest to, co można kupić w każdym chemicznym, a czasem nawet fotograficznym bez obostrzeń, i nie jest zbyt groźne - i bardzo dobrze, bo w ten spośób można zaopatrzyć się w różne cenne substancje!

Jeśli zaś już ktoś tępi tych sprzedawców, to warto zwrócić uwagę, że mamy normalne firmy, polecane przez wielu, które też wyślą Ci różne rzeczy na zamówienie, a nawet kwasy pocztą (myślę, że wiecie o którą firmę chodzi). Więc jedna prośba - stosujcie równe reguły gry dla wszystkich!

Pozdro
szalony :)


Ostatnio edytowano 28 sie 2007, o 14:43 przez szalony, łącznie edytowano 1 raz



28 sie 2007, o 14:40
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2006, o 15:46
Posty: 233
Lokalizacja: Łódź
Post 
no i na allegro można kupić rtęć chyba 99,999% to czysta chemicznie więc na allegro można ciekawe rzeczy znaleźć... :D przynajmniej było nie dawno po 500g ale nie wiem czy jeszcze jest...

_________________
gg 1616087... Powrót księcia ciemności, który uroczyście przysięga nie pisać siana i gromić off-top!
Obrazek


28 sie 2007, o 14:42
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Nuclear napisał(a):
no i na allegro można kupić rtęć chyba 99,999% to czysta chemicznie więc na allegro można ciekawe rzeczy znaleźć... :D przynajmniej było nie dawno po 500g ale nie wiem czy jeszcze jest...


Ciekawe, ja nigdy nie widziałem :roll: Nigdy też nie widziałem tnt, KCN, arszeniku...

Może niektórzy mają bujniejszą wyobraźnię, albo ja słabo widzę ? :)

Na liście zakazanych towarów znajduje się taka pozyzja:

2. Niebezpieczne substancje chemiczne (np. kwas siarkowy, karbid).

Pozostaje pytanie - co to są substancje niebezpieczne ? Jeśli są to substancje niebezpieczne wg. klasyfikacji WE, to nie wolno sprzedawać lakierów - bo są mieszaninami niebezpiecznymi z przydzielonymi zwrotami R. Jednak w regulaminie (to jest załącznik), piszę iż "klasyfkacji przedmiotów dokonuje administracja allegro".

Pozdro,
szalony :)


28 sie 2007, o 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lut 2007, o 21:01
Posty: 235
Lokalizacja: Z Polski
Post 
Szalony jesteś szalony :lol:

szalony napisał(a):
2. Niebezpieczne substancje chemiczne (np. kwas siarkowy, karbid).


Niebezpieczne to one są w rekach świrów psycholi ( ogólnie niebezpiecznych ludzi ) :wink:
Dla normalnych ludzi to tylko odczynnik :wink:

Ogólna def. substancji niebezpieczny jest taka ze są to substancje mogące zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka bla bla bla :) itd ...
Regółka proste :wink:

Długo nie trzeba było szukać (info z pierwszego linku na google :wink: )
" Substancje niebezpieczne wg rozporządzenia Ministra Zdrowia możemy podzielić na następujące substancje i preparaty:

*

o właściwościach wybuchowych;
*

o właściwościach utleniających;
*

skrajnie łatwopalne;
*

wysoce łatwopalne;
*

łatwopalne;
*

bardzo toksyczne;
*

toksyczne;
*

szkodliwe;
*

żrące;
*

drażniące;
*

uczulające;
*

rakotwórcze;
*

mutagenne;
*

działające szkodliwie na rozrodczość;
*

niebezpieczne dla środowiska.

"
Info z http://komers-bhp.pl/substancjeniebezpieczne.html
:wink:


Pozdro TB303

_________________
..... . . TB303 . . .....


Ostatnio edytowano 28 sie 2007, o 16:03 przez GenMaster, łącznie edytowano 1 raz



28 sie 2007, o 15:54
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Fajosko ;) Ale jak do tego ma się to, że wolno sprzedawać wywoływacze fotograficzne ? Na allegro znajduje się cała kategoria chemia ciemniowa. 95% z nich zawiera przynajmniej hydrochinon (szkodliwy, mutagen), lub co gorsza - metol. Są to mieszaniny sklasyfikowane czasem jako Xi, czasem jako Xn - zależnie od zawartości. Składowe odczynniki są na ogół podłej czystości "do celów fotograf." była taka dawniej, powyżej techn. Kto wołał negatywy cz-b wywoływaczami na zanieczyszczonym metolu**, to wie jakie egzemy na łapach wychodzą !!

W myśl przepisów rządowych są to więc preparaty niebezpieczne, tymczasem chemia ciemniowa ma na allegro całą kategorię ! Pozycja w zakazie brzmi jak przypomnę:

2. Niebezpieczne substancje chemiczne (np. kwas siarkowy, karbid).

Może faktycznie allegro samo sobie decyduje co wolno (nie mówię o wykazach A i prekursorach, to jest zakazane odgórnie)... Jak na razie wybrali np. karbid ;)

** metol = siarczan N-metylo-para-aminofenolu


28 sie 2007, o 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lut 2007, o 21:01
Posty: 235
Lokalizacja: Z Polski
Post 
Sprzedają tylko pod pretekstem ze do fotografi etc , tak samo jak ten pyl AL na allego myślisz ze ktoś z tego srebrzankę będzie robił , :/ nie sądze

Allegro Świstak itd. to jedna wielka samowolka ... No i czasem grubo przeginają.




Edit ... już mi sie nie chce paplać na ten temat
to co oni piszą a do czego to wykorzystują to 2 różne bajki !!


Pozdro TB303

_________________
..... . . TB303 . . .....


Ostatnio edytowano 28 sie 2007, o 16:19 przez GenMaster, łącznie edytowano 2 razy



28 sie 2007, o 16:09
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
GenMaster napisał(a):
Sprzedają tylko pod pretekstem ze do fotografi etc


Jak to "pod pretekstem do fotografii" ? Mam rozumieć, że jak ktoś płaci ciężkie pieniądze za wywoływacz Xtol kodaka (receptura niby tajna), agfowski R-09 rodinal na amidolu, albo W17 - Hydrofen, podczas gdy składniki można kupić w chemicznym za pół ceny, to po co go kupuje, jak nie do fotografi ? Żeby postawić na półce ? Albo odzyskiwać fenidon czy hydrochinon ?

Pozdro,
szalony :)


28 sie 2007, o 16:12
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Wypłynął dimetyloglioksym, rodamina B... http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=5684492


15 wrz 2007, o 22:13
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 30 gru 2006, o 02:36
Posty: 428
Lokalizacja: Poznań
Post 
Koleś jest naprawdę niezły :D Sprzedaje molibdenian amonu (250g) jako wzbogacacz do nawozu :D:D
LINK

_________________
Quod fuimus estes
Quod sumus fos erites
Mille anni passi sunt ...

forum biologiczno-chemiczne


15 wrz 2007, o 23:17
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Karvon napisał(a):
Koleś jest naprawdę niezły :D Sprzedaje molibdenian amonu (250g) jako wzbogacacz do nawozu :D:D
LINK


Bowiem taką rolę pełni w nawozach wysokiej klasy m. in. do kaktusów i hydroponiki. Oczywisćie nie czda, ale chyba w chemii całkiem prostej jest doświadczenie z hodowlą sadzonek kukurydzy, i do jednej hodowli (hydroponika) do saletry i fosforanów dodaje się właśnie molibdenian amonu. Zresztą dodaje się tego śladowe ilości więc...

a jak napisze coś takiego, to zawsze ma szanse na sprzedaż ;) Tak to kto kupi przeterminowany odczynnik analityczny poza chemikami-amatorami :twisted:


15 wrz 2007, o 23:51
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 30 gru 2006, o 02:36
Posty: 428
Lokalizacja: Poznań
Post 
No właśnie, miligramowe ilości :D A facet ma słoik 250g :D Na trzy województwa by starczyło :D

A do czegoś innego poza strącaniem heteropolikwasów i redukcji do błekitu molibdenowego (czy jakoś tak) można wykorzystać ten odczynnik? Tylko to przynajmniej robiłem :D

_________________
Quod fuimus estes
Quod sumus fos erites
Mille anni passi sunt ...

forum biologiczno-chemiczne


16 wrz 2007, o 00:57
Zobacz profil
Post odp.
A o MoS2 słyszałes :wink: idealny czynnik smarujacy czesci metalowe poddawane wielkiemu cisnieniu i naciskowi .
Bobrze że kolo nie oferuje jako nawóz BF3 opierając się na B jako pierwiastkowi niezbędnemu do wzrostu roslin,
lub oferuje P-bialy jako czynnik budowy komorek rosliny uzupelniany nawozowo zamiast typowego fosforanu :D
eko.


16 wrz 2007, o 02:35
***

Dołączył(a): 30 gru 2006, o 02:36
Posty: 428
Lokalizacja: Poznań
Post 
NaCN jako źródło łatwo przyswajalnego azotu, SOCl2 przy niedoborach siarki :wink:
Jakby nie patrzeć, to do całej linii produkcyjnej można dorobić ideologię....

Dzięki za MoS2, kompletnie o nim zapomniałem :D

_________________
Quod fuimus estes
Quod sumus fos erites
Mille anni passi sunt ...

forum biologiczno-chemiczne


16 wrz 2007, o 03:21
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Karvon napisał(a):
Dzięki za MoS2, kompletnie o nim zapomniałem :D


Faktycznie ;) Mam gdzieś puszkę smaru z MoS2

I tak najwięcej można kupić jako:

"do elektroniki"

- SnCl2 do cynowania
- NH4Cl topnik lutowniczy
- FeCl3 niestety na ogół tech do trawienia płytek

"do fotografii"

- hydrochinon (reduktor-wywoływacz)
- siarczan hydroksylaminy (jw. nigdy tego nikt nie chce kupić :D )
- żelazicyjanki / żelazocyjanki - kąpiele tonujące, osłabiacz Farmera
- KSCN, jw.
- KI j.w.
- KBr do wywoływaczy
- Na2SO3 jw.
- Na2S2O3 utrwalacz


Niestety minęły czasy kwitnącej fotografii cz-b :( Gdzie w każdym dobrym sklepie z akcesoriami ciemniowymi można było poza wyżej wymienionymi odczynnikami za śmieszne ceny nabyć metol (siarczan p-aminofenolu), amidol, silny CH3COOH (przerywacz "acidol") , i kupę innych rzeczy! :cry: A nawet dwuchromiany (do techniki fotograficznej "gumy" jako garbnik). Była specjalna czystość "do celów fotogr." robiona przez foton, nie wiele lepsza od technicznej, ale zawsze coś, resztę wyposażenia sklepu stanowiły na ogół przeterminowane analityczne odczynniki pochowskie. Pamiętam, że raz byłem w takim sklepie jako smarkacz z dziadkiem (zajmował się fotografią), już w latach 90', i kilogramowe słoje miały ceny rzędu 4 zł! Przykryte były potęzną warstwą kurzu, bo nikt tego nie kupował.

Na alledno też więksość jest w chemii ciemnowej, ew. elektronika albo siarczan miedzi lek na końskie kopyta :D

Pozdrawiam,
szalony.


16 wrz 2007, o 14:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..