Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Brainiac - podobno coś z tym... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2007, o 21:45
Posty: 139
Post Brainiac - podobno coś z tym...
Witam. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym forum Brainiaca, oraz poda jakieś nonsensy z programu?


27 paź 2007, o 21:57
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2007, o 15:26
Posty: 639
Post 
brainiac forum reprodukuje to co zobacza w programie ktory wedlug wielu nie jest wiarygodny - robia podpuchy itp

_________________
<center>Obrazek
Obrazek
"...ale to już tak jest, że chemia jest the best i tyle..."</center>


27 paź 2007, o 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lip 2007, o 12:44
Posty: 302
Post Re: Brainiac - podobno coś z tym...
Vikuserro napisał(a):
Witam. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym forum Brainiaca, oraz poda jakieś nonsensy z programu?

Wystarczy przeczytać ich tematy................


Co do podpuch to wyczaiłem kilka............. taka hmm "nauka dla daunów" bez obrazy


27 paź 2007, o 22:00
Zobacz profil
Post 
A no.. np. bylo powiedziane, ze: "Zaden normalny czlowiek nie umie polizac lokcia" a ja mam kumpla ( normalny ) co umie polizac :P


27 paź 2007, o 23:18
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
nonsens? NI3 jako mieszanina kryształków jodu i drugiego sekretnego składnika to najprostsze i najbardziej znane

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


27 paź 2007, o 23:23
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2006, o 20:07
Posty: 251
Lokalizacja: Londyn
Post 
taaaa ja umiem se polizać du|*e. człeń ma 20cm ramienia czy szyje jak żyrafa?

_________________
koniec z piro :/


28 paź 2007, o 00:44
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 8 maja 2007, o 15:50
Posty: 175
Post 
Ogólnie całe tamte forum jest do bani. 13 latkowie którzy fascynują się bardzo ciekawym i wiarygodnym programem jakim jest brainiac. Wystarczy spojrzeć na ich tematy w dziale "eksperymenty". Tematy typu: "Bomba pianowa", "Bomba octowa" oraz "otrzymywanie litego metalu" świadczą o wieku tamtego forum. Natomiast najlepszy jest ten ich program (brainiac) co wszystkie eksplozje wyglądają tak samo ,czyli do samochodu nalewamy ile wlezie benzyny ,wkładamy jakiś tam zapalnik radiowy/elektryczny, zwołujemy podróbę tiny turner aby "zdetonowała" nasz super zaje*** materiał wybuchowy a na koniec wkręcamy ludziom że to był TNT ,dynamit lub coś innego co nam wpadnie do głowy.

Pozdrawiam


28 paź 2007, o 03:51
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
Tak w skrócie na forum są same dzieci które zastanawiają się jakiż to jest sekretny składnik, albo myślą że sam jod w spłuczce robi pianę
Cytuj:
Jeśli jesteście u kogoś kogo bardzo nie lubicie weźcie ze sobą mały słoiczek kryształków jodu i wsypcie mu do spłuczki


Zawsze się zastanawiałem jak sam jod robi pianę, oraz skąd mały 13 debil weźmie kryształki jodu? wydaje mi się że na tym forum kwitnie teoria i wszyscy powtarzają to czego ich program nauczy, nie mając pojęcia jak to sie ma w praktyce (np. skąd wziąć cholerny jod?), takimi detalami oni się nie przejmują. a ostatnio zabezpieczyli forum, że trrzeba być zarejestrowanym żeby do nich wejść (widać się wstydzą).

Dla żądnych mocnych wrażeń jest jeszcze jedno forum: http://www.scientist.pl.

Pozdro Panzer

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


28 paź 2007, o 09:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 lip 2007, o 20:43
Posty: 177
Post 
Zrombane jest to ich tamto "forum". Ktoś kiedyś napisał że Na2S2O3 jest trucizną. I jak ich ewangelizowałem to z "forum" wyrzucili :x To napewno ktoś z nich musiał zrobić tren wybuch w suchym lesie :roll: :lol:


28 paź 2007, o 09:50
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1504
Lokalizacja: SRC
Post 
No, mnie tez wywalili za napisanie ze jodku potasu nie mozna kupic na stacji benzynowej.

_________________
Obrazek


28 paź 2007, o 09:55
Zobacz profil
**********

Dołączył(a): 28 lis 2006, o 14:14
Posty: 416
Post 
Ubuntu napisał(a):
Zrombane jest to ich tamto "forum". Ktoś kiedyś napisał że Na2S2O3 jest trucizną.


Czyli uważasz, że Na2S2O3 nie jest trucizną?


28 paź 2007, o 11:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 lip 2007, o 20:43
Posty: 177
Post 
Bo nie jest trucizną. Nawet dożylnie się go podaje.


28 paź 2007, o 13:15
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1504
Lokalizacja: SRC
Post 
No w sumie LD50-8g/kg
wiec na czlowieka kolo pol kilo, to ciezko sie zatruc.

_________________
Obrazek


28 paź 2007, o 13:29
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
i do tego odtrutka na cyjanki ;)


28 paź 2007, o 13:40
Zobacz profil
**********

Dołączył(a): 28 lis 2006, o 14:14
Posty: 416
Post 
Przepraszam i dziękuję, nauczyłem się czegoś. Zapytałem bo wydawało mi się, że w kwaśnym środowisku żołądka powinno dojść do rozłożenia tiosiarczanu z wytworzeniem kwasu tiosiarkowego, który dalej powinien się rozłożyć na kwas siarkowy(VI) i SO2, i na siarkę. Ale widocznie w organizmie biegnie to jakoś inaczej.


28 paź 2007, o 16:28
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1504
Lokalizacja: SRC
Post 
wojtex napisał(a):
(...) że w kwaśnym środowisku żołądka powinno dojść do rozłożenia tiosiarczanu z wytworzeniem kwasu tiosiarkowego, który dalej powinien się rozłożyć na kwas siarkowy(VI) i SO2, i na siarkę. Ale widocznie w organizmie biegnie to jakoś inaczej.

tiosiarczan rozkłada sie do S i SO2, nie do H2SO4.

Siarke koloidalna uzywa sie do produkcji lekow a tego SO2 tam tez az tyle nie powstaje zeby sie nia powaznie zatruc. A poza tym kto zje pol kilo tiosairczanu?

_________________
Obrazek


28 paź 2007, o 16:58
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Kurde bele jak ja kocham ludzi ktorzy ucza innych sami robiac karygodne bledy

przyklady:
http://www.brainiac.pl/topics54/wzory-c ... vt1788.htm

wg autora watku jodyna ma wzor C2H5OH - zawsze myslalem, ze ten wzor to alkohol etylowy - ale czlowiek uczy sie cale zycie teraz juz bede wiedizla ze to jodyna

khe ? :
wodorotlenek wapnia(CaOH2) - diwodorotlenek wapnia ?
wodorotlenek magnezu(MgOH2) - diwodorotlenek magnezu ?
wodorotlenek glinu(AlOH3) - triwodorotlenek glinu ?
zawsze myslalem ze grupe wodorotlenkowa -OH, w wodorotlenkach metali wielowartosciowych nalezy umieszczac w okragly nawias a za nim wstawiac cyfre odpowiadajaca wartosciowosci metalu - ale jak poprzednio czlowiek uczy sie cale zycie

ide czytac dalej :)
i uczyc sie czegos nowego

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


28 paź 2007, o 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 lip 2007, o 20:43
Posty: 177
Post 
http://www.brainiac.pl/topics54/wzory-vt1119.htm :lol:

http://www.brainiac.pl/topics18/ukl-okr ... vt1738.htm
K2Cr2O7 Nie wolno lizać bo jest rakotwórczy :|


28 paź 2007, o 17:34
Zobacz profil
**********

Dołączył(a): 28 lis 2006, o 14:14
Posty: 416
Post 
Kurde bele, zapędziłem się z tym kwasem siarkowym... Ale jak widzę, dostaję za wszystkich uczących chemii. Pewnie części się należy, no to nie krępujcie się, przywalajcie dalej, przyjmę to ze stoickim spokojem 8)


28 paź 2007, o 18:10
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
wojtex napisał(a):
Kurde bele, zapędziłem się z tym kwasem siarkowym... Ale jak widzę, dostaję za wszystkich uczących chemii. Pewnie części się należy, no to nie krępujcie się, przywalajcie dalej, przyjmę to ze stoickim spokojem 8)


zeby nie bylo moj post nie byl w Twoja strone tylko w strone watku z Branica :)
noz e cyba teraz ja cos zle interpretuje :]

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


28 paź 2007, o 18:42
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2005, o 11:23
Posty: 380
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post 
Trochę rzadko piszę na VmC, ale pozwólcie, że wypowiem się w temacie Brainiac. Program na Discovery Science oglądam, bo i ciekawy, jednakże dla mnie nie ma zbyt wielkiej wartości naukowej. Dzisiaj rano oglądałem, i podzielam opinię, jednego z userów nt. wybuchów i Tiny Turner. Takie wysadzanie samochodów, ... trochę niepoważne, ale. Idźjmy dalej, temat tonięcia owoców prezentowany przez Panią profesor jakąś tam - to że ona jest prof. wątpie i nie uwierzę nigdy, ale chyba specjalnie tak powiedziane jest. Inne tematy w Brainiac`u ciekawsze lub mniej, ale program ogólnie spoko, jak się jest w temacie to można wychwycić co jest dobrze powiedziane a co zmyślone. Gorzej dla takich właśnie napalonych młodych, którzy powtarzają doświadczenia z brainiaca. Dzisiaj będąc na spacerze z psem koło stawów hodowlanych grupa 5 nastolatków z rury kanalizacyjnej wystrzeliwała jabłka.. dzisiaj też to w brainiacu było. W takich momentach pytam się czy to zafascynowanie czy głupota? Mniejsza z tym, forum brainiac.pl przeglądałem i rzeczywiście, niektóre hasła są zaskakujące. Kiedyś młodzi naukowcy korzystali z Sękowskiego, a jeżeli dzisiaj mają korzystać z forum brainiaca... dziękuję bardzo.

Pozdrowienia,
Artur Pałasz, Spektrochem R&D Centre

_________________
gg: 1460353


28 paź 2007, o 18:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2007, o 15:50
Posty: 327
Lokalizacja: jeleśnia
Post 
Cytuj:
Kiedyś młodzi naukowcy korzystali z Sękowskiego, a jeżeli dzisiaj mają korzystać z forum brainiaca...


Proszę Cie nie porównuj nawet tego szajsu do Sękowskiego bo to naprawdę żenujące. :?

BTW. Jedyne co mi się podobało w brainiacu to te laski co tam odpały te ładunki...Godne sztuki :D

_________________
Chemia to nie gra...masz tylko jedno życie;(

Obrazek

Obrazek


28 paź 2007, o 22:32
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2005, o 11:23
Posty: 380
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post 
chemical_brother napisał(a):
Proszę Cie nie porównuj nawet tego szajsu do Sękowskiego bo to naprawdę żenujące. :?


Chodziło mi o to, że ja korzystałem jako jeszcze chemik amator z Sękowskiego, a dziś młodzi adepci "chemii" mają do dyspozycji jeszcze brainiaca - to jest już totalnie żenujące.

Słuchajcie, swoją drogą to i taklie forum musi być, przecież administracja nie bardzo byłaby ucieszona, jakby ktoś pisał na VmC tematy jak w braniacu.

A.P.

_________________
gg: 1460353


28 paź 2007, o 22:52
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2005, o 21:22
Posty: 412
Post 
tym wszystkim małolatom z brainiaca powinno się zrobić akupunkturę mózgu
SPALIĆ TE FORUM !!

_________________
Nigdy nie zrobiłem żadnej mieszanki pirotechnicznej ani materiałów wybuchowych, a wszystko to co piszę to totalne kłamstwa lub rzeczy skopiowane z innych stron.
Obrazek


3 lis 2007, o 13:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..