Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Bimber 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2006, o 21:37
Posty: 19
Post Bimber
Mam pytanie - zrobiłem dziś troche zacieru bimbrowego. No i podczas fermetacji chce zmienić sprzęt. Potrzebuje tego na sylwka :P No to modernizacja:
-Grzałka elektryczna
-rurki szklane
-chłodnica chemiczna (nie samoróbka)
No i mam obawy czy rurki szklane wytrzymają ciśnienie (od zacieru) ??
Zamieszczam fotki zamierzonych planow i stare czasy.
UWAGA !! Fotka chroniona jest prawami autorskimi i zabraniam rozpowszechniania jej. O ile wiem, to można coś takiego robić ale dla swoich potrzeb.

Pozdro


Załączniki:
bimber.JPG
bimber.JPG [ 12.94 KiB | Przeglądane 5102 razy ]

_________________
Piro jest SUPER!!!


Ostatnio edytowano 4 lis 2007, o 21:56 przez OniO, łącznie edytowano 1 raz

4 lis 2007, o 19:35
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2005, o 11:23
Posty: 380
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post 
oo, warunki destylacji przednie, a co to za Pan siedzi w tym miejscu wyciętym na szaro?

Widzę, że kolega w myśl zasady ... Wykrywacz podsłuchów RF-600 new design - 50 zł, oryginalna indyjska fajka wodna - 25 zł,* ... własny bimber - bezcenne ... - chce mieć doczynienia z chemią, ależ proszę.

Ale user też ma dwa ostrzeżenia i .. zaledwie 15 postów od dokładnie roku (licząc jutro).

*/ wykorzystałem fragment reglamy z RMF MAXX, oczywiście w nawiązaniu do reklamy historycznej MasterCard(r).

_________________
gg: 1460353


Ostatnio edytowano 4 lis 2007, o 19:42 przez palasz, łącznie edytowano 1 raz



4 lis 2007, o 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2006, o 21:37
Posty: 19
Post 
Kliknijcie na fotke - lepiej widać :D

_________________
Piro jest SUPER!!!


4 lis 2007, o 19:41
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
zmartwię cię.. na własne potzreby to można sobie winko robić, ale pedzenie bimbru jest już nielegalne. Co do aparaturki - mogę ci tylko poradzić żebyś wstukał w googlach, wszedł na jakies forum o bimbrownictwie i dowiedział się jak wygląda aparatura odstojnikowa (pot-still), nie będzie to jak z kolumny rektyfikacyjnej ale na pewno lepsze niż takie bezpośrednio do chłodnicy. O cisnienie się nie martw, chyba nie zamierzasz zatykac końca chłodnicy? zwykle stosuje się wężyki silikonowe lub rurki miedziane (szkło to delikatna sprawa) zreszta wejdz na stosowne forum to wszystkiego sie dowiesz (domyslam sie ze nie moge tu podac linka)


4 lis 2007, o 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2006, o 21:37
Posty: 19
Post 
palasz napisał(a):
a co to za Pan siedzi w tym miejscu wyciętym na szaro?


To mój znajomy z działki, ale już nie żyje :(

_________________
Piro jest SUPER!!!


4 lis 2007, o 22:00
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1504
Lokalizacja: SRC
Post 
Ja słyszałem że nie można robić bimbru na sprzedaż, tak dla siebie to można :)

_________________
Obrazek


4 lis 2007, o 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2006, o 17:57
Posty: 32
Post 
OniO napisał(a):
palasz napisał(a):
a co to za Pan siedzi w tym miejscu wyciętym na szaro?


To mój znajomy z działki, ale już nie żyje :(



Przepraszam że pisze głupi OT , ale nie mogłem sie powstrzymać

Czy ten człowiek zapił sie ?




raymundo napisał(a):
Ja słyszałem że nie można robić bimbru na sprzedaż, tak dla siebie to można :)


To samo słyszałem......


4 lis 2007, o 22:38
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 13 mar 2006, o 19:59
Posty: 476
Post 
jaozyrys, stwierdzenie że nie można podać linka bo to nielegalne na forum PIROTECHNICZNO-chemicznym (a za chemie prawda jest taka też po dupie można ostro dostać, zwłaszcza młodzi !! ) jest conajmniej nie na miejscu... :wink:

hehe


4 lis 2007, o 22:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2006, o 21:37
Posty: 19
Post 
MacGyver napisał(a):
rzepraszam że pisze głupi OT , ale nie mogłem sie powstrzymać

Czy ten człowiek zapił sie ?

Nie

Ale wie może ktoś w końcu czy rurki szklane utrzymają ciśnienie? Bo o to mi tylko chodzi...

_________________
Piro jest SUPER!!!


4 lis 2007, o 22:54
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2007, o 15:26
Posty: 639
Post 
idz na zlom i wytnij z lodowki albo radiator lub takie miedziane rurki sa na dole albo poprostu silikonowe - nie sa drogie

_________________
<center>Obrazek
Obrazek
"...ale to już tak jest, że chemia jest the best i tyle..."</center>


4 lis 2007, o 23:02
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
OniO napisał(a):
Ale wie może ktoś w końcu czy rurki szklane utrzymają ciśnienie? Bo o to mi tylko chodzi...

jaozyrys juz Ci odpowiedzial

a ja Ci odpowiem pytaniem: JAKIE CISNIENIE ?
widac ze nie masz zielonego pojecia na temat destylacji, jak i tej prostej jak i frakcyjnej

ale zebys sobie krzywdy nie zrobil
Obrazek

1. uklad otwarty z wymiana cisnienia z otoczeniem - nic sie nie stanie - nie narasta cisnienie w ukladzie - uklad poprawny
2. uklad nie poprawny - zamkniety uklad, gdzie odbieralnik jest uszczelniony z wyjsciem z chlodnicy - tam sie zbiera cisnienie - a tym samym moze nastapic rozsadzenie aparatury (i nei wazne czy szklo czy nie)
3. uklad czasowo otwarty - to znaczy, na poczatku byl ukladem z punktu pierwszego, ale pozniej okazalo sie ze odbierana ciesz na na tyle wysoki poziom ze zaczyna zatykac wylot z chlodnicy, a tym samym cienienie wewnetrzne zaczyna rosnac



a na koniec - rurek z jakiego szkla chcesz uzyc ? :) bo szklo szklu nie rowne i wytrzymuje rozne wartosci cienienia - ale nie wazne jakiego szkla uzyjesz - wazne aby zmontowac poprawnie aparature destylacyjna


Załączniki:
destylacja.JPG
destylacja.JPG [ 33.32 KiB | Przeglądane 4859 razy ]

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
4 lis 2007, o 23:16
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2006, o 12:53
Posty: 497
Lokalizacja: Pułtusk/Warszawa
Post 
odnośnie legalnosci :

wikipedia napisał(a):
Kwestia legalności produkcji bimbru na własny użytek była dość długo kwestią prawnie dyskusyjną. M.in. 15 maja 2004 w gazecie Rzeczpospolita ukazał się artykuł W. Wróbla "Legalny bimber", w którym autor sugerował, że w świetle aktualnie obowiązującej ustawy o wyrobie alkoholu etylowego tego rodzaju działalność jest legalna[2]. Jednak w uchwale z dnia 30 listopada 2004 Izba Karna Sądu Najwyższego orzekła co następuje:
"Znamiona przestępstwa z art. 12a ust.1 ustawy z dnia 2 marca 2001 roku o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych wypełnia również wyrabianie alkoholu etylowego na własny użytek."[3]

- co praktycznie znaczy, że produkcja bimbru na własny użytek była czynem prawnie zabronionym i zgodnie z w.w. ustawą można było być za to skazanym na 1 rok więzienia.

22 grudnia 2006 weszła w życie ustawa z dnia 18 października 2006 o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych[4], która wprowadza przepisy zgodne z obowiązującymi w Unii Europejskiej i znosi ustawę z 2 marca 2001 o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych[5]. W nowej ustawie znalazł się jednak artykuł 1 ust. 2 mówiący, że nie stosuje się jej wobec napojów wytworzonych domowym sposobem i nieprzeznaczonych do obrotu, a w ust. 3 - że napoje, o których mowa w ust. 2 nie mogą być wytwarzane bezpośrednio w wyniku destylacji po fermentacji alkoholowej. Artykuł 44 tej samej ustawy mówi natomiast, iż wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze (tak jak do tej pory - do 1 roku pozbawienia wolności), a wyrabianie ich w znacznych ilościach - karze odpowiednio surowszej (do 2 lat), przy czym sprzęt służący do wyrobu tych napojów podlegać może z wyroku sądu konfiskacie niezależnie od tego, czyją jest własnością.


czyli możesz pić nie przedestylowany :lol:

_________________
Obrazek
Noł fjuczer!


4 lis 2007, o 23:38
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2007, o 15:26
Posty: 639
Post 
typ 3 destylatora mozna chyba zrobic z naczyniem zabezpieczajacym jak w sekowskim produkcja HCl

_________________
<center>Obrazek
Obrazek
"...ale to już tak jest, że chemia jest the best i tyle..."</center>


4 lis 2007, o 23:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2006, o 18:30
Posty: 87
Lokalizacja: Gród Tura
Post 
Czyli można pędzić, ale nie można destylować :D Ja tam i tak wole wino :) u mnie to połowa klasy pędzi wino w piwnicach :D


5 lis 2007, o 16:58
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 20 lut 2005, o 19:38
Posty: 315
Post 
Daj spokój, 3 też moze byc. Jak aparatura miałaby sie rozpaść od 5cm słupa bimbru to powodzenia :lol: Nie destyluj na ogniu z takim sprzetem :lol:

_________________
Zakazuje modom dopisywania się do moich postów ;-)


5 lis 2007, o 17:02
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Afgan napisał(a):
Daj spokój, 3 też moze byc. Jak aparatura miałaby sie rozpaść od 5cm słupa bimbru to powodzenia :lol: Nie destyluj na ogniu z takim sprzetem :lol:


powiem tak - jesli bedzie robil zacier np. 200 litrow, natomiast wezyk z chlodnicy bedzie na dnie drugiego zbiornika 200 litrow, moze dojsc wtedy do wypadku - dlatego tez radzil bym aby wyjscie z chlodnicy bylo jednak powyzej maxymalnej wysokosci cieczy jaka mozna osiagnac w odbieralniku :)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


5 lis 2007, o 19:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..