Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Szkodliwość tabletek z witaminami typu "plusz" i t 
Autor Wiadomość
*

Dołączył(a): 11 lis 2008, o 02:31
Posty: 251
Lokalizacja: z Epicentrum
Post Szkodliwość tabletek z witaminami typu "plusz" i t
Witam,
Mam kilka pytań jednak połączę je w jeden temat żeby nie było syfu.
Mianowicie
1.Kiedyś mój ojciec wpadł na pomysł żeby zamiast wody czy zwykłych napojów na treningach pić witaminki musujące.Wychodzi to taniej i mam nadzieje zdrowiej.Pijemy je już z rok i tak sobie myślę czy mogą one być szkodliwe?tzn wcale nie są takie zdrowe jak się wydaje?Nie przesadzamy z ich ilością więc nie chodzi o możliwość "przewitaminowania" organizmu ale o skutki regularnego i długotrwałego spożywania takich wynalazków.
2.Pytanie czysto teoretyczne: ktoś się orientuje mniej więcej jaki jest próg od jakiego przyjmują ludzi na WAT chemia -wiadomy kierunek?Może jakaś lista jak to było w ostatnich latach?
3.Szukałem na forum preparatyki organicznej Vogla i nie znalazłem.W końcu udało mi się ściągnąć z innego źródła.Jest gdzieś na forum?(w wyszukiwarce wyskakuje prawie 300 wyników :/ )nie chciałbym zdublować a jak coś to wrzucę.
pozdrawiam i liczę na to że temat nie poleci do kosza, wiem że pytania nie są zbyt wymagające..
Muody


5 sty 2010, o 21:05
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
jest chyba tylko jeden działający link: http://www.megaupload.com/?d=OCZ58UO7 . btw wyników w dziale e-booki jest tylko 16 :P


6 sty 2010, o 00:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 lip 2007, o 20:43
Posty: 177
Post 
Ja jestem ciekaw ile Pb, Hg i Cd jest w takich tabletkach bo na pewno chemikalia są sprowadzane z Chin.
Czystość pewnie techniczna bo czasem po wypiciu tabletki musującej widać w osadzie sporo czarnych lub brązowych kropek.

I też nie wiem czemu w tabsach od różnych firm osad odrazu się wytrąca a w innych nie, skoro składnik główny jest ten sam.


6 sty 2010, o 11:57
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Ubunt - mam nadzieję, że robisz sobie jaja, z tego powodu, że już zaczynają działać mi na nerwy wszelkiego rodzaju teorie spiskowe :)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


6 sty 2010, o 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2008, o 19:18
Posty: 515
Lokalizacja: Lubelskie
Post 
Ubuntu napisał(a):
Ja jestem ciekaw ile Pb, Hg i Cd jest w takich tabletkach bo na pewno chemikalia są sprowadzane z Chin.
Czystość pewnie techniczna bo czasem po wypiciu tabletki musującej widać w osadzie sporo czarnych lub brązowych kropek.

I też nie wiem czemu w tabsach od różnych firm osad odrazu się wytrąca a w innych nie, skoro składnik główny jest ten sam.


Ja tam zawsze o ten osad np. z plusza obwiniałem kranówkę, czyt. powstają nierozpuszczalne węglany itd z substancji pomocniczych etc. Przecież nie powstaje tego pól tabletki tylko drobniutki osad :P

A Pb, Hg, Cd... skąd niby miały by się tam znaleźć? Nie wiem jak produkuje się te tabletki, ale na pewno nie w ołowianych rurkach, na kadmowych płytkach, obok kadzi z rtęcią :lol:

_________________
http://myanimelist.net/profile/Garet_L
http://asiansounds.pl/


6 sty 2010, o 17:59
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 11 lis 2008, o 02:31
Posty: 251
Lokalizacja: z Epicentrum
Post 
Nie popadajmy w skrajność.. ;) nie myślę tu o metalach ciężkich tylko bardziej o jakichś konserwantach czy dodatkach.Osobiście wątpię żeby były szkodliwe ale nie szkodzi zapytać.


6 sty 2010, o 18:44
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Ja na przykład pijam wapno i magnez w tabletkach musujących i osad jest normalnością, ponieważ magnez i wapń jest tam w formie węglanów...
Część reaguje z kwasem cytrynowym i przechodzi do roztworu. A czy jest tam coś szkodliwego? No chyba, że sacharyna (sacharynian sodu) ;]

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


6 sty 2010, o 19:50
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Wapń uniemożliwia wchlanianie magnezu. Więc nie wiem po co pijesz jedno razem z drugim.


6 sty 2010, o 20:29
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 11 lis 2008, o 02:31
Posty: 251
Lokalizacja: z Epicentrum
Post 
Przyznam się że nawet wiele nie szukałem na ten temat.Z doświadczenia wiem że są tu ludzie którzy mogą czasem naprawdę rozwinąć temat i odpowiedzieć na pytanie bardziej niż wyczerpująco.Nie doszukuję się tu teorii spiskowych, o zdrowie też nie za bardzo dbam, sport i plusze to chyba jedyne rzeczy prozdrowotne jakie robię(no jeszcze tran jem jak landrynki bo mi smakuje)...Mięso wykluczyłem w 99% z diety bo mnie brzydzi, wypalam około 2 paczek Marlboro czerwonych dziennie (od 4 lat rzucam :D ) więc niech ktoś nie myśli że tak bardzo się boję o swoje zdrowie po prostu jestem ciekaw czy te witaminki są dobrą alternatywą dla napojów na treningi.Tanio i (chyba) zdrowo jak coś to można glukozy dosypać a zabija pragnienie.
P.S.
Wrzucę tego Vogla po Polsku tylko znajdę jakiś dobry serwer a plik ma prawie 500MB po spakowaniu.
pozdrawiam
Muody


6 sty 2010, o 22:13
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Co do Magnezu to najlepiej przyswajany jest z witaminą B6
dlatego śmieszy mnie bardzo często stwierdzenie: "podwójna dawka magnezu" w wielu reklamach, a i tak nie wchłonie się nawet 1/4 ten dawki bez witaminy B6

samo przyjmowanie takich napoi nie powinno właściwie być szkodliwe pod warunkiem, że przyjmuje się ich nie więcej niż jest to zalecane i nie robi miksów z kilku :D

co do Vogla natomiast - on zawsze był ciężko dostępny w formacie elektronicznym, ale udało mi się kiedyś na allegro kupić jego nowy skan (niestety nie mam gdzie zauploadować) oraz starą książkę papierową :)
a najwięcej jest niestety wersji angielskich :(

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


6 sty 2010, o 22:59
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
http://isohunt.com/torrent_details/1474 ... ab=summary - vogel po ang

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


6 sty 2010, o 23:05
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 11 lis 2008, o 02:31
Posty: 251
Lokalizacja: z Epicentrum
Post 
Cytuj:
nie robi miksów z kilku
a jak się robi?:P np 1 Multiwitamina 2 Activ (z kofeiną) czasem jakiś 3 ci do smaku półtora litra wody i wypijamy na dwóch.
Udało mi się Vogla znaleźć w Polskiej wersji na chomikuj.pl i stamtąd właśnie go ściągnąłem.
pozdrawiam
Muody


6 sty 2010, o 23:12
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 12:55
Posty: 524
Lokalizacja: z daleka
Post 
Sulik napisał(a):
dlatego śmieszy mnie bardzo często stwierdzenie: "podwójna dawka magnezu" w wielu reklamach, a i tak nie wchłonie się nawet 1/4 ten dawki bez witaminy B6

No właśnie, że ten reklamowany NeoMag forte zawiera 6mg pirydoksyny w tabletce.
Problem jest inny. Magnez jest tam w postaci węglanu. Co z tego, że jest go 100mg, jak węglan ma o 50% mniejszą biodostępność od połączeń organicznych i "gorszych" odpowiednikach.
Cytrynian jest jedną z lepiej przyswajalnych form Mg, więc polecam musujące tabletki (oczywiście z vit. B6) :wink:

_________________
To nowa era robi ci z mózgu szlam,
Za swoje ruchy ty odpowiadasz sam


6 sty 2010, o 23:20
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
melon - no to i tak na jedno wychodzi, i tak się nie przyswoi całość i tak ;)

Muody - chodzi mi o to, że jak przykładowo dobowa dawka plusz jakiś tam jest 1 tabletka musująca, tego avtiva też jest jedna i w obu skład jest taki sam w 90% to znaczy, że możesz przedawkować któryś ze składników
więc imho jeśli regularnie to pijesz to lepiej używać tylko jednego rodzaju, a jak się nudzi to następne opakowanie kupić inne :)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


7 sty 2010, o 08:17
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
CTX napisał(a):
Wapń uniemożliwia wchlanianie magnezu. Więc nie wiem po co pijesz jedno razem z drugim.


O tym nie słyszałem nigdy, dzięki za informację ;)

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


7 sty 2010, o 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 gru 2006, o 18:27
Posty: 211
Lokalizacja: Szczecinek
Post 
A ja zas niedawno przeczytalem ze Mg najlepiej sie wchlania z 2-krotna iloscią Ca.
Co do wit.B6 to wiem ze usprawnia wchlanianie Mg,ale nie jestem pewny czyjest do tego konieczna...wrecz niepowiedzial bym.


7 sty 2010, o 23:29
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Mg + B6
działa to tak, że przykładowo bez B6 jest możliwe wchłonięcie x mg Mg, z B6 np. 2x mg Mg ;)

bez względu na to czy tabletka ma 2x czy np. 3x mg Mg :)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


8 sty 2010, o 00:39
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 12:55
Posty: 524
Lokalizacja: z daleka
Post 
Akryl napisał(a):
A ja zas niedawno przeczytalem ze Mg najlepiej sie wchlania z 2-krotna iloscią Ca

Wapń i magnez nawzajem uniemożliwiają swoje wchłanianie, jak już wcześniej CTX napisał.
Zalecana jest natomiast wzajemna suplementacja Mg i Ca, z takim zastrzeżeniem, że nie przyjmujemy ich razem. Czyli bierzemy np rano wapń, a po południu magnez.

_________________
To nowa era robi ci z mózgu szlam,
Za swoje ruchy ty odpowiadasz sam


8 sty 2010, o 19:08
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 9 sty 2010, o 02:56
Posty: 133
Lokalizacja: Cambridge
Post 
To ja może dodam od siebie, że jak się zdrowo odżywiasz, jesz dużo warzyw, owoców a inne elementy diety masz też w odpowiednich proporcjach ( i pijesz czasem piwo ;), bo drożdże zawierają całkiem sporo witamin z grupy B), to daj sobie spokój z suplementami typu plusze i inne tabletki.

A jeśli nie pasuje Ci picie czystej wody na treningach, to sobie do niej wciśnij cytrynę i dosyp trochę glukozy (jak nie znajdziesz w spożywczaku, to w aptece Ci na pewno sprzedadzą) - też Cię doenergetyzuje.


9 sty 2010, o 21:24
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
pablo napisał(a):
To ja może dodam od siebie, że jak się zdrowo odżywiasz, jesz dużo warzyw, owoców a inne elementy diety masz też w odpowiednich proporcjach ( i pijesz czasem piwo ;), bo drożdże zawierają całkiem sporo witamin z grupy B),


Ale w praktyce mało kto się odpowiednio odżywia :) A drożdże są tylko w piwach niefiltrowanych, których na polskim rynku nie ma wiele, np. Paulaner, Cornelius, Ciechan miodowe. Dlatego piwo należy warzyć samemu 8)


9 sty 2010, o 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 lut 2007, o 10:40
Posty: 72
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Post 
Tak, współczesne piwo to mieszanina chemikalii, wody i spirytusu.


20 sty 2010, o 11:16
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
karolto - jeśli mówisz o browarach korporacyjnych to się zgodzę, ale tego to już piwem nie powinno się nazywać, co innego małe browary :)

jaozyrys - jeszcze żywe niefiltrowane (jest dość rzadko dostępne, częściej jest filtrowane) oraz np. naturalne

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


20 sty 2010, o 12:14
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 14 sty 2009, o 19:45
Posty: 492
Lokalizacja: Zgierz
Post 
http://www.sfora.pl/Zobacz-jak-witaminy-szkodza-zebom-a17836 - taka ciekawostka do tematu. Ale oczywiście nie bierzmy tego na poważnie.
Cytuj:
Moczyli je w nich przez 100 godzin.

Czego to ludzi nie wymyślą :roll:


7 mar 2010, o 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 sty 2009, o 13:07
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
Post 
To dosyć oczywiste, że Kwas Askorbinowy, który (wbrew pozorom ;p) JEST KWASEM, niszczy zęby...

_________________
Zbijcie mnie jak znowu zacznę gadać głupoty :roll:


7 mar 2010, o 14:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..