Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Dopalacze 
Autor Wiadomość
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
albo eter/alko ;P

Quatz - a co oznacza określenie "dzieci" wg. gazety ?

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


21 paź 2010, o 06:55
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Najafajniejsiejsze - eter a potem popitka wodą ]:->

A wracając do dopalaczuf - ustawa przeszła przez Senat: 79 za, 1 przeciw, 3 się wstrzymało.

Pozdrawiam
Rajek

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


21 paź 2010, o 19:24
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
wyprowadzam się


21 paź 2010, o 19:43
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
sry za double-posting

ale czy naprawde tylko jeden senator przeczytał tę ustawę ?

jak można do cholery jasnej uprawomocnić taki BUBEL ?

następnym krokiem będzie nagonka na kawiarnie a potem zdelegalizuje się GROŹNY MONOTLENEK DIWODORU

a może mi się to śni ?


21 paź 2010, o 19:53
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
proszę mnie scalić bo wyglądam jak brzydki spamer :(

coś ode mnie

http://www.wykop.pl/ramka/490871/zawiad ... idu-akcja/

podpisuję się pod tym nogami i rękami


21 paź 2010, o 22:51
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2009, o 01:16
Posty: 456
Lokalizacja: /dev/random
Post 
Ja bym do tego jeszcze dodał od groma substancji. Zaczął bym od rozpuszczalników.


21 paź 2010, o 23:05
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Cytuj:
Podczas wczorajszego głosowania 79 senatorów było za, trzech się wstrzymało (z PiS). Przeciw był tylko Włodzimierz Cimoszewicz (SLD). - To złe prawo. Uchwalone w atmosferze histerii, na obstalunek. Sejm i Senat pozwoliły się potraktować instrumentalnie - powiedział "Gazecie".

Zdaniem Cimoszewicza nowa ustawa będzie szkodzić. - Właśnie został stworzony rynek, który zajmą gangi. Doświadczenia od czasów amerykańskiej prohibicji wskazują, że takie zakazy przyczyniają się do wzrostu poważnej przestępczości.

Jego zdaniem dopalacze to problem głównie wychowawczy i edukacyjny. I dodał, że to hipokryzja inaczej traktować skutki alkoholizmu i palenia tytoniu, niż skutki używania dopalaczy.

http://wyborcza.pl/1,75248,8550311,Dopa ... azane.html

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


22 paź 2010, o 10:38
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Ta, dodał kawę, noże, odżywki dla koksów, pepsi/colę, yerba mate, jabłka (fermentują w żołądku), makowiec...

A co do panów Senatorów, bardzo dobrze mówi pan Cimoszewicz. Nie będę kłamał, jeżeli powiem, że w Senacie widać odzwierciedlenie naszego społeczeństwa - jeden na stu myśli...

Pozdrawiam
Rajek

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


22 paź 2010, o 16:05
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
czas zamykać destylarnie !!

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... italu.html

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


26 paź 2010, o 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 gru 2006, o 18:27
Posty: 211
Lokalizacja: Szczecinek
Post 
Widzę, że kolegę bardzo kręci ten temat :lol:


Aż przypomniało mi się, kiedy to ja miałem 16 lat... :twisted:

_________________
GG:5774035


26 paź 2010, o 18:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2009, o 13:39
Posty: 53
Post 
Jeśli chodzi o tą żałosną akcję na wykop.pl z tym zawiadomieniem do sanepidu, to o ile wiadomo, benzyna służy do tankowania, nie jest to "produkt kolekcjonerski". Zwolennicy dopalaczy, nie dość, że mylicie przyczyny ze skutkami, to przyrównujecie dwie, zupełnie nie związane ze sobą sprawy. Benzyna służy jako paliwo, nie jako olejek eteryczny, zielona herbata, to susz służący jako produkt to przygotowania napoju, nie jako "kadzidełko zapachowe". Nie mówiąc już o tym, że moim zdaniem, państwo to boli, dlatego że nie mają monopolu na takie wyroby. Na spirytus mają, na papierosy mają, ale na dopalacze nie, i tu kasa idzie to prywatnych osób. A jak to mają sprzedawać, to niech to nie truje ludzi, tylko szkodzi jak normalne używki.


26 paź 2010, o 18:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2009, o 13:39
Posty: 53
Post 
Aha, i jeszcze co do postów o ustawach i senatorach Impeera: Poczytaj trochę książek o procedurach uchwalania ustaw...


26 paź 2010, o 19:01
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
nie potrzebuje książek, żeby wiedzieć że to banda zdalnie sterowanych debili-marionetek

ustawa jest dziurawa jak ser szwajcarski. negujesz to ?


Cytuj:
to o ile wiadomo, benzyna służy do tankowania, nie jest to "produkt kolekcjonerski"


ale może być użyta do odurzania, więc w świetle prawa jest GROŹNYM NARKOTYKIEM


zielona herbata, to susz służący jako produkt to przygotowania napoju -> zjedz sobie 2g kofeiny bez tolerki /lub jak wolisz zrób sobia czaja z iluśtam g herbaty/


i teraz mam pytanie

Cytuj:
A jak to mają sprzedawać, to niech to nie truje ludzi, tylko szkodzi jak normalne używki.


o co Ci chodzi ? :szok:


26 paź 2010, o 19:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2009, o 13:39
Posty: 53
Post 
To skoro uważasz, że benzyna służy odurzaniu, to idąc Twoim tokiem rozumowania, trzeba byłoby uśpić, a idźmy na całość, ZABIĆ całą ludzkość, żeby była bezpieczna. nawet piórkiem możesz się zadławić i zejść śmiertelnie. Kartką można poderżnąć gardło. Ludzi się nie da chronić przed wszystkim. Od chronienia się mamy mózg, logiczne myślenie i instynkt. Jak ktoś jest debilem to się nic nie poradzi.



Cytuj:
nie potrzebuje książek, żeby wiedzieć że to banda zdalnie sterowanych debili-marionetek


Każdemu można wyrazić swoje zdania, ale z poszanowaniem innych osób i ich zdania. Dzięki tym "debilom" masz ciepło w domu i masz co pić, jeść i czym się myć. Jeśli ćpasz, to proszę bardzo. Truj się, ale nielegalnym towarem, bo nie chcę, żeby ktoś "na haju" jak idę ulicą, wbił mi nóż w brzuch, a potem będzie tłumaczył, się czymś w stylu:"Bo polowałem na jelenie".


26 paź 2010, o 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2009, o 13:39
Posty: 53
Post 
To skoro uważasz, że benzyna służy odurzaniu, to idąc Twoim tokiem rozumowania, trzeba byłoby uśpić, a idźmy na całość, ZABIĆ całą ludzkość, żeby była bezpieczna. nawet piórkiem możesz się zadławić i zejść śmiertelnie. Kartką można poderżnąć gardło. Ludzi się nie da chronić przed wszystkim. Od chronienia się mamy mózg, logiczne myślenie i instynkt. Jak ktoś jest debilem to się nic nie poradzi.



Cytuj:
nie potrzebuje książek, żeby wiedzieć że to banda zdalnie sterowanych debili-marionetek


Każdemu można wyrazić swoje zdania, ale z poszanowaniem innych osób i ich zdania. Dzięki tym "debilom" masz ciepło w domu i masz co pić, jeść i czym się myć. Jeśli ćpasz, to proszę bardzo. Truj się, ale nielegalnym towarem, bo nie chcę, żeby ktoś "na haju" jak idę ulicą, wbił mi nóż w brzuch, a potem będzie tłumaczył, się czymś w stylu:"Bo polowałem na jelenie".

Cytuj:
o co Ci chodzi ? Shocked


Chodzi mi o to, że niech to będzie tak samo "czyste" jak tytoń, czy alkohol i żeby szkodziło powoli, jak papierosy, czy alkohol. Bo nie powiesz mi chyba, że po setce od razu nabawisz się marskości wątroby, czy po jednej fajce zachorujesz na raka płuc.(mówię tu o zdrowym organizmie)


26 paź 2010, o 20:10
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
Cytuj:
to idąc TOKIEM ROZUMOWANIA USTAWODAWCY , trzeba byłoby uśpić, a idźmy na całość, ZABIĆ całą ludzkość, żeby była bezpieczna.


no właśnie, widze że sam doszedłeś do wniosku, że władza prowadzi nas do powtórki z komuny ? "


Cytuj:
Dzięki tym "debilom" masz ciepło w domu i masz co pić, jeść i czym się myć.


a ja myślałem że dzięki rodzicom :szok:
jesteś z pisu czy z po, przyznaj sie ?

Cytuj:
eśli ćpasz, to proszę bardzo. Truj się, ale nielegalnym towarem, bo nie chcę, żeby ktoś "na haju" jak idę ulicą, wbił mi nóż w brzuch, a potem będzie tłumaczył, się czymś w stylu:"Bo polowałem na jelenie".


ee, nie pijasz kawy i jesteś abstynentem?

masz taką bujną wyobraźnie, że mógłbyś pisać bajki dla dzieci. nadal nie rozumiem sensu tej wypowiedzi, jakie przesłanie ma nieść ? że jak Kowalski nażre sie pcp to będzie ok , a jak skopci se gacyklidyne to bedzie to złe ? objasnij

Cytuj:
Chodzi mi o to, że niech to będzie tak samo "czyste" jak tytoń, czy alkohol i żeby szkodziło powoli, jak papierosy, czy alkohol. Bo nie powiesz mi chyba, że po setce od razu nabawisz się marskości wątroby, czy po jednej fajce zachorujesz na raka płuc.(mówię tu o zdrowym organizmie)


no brawo, to jak mówimy o zdrowym organizmie to pokaz mi kogos kto sie przekrecil po mefie/metylonie/mdpv/ktoryms z jwh/ whatever

po jednym razie oczywiscie

mogę polecić Ci pare miejsc gdzie zobaczysz jak alkohol rujnuje ludzi,rodziny, całe społeczności

pomińmy może ta nieszczesna gacyklidyne, cóż, nasączanie marshmallow jakimś pcp to rzeczywiście chory pomysł, co zrobić - stalo sie



ja jestem zwolennikiem uregulowania sprawy psychoaktywów na poziomie koncesji i kontroli czystosci + opisu składu produktu dokładnego, ale w tym momencie idzie to w zupełnie odwrotną stronę. a Ty, mój drogi kolego, przeczysz sam sobie.


26 paź 2010, o 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2009, o 13:39
Posty: 53
Post 
Cytuj:
ja jestem zwolennikiem uregulowania sprawy psychoaktywów na poziomie koncesji i kontroli czystosci + opisu składu produktu dokładnego, ale w tym momencie idzie to w zupełnie odwrotną stronę. a Ty, mój drogi kolego, przeczysz sam sobie.



A o czym ja do jasnej cholery piszę od 5 postów? Już pisałem, że powinno być napisane, czym się ludzie trują(skład) i żeby dystrybucja dopalaczami była ograniczona. Fakt, że nie piszę tego dosłownie, bo liczę, że rozmówcy rozumieją przesłanie, ale najwyraźniej się mylę.

Podaj mi dokładny przykład, gdzie przeczę sam sobie.


Co do tej kawy, to przyrównujesz do siebie 2, zupełnie niepowiązane ze sobą sprawy. Kawa, a dopalacze do zupełnie coś innego. Te dwie substancje różnią się przeznaczeniem, składem i celem działania.


Cytuj:
no brawo, to jak mówimy o zdrowym organizmie to pokaz mi kogos kto sie przekrecil po mefie/metylonie/mdpv/ktoryms z jwh/ whatever

po jednym razie oczywiscie


wybacz, ale dokumentacje medyczne są w tym kraju jawne tylko dla członków rodziny i najbliższych. I znowu oczywiście mylisz zupełnie dwie rzeczy. Nie znam się na slangach, ale zapewne wymienione powyżej nazwy dotyczą narkotyków. I to "rasowych" narkotyków, a nie dopalaczy. A dyskusja dotyczy dopalaczy. Możemy porozmawiać o tym, że pluszowe misie mogą nas zamordować i mogą być szkodliwe, ale w temacie dopalaczy nie jest to istotne. O ile wiem, dopalacze są substytutem substancji psychoaktywnych, więc za taką cenę chyba nie są wcale lepsze od herbaty czy benzyny, więc nie porównuj metamfetaminę, LSD, czy inne narkotyki do dopalaczy.


26 paź 2010, o 21:10
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
Nie znam się na slangach, ale zapewne wymienione powyżej nazwy dotyczą narkotyków. I to "rasowych" narkotyków, a nie dopalaczy

po 1, to są nazwy research chemicals, wiekszosc byla dostepna pod jakimis tam nazwami handlowymi w duposraczach

po 2, przeca to są takie same narkotyki jak te "rasowe" czy alko

różnica tkwi jedynie w popularności i statusie prawnym


26 paź 2010, o 21:21
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Quatz - osobiście przedstawię sytuację tak:
moje posty nie mają sugerować, ze "dopalacze" powinny zostać na rynku, a powinny dawać do zrozumienia, że w tym momencie jest tworzone dziurawe prawo poprzez naginania prawa do własnych celów.
Moim zdaniem powinno się uregulować kwestię wszystkich narkotyków i związków o działaniu narkotycznym, a nie atakować tylko jedną grupę, a inną chować pod płaszczykiem "używek".
Ludzie muszą się nauczyć, że:
używka = narkotyk
narkotyk = narkotyk
dopalacz = narkotyk
wiele leków = narkotyk

dopiero wtedy można brać się za pisanie prawa na temat narkotyków i narkomanii, ale nawet Ci piszący to prawo nie chcą lub nie zdają sobie sprawy jak to wygląda naprawdę.

A później lub w między czasie uregulować sprawę substancji toksycznych.

Cała kwestia nie jest prosta, ale tworzenie dziurawego i złego prawa na chybcika na pewno nie ułatwi sprawy później.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


26 paź 2010, o 23:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2009, o 13:39
Posty: 53
Post 
Sulik: Zgadzam się z tobą. Premier się tak spieszył z tą ustawą, a właściwie z nowelizacją ustawy, że teraz jest pełna luk, i handlarze dopalaczami na pewno to wykorzystają. Wiadomo, co jest robione na szybko, to zazwyczaj jest źle, albo niedokładnie.


27 paź 2010, o 07:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2009, o 13:39
Posty: 53
Post 
Sulik: Zgadzam się z tobą. Premier się tak spieszył z tą ustawą, a właściwie z nowelizacją ustawy, że teraz jest pełna luk, i handlarze dopalaczami na pewno to wykorzystają. Wiadomo, co jest robione na szybko, to zazwyczaj jest źle, albo niedokładnie.


27 paź 2010, o 07:13
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... lacze.html

I w ten oto sposób pewnie kilka sklepów zbankrutuje w tym czasie, sklepów w których ludzie prowadzą własną działalność gospodarczą płacąc podatki oraz zwiększając dochód narodowy brutto.
Później będą żądali odszkodowań, co będzie się ciągnęło latami, gdzie najpierw sanapid będzie odmawiał, że to nie jego decyzja, później, rząd będzie mówił, że to decyzja sanepidu etc. w tym czasie ekipa na stołkach zmieni się kilkakrotnie, a ludzie stracą dorobek swojego życia (bo aby wystartować ze zwykłym sklepem na start trzeba ponad 100k zł na lokal + towar). I w taki oto piękny sposób "zgodnie" z prawem niszczy się małych przedsiębiorców.

Kiedyś myślałem o zakładaniu firmy, ale jak widzę co się dzieje, to aż strach robić cokolwiek, aby za 5 lat mnie nie zamknęli, bo nagle się okaże, że prawo działa wstecz i coś co robiłem i było legalne nagle się zdelegalizowało.

Ja rozumiem jeszcze w całej tej medialnej panice wycofać wszelkie substancje zwane dopalaczami z rynku, ale sklepu w których był sprzedawany inny towar nie powinny być zamykane (teoretycznie jeśli np. automat stoi na dworcu kolejowym w jakimś mieście, to wg. tej logiki powinno się odciąć od świata cały dworzec)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


27 paź 2010, o 07:31
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2007, o 12:29
Posty: 436
Post 
http://upalacze.otwarte24.pl/Oferta-sprzedawcy/9

Ustawa, jak to ustawa... Jest po to aby wziąć za grzbiet dzienniczka, wydrzeć kartkę intensywnie mechacąc zastosować jako środek zastępczy. Po użyciu wyrzucić do sedesu i spuścić wodę.
A po wyjściu umyć rączki jak Piłat i dopalić jointa bo znajomi czekają.

Oczywiście żeby nie było - odpalacze różnego rodzaju są były i będą - czemu miałoby się to zmienić ?? a ja namawiam bądź doradzam korzystanie tylko ze sprawdzonych produktów i dobrodziejstw natury.

Sulik powiedział mądrze:

Cytuj:
używka = narkotyk
narkotyk = narkotyk
dopalacz = narkotyk
wiele leków = narkotyk


Osobiście jestem używam przynajmniej 3 substancji w tym nikotyny która powinna być "schedule I" podobnie jak alkohol. No może piwko na drugą listę ale nie wiem, nie wiem... Ostatnio widziałem człowieka który w miejscu publicznym zażywał bo nie mógł wytrzymać na głodzie...

A teraz bezczelnie - wszyscy mówili że przyjdzie Kaczystan. Lech ściął drzewo przy użyciu samolotu, władzę dostali ludzi PO....

I teraz się K***A takimi pierdołami zajmują. Jak nie krzyż to upalacze... A niby ten tusk taki mądry i oczytany (a nawet opalony - wszak i thc na oczy widział), a marszałek bronisław podobno wszystko z solidarności dla narodu... Takie gówno robią...A może miał zjazd po tajfunie i dlatego to tak ??
Czemu nie zajmą się prywatyzacją szpitali, reformą służby zdrowia, wspieraniem gospodarki tak jak obiecywali?

PO to banda kretynów - jak można "urzędowo" chcieć nakazać taką samą marżę na leki? Że niby wchodzisz do apteki, a tam pani mgr - aspiryna 2.99, polopiryna 2.99, asprocol 2.99...
- No to aspirynę.
- Przykro mi, firma bayer wycofała ponieważ im się nie opłacało sprzedawać z taką marżą...
- Polopiryna?
- Producent toczy proces ze skarbem państwa, cofnięto mu koncesję.
- A asprocol?
- Skończył się...
- To co ja dostanę z takich leków na przeziębienie?
- Nic, proszę iść do innej apteki...

Co mnie obchodzą 4 babcie pod krzyżem? Przeszkadzały komuś?
Albo to że jeden się przećpał? Mnie interesuje wzrost gospodarczy, spokój na ulicach a nie to co jest w dopalaczach. Jak będę tak mocno zainteresowany, kupię, zapłacę za analizę na GC-MSie i zaspokoję ciekawość...

We Francji jak podnieśli wiek emerytalny o dwa lata zamieszki w Paryżu.
U nas o 5, a społeczeństwo ma to w D****. Pozwalajmy na takie rzeczy dalej... Może wogóle zamieńmy emerytury na 2 paczki makaronu tygodniowo i zwiększmy premię prezesa ZUS.

Żeby nie było - te tematy są ściśle związane z dopalaczami. Wszak każdy z nich powinien być konsultowany społecznie i stać się przedmiotem zainteresowania tak samo jak słynne legalne narkotyki.
http://www.youtube.com/watch?v=MbvVjRcXiGY
http://www.youtube.com/watch?v=mDOAjWYnPKo
http://www.youtube.com/watch?v=DgmoyCfejn8


27 paź 2010, o 11:15
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
velSiergiej, co to Twojej strony:
Cytuj:
produkt wisi 1,5 x intensywniej na choince niż produkt speedway


No naprawdę trzeba być autystycznym w 150%, żeby się nie domyślić o co tak naprawdę może tu chodzić. Dlaczego w ogóle takie strony widzą jeszcze w sieci, czy informatycy policyjni nie mają czasu? Może za dużo Naszej-Kaszy i Fejsbóka?

Pozdrawiam
Rajek

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


27 paź 2010, o 20:15
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
eee, Rajek, a co Ci to przeszkadza ?


27 paź 2010, o 20:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..