Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Dopalacze 
Autor Wiadomość
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
no i szum medialny się praktycznie skończył - teraz na topie jest Palikot ze swoją partią <lol>

zaraz się wszyscy znudzą tematem i o nim zapomną, a sklepy będą jak działały tak będą działać lepiej

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


5 paź 2010, o 14:35
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post 
tak naprawdę to te pacany nie chcą niczego zamykać, to co się teraz dzieje to jedynie szum medialny. gdyby chcieli to w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii ( http://lex.pl/serwis/du/2005/1485.htm )a konkretnie w załącznikach umieścili by w kilku miejscach proste sformułowanie "I POCHODNE"

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


5 paź 2010, o 19:29
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1504
Lokalizacja: SRC
Post 
Pisałem kilka postów wyżej. Zamiast robić listę substancji zakazanych, zrobić listę substancji dopuszczonych do sprzedaży- żeby móc wprowadzić jakiś specyfik trzeba będzie zdobyć świadectwo dopuszczenia...


5 paź 2010, o 19:40
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 9 sty 2010, o 02:56
Posty: 133
Lokalizacja: Cambridge
Post Czytajcie i płaczcie
Projekt nowej ustawy. To czyni handel odczynnikami znacznie bardziej niewygodnym.

http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_strukt ... 102010.pdf

_________________
<i>Wszelkie informacje zawarte w moich postach należy traktować z przymrużeniem oka i nie stosować się do nich. Jeśli jednak to zrobisz, to na własną odpowiedzialność </i>


5 paź 2010, o 20:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2010, o 07:53
Posty: 29
Post 
ja pier...

pablo popsułeś mi tym humor na dzisiaj....


Trzeba zrobić zapasy nim znowelizują tą ustawę...

_________________
Jeśli masz 15 lat i myślisz że fajnie jest zrobić sobie w domu jakiś potężny materiał wybuchowy - to stań pierw twarzą do ściany i walnij w nią głową z całej siły, jak nie pomoże to wiedz że niebawem będziesz podcierać tyłek łokciem...


6 paź 2010, o 07:12
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... rogie.html

najwyższy czas zakazać wyrobów nikotynowych i alkoholowych - bo mógł ją przecież zabić... a czekaj czekaj... zabijanie jest OK, on nie może umrzeć od tego :|

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


7 paź 2010, o 07:25
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... iczna.html

Cytuj:
Z ludźmi po dopalaczach jest jeszcze jeden problem. - Nie wiadomo, jak ich leczyć - narzeka dr Piotrowicz. - Kiedy przyjmuję człowieka po amfetaminie, sprawa jest jasna. W każdej chwili może u niego pojawić się psychoza do złudzenia przypominająca schizofrenię. Wiem, jak się wtedy zachować. Po dopalaczach są same niespodzianki. Na przykład ostatnio mieliśmy człowieka, który miał tygodniową psychozę. Po narkotykach coś takiego się nie zdarza. Przypuszczam, że dopalacz zainicjował chorobę psychiczna, ale nie mam pewności. Ale może była w nim taka chemia, że działała przez tydzień.


Cytuj:
Grondas: - Boom zaczął się kiedy rząd po raz pierwszy wpisał kilkanaście substancji z dopalaczy na listę produktów zakazanych. Producenci zastąpili je składnikami działającymi jeszcze bardziej spektakularnie - tak że trudno się od nich uwolnić.


a dokładniej po wpisaniu na listę BZP, które wg. wszystkich specjalistów jest niebezpieczniejsze od amfetaminy, a jak widać... nie dość, że na amfetaminę lekarze mają radę, to znalazły się substancje jeszcze bardziej kopiące od BZP, więc biorąc wszystko na analogię:
1. substancje które od prawie zawsze były na liście niedostępnych (LSD, THC, amfetaminy etc.) są bezpieczniejsze od dopalaczy
2. substancje które zakazano ostatnio (BZP) były mniej bezpieczne od pkt. 1, ale za to bardziej od tych co są obecnie [ BZP zostało zakazane z powodu 2 śmierci w Szwecji i bodajże jednej w UK ]
3. kolejny zakaz, kolejne substancje znikają i pewnie pojawią się nowe [ zakazane z powodu ciągłego trafiania nastolatków i ludzi młodych do szpitali oraz kilku samobójstw pod wpływem ]
4. to nas dopiero czeka - czyli przy kolejnym zakazie pojawią się analogi strychniny (ta co prawda jest ponoć dodawana do amfetamin), cyjanowodoru etc. :)

no ale jak widać pewne osoby pewnie nigdy nie wyciągną wniosków z tego, że zakazywanie pewnych substancji powoduje pojawienie się kolejnych dużo groźniejszych - choćby z prozaicznego powodu - nie znania ich właściwości i działania w razie zatrucia

to samo było z lekami na bazie efedryny które pojawiły się tylko na recepty, zaraz ludzie którzy korzystali z syropów np. do nauki przesiedli się na np. amfetaminy z nielegalnego pochodzenia.

http://wyborcza.pl/1,75478,8479865,Dopa ... spach.html
Cytuj:
Coraz więcej młodych Brytyjczyków rezygnuje z twardych narkotyków na rzecz dopalaczy.

Jak widać z jednej strony nowina dobra - pozbywają się uzależnień od heroiny, druga trochę gorsza ćpają coś co nie do końca jest przebadane.
Ale oczywiście i w tym wypadku nikt pewnie nie wpadnie na pomysł: "rzućmy na rynek coś sprawdzonego i ściśle kontrolowanego, czego efekty zażywania są doskonale znane, a efekty zatrucia łatwe do leczenia - bo i tak ćpuny coś znajdą nowego, a my tylko będziemy tracić kasę z budżetu na poszukiwanie sposobu zakazu, szukania nowych metod walki i leczenia"

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


8 paź 2010, o 08:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 gru 2006, o 18:27
Posty: 211
Lokalizacja: Szczecinek
Post 
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101008/KRAJ/950991134

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101005/KRAJ/926098732

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101008/KRAJ/538644161



I fragment jednego z artykułów:

Kod:
Walkę o odszkodowanie zapowiadają wszyscy właściciele sklepów z dopalaczami, którzy już liczą straty. Twierdzą, że zamknięcie sklepów odbyło się z pogwałceniem prawa. Według sieci dopalacze.com, złą sławę dopalaczom zrobiły podróbki, po których zażyciu młodzi ludzie trafiali do szpitali, tłumacząc, że zażyli dopalacze.

_________________
GG:5774035


8 paź 2010, o 15:00
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
I racja że skarżą, bo z tego co czytać można w artykułach winny był produkt o nazwie tajfun, który to nie był dostępny przecież we wszystkich sieciach smartshopowych - tak czy inaczej uważam, że rząd podobnie jak obrońcy krzyża z krzyżem - ostro się zagalopował i zachłystoł akcją nie przewidując konsekwencji np. prawnych

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


8 paź 2010, o 16:52
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
nie bylo mnie kur.... dwa tygodnie w kraju wracam a tu takie jaja

w tym momencie sprzedaz nabojow do syfonow do bitej smietany bedzie karana grzywna miliona zlotych :lol: :lol:


9 paź 2010, o 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2010, o 22:07
Posty: 85
Post 
No w sumie ktoś prawdę napisał, że walka z dopalaczami to zasłona dla działań politycznych tak samo jak usuwanie krzyża - jednym słowem próbują odwrócić uwagę.

_________________
Obrazek
Dziś zrobię coś,
czego innym sie nie chce.
Jutro zrobie coś,
czego inni nie będą w stanie.


12 paź 2010, o 19:05
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 20 lut 2005, o 19:38
Posty: 315
Post 
Najsmutniejsze jest to ze prawdopodobnie wszyscy zapłacimy - myslę ze będa odszkodowania.


Załączniki:
wgldwka.jpg
wgldwka.jpg [ 101.22 KiB | Przeglądane 12831 razy ]

_________________
Zakazuje modom dopisywania się do moich postów ;-)
13 paź 2010, o 21:32
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2009, o 01:16
Posty: 456
Lokalizacja: /dev/random
Post 
I tu jest piękno prawa. Nie będzie żadnych odszkodowań - te produkty są kolekcjonerskie nie do spożycia.


13 paź 2010, o 23:54
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
Prosze mi wybaczyć moją niewiedzę, jeśli nie mam racji..

Czy to nie jest tak, ze jeśli udowodnisz, że zamknięto Twój sklep na okres 2-3 tygodni który ma obroty 100-200 tys miesiecznie BEZ PODSTAWY PRAWNEJ, to możesz sie domagać odszkodowania i bez znaczenia jest to czy handlujesz legalnymi narkotykami czy masz hurtownie gumek recepturek ?


14 paź 2010, o 00:00
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Impeer napisał(a):
Prosze mi wybaczyć moją niewiedzę, jeśli nie mam racji..

Czy to nie jest tak, ze jeśli udowodnisz, że zamknięto Twój sklep na okres 2-3 tygodni który ma obroty 100-200 tys miesiecznie BEZ PODSTAWY PRAWNEJ, to możesz sie domagać odszkodowania i bez znaczenia jest to czy handlujesz legalnymi narkotykami czy masz hurtownie gumek recepturek ?


jak dla mnie takie zamykanie sklepów które nie prowadzą tylko sprzedaży legalnych narkotyków, ale np. sprzedają też koszulki czy gadgety nie jest zgodne z prawem. Rozumiem zakazać sprzedaży danej substancji (w tym wypadku o nazwie "Tajfun"), ale zamykanie całych sieci sklepów to tak jak byś poszedł do spożywczaka na osiedlu kupił np. karton mleka które w domu okaże się przeterminowane, a tym samym chciał zamknąć wszystkie sklepu w których można znaleźć cokolwiek z nabiału.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


14 paź 2010, o 00:06
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
Każdy może mieć inne zdanie na ten śliski temat ale trzeba działać z literą prawa, zwłaszcza jak się jest rządem. Tutaj mamy do czynienia ze zwykłym przestępstwem gospodarczym i przekroczeniem uprawnień...



A odszkodowania będą, i to będzie świetnie jak będziemy je liczyć w dziesiątkach a nie setkach milionów PLN. Zamknięto 1000 sklepow kazdy ma obroty ponad 100k miesiecznie, niektore nawet 300. mozna policzyć


14 paź 2010, o 00:17
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2008, o 00:01
Posty: 182
Post 
Dodam jeszcze post pod postem, że kilku polskich sprzedawców już zarejestrowało działalność w Czechach, skąd prowadzą sprzedaż wysyłkową do Polski a płacą podatki w .cz


brawo yeti


14 paź 2010, o 00:17
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... lacze.html

Liczę na to, że chociaż senat pójdzie po rozum do głowy i jednak zawetują tą ustawę lub wprowadzą potrzebne zmiany - bo nazwa "substancja zastępcza" ehh... w ten sposób można zamknąć tysiące sklepów różnych sieci od spożywczych po budowlane.

a do tego jeszcze upór maniaka z którym naciskają na wymuszenie ustawy, która zmieni tyle, że będzie się wielu osobom bardziej opłacało handlować narkotykami typu heroina niż dopalaczami (bo handlować będą to jest pewne, a kara za posiadanie narkotyków starego typu jest niższa, niż planuje wprowadzić rząd na handel tzw. substancjami zastępczymi)
nikt kurde nie zastanawia się nad konsekwencjami ustawy którą robią, tylko ją pchają i naciskają - a gdzie konsultacje społeczne ? gdzie branie pod uwagę specjalistów, gdzie branie pod uwagę opinii prawników ?

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


14 paź 2010, o 07:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2009, o 13:39
Posty: 53
Post 
Sulik: Co do Twojego postu o tym, żeby zakazać sprzedaży tylko dopalaczy i sprzedawać koszulki, to najpewniej durny rząd uznał, że łatwiej jest zamknąć sklep, bo wtedy się ma pewność, że nikt tam nic nie sprzeda(nie licząc incydentu ze smatrszopami). Ale jeśli chodzi o sklepy internetowe, to pisze tam że w związku z decyzją Inspektora Sanitarnego zakazuje się sprzedaży "dopalaczy", ale koszulki, książki itp. jak najbardziej są sprzedawane.

Impeer: Co do podstawy prawnej, to taka istnieje, przynajmniej teoretycznie. To tak samo jakby np. 10000 ludzi się zatruło w jakiejś restauracji. Sanepid zamyka lokale do wyjaśnienia sprawy. Mnie na przykład wkurza ta hipokryzja sprzedawców. Na opakowaniu pisze, że nie do spożycia, a pod spodem pisze jak dawkować i skręty przygotowywać... Niedługo zaczną sprzedawać w sklepach bomby atomowe, mówiąc, że to rzeźba do salonu...

A jeśli chodzi o te napisy, że nie do spożycia, to według mnie to trochę za mało. Jak dla mnie to opakowanie powinno być albo nieotwieralne, albo pozbawione środków niebezpiecznych. Przecież tak jest z pojazdami pancernymi! Żeby posiadać czołg(do kolekcji) to trzeba unieszkodliwić pod względem militarnym, czyli zaplombować lufy, odspawać działka itp. Kiedyś była nawet afera, bo gość tego nie zrobił i mu skonfiskowali czołg.


14 paź 2010, o 10:24
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Quatz napisał(a):
Sulik: Co do Twojego postu o tym, żeby zakazać sprzedaży tylko dopalaczy i sprzedawać koszulki, to najpewniej durny rząd uznał, że łatwiej jest zamknąć sklep, bo wtedy się ma pewność, że nikt tam nic nie sprzeda(nie licząc incydentu ze smatrszopami).

Ja nie napisałem jak należy robić tylko napisałem, że w sklepach w których oferowane są tzw. dopalacze nad których zakazaniem pracuje rząd są sprzedawane też inne artykuły kolekcjonerskie takie jak:
zapalniczki, koszulki, fifki, fajki wodne, maskotki i inne gadgety. Zamykając więc taki sklep zakazuje się sprzedawcy wtedy handlu też artykułami z poza listy "chemicznej", a tym samym mają całkowite prawo do pozwu zbiorowego choćby z powodu zakazu handlu przedmiotami które nie są związane bezpośrednio z substancjami psychoaktywnymi.

Cytuj:
Co do podstawy prawnej, to taka istnieje, przynajmniej teoretycznie. To tak samo jakby np. 10000 ludzi się zatruło w jakiejś restauracji. Sanepid zamyka lokale do wyjaśnienia sprawy

Tak, ale zamyka się wtedy jedną restaurację do wyjaśnienia, a nie całą sieć, w tym wypadku wygląda to tak:
1. zatruwa się np. hamburgerem tysiąc osób w MacDonaldzie w Klewkach Górnych, więc zostaje zamknięty ten obiekt
2. dodatkowo zostają zamknięte wszystkie obiekty pod szyldu MacDonalda
3. na koniec zostają zamknięte wszystkie obiekty które w menu mają hamburgera
4. na koniec zamknięte zostają też te w których przygotowuje się jakąkolwiek potrawę z wołowiny, bułki i danych warzyw

To jest prawidłowa analogia do wydarzeń które dzieją się teraz.
Czekam tylko kiedy jeszcze zaczną zamykać sklepy z odzieżą dla skejtów, hiphopowców i słuchaczy regge - ponieważ te subkultury, ich strój etc. w pewien sposób wpisane mają w siebie ćpanie.
Więc w skrócie - żadna podstawa prawna, tylko jawne łamanie ustaw które sami sobie ustanowili i nie potrafili ich dobrze napisać, za co oczywiście nikt inny nie zapłaci tylko obywatele ze swoich podatków, czy to ukrytych w rozliczeniach pit czy w cenach podwyższanych o VAT. A darmozjady dalej będą robiły pokazówkę siły, która zamiast prowadzić do dobrych rozwiązań które będą w przyszłości owocowały robią zasłonę dymną z jakiś pierdół z których nic nie wynika i z których przy dozie zbyt dużej ilości mieszania może wyjść tylko gorsze (chciałbym przypomnieć w tym miejsce że gdy wprowadzono dopalacze nie było właściwie żadnych artykułów na temat ofiar, po zakazie szkodliwego i niebezpiecznego wg. rządu BZP, pojawiły się pierwsze nieśmiałe ostrzeżenia o ofiarach wprowadzonego w miejsce BZP mefedronu, po zdelegalizowaniu mefedronu, pojawiła się fala ludzi trafiających do szpitali po CB2 (czy jak tam zwali) - widać analogię ?)

Cytuj:
Mnie na przykład wkurza ta hipokryzja sprzedawców. Na opakowaniu pisze, że nie do spożycia, a pod spodem pisze jak dawkować i skręty przygotowywać

Widzę, że chyba nie miałeś w ręce nigdy ani jednego z opakowań. Bo w wypadku tych z którymi ja się spotkałem nie było nigdy opisanego dawkowania, za to był najczęściej podany skład.
Dodatkowo nawet na stronach internetowych producenta też nie było dawkowania podanego.
Inna sprawa, że sieci smarstshopowych pojawiło się od trzęsienia i na pewno kilka z tych sieci nie handlowało nawet twz. dopalaczami, a po prostu nielegalnymi dragami w przygotowanych odpowiednio opakowaniach - ale to też nie powód aby zamykać wszystkie sklepy związane z tą tematyką.

Cytuj:
A jeśli chodzi o te napisy, że nie do spożycia, to według mnie to trochę za mało. Jak dla mnie to opakowanie powinno być albo nieotwieralne, albo pozbawione środków niebezpiecznych.

Z takiego samego powodu butelki wódki powinny być bez alkoholowe lub pancerne i nieotwieralne, to samo tyczy się paczek papierosów, gałki muszkatałowej, rozpuszczalników do farb i olejów, kleju na bazie octanu etylu, butaprenu, acetonu, herbaty, kawy, etc. etc.

Cytuj:
Przecież tak jest z pojazdami pancernymi! Żeby posiadać czołg(do kolekcji) to trzeba unieszkodliwić pod względem militarnym, czyli zaplombować lufy, odspawać działka itp. Kiedyś była nawet afera, bo gość tego nie zrobił i mu skonfiskowali czołg.

Broń palna, broń biała, broń masowego rażenia, pojazdy pancerne, materiały wybuchowe i pirotechniczne etc. są wyszczególnione w innych przepisach i dotyczą ich innego rodzaju zagrożenia i niebezpieczeństwa niż w wypadku wyrobów tzw. "zastępczych". I tych dwóch rzeczy jak dla mnie nie ma jak porównywać i nie ma to zupełnie sensu.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


14 paź 2010, o 13:55
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Aha i jeszcze jedno (żeby nie było) - jestem jak najbardziej za zakazaniem tzw. dopalaczy, lub też wprowadzenia większej kontroli składu pod względem zdrowotnym, a nie psychoaktywnym.
Ale nie w sposób który reprezentuje nasz rząd - ten sposób jest jawnym gwałceniem, paleniem i rabowaniem ustaw które sami napisali, jak nic wygląda to tak jak w starej przypowiastce: "co wolno wojewodzie, to nie Tobie mały smrodzie"

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


14 paź 2010, o 13:59
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... tkowy.html

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


15 paź 2010, o 09:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2006, o 15:11
Posty: 94
Lokalizacja: Kowary
Post 
Ja sie kompletnie nie orientuje. Czy na kazdym opakowaniu przykladowego dopalacza jest podany jego sklad chemiczny? Czy wiadomo co sie kupuje?

_________________
Bole chudiyan, bole kangna
Haai main ho gayi teri saajna
Tere bin jiyo naiyo lag da main te margaiya
Obrazek


15 paź 2010, o 12:32
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Wątpię. Gdyby tak było lekarz nie zastanawiałby się czym zatruty jest młodociany pacjent - a z tego co kojarzę, to oni nawet nie wiedza jak takich odtruwać, po prostu podają leki działające przeciwobjawowo itp.

Pozdrawiam
Rajek

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


15 paź 2010, o 20:55
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Leland napisał(a):
Ja sie kompletnie nie orientuje. Czy na kazdym opakowaniu przykladowego dopalacza jest podany jego sklad chemiczny? Czy wiadomo co sie kupuje?


Zwykle nie był podany, albo był bzdurny typu "naturalne sole i mikroelementy, fosforany, sól". Pamiętam kiedyś jak laska na imprezie strasznie się struła (tzn zarzygała pół kuchni) dopalaczem "Spice silver" (srebrna torebka z okiem, szybko go zakazali, tzn jego sładników). Jego skład był niby znany, wg producenta była to mieszanka ziołowa oparta na Grzybieniu Nymphaea Caerulea i "Lwim Ogonie" (Leonotis Leonorus), które są łagodnymi psychodelikami, i kilku innych ziołach. Ale w rzeczywistości substancją czynną tego specyfiku był syntetyczny kanabinoid (JHW-018).

Dopalacze typu stymulanty ("dropsy") zawierały najpierw głównie BZP, po jej zakazaniu głównie 5-HT lub mefedron, przynajmniej tyle udało mi się wyczytać w necie.


16 paź 2010, o 00:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..