Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Upgrejdowanie postaci RPG:) Proszę o pomoc:) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 22 kwi 2008, o 17:23
Posty: 235
Post 
Pirożel - rozpuścić mnóstwo styropianu w benzynie + dodać pył jakiegoś metalu w celu zwiększenia temperatury spalania.
Wielkie Ka-boom - Superbum czyli oktanitrokuba. Wystarczy znitrować kuban kwasem azotowym(V).
Mnóstwo dymu - świeca B&T czyli saletra potasowa, cukier i parafina.
Na gaz usypiający nie mam pomysłu, ale można kontaktowo przez potraktowanie osoby szmatą nasączoną eterem dietylowym.
Może być także gaz duszący - cyjanowodór (zapach migdałów, stosowany w obozach koncentracyjnych).
Oczywiście nie zabraknie gazu łzawiącego - chociażby chloroacetofenon.


6 gru 2009, o 02:11
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 14 gru 2005, o 19:30
Posty: 693
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Post 
od eteru prędzej się zrzygasz niż uśniesz.

_________________
Dumny student Politechniki Gdańskiej i jej wspaniałego wydziału Chemicznego na kierunku Biotechnologia !


GG:3716505


6 gru 2009, o 12:17
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Wocz napisał(a):
Pirożel - rozpuścić mnóstwo styropianu w benzynie + dodać pył jakiegoś metalu w celu zwiększenia temperatury spalania.
Wielkie Ka-boom - Superbum czyli oktanitrokuba. Wystarczy znitrować kuban kwasem azotowym(V).
Mnóstwo dymu - świeca B&T czyli saletra potasowa, cukier i parafina.
Na gaz usypiający nie mam pomysłu, ale można kontaktowo przez potraktowanie osoby szmatą nasączoną eterem dietylowym.
Może być także gaz duszący - cyjanowodór (zapach migdałów, stosowany w obozach koncentracyjnych).
Oczywiście nie zabraknie gazu łzawiącego - chociażby chloroacetofenon.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: je*** od czasó czytania swoich postów takich gupot nie czytauem

first. oczywiście każdy nosi ze sobą w dżungli(o której była mowa wyżej) tak powszechny związek jakim jest kuban :) do tego przenośny nitrator i 99% kwas azotowy (V)(jak nie inne egzotyki potrzebne do znitrowania tego)
a superbum jest takie super ze niewiele różni sie od "zwykłych" MW

Mnóstfo dymu z B&T... są składy po pincet razy lepsze od tego...

HCN jest gazem ogólnotrującym


6 gru 2009, o 13:11
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
ogólnie polecał bym prześledzenia MacGryvera :) tam było sporo prawie prawdziwych kombinacji alpejskich z materiałami wybuchowymi w terenie :)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


6 gru 2009, o 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 kwi 2008, o 17:23
Posty: 235
Post 
Front :
Rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na sprawę wykonywania tego w dżungli. Prawda, niewiele różni się Vdet oktanitrokubanu od innych powszechniejszych MW ale musisz przyznać że jest najwyższa. B&T rzeczywiście tworzy sporo dymu i nie możesz powiedzieć, że jest go mało, tymbardziej, że dżungla to nie teren otwarty. Cyjanowodór jest typowym środkiem duszącym, jego działanie polega na wiązaniu się z oksydazą cytochromową w mitochondriach komórek na stałe, transport tlenu w płuc do krwi jest zachowany, ale już nie z krwi do komórek czyli tak potraktowany człowiek się zwyczajnie dusi.


6 gru 2009, o 14:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 gru 2009, o 11:42
Posty: 16
Post 
Cytuj:
WOcz Pirożel - rozpuścić mnóstwo styropianu w benzynie + dodać pył jakiegoś metalu w celu zwiększenia temperatury spalania.
<-----mnóstwo= Ile na ile. Czy to nie napalm jest ze styropianu a pirożel z mydła? I nie różnią się w lepkosci? Jak to można wykorzystać?
Cytuj:
Wielkie Ka-boom - Superbum czyli oktanitrokuba. Wystarczy znitrować kuban kwasem azotowym(V).
<---- znitrować...em....O.O
kuban <---- (nie wiem, nie doszukałam)

Cytuj:
Na gaz usypiający nie mam pomysłu, ale można kontaktowo przez potraktowanie osoby szmatą nasączoną eterem dietylowym.
<----muaha, wiem ze tak można, kumpel na sobie probował:P ale trudno w akcji RPG obskakiwać 20 wrogich osób w jednym pomieszczeniu przepraszając ze to tak długo i żeby czekali na swoja kolej:D:D:D

Z założenia postać jets najemnym pirotechnikiem a nie pacyfistą, nikogo dusić nie bedę nawet jesli pachnie migdałami:P
Cytuj:
Oczywiście nie zabraknie gazu łzawiącego - chociażby chloroacetofenon.
<---- a ktoś wie jak to sie robi( procedura uzyskiwania) Oczywiście sama postac może to kupic bo od czego są zaopatrzeniowcy w świecie rpg, ale chodzi mi o cieawe rzeczy które moge wykorzystać w opisie.

Cytuj:
Front: Mnóstfo dymu z B&T... są składy po pincet razy lepsze od tego...
<jakie> ?

Sulik.
Mac Gyver? Wiesz, może to i dobry pomysł, ale jakoś tak telepie mnie, na myśl, że z własnej nieprzymuszonej woli mialabym to obejrzeć. To jak oglądać strażnika z teksasu, jak walczy ze zuem:))
Ale wezme pod uwagę, ak będę miała wiecej czasu.

Mamy w ekipie drugiego mi podobnego ale to charakter który bez wahania by użył chyba gazu duszącego. Moja postać nie.

Cytuj:
Wocz: (...)Prawda, niewiele różni się Vdet oktanitrokubanu od innych powszechniejszych MW ale musisz przyznać że jest najwyższa. B&T
Vdet<---co to oktanitrokuban<--- co to.
:)
co to znaczy że jest najwyższa?

Mogę tylko dodać, że póki co innym graczom podobają się posty z moją postacią, i mnie samej pisanie sprawia większą frajdę.


6 gru 2009, o 22:43
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Vdet - prędkość detonacji ;)

a co do macgryvera to to proponuję do przepalania zamków używać termitu zrobionego za pomocą spiłowanego roweru i rdzy ;)
a kat serio to robi się go z opiłków magnezu bądź aluminium oraz tlenku żelaza - który to jest po prostu rdzą:) - tak spłycając strasznie, ale do RPG się nada ;]

przykład: rurki aluminiowe, czy też blaszki aluminiowe powinno się móc znaleźć gdzieś gdzie potrzeba lekkich materiałów :) - coś wymyślisz ;]
następnie takie coś piłujemy (możesz sobie zamówić cyber-pilnik ;P żeby się samej nie męczyć), następnie zeskrobujemy z jakiegoś starego żelastwa rdzę i mieszamy w stosunku np. 1:1

teraz wystarczy to umieścić w zamku, czy np. na powierzchni stalowej w której chcemy wypalić dziurę i odpalamy za pomocą przykładowo palnika... może być zapalniczka palnikowa np. czy tam palnik od miotacza ognia ;) co tam wymyślisz

następuje oślepiający błysk i teraz pali się toto białym oślepiającym płomieniem i po chwili zamek zniszczony lub dziura wypalona :)


natomiast co do zasłony dymnej możesz zastosować siarkę + cynk
i ponownie zasada ta sama blacha cynkowa, pilnik, pył
siarkę musisz gdzieś zdobyć (choćby jako halkopiryt - minerał - z jakiejś wystawy :P )
i znowu mielisz, mieszasz 1:1
odpalasz palnikiem ;)

przy okazji będzie to dość capić, więc można powiedzieć że łzawiące ;P

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


6 gru 2009, o 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 gru 2009, o 11:42
Posty: 16
Post 
Mhehehhehehehe <zyu>
XD

Dzięki:D

<zaciesza>

:)

PS. (cyber pilnik rządzi:D)


6 gru 2009, o 23:23
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2004, o 17:24
Posty: 983
Lokalizacja: Bobrosławiec Śl.
Post 
Kuban - związek który wygląda jak obrys k6 ;)

A może mieszaninka świszcząca ?

[email protected] napisał(a):
Świszczalec

Chloran potasu 70,00 %
Benzoesan sodu 30,00 %
Składniki należy OSOBNO zmielić (np. w młynku do kawy lub moździerzu laboratoryjnym) i bardzo drobno przesiać (starczy sitko kuchenne), po czym BARDZO OSTROŻNIE ZMIESZAĆ n a kartce papieru bądź w pudełku po zapałkach. Oderwać pasek z kartki A4 o szer. ok. 4-5 cm. Zwinąć go w rurkę na ołówku lub kredce i skleić taśmą. Jeden koniec rurki zakleić taśmą klejącą. Przez drugi koniec wsypać trochę mieszanki i upchać ją za pomocą tego samego ołówka, na którym została nawinięta rurka. Czynność kilkakrotnie powtórzyć. Po ubiciu proszku powinien on sięgać do jakichś 1/2 wysokości rurki. Na sama górę należy wsypać proch czarny i przykleić lont. Całość można zatkać kulka z papieru. Po zapaleniu, iskry z lontu nie mogą bezpośrednio paść na mieszankę, bo nie zdąrzysz uciec. Zamiast rurki papierowej można zastosować rurkę z plastiku, jednak trzeba pamiętać, iż w razie ewentualnego wybuchu odłamki będą bardziej niebezpieczne od papierowych. Zmiana średnicy rurki pomaga uzyskać różne częstotliwości świstu, jednak im szersza średnica rurki, tym większe niebezpieczeństwo wybuchu. Częstotliwość świstu można także zmieniać, dodając do mieszanki tlenki metali takich jak żelazo (tlenek żelaza), tytan (tlenek tytanu), miedzi (tlenek miedzi). Z tego co podają w Necie, ilość dodawanego tlenku nie powinna przekroczyć 2% (wagowo) całej mieszanki.


A z ciekawostek możliwych do zastosowania, słyszałaś o czymś takim jak ferrofluid - jedną z właściwości jest gęstnienie pod wpływem pola magnetycznego - wiesz pewnie do czego dążę - mundurek z zaszytymi pojemnikami + elektromagnes + nieco kosmicznej technologii = bardzo sympatyczna zbroja którą Twoja postać może wykonać ;)

_________________
Obrazek


7 gru 2009, o 00:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 kwi 2008, o 17:23
Posty: 235
Post 
Proporcje objętościowe benzyna : styropian = 1:65. Do takiego bardzo gęstego żelu, który się utworzy należy dodać pyłu magnezowego. Ową mieszaninę można przyklejać na powierzchniach pionowych.
Nitrowanie to proces polegający na jakby to powiedzieć, zmienieniu składu związku nitrowanego o dodatkowy azot i tlen (nie będę określał co dokładnie bo zapewne nie zrozumiesz). Ową substancję nitruje się w mieszaninie nitrującej czyli mieszaninie stężonego kwasu siarkowego(VI) i azotowego(V) przy czym H2SO4 ma funkcję odwadniającą całe środowisko reakcji. Kuban - doskonale powiedział o co chodzi kolega o.r.s.
Synteza chloroacetofenonu - szukać w jakiejś preparatyce organicznej.
Vdet to prędkość detonacji, a oktanitrokuban ma ją najwyższą wśród poznanych subtancji.


7 gru 2009, o 09:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 gru 2009, o 11:42
Posty: 16
Post 
Cytuj:
o.r.s :A z ciekawostek możliwych do zastosowania, słyszałaś o czymś takim jak ferrofluid - jedną z właściwości jest gęstnienie pod wpływem pola magnetycznego - wiesz pewnie do czego dążę - mundurek z zaszytymi pojemnikami + elektromagnes + nieco kosmicznej technologii = bardzo sympatyczna zbroja którą Twoja postać może wykonać


Jak mogłam slyszeć:P Bardziej przyswajam 'zasłyszane' typu zdrowotne wlaściwości korzenia imbiru niż ferrofluid:)

Za to wczoraj kupiłam żel pod prysznic w piance i jest ostrzeżenie:
EKSTRAMALNIE ŁATWOPALNE :> <----nie żeby to mnie skłoniło do kupna...
jeaa.. dziś pada deszcz więc nici ze sprawdzenia:P

Muszę sie porozumieć z MG co do zbroi.

Wocz. Dzięki za rozwiniecie wypowiedzi:)

o.r.s - pozdrowienia dla mieszkańca rodzimego miasta:)


[/quote]


7 gru 2009, o 15:12
Zobacz profil
SianoPIS!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 15:53
Posty: 293
Post 
Panowie i Panie, piszecie takie historie, że szczerze mówiąc z wielką chęcią zagrałbym w taką grę ;) Szukanie siary po wulkanach, ucieranie saletry z jakichś skał mineralnych. No ciekawie sie zapowiada.
Pozdrawiam.


7 gru 2009, o 16:57
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
co do macgryvera:
http://www.macgyveronline.com/pages/macgyverisms.html
niestety po angielsku, ale może się przyda :)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


7 gru 2009, o 18:17
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2004, o 17:24
Posty: 983
Lokalizacja: Bobrosławiec Śl.
Post 
Imaginus napisał(a):
Panowie i Panie, piszecie takie historie, że szczerze mówiąc z wielką chęcią zagrałbym w taką grę ;) Szukanie siary po wulkanach, ucieranie saletry z jakichś skał mineralnych. No ciekawie sie zapowiada.


Bo RPG to świetna sprawa, nie tylko jako sesja lecz również jako okazja żeby się spotkać z kumplami/kumpelami/innymi;) i ponadrabiać zaległości życiu towarzyskim ;) Inna sprawa że jakby byli chętni jacyś to mam jakiś tam staż jako MG i gracz, obecnie poszukujący zresztą drużyny (czyt. bezrobotny)...

Kyrie: A może tak: Będąc na tej stacji kosmicznej możnaby natknąć się na jakiś sektor szpitalny i przy okazji znaleźć sporo leków przeciwbólowych - weźmy np fentanyl - wystarczy tylko rozdrobnić, wprowadzić do pojemnika i napełnić gazem - szybka metoda na aerozol pozwalający odebrać przytomność nawet największym twardzielom (tak, wiem że w zasadzie mowa o metylopochodnej - tzw. Kolokol-1) ;)
Poza tym linki do środków łzawiących CS i CN

Pozdrówki, o.r.s.

PS: Specjalne pozdrówki dla mieszkanki naszego pięknego Bobrosławca ;););)

edit// nie mogłem się powstrzymać przed zalinkowaniem: KLIK

_________________
Obrazek


7 gru 2009, o 18:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 gru 2009, o 11:42
Posty: 16
Post 
eprpeg zatrzymał się przed wejściem na pokład na którym mamy działać.
Czym można by szybko 'zaspawać' śluzę ?(Dodam-wewnętrzną-czyli nie ma próżni)
Łaaa, ktoś ze znajomych zasugerował, że czymś termitopodobnym. Co to Termit?Jak się go robi / używa?
PRzypomnę, że jestem dziewczyną o zainteresowaniach ściśle nie chemicznych w związku z czym, jakaś zwięźlejsza odpowiedz tu mnie zadowoli :)

P.S. o.r.s. Ano...wlaśnie w boleslawcu sobie rezyduje dłużej. Sama mogę poprowadzić co nieco. Jakoś przed nowym rokiem zatrzymały mi się dwie drużyny z nowymi postaciami i jakoś tak...


12 lut 2010, o 10:52
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
termit to mieszanina tlenku żelaza (rdzy) z aluminium
oczywiście obie rzeczy w postaci pyłu

w waszym wypadku może też być magnez zamiast aluminium

a wszytko to można np. dodać do żelu, co by miało konsystencję umożliwiającą nałożenie

nakładasz na około miejsca spawanego - podpalasz palnikiem i tyle ;)

można np. jeszcze dodać węgla czy tam innych metali, które miały by się stopić i utworzyć w ten sposób powłokę :)

ogólnie duża temperatura - biały oślepiający ogień, sporo dymu :)
ale po ochłodzeniu powinno być zaspawane :P

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


12 lut 2010, o 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 gru 2009, o 11:42
Posty: 16
Post 
Ha!
Czyli jednak coś niecoś przyswoiłam>:D teraz mi sie przypomniało, że na pewno gdzieś czytałamXD. Teraz juz wiem, że po cos konkretnego Smoke (postać) rdzę namiętnie spiłowywał:P

Dzienki:]
^^


12 lut 2010, o 22:21
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2004, o 17:24
Posty: 983
Lokalizacja: Bobrosławiec Śl.
Post 
Kyrie napisał(a):
eprpeg zatrzymał się przed wejściem na pokład na którym mamy działać.


Ah, wiem że nieco to poza tematem, ale pochwal się jak Smoke się przygotował do akcji ;)

PS: Nom, nom, można się zgadać...

_________________
Obrazek


13 lut 2010, o 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 sie 2014, o 23:21
Posty: 4
Post Re:
Wocz napisał(a):
Wielkie Ka-boom - Superbum czyli oktanitrokuba. Wystarczy znitrować kuban kwasem azotowym(V).


głupie.

A tak w ogóle to można też nitrować innymi odczynnikami niż kwas azotowy. Się to robi wtedy gdy to bardziej odpowiada z powodów różnych. Na przykład że wtedy lepsza wydajność albo jest bezpieczniej albo bo tylko wtedy wychodzi.


11 sie 2014, o 23:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..