Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Olimpiada Chemiczna 
Autor Wiadomość
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post Olimpiada Chemiczna
Czy ktoś z was brał kiedyś udział?

=PRYWATA=
Ja byłem w tym roku 5-ty w Polsce, czyli z pierwszych klas liceum najwyżej 8)

No ale był koleś z III klasy gimnazjum który też był laureatem :szok:

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


30 kwi 2005, o 00:52
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 20:44
Posty: 51
Lokalizacja: Astral City
Post 
Witam,

A ten koles co byl laureatem z 3 kl gimnazjum nie byl czasem ze Śremu :roll: ?? ??

Pozdrawiam
Franz :P


30 kwi 2005, o 09:11
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2004, o 15:23
Posty: 68
Lokalizacja: not yet......
Post 
Franz, czy my czego¶ nie wiemy ??????


pozdr. K-x

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


30 kwi 2005, o 10:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 paź 2003, o 22:49
Posty: 41
Post 
Ludzie jak to jest mozliwe być laureatem w olimpiadzie ogonopolskiej bedac w 3 klasie gim?! Co wy macie komputer w glowie?? Przeciez to nienormalne, caly czas przy ksiazkach siedzicie? Ja jak czytam ksiazeczke to nie zbyt umiem sobie to sam wyobrazic, zalezy jeszcze co. Najlepiej jest imho jak ktos wytlumaczy. No chyba ze macie rodzicow jakis z chemii obcykanych, to moga wam wszystko wytlumaczyc. :wink:


dav


30 kwi 2005, o 12:25
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 20:44
Posty: 51
Lokalizacja: Astral City
Post 
witam,

Kondix , Nie mam na mysli siebie ale kumpel z 3kl mojego gim wlasnie byl jednym z laureaów i pytam czy czasem o niego nie chodzi Tweenkowi :D:D

Pozdrawiam
Franz :P


30 kwi 2005, o 14:25
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2004, o 15:23
Posty: 68
Lokalizacja: not yet......
Post 
a w³asnie Tweenk, który z naszych wypad³ lepiej od ciebie ??

podobno julex ostro szed³ do przodu, a nie wiesz jak zakoñczy³ on t± olimpiade ??

pozdr. K-x

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


30 kwi 2005, o 15:52
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2005, o 19:18
Posty: 251
Post 
dav napisał(a):
Ludzie jak to jest mozliwe być laureatem w olimpiadzie ogonopolskiej bedac w 3 klasie gim?! Co wy macie komputer w glowie?? Przeciez to nienormalne, caly czas przy ksiazkach siedzicie? Ja jak czytam ksiazeczke to nie zbyt umiem sobie to sam wyobrazic, zalezy jeszcze co. Najlepiej jest imho jak ktos wytlumaczy. No chyba ze macie rodzicow jakis z chemii obcykanych, to moga wam wszystko wytlumaczyc. :wink:
dav

żeby być w czymś dobrym, nie trzeba kuć tylko fascynować się i rozumieć.
niech jakiś chemik porówna czytanie ciekawie napisanej książki o chemii np. nieorganicznej, do czytania "chłopów" :? idzie dużo szybciej . niech czyta godzinę dziennie i za 2 lata jest obcykany. są samouki i wiele geniuszów nimi było. a skoro ktoś jest zdolny, to czemu nie może startować, nawet jeśli jest wiekowo za młody? ja mam papieki że moge być klase do przodu, skąd wiesz czy ten gość takich umiejętności nie ma, jakby miał i zrobił tak że idzie klase do przodu (może nawet dwie...) to byś nic nie mówił.
poza tym tak jak mówiłem: nie trzeba dużo siedzieć przy książkach (choć trzeba trochę temu poświęcić) żeby być w czymś dobrym

_________________
Cytuj:
A teraz ucieramy kryształki NI3 w moździerzu, by pojedyńcze cząsteczki miały jak największą powierzchnię rea...

Idioci ciągle od nas odchodzą...


30 kwi 2005, o 20:06
Zobacz profil
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
kondix napisał(a):
a własnie Tweenk, który z naszych wypadł lepiej od ciebie?


Z tego co wiem to żaden, chyba że kogoś nie znam. Jędral (1. miejsce) był u nas tylko parę razy jako gość więc do "naszych" go nie zaliczam :wink:

No ale wiecie uwzględniwszy fakt że chemią zacząłem się interesować 1,5 roku temu (wcześniej nie umiałem NIC) uważam że i tak jest to dla mnie duży sukces 8)

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


30 kwi 2005, o 20:33
Zobacz profil
Post 
Gratuluje !!

Ja bralem udzial 2 razy ... Olimpiada 47 i 48 , 2 razy final miejsc nie pamietam miedzy 30 - 40 , wiem tylko ze raz 1 pkt zabraklo mi do laureata ...

// jak bys mial jakies pytanka to na prv dawaj :wink:


30 kwi 2005, o 22:53
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2004, o 17:24
Posty: 983
Lokalizacja: Bobrosławiec Śl.
Post 
Hehe, ja za czasów mojej młodości brałem udział chyba trzy razy - miejsca 7,19,6(albo 4/5 - nie pamiętam już)...

_________________
Obrazek


30 kwi 2005, o 23:12
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2004, o 15:23
Posty: 68
Lokalizacja: not yet......
Post 
daniel90 napisał(a):
dav napisał(a):
Ludzie jak to jest mozliwe byæ laureatem w olimpiadzie ogonopolskiej bedac w 3 klasie gim?! Co wy macie komputer w glowie?? Przeciez to nienormalne, caly czas przy ksiazkach siedzicie? Ja jak czytam ksiazeczke to nie zbyt umiem sobie to sam wyobrazic, zalezy jeszcze co. Najlepiej jest imho jak ktos wytlumaczy. No chyba ze macie rodzicow jakis z chemii obcykanych, to moga wam wszystko wytlumaczyc. :wink:
dav

¿eby byæ w czym¶ dobrym, nie trzeba kuæ tylko fascynowaæ siê i rozumieæ.
niech jaki¶ chemik porówna czytanie ciekawie napisanej ksi±¿ki o chemii np. nieorganicznej, do czytania "ch³opów" :? idzie du¿o szybciej . niech czyta godzinê dziennie i za 2 lata jest obcykany. s± samouki i wiele geniuszów nimi by³o. a skoro kto¶ jest zdolny, to czemu nie mo¿e startowaæ, nawet je¶li jest wiekowo za m³ody? ja mam papieki ¿e moge byæ klase do przodu, sk±d wiesz czy ten go¶æ takich umiejêtno¶ci nie ma, jakby mia³ i zrobi³ tak ¿e idzie klase do przodu (mo¿e nawet dwie...) to by¶ nic nie mówi³.
poza tym tak jak mówi³em: nie trzeba du¿o siedzieæ przy ksi±¿kach (choæ trzeba trochê temu po¶wiêciæ) ¿eby byæ w czym¶ dobrym


daniel, we¼ do rêki test od rozszerzonej matury z Chemi i spróbuj za pierwszym podej¶ciem zrobiæ na 95%-............. no w³asnie :>
a teraz pomy¶l co mo¿e kole¶ w moim wieku zrobiæ na olimpiadzie jak mu nikt nie wyt³umaczy, z ksi±¿ki sie nie nauczysz tyle, znam wielu naszych co z ksi±zek maj± wiedze i tylko z ksi±¿ek ale nie a¿ TAK¡ !!

pozdr. k-x

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


1 maja 2005, o 00:14
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2005, o 19:18
Posty: 251
Post 
Cytuj:
daniel, weź do ręki test od rozszerzonej matury z Chemi i spróbuj za pierwszym podejściem zrobić na 95%-............. no własnie :>
a teraz pomyśl co może koleś w moim wieku zrobić na olimpiadzie jak mu nikt nie wytłumaczy, z książki sie nie nauczysz tyle, znam wielu naszych co z ksiązek mają wiedze i tylko z książek ale nie aż TAKĄ

pozdr. k-x

nei bardzo się orientuje w tych rzeczach typu matura, bo jestem dopiero w 2 gim. jak możesz to rozwiń to, nie wiem tez ile masz lat.
oczywiście nie mówię, że wszystko, ale są "inne" osoby, co bez nauczyciela zakapują wszystko, nie znam takich. a to co nauczyciel wie, musi być w książkach... poza tym nie kazdy nauczyciel jest kompetentny i czassami to co wyczytasz z ksiązek to w sumie wiesz więcej niż nauczyciel taka jets prawda. oczywiście są od wsyzstkiego wyjątki

_________________
Cytuj:
A teraz ucieramy kryształki NI3 w moździerzu, by pojedyńcze cząsteczki miały jak największą powierzchnię rea...

Idioci ciągle od nas odchodzą...


1 maja 2005, o 00:22
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2004, o 15:23
Posty: 68
Lokalizacja: not yet......
Post 
nie mam si³y ju¿ ............
mam 16 latek i (...), nie da rady sie w normalny sposób samemu tyle naumieæ, a najlepsze jest to, ¿e wygrywaj± takie konkursy osoby, które "boj± siê zapa³ek" jak to z userem "nicnowego" kiedy¶ gadali¶my

pozdr. K-x

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


1 maja 2005, o 10:05
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2004, o 17:07
Posty: 235
Post 
o.r.s. napisał(a):
ja za czasów mojej młodości brałem udział chyba trzy razy - miejsca 7,19,6(albo 4/5 - nie pamiętam już)...

Czy to nie jest tak, że osoby z pierwszych czterech miejsc w olimpiadzie PTCh jadą w świat? Btw. myślałem, że to rozrywka tylko dla licealistów, bo zadania są skomplikowane (i trudne same przez się) - gratulacje dla młodego chemika :-)


1 maja 2005, o 10:25
Zobacz profil
Post 
To ja też się przyłączę :wink:

Gratulacje Tweenk :)


1 maja 2005, o 11:12
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2004, o 15:23
Posty: 68
Lokalizacja: not yet......
Post 
z tego co czyta³em, pierwsze kilka osób jedzie do Tajwanu (d³ugopisy skrêcaæ :lol: ) ale Tweenk wam powie wiêcej, bo on podobno nie jedzie :szok:


pozdr. K-x

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


1 maja 2005, o 13:15
Zobacz profil
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Ano fakt 1 miejsce wyżej i zdaje się że załapałbym się na rezerwę. Ale i tak jest spox ;) jak już mówiłem rok temu nie wiedziałem praktycznie nic z zakresu olimpiady...

Co do tych książek - ja jestem przykładem tego że czasem jednak wystarczą książki i motywacja. Organiki nauczyłem się praktycznie tylko z Boyda, a potem rozwiązywałem sporo zadań. Efekt jest taki że z zad. 2 (treść dla zainteresowanych na http://olimp-chem.ch.pw.edu.pl) które jest zadaniem typowo z organiki miałem najwięcej punktów (11,63/12).
Oczywiście to zależy od człowieka - dla mnie to co piszą w książkach jest w 100% zrozumiałe, tylko czasem są rzeczy niedopowiedziane - np. dlaczego kiedy jon OH- przyłącza się do jonu merkuroniowego, robi to zgodnie z regułą Markowikowa? (tu akurat mam już podejrzenie dlaczego, zapewne powstaje cząstkowy ładunek dodatni na atomie węgla :) ) W Boydzie tego nie znalazłem...

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


4 maja 2005, o 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 sie 2005, o 14:28
Posty: 20
Post 
Czy moglibyście polecić literaturę do przygotowywania się do olimpiady ?


3 sie 2005, o 14:28
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 17:37
Posty: 202
Lokalizacja: Radom
Post 
podręczniki do całego liceum, jak masz dostęp i się czujesz na siłach to możesz sobię wziąć za coś z podręczników akademickich, do tego rozwiązuj dużo zadań no i powodzenia...

_________________
Obrazek


3 sie 2005, o 18:10
Zobacz profil
*****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2005, o 16:19
Posty: 304
Lokalizacja: Suchedniów, Poland
Post 
Te książki, które są w literaturze polecanej.
I przeglądać uważnie zadania fakultatywne z folderu, pod względem tematycznym później się pokrywaja, np. jest dużo spektroskopii -> uczysz się spektroskopii, itp.

Co do książek... Jest tylko jedna rzecz której nie można się nauczyć tylko i wyłącznie z książki - część laboratoryjna w 2. i 3. etapie. Np. w przypadku ilościówki cóż z tego, że umiesz rozwiązać wszystkie zadania z zakresu miareczkowania i masz o tym świetne pojęcie teoretyczne, skoro będziesz po raz pierwszy używał biurety i ni cholery nie złapiesz punktu równoważnikowego (bo się nie będziesz umiał posługiwać kurkiem) :D


4 sie 2005, o 10:38
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2005, o 18:43
Posty: 64
Lokalizacja: z choinki się urwałem :)
Post 
Ja w Październiku biorę udział w Olimpiadzie chemicznej i czytam książki z których uczą się na studiach :D
i są dla mnie w 100% zrozumiałe a w chemii siedzę od 8 roku życia :D
a zaczęłem od czytania sękowskiego :wink:
później małe experymenty a teraz interesuję się chemią nuklearną i fizyką :twisted:
Czyli powim jedno " Wkuwać, wkuwac i jeszcze raz wkuwać !!"
a książki dla studentów to mam po 700str.
A Harry Potter 5cz. czyli ponad 700str. przeczytałem w 3 dni i zapamiętałem po pierwszym razie ponad 65% książki :twisted:


4 sie 2005, o 15:41
Zobacz profil
****

Dołączył(a): 9 kwi 2005, o 13:33
Posty: 434
Lokalizacja: z bacówki z winem :D
Post 
och iwan ;o .... jesteś moim idolem :) ... powiem więcej ... To piękne !

_________________
Obrazek
żaden dzień niejest dość wesoły aby niemożna się było uradować chemicznie :)
*** http://prace.sciaga.pl/28690.html ***
na 666 postach koncze pisanie siana :))


4 sie 2005, o 16:00
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2005, o 18:43
Posty: 64
Lokalizacja: z choinki się urwałem :)
Post 
:szok: a ten co nie wyspany :twisted:
co w tym dziwnego :roll:


4 sie 2005, o 17:42
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2004, o 20:19
Posty: 105
Lokalizacja: z łona Matki
Post 
Nie mu poprostu chodzi o twoją skromność. Niekwestrojonowany sarkazm w jego wypowiedzi widocznie jest dla Ciebie nie zrozumiały bo tego w Książkach z Chemii dla studentów nie ma. Sorry ale jak to przeczytałem to musiałem się jakoś wyładować. Do śmieci te kilka postów - please

_________________
Obrazek


4 sie 2005, o 19:39
Zobacz profil
****

Dołączył(a): 9 kwi 2005, o 13:33
Posty: 434
Lokalizacja: z bacówki z winem :D
Post 
etam sie przejmujesz :) mając kolege geniusza powinnismy sie cieszyc ze wzbogaca nasze forum i niepowinnismy go obrazac :) Jego wiedza z ksiązek dla Studentow z pewnoscią jeszcze nie raz nam sie przyda :)
niechaj Służy nam najlepiej swą mądrością :)
ale słodze ;p :) hihihi A moja 6 letnia kuzynka przeczytała Pottera w 10 dni i zapamietala 100% ksiazki :) na dodatek sie niechwaliła ;p :) :) :)

_________________
Obrazek
żaden dzień niejest dość wesoły aby niemożna się było uradować chemicznie :)
*** http://prace.sciaga.pl/28690.html ***
na 666 postach koncze pisanie siana :))


4 sie 2005, o 19:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..