Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
holzgas 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 15 kwi 2005, o 20:37
Posty: 13
Post holzgas
Witam, mam pytanie czy z holzgazu da się stworzyć przy relatywnie niewielkich nakładach finansowych, jakąś palną ciecz, którą dałoby się wlać do baku?? holzgas to mieszanina wodoru, CO i azotu, powstaje w wyniku zgazowania jakiegoś organicznego czegoś:D np słomy lub drewna:) w jaki sposób można z tego otrzymać etanol (mogą w nim być jakieś zanieczyszczenia, byleby nie były niszczące dla układu paliwowego tak jak np metanol) :)


21 cze 2011, o 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:30
Posty: 8
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Ja nie wiem czy to nie byłoby nielegalne :? .


3 lip 2011, o 22:46
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2007, o 12:29
Posty: 436
Post 
Kwestia legalności to sprawa drugorzędna moim skromnym zdaniem.

Jeżeli nie dysponujesz kwotą 50-500k pln to raczej wątpię. Te reakcje zachodzą pod ciśnieniem i przy udziale odpowiedniego katalizatora. Kwestia oczyszczania i projektu instalacji. Nie jest nie możliwe ale raczej niewykonalne.

Nie prościej wpuszczać ten holzgaz od razu do silnika?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gaz_drzewny

Tylko że golf II na tym nie pojedzie, może jakiś stary ciągnik najwyżej. Na ulicę też tym nie wyjedziesz. Jak chcesz tak kombinować, przerób silnik na przemysłowy etanol i o ile nie oberwiesz mandatu na parenaście tysięcy od urzędu skarbowego, inspekcji transportu ruchu drogowego itp z tytułu akcyzy... Po kilku latach się zwróci...

Przerób lepiej na autogaz albo kup rower. Poważnie.
Ja spalam 3 litry barszczu, plus 2 kotlety, surówkę i talerz ziemniaków na 100km. Z parkowaniem prawie nie ma problemu, jak masz czy koszyk to nawet parę kilo zakupów przewieziesz. Jak się uprzesz to worek pszenicy na ramie też przejdzie. Nawet prawka nie trzeba :wink:


3 lip 2011, o 23:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..