Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Wodór 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21 lip 2011, o 15:43
Posty: 3
Post Wodór
czy Wodór powoduje zmianę barwy głosu ?


21 lip 2011, o 15:46
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Dodatkowo trzeba pamiętać, że hel może być szkodliwy dla strun głosowych przy "przedawkowaniu" lub zbyt częstym używaniu.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


21 lip 2011, o 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 sty 2009, o 13:07
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
Post 
O, a to akurat jest bardzo ciekawe. Wiesz coś więcej na ten temat? Co się dzieje z tymi strunami, jakie są bezpieczne dawki?

_________________
Zbijcie mnie jak znowu zacznę gadać głupoty :roll:


21 lip 2011, o 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 kwi 2010, o 22:41
Posty: 85
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
ja słyszałem o tym że właśnie wodór jest bardziej szkodliwy od helu i że też odradzają wdychania jego.. i słyszałem że to dlatego że cząsteczka jest dwuatomowa a nie jak w przypadku helu jednoatomowa.. tylko czemu niby to miało by szkodzić?


21 lip 2011, o 21:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 kwi 2010, o 22:41
Posty: 85
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
ja to jak już coś napiszę... nie cząsteczka tylko po prostu atomy helu
sory za post pod postem ale musiałem się poprawić :P


21 lip 2011, o 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 lip 2011, o 15:43
Posty: 3
Post 
chodzi mi o to że kiedyś oglądałem filmik na necie jak facet pokazywał jak wytworzyć jakiś gaz a potem go wdychał i gadał jak po helu tylko nie pamiętam nazwy tego gazu ale zrobił to "domowymi śrdokami" i wydaje mi sie że był to wodór


21 lip 2011, o 22:03
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
weryfikacja danych:
1. wodór się nada, ale jest niebezpieczny z powodu wybuchowości,
2. hel teoretycznie jest nieszkodliwy dla naszego organizmu, ale jeśli przesadzicie i będziecie go używać zbyt intensywnie za jednym "posiedzeniem" może nastąpić niedotlenienie,
3. hel prosto z butli spowoduje odmrożenie strun głosowych (bo jak wiadomo rozprężający się gaz ma niską temperaturę),
4. wracając do niedotlenienia są podzielone opinie na temat realnego niebezpieczeństwa, jedni uważają, że jeśli ktoś by zasłabł w wypadku nadużycia Helu - z powodu braku tlenu, to nie ma możliwości go odratować, z powodu zbyt długiego czasu wymiany He na O2 w układzie krwionośnym, inni uważają, że po zasłabnięciu sztuczne oddychanie wystarcza całkowicie (obie strony nie negują tego, że do zasłabnięcia z powodu braku tlenu dojść może).


Więc podsumowując - jeśli już bawić się helem to za pomocą napełnionego balonika, najlepiej niedużego i nie wdychać pełnej objętości płuc

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


22 lip 2011, o 12:00
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
weryfikacja danych:
1. wodór się nada, ale jest niebezpieczny z powodu wybuchowości,
2. hel teoretycznie jest nieszkodliwy dla naszego organizmu, ale jeśli przesadzicie i będziecie go używać zbyt intensywnie za jednym "posiedzeniem" może nastąpić niedotlenienie,
3. hel prosto z butli spowoduje odmrożenie strun głosowych (bo jak wiadomo rozprężający się gaz ma niską temperaturę),
4. wracając do niedotlenienia są podzielone opinie na temat realnego niebezpieczeństwa, jedni uważają, że jeśli ktoś by zasłabł w wypadku nadużycia Helu - z powodu braku tlenu, to nie ma możliwości go odratować, z powodu zbyt długiego czasu wymiany He na O2 w układzie krwionośnym, inni uważają, że po zasłabnięciu sztuczne oddychanie wystarcza całkowicie (obie strony nie negują tego, że do zasłabnięcia z powodu braku tlenu dojść może).


Więc podsumowując - jeśli już bawić się helem to za pomocą napełnionego balonika, najlepiej niedużego i nie wdychać pełnej objętości płuc

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


22 lip 2011, o 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 lip 2011, o 15:43
Posty: 3
Post 
a jeśli napełnie wodorem balon i potem bede to wdychal to chyba nic nie wybuchnie skoro gaz jest w balonie


22 lip 2011, o 14:03
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
a źródłem zapłonu w wypadku wodoru może być np. iskra elektrostatyczna pochodząca ze swetra + balonu :)

więc imho lepiej dla swojego dobra zarzuć temat wdychania wodoru, bo później całe życie będziesz kaleką, bo, z wyrwaną częścią dolnej szczęki - wypływająca zupa podczas jedzenia będzie bardzo utrudniała życie ;)


A z tego co widzę hel kupisz już za 100 PLN np. na allegro ;)
więc są to pieniądze, za które nie warto ryzykować - złożysz się z 5 znajomymi i wyjdzie was po 2 dyszki ;]

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


22 lip 2011, o 15:42
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
/do scalenia

co ważniejsze hel ten powinien być mieszanką helu z tlenem/powietrzem dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo - tzn. nie udusisz się.

ale to jest info do weryfikacji, bo w wielu krajach niewolno sprzedawać helu do balonów w składzie 100% hel i musi tam znajdować się też tlen np. 20%, ale nie wiem jak jest w Polsce.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


22 lip 2011, o 15:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..