Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Zepsuty palnik 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:06
Posty: 56
Post Zepsuty palnik
Witam!
Wrzucam tutaj aby nie zaśmiecać działu laboratorium.
Zakupiłem na allegro taki palnik
http://allegro.pl/mikropalnik-lutownica ... 66431.html
Napełniłem gazem i się bawiłem(topiłem różne rzeczy) jako ,że używałem taniego gazu dysza się zatkała postanowiłem ją "odetkać" dmuchanie nic niedało ,więc wziąłem igłę i "poszperałem". Nagle spostrzegłem ,że coś przebiłem była to dysza. W tego typu palnikach dysza powinna być chyba wykonana z mosiądzu i w niej nawiercony malutki otworek. Tutaj natomiast dysza była szeroka a jej przewężenie stanowiło malutkie kółko z blachy może 3x grubszej od folii aluminiowej w której był otwór (niestety nie wiem jakiej wielkości :/). Ja bezmyślnie ją przebiłem i teraz palnik jest jak duża zapalniczka.
Proszę Was o porady jak to naprawić nie chciałbym kupować kolejnego palnika a moje dotychczasowe próby naprawienia nic nie dały :/
Pozdrawiam


28 maja 2013, o 22:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 gru 2008, o 21:32
Posty: 284
Lokalizacja: Tiutiurlistan
Post Re: Zepsuty oalnik
Najmocniej przepraszam za offtop (niby dział pogawędki, ale...); po prostu nie mogłem się powstrzymać jak zobaczyłem opis tej aukcji:
Cytuj:
SŁUŻY DO TOPIENIA, LUTOWANIA :
SREBRA, ZŁOTA, MIEDZI, ALUMINIUM, CYNY, SZKLANYCH RUREK I INNYCH ŁATWOPALNYCH MATERIAŁÓW.

Już widzę karton lutowany tym palnikiem :mrgreen:

_________________
Terz chcem gwiasdke.


29 maja 2013, o 10:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:06
Posty: 56
Post Re: Zepsuty oalnik
Co by nie mówić był całkiem przyzwoity ,dopóki działał...


29 maja 2013, o 13:44
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: Zepsuty palnik
Odpowiedź jest prosta jaka cena taki palnik, tutaj szans naprawy niestety brak te zabawki są bardzo nietrwałe, przy następnym zakupie używaj do napełniania wyłącznie markowego czystego gazu renomowanych producentów jednak i to nie daje gwarancji długiego użytkowania, to raczej zabaweczka gadżet niż palnik :lol: szkoda kasy na zakup.
pozdrawiam
eko


29 maja 2013, o 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:06
Posty: 56
Post Re: Zepsuty palnik
Tak w pełni się zgadzam z eko osiem ,nie ma sensu oszczędzać lepiej kupić gaz takiej firmy jak RONSON. Po trochu udało mi się go naprawić z cienkiej blaszki wyciąłem kółeczko i cyrklem zrobiłem malutki otwór dodatkowo powiększyłem wloty powietrza i jako tako działa ma może z 1000 C ,ale płomień jest większy.Dziś topiłem nim ołów i cynk i nie było większych problemów ,ale jak stwierdził eko osiem to bardziej gadżet :)
Pozdrawiam i dzięki za odzew.


30 maja 2013, o 16:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..