Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
no to chyba pora zamykać forum :) 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2005, o 16:24
Posty: 248
Lokalizacja: bartenstein
Post no to chyba pora zamykać forum :)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html

wystarczy jakiś nadgorliwiec z ABW

_________________
"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości"


23 lip 2011, o 16:24
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
a zaraz potem biblioteki, księgarnie i antykwariaty :)

bez przesady :)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


23 lip 2011, o 17:06
Zobacz profil
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2005, o 16:24
Posty: 248
Lokalizacja: bartenstein
Post 
znając poziom wykształcenia i kompetencję służb to ja własnie boję się tylko tej "przesady" :D

_________________
"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości"


23 lip 2011, o 17:14
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
A że się tak zapytam: skąd znasz wykształcenie i kompetencje tychże służb? :)
Ja bardziej martwił bym się politykami w okresie przedwyborczym

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


23 lip 2011, o 18:13
Zobacz profil
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2005, o 16:24
Posty: 248
Lokalizacja: bartenstein
Post 
a znam stąd,że w bardzo pokrewnych służbach pracowałem i mam tam wielu znajomych - stąd wiem jaki tam jest poziom ignorancji...
a politycy do wyborów może poszumia,potem usadowią się w nowych stołkach i dadzą sobie spokój,bo to za dużo myślenia dla nich ;)

_________________
"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości"


23 lip 2011, o 19:26
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post 
"kto rozpowszechnia lub publicznie prezentuje treści mogące ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym w zamiarze, aby przestępstwo takie zostało popełnione" mogą nas w dupę pocałować

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


24 lip 2011, o 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 lut 2007, o 19:20
Posty: 1
Post 
"Na początku czerwca, gdy rząd przyjął projekt, CIR wyjaśniał, że w proponowanej regulacji chodzi nie tylko o materiały instruktażowe adresowane do określonej grupy osób, ale również o informacje umieszczone na stronach internetowych, a przez to dostępne dla nieograniczonej liczby osób. " - czyli mogą więcej...

_________________
Zapraszam na:
www.gothicmods.info


24 lip 2011, o 23:02
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post odp.
Для нас свободу русского народа очень плохая мать шлюха пизду, где нет ничего, чтобы курить и пить, закрытых борделей и Вася презервативы одежда разрезан таким образом пошел на хуй хочу ......
Ваня хочет секса и запретил здесь и что ....
в задницу мы больны идеей, что он будет лучше, и я желаю вам не паникуйте .....

па ка пебята еко босем


25 lip 2011, o 00:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:35
Posty: 67
Lokalizacja: mazowsze
Post Forum nie zamkną ale że inwigilują to fakt
To normalne, że pewne służby inwigilują każe forum piro. Są przepisy antyterorystyczne i musi być kontrola. I każdemu z nas mogą coś zarzucić a zanim się uniewinnisz, to i tak już będziesz mieć negatywną opinię u zwykłych ludzi.
Dlaczego to piszę - bo niedawno jeden gość do mnie się odezwał udając fana piro. Z rodzaju pytań wywnioskowałem, że mnie sprawdza. Nie mając nic do ukrycia pogadałem z nim jak fan z fanem :)

_________________
Przezorny, widząc niebezpieczeństwo, ukrywa się, lecz prostaczkowie idą naprzód i ponoszą szkodę (Przyp.22,3)


25 lip 2011, o 21:45
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post Re: odp.
eko osiem napisał(a):
пебята


Rjebjata 8)

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


25 lip 2011, o 22:22
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post odp.
Z tego co widać Norweg coś tam zakupił u sprzedawcy w Polsce , zastosowania nie da się przewidzieć .... każda legalna firma handlująca chemikaliami nie jest w stanie rozważać zastosowania oferowanych pozycji, jeśli substancje są w legalnym obrocie to odpowiedzialność za zastosowanie leży po stronie kupującego na jego odpowiedzialność !
Oczywiście szkoda jest drogiego Ketena jednak jeśli ofertę wystawia w języku Norweskim i kilku innych mając w asortymencie lonty i inne substancje piro w tym /zgroza/ azydek ,to niech się nie dziwi że wysyłając po europie może ponieść konsekwencje ......
pozdrawiam
eko


26 lip 2011, o 01:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 lip 2008, o 18:01
Posty: 9
Post 
W widomościach prezenter oznajmił iż Norweg kupił w Polsce azotyn sodu :D - pewnie upolował jakiegoś renifera i chciał peklować mięso.


26 lip 2011, o 15:42
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2005, o 10:38
Posty: 249
Lokalizacja: Starachowice
Post 
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... watku.html

Cytuj:
w grudniu 2010 roku kupił przez internet w polskim sklepie chemicznym Keten 0,3 kg azotynu sodu za kwotę 10 euro. Firma Keten z Wrocławia

Cytuj:
Breivik kupił w Polsce kilkaset gramów jednej substancji oraz ponad 100 kg innej


To ten sam Keten sprzedający kilka lat temu na forum, z: http://forum.vmc.org.pl/viewtopic.php?t=15598 ?


26 lip 2011, o 17:28
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Cytuj:
Item: Sodium Nitrite
Purchase: Dec 2010
Intended use: primary charge
Quantity: 0,3 kg
Supplier: Keten, Polish chemical store
Alt. supplier: (cenzurujemy)
Shipping declaration: (cenzurujemy)
Cost: 10 Euro
Bought with VISA - Paypal
Delivery: delivery without problems, customs did not appear to have opened
Cover story: (cenzurujemy)
Cover story used: no
Risk: I was concerned about customs seizing the package and/or informing authorities but it appears this didn’t happen.


Cytuj:
Item: Aluminium powder, flaked 400 mesh (particle size)
Intended use: (cenzurujemy).
Quantity: 10-15% of total fertilizer weight (2 tons of fertilizer means 200-300 kg alu powder)
Supplier: Keten, a Polish chem. store
Alt. supplier: (cenzurujemy)
The alternative method described:
(ciach)
Cost: 2000 Euro for 150 kg, shipping included. You can probably get 100 kg un-processed alu bars from 1000 Euro.
Payment by bank wire
Delivery: Ordered and paid in mid December. As of March 1 st 2011, I have still not received it. The supplier is really unprofessional and has ignored my 5 last emails (lol - mój dopisek :P; ciekawe czy z problemy z dostawą były związane z brakami na magazynie, czy też może odpowiednie służby już wtedy włączyły się do działania ). 3 x 50 kg containers are supposed to be shipped to a Schenker store in Karlstad, Sweden, where I will make a pickup and transfer it to Oslo.
Cover story: (cenzurujemy)
Cover story used: yes
Risk: High. I regret placing the order as I see, in retrospect, that Keten is likely to be closely monitored by a majority of European intelligence agencies(cenzurujemy)


W skrócie - Szwed zdawał sobie sprawę, że firma Keten może być monitorowana pod względem tego typu zamówień (proszek aluminiowy), ale jak widać chyba niebyli, bo jeśli już w grudniu poszło zamówienie, a w lipcu podłożył bombę, a do tego czasu nikt go nie przymknął, to czas w UE pomyśleć o lepszym monitorowaniu, a nie zakazie sprzedaży :)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


26 lip 2011, o 19:08
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post wielki brat czuwa
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html


32-letni Anders Behring Breivik trafił w marcu na czarną listę brytyjskiego kontrwywiadu (MI5), gdy dokonał zakupu chemikaliów do konstrukcji ładunku wybuchowego u zarejestrowanego on-line dostawcy z Polski. Brytyjski wywiad przekazał informację norweskiej służbie bezpieczeństwa PST, ta jednak nie zareagowała, gdyż Breivik nie wydał się jej podejrzany.

Brytyjskie służby zawiadomiły o podejrzanej transakcji służby norweskie, ale te niczego w tej sprawie nie zrobiły, ponieważ uznały wiadomość za nieistotną - podała brytyjska Sky TV.

Norweska służba bezpieczeństwa przyznała, że w marcu w ramach międzynarodowej kontroli dewizowej otrzymała listę 80 klientów polskiego sklepu internetowego z chemikaliami, wśród których był Anders Behring Breivik. - Zapłacił 120 koron (norweskich) jednej z polskich firm. Ta firma znalazła się pod kontrolą, gdyż sprzedawała chemikalia

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


26 lip 2011, o 21:19
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post odp.
Według tego co piszą azotyn sodu nie jest nawozem to bzdura oczywista nie do końca wiadomo czy Sodium Nitrite z wzgl. bezpieczeństwa nie było zmienione na Sodium Azide ?? no natomiast 150kg pyłu Al to wielka sprawa , farby wyszło by z tego sporo, sprzedając firmie ok. jednak osobie fizycznej taka ilość jest zastraszająco duża , amatorskie robienie farb raczej odpada zbyt dużo jest na rynku skandynawskim farb do łodzi renomowanych firm idealnej jakości w dobrej cenie .......
Kupując 100kg pyłu Al stosując go z przeznaczeniem na farbę do łodzi musiał bym posiadać ich przynajmniej kilkadziesiąt, w farbach z zastosowaniem do łodzi raczej zamówił bym pylisty cynk niż Al taka drobna równica ....
Ale co tam fajnie jest przytulić 2 tyś euro na konto i wyłączyć myślenie, odnośnie współpracy z abw wiadomo że na chwilę obecną innej drogi nie ma stało się jak się stało i teraz broń boże by były jakieś istotne powiązania z krajem który posiada obecnie przewodnictwo w unii europejskiej ...........
Pozostaje jedynie żal że szybka forma wzbogacenia się na transakcji przesłania istotny czynnik jakim jest włączenie myślenia........
pozdrawiam
eko


26 lip 2011, o 23:57
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2005, o 10:38
Posty: 249
Lokalizacja: Starachowice
Post 
Nie widziałem gdzie pisali że NaNO2 jest nawozem, jest on używany do utrwalania barwy i konserwacji mięs i ryb, i tak właśnie piszą (wiadomo do czego posłużył). Główna część ładunku była natomiast z nawozu (też wiadomo jakiego).


27 lip 2011, o 08:15
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
SBKch - nawozu który pewnie jako rolnik kupił bezpośrednio w kraju.

nicnowego - no to wiadomo czemu były opóźnienia z Al, ale skąd akurat Anglicy wiedzieli ? i czemu Szwedzi nie zareagowali ?
Ale ponoć ta sama sytuacja była z WTC 11/9 - było już dawno wiadomo jak zaatakują terroryści (wg. specjalistów z US and A), ale nikt na to uwagi nie zwrócił - bo "przecież takie rzeczy się nie zdarzają, a na pewno nie mi" :P
==SCALAMY==
a te 120 koron, to chyba na azotyn, a nie glin - bo wychodzi jakieś 60 PLN, a za azotyn płacił 10 euro.
==SCALAMY==
SBKch napisał(a):
Nie widziałem gdzie pisali że NaNO2 jest nawozem(...)


chyba chodzi o to:
Cytuj:
ABW poinformowała również, że Polak, od którego Breivik kupował nawozy, nie został zatrzymany

ale jak widać to po prostu nadgorliwość dziennikarska :)
po takim cytacie można stwierdzić równie dobrze, że jeśli nawozy są napisane w liczbie mnogiej to glin również jest nawozem :)

a tak naprawdę wystarczy sięgnąć do źródła (gdzie zamachowiec opisał wszystko krok po kroku), a nie bawić się w głuchy telefon i wprowadzać ludzi w błąd :).

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


27 lip 2011, o 08:22
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2005, o 10:38
Posty: 249
Lokalizacja: Starachowice
Post 
Cytuj:
nawozu który pewnie jako rolnik kupił bezpośrednio w kraju.

Uhm, kupił go bodajże 4 tony w jakimś markecie...

Cytuj:
ABW poinformowała również, że Polak, od którego Breivik kupował nawozy, nie został zatrzymany

A, prawda, chyba ominąłem tamten fragment artykułu :)


27 lip 2011, o 08:42
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post odp.
Ważne że te najlepsze "sklepy" jeszcze istnieją dla znanych userów oraz zamawiać można tradycyjnie, nawet bez wznowienia ogłoszenia w dziale sklep czy nowej strony .
Wystarczy napisać na pw konkretne zamówienie do sprzedawcy, z doświadczenia wiem że odpisze cenowo
pzdr.
eko


23 sie 2011, o 01:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lip 2007, o 23:09
Posty: 9
Lokalizacja: wwa
Post 
Witam. Najważniejsze ,jak dla mnie jest to że te "dobre"i "najleprze sklepy" nie przyślą mi do domu "Handlowców" z nader gustownymi "inentyfikatorami" jak to wczoraj zrobiła firma Likurg ,w celu wyjaśnienia pozycji f-ry z kwietnia 2010 na której to był 100gC2Cl6 ,100gSi i 100gAl atom.chyba 400mesh :lol: Szkoda że nie nalegałem na dobrowolne przeszukanie oraz inwenturę mojej"apteczki" bo teraz tylko patrzeć jak mi o 6.00rano okrzykami w stylu "Aufmaheeen" dzieciaka obudzą :evil:
Teraz już tylko czekam z niecierpliwością wizyty " dwojga Państwa" od Ketena. Nawet podłoge w piwnicy jak nigdy poodkurzałem....aż się na mnie dziwnie kobita patrzyła. :lol: .....cóż jedyny żywiciel to musi dmuchać na zimne :lol: :D . A przy okazji pozdrawiam Pana eko. Moze potentatem nie byłem ale zawsze było sprawnie i sympatycznie :)


24 sie 2011, o 23:37
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
11.43 napisał(a):
A przy okazji pozdrawiam Pana eko. Moze potentatem nie byłem ale zawsze było sprawnie i sympatycznie :)


Co ty pierdzielisz, nie wnikam w Wasze interesy prywatne ale z tego co wiem to eko nigdy nie prowadził sprzedaży odczynników na forach pirotechnicznych tak jak robił to likurg czy keten. :roll:


24 sie 2011, o 23:50
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post odp.
Dokładnie tak jak napisał przedmówca, to że Keten dał tyłka wiadomo kasa zaślepiła , to że Czort sprzedał szaleńcowi lont było pewnie przypadkiem nie wnikam od tego są odpowiednie służby.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... irmie.html

Czytając ten post zastanawiam się czy nie napisał go sam Tomasz w bardzo łagodnym tonie lub to tania zmyłka celowa by sprawdzić więcej niż się zaplanowało..... , z racji wiadomej tragedii tego nieszczęsnego powiązania nie należy się dziwić wizytami o 6.00 rano w domu kupujących podobne surowce chemiczne , jako jak widać akcja już sprawnie działa polecam szybko wszelkim kupującym u Czorta i Ketena podającym adres wysyłkowy pozbycie się wszystkiego trefnego tak by zostało tylko to co może zostać .
Nagonka na adresy jakiś czas potrwa wszystko co nielegalne będzie użyte przeciwko , tutaj uczulam na kompy nawet kopia systemu musi być legalna inaczej cały proces przeszukania bazował będzie na znalezieniu czego kolwiek obciążającego warto sobie wyczyścić kompa ........
pozdrawiam
eko


25 sie 2011, o 00:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lip 2007, o 23:09
Posty: 9
Lokalizacja: wwa
Post 
Cyt. : "Co ty pierdzielisz, nie wnikam w Wasze interesy prywatne ale... "


Kolego skoro nie chcesz wnikać to nie "pierdziel" wnikając. :? A tak przez grzeczność to Ci przytaknę.......uwaga : Tak jedynie TY masz rację....dziękuje za uwagę... :)


25 sie 2011, o 00:38
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Można mieć większość odczynników w domu.

Grunt to nie tworzyć nic nielegalnego ;)


25 sie 2011, o 00:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..