Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Prekursory materiałów wybuchowych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2005, o 23:32
Posty: 383
Post Prekursory materiałów wybuchowych
Jeżeli jeszcze nie czytaliście to warto się zapoznać.

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 98/2013 z dnia 15 stycznia 2013 r. w sprawie wprowadzania do obrotu i używania prekursorów materiałów wybuchowych.
Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 2 września 2014 r. a co za tym idzie sami możecie się domyślać.

"Załącznik I" określa substancje, które nie są udostępniane przeciętnym użytkownikom chyba, że stężenie jest równe lub niższe od stężenia granicznego. To oznacza, że po wejściu w życie przepisów nie będą one dostępne w wolnej sprzedaży.
(Nadtlenek wodoru, Nitrometan, Kwas azotowy, Chloran potasu, Nadchloran potasu, Chloran sodu, Nadchloran sodu)

"Załącznik II" określa substancje co do których podejrzane transakcje podlegają zgłoszeniu.
(Urotropina, Kwas siarkowy, Aceton, Azotan potasu, Azotan sodu, Azotan wapnia, Azotan wapniowo-amonowy,Azotan amonu [w stężeniu 16 % wyrażonym stosunkiem wagi azotu do azotanu amonu lub wyższym] )
Cytuj:
Różne transakcje dotyczące prekursorów materiałów wybuchowych mogą być postrzegane jako podejrzane i w związku z tym wymagające zgłoszenia. Dzieje się tak, na przykład, jeśli nie ma pewności co do tego, w jaki sposób potencjalny klient (zawodowy lub przeciętny użytkownik) użyje nabywane substancje, potencjalny klient wydaje się niezaznajomiony z ich zamierzonym użyciem lub nie może go w wiarygodny sposób wyjaśnić, zamierza nabyć nietypowe ilości, nietypowe stężenia lub nietypowe kombinacje substancji, nie chce przedstawić dowodu tożsamości lub podać miejsca zamieszkania lub nalega na skorzystanie z nietypowych metod płatności, w tym płatności dużą ilością gotówki. Podmioty gospodarcze powinny mieć możliwość zastrzeżenia sobie prawa do odmowy takiej transakcji.


Załączniki:
Komentarz: ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 98/2013 z dnia 15 stycznia 2013 r. w sprawie wprowadzania do obrotu i używania prekursorów materiałów wybuchowych.
l_03920130209pl00010011.pdf [839.12 KiB]
Pobrane 407 razy

_________________
Doceniasz naszą pracę ?
Obrazek
14 lis 2013, o 01:59
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post Re: Prekursory materiałów wybuchowych
kur**, to jest śmieszne...


21 lip 2014, o 10:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2005, o 23:32
Posty: 383
Post Re: Prekursory materiałów wybuchowych
Służby teraz będą miały więcej pretekstów aby zapukać kopem do drzwi.

_________________
Doceniasz naszą pracę ?
Obrazek


21 lip 2014, o 10:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 09:43
Posty: 219
Post Re: Prekursory materiałów wybuchowych
Od kiedy wchodzi nowy wykaz?

_________________
A kiedy ja dostanę gwiazdkę ? :D... Miałem na myśli, że chcę jak Smok :> Strącić jedną trzecią z nieba ...

Good Morning,

PS: Mam Demo wersje internetu.


21 lip 2014, o 22:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 paź 2008, o 14:39
Posty: 48
Lokalizacja: Katowice
Post Re: Prekursory materiałów wybuchowych
Technet napisał(a):
Od kiedy wchodzi nowy wykaz?

patrz wyżej jest napisane w pierwszym poście przez DaKO
pzdr.
kolka


22 lip 2014, o 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 lis 2013, o 05:26
Posty: 102
Post Re: Prekursory materiałów wybuchowych
Czy ta ustawa wprowadza zakaz sprzedaży wymienionych związków? Bo nie za bardzo rozumiem, coś mi się to wydaje chore.


30 lip 2014, o 03:32
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, o 19:13
Posty: 454
Lokalizacja: [*]
Post Re: Prekursory materiałów wybuchowych
Rzeczy typowe z kategorii regulacji prawnych.
Jak ktoś będzie chciał naprawdę coś nieładnego zrobić(komuś krzywdę, ataki terrorystyczne itp. itd.), ma odpowiednią determinację, nieco oleju w głowie, sprytu, odpowiednie wtyczki i takich tam podobnych rzeczy, względnie łatwo może ominąć tzw. utrudnienia spowodowane tymi przepisami. Różnorakim służbom nos utrzeć również.

Metodą na przeciwdziałanie skrajnych zachowań z pewnością to nie jest. Jeśli ma to jakąkolwiek skuteczność, to wątpliwą. Tym bardziej, że w pewnych specyficznych warunkach wręcz może to działać odwrotnie do zamiarów.

Jedynie dobra rzecz jaka zdaje się z tego wypływać jak dla mnie, że różne osoby "bawiące się" się MW i MP w nieodpowiednim miejscu, bezmyślnie, bez rozwagi, bez rozsądku, nie będą miały łatwego dostępu. Także w jakiś sposób być może to poprawi bezpieczeństwo. Większość z tzw. napalonych na "bum" nastolatków sobie daruje i zajmie się czymś innym. Niestety możliwe, że także niebezpiecznym dla postronnych osób. Np. rzucą bryłę zbitego śniegu/lodu z wiaduktu w samochód.

Nie wiem, czy coś takiego istnieje gdzieś, ale mógłoby być dobre. Być może nawet byłoby to dochodowe. Chodzi o takie "kółka" pirotechniczne dla pasjonatów pod skrzydłami wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy mogliby zorganizować odpowiednie warunki. Tylko byłby żal, że drogo. Pozatym z odpowiedzialnością różnie jest, tym bardziej, jeśli nie byłoby to czysto teoretyczne. Nawet jakby miało odpowiednią formę prawną, nie bardzo komukolwiek uśmiecha się w razie czego udowadniać np., że nie było zaniedbań, a coś było wypadkiem.

CTX napisał(a):
kur**, to jest śmieszne...


Innymi słowy :P

DaKo napisał(a):
Służby teraz będą miały więcej pretekstów aby zapukać kopem do drzwi.


Jak dla mnie to już mają ich wystarczająco dużo i bez tego. Jest tego tyle moim zdaniem, że "im więcej tym bardziej" już tak silnie nie oddziałuje.
Podpadnie się z multum innych rzeczy i też jest, nawet niekoniecznie bezpośrednio komuś zagrażających. :P

Pozdrawiam,
Prezes


10 wrz 2014, o 17:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..