Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Terroryści się szerzą 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 31 gru 2014, o 01:37
Posty: 281
Post Terroryści się szerzą
W piątek doszło do ataku na Paryż we Francji. Zapewne napastnikami byli jacyś terroryści z Alkaidy lub innego ugrupowania działającego w Egipcie. Jestem tylko ciekawy, jak oni wnieśli te ładunki na stadion? W kurtce? Takie małe zabiło tyle osób? A jakie to mogły być ładunki(może ktoś się zna)?

_________________
Dobrze "wiem, że nic nie wiem", a "to co wiemy to kropla, czego nie wiemy ocean".


15 lis 2015, o 21:32
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Terroryści się szerzą
Nie czytałem za wiele na temat tego zamachu, ale z tego co pamiętam, było sporo informacji o strzelaninach, a nie bombach.

Druga sprawa, jeżeli chodzi o wnoszenie broni na stadiony - to mogę Ci odpowiedzieć tylko tak: terroryści mogą wnieść ładunki wybuchowe na stadiony tak samo jak kibole wnoszą race, petardy i noże ;). Różnica jest tylko taka, że w przypadku terrorystów sprzęt najprawdopodobniej czeka już na nich na miejscu w trakcie eventu, a nie jest na niego wnoszony.
W skrócie - ochrona dużych eventów jest iluzoryczna.

Co do mocy ładunków - tutaj nie jest problemem moc/ilość ładunku a jego konstrukcja i miejsce detonacji. Poczytaj o np. tzw. rurabomberach.

W tego typu atakach najważniejsza jest panika, a nie ilość zabitych.
Taki atak ma niszczyć psychikę zwykłego obywatela oraz powodować bezsilność władzy (od razu są myśli, a jak by miał atomówkę ?).
Równie dobrze w trakcie ataku bombowego nie musi nikt zginąć, wystarczy duża ilość rannych - aby spowodować panikę, która spowodować może więcej rannych niż sam wybuch (do poczytania - impreza akademicka w Bydgoszczy).
Ba na dłuższą metę wystarczy zamknięta, słabo oświetlona przestrzeń (szczypta alkoholu lub innych środków zmieniających świadomość) + wybuch/ogień który nikogo nie zrani - a ludzie i tak w panice zrobią swoje.

W skrócie safety control w wielu miejscach ma za zadanie wyłapanie idiotów, bo profesjonaliści i tak przejdą.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


16 lis 2015, o 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 gru 2014, o 01:37
Posty: 281
Post Re: Terroryści się szerzą
Według mnie zamach był celowym działaniem zapewne z jakimś udziałem Rosji. Restrykcje wprowadzone na Rosję przez Unię mogły ją trochę zaboleć i przez to postanowiła kontynuować swoją agresywną politykę. Mogła upozorować atak terrorystów, aby zwiększyć swoje wpływy w Unii.
Terroryści mieli broń rosyjską, a poza tym Rosja ostatnio coś kombinuje na Bliskim Wschodzie.
Ciekawe jest to, że wszystkie zabezpieczenia okazały się marne w stosunku do terrorystów, którzy dostali się bez problemu aż do serca Europy. Ciągłe przekraczanie i monitorowanie strefy NATO przez Rosję za pomocą dronów lub samolotów też jest trochę podejrzane.

Było 6 terrorystów, którzy zaatakowali w kilku miejscach, na koncercie, stadionie i ulicy. Jedni wysadzili coś, drudzy strzelali. A chyba jeszcze w tym roku, trochę wcześniej też był jakiś alarm we Francji. Może oni wtedy planowali ten zamach, ale coś im się nie udało?

_________________
Dobrze "wiem, że nic nie wiem", a "to co wiemy to kropla, czego nie wiemy ocean".


17 lis 2015, o 01:21
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Terroryści się szerzą
Co do broni: a kto na świecie nie ma dostępu do broni rosyjskiego pochodzenia ?

Co do teorii spiskowej: ostrożnie, bo jak się zagalopujesz to możesz dojść do wniosku, że same władze Francji wykonały ten zamach tylko po to aby mieć pretekst do zamknięcia granic dla imigrantów ;).

Co do zabezpieczeń granic - o jakich ty zabezpieczeniach mówisz ? Przekraczałeś ostatnio jakąkolwiek granicę ?
W trakcie największej rozróby z nielegalnymi imigrantami jechałem Autem na trasie Śląsk-Budapeszt-Śląsk (mijałem granice: PL/CZ, CZ/AU, AU/SK, SK/HU) i na granicy musiałem zatrzymać się tylko raz, na Węgierskiej... tylko po to aby kupić winiety Węgierskie, w drugą stronę gdybym miał bak i pęcherz z gumy to pewnie nie musiałbym się na całej trasie zatrzymywać ani razu.

Koleżanka latając bardzo często samolotami, przez kilka miesięcy miała w plecaku szwajcarski scyzoryk (nawet o tym nie wiedziała, myślała, że go zgubiła) - dopiero nasty, albo nawet dziesiąty lot ujawnił ten scyzoryk w trakcie rutynowej kontroli na Islandii, chociaż latała przez kraje EU uważane za najbardziej upierdliwe pod względem security check jak UK i CH.

Zabezpieczenie granic lądowych? to chyba żart. Nawet wybudowanie muru dookoła krajów członkowskich nic nie da. Jedynie naprawdę biedni szukający pomocy za wszelką cenę stracą na tym jeszcze bardziej (już i tak aby wydostać się z kraju objętego wojną muszą tak naprawdę spieniężyć wszystko co mają i najlepiej jeszcze się zapożyczyć, aby przemytnicy ich przeprowadzili przez granicę), Ci co mają budżet lub ideologię i tak przejdą. Prosty przykład: mur na granicy USA-Meksyk, przykład bliższy nam: mur Berliński.

Na koniec - ogniwem każdego zabezpieczenia jest człowiek. Człowiek jest omylny, podatny na sugestie oraz przekupny.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


17 lis 2015, o 23:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 gru 2014, o 01:37
Posty: 281
Post Re: Terroryści się szerzą
Właśnie ostatnio jakiś Polak lecąc samolotem zrobił sobie żart i powiedział załodze samolotu, że gdzieś w nim jest bomba. Pewnie nieźle się mu dostało za to xD

Wracając do terrorystów - gdzieś słyszałem, że są to bardzo dobrzy chemicy, bo potrafią sami robić kwasy, aby później ich użyć w swoich bombach. Nie wiem, czy to prawda, ale wydaje się być wiarygodne. Jestem tylko ciekaw, jak oni robią te kwasy, skoro nie mają żadnej aparatury i robią wszystko improwizując na szybko? Rozbierają akumulator i dodają soli kuchennej i tyle... czy jak? Odnośnie rurobomb to tam potrzeba trotylu, biorą go też z czarnego rynku? Czy może saletrę z ogrodniczego kupują? A nitroglicerynę z apteki, to chyba jest na receptę?

_________________
Dobrze "wiem, że nic nie wiem", a "to co wiemy to kropla, czego nie wiemy ocean".


19 lis 2015, o 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 09:43
Posty: 219
Post Re: Terroryści się szerzą
Nitrogliceryna z apteki .... Zaczynasz powoli pier*** głupoty.
Ludzie zacznijcie myśleć, bo ten kraj upadnie do końca. Wierzysz w bajki, że "pasterze owiec" są w stanie skutecznie uderzyć w kraje zachodnie lub wykazywać skuteczny opór wobec nalotów? Syria groziła Izraelowi bronią chemiczną i teraz ma za swoje. Powstały rozróby, zniewolony lud chciał się wydostać z pod jarzma dyktatury... Ktoś użył broni chemicznej i Ameryka miała w końcu powód by zrobić "kuku" Baszszarowi. W tedy byli w stanie pokonać państwo z regularną armią. A teraz ? Nie mogą dać rady pasterzom ? Rosja zatrzymała interwencję w Syrii, ale popatrzcie ... Powstało ISIS i suma sumarum Syria została zbombardowana przez Zachód, tylko przeciągnęło to się troszeczkę.

_________________
A kiedy ja dostanę gwiazdkę ? :D... Miałem na myśli, że chcę jak Smok :> Strącić jedną trzecią z nieba ...

Good Morning,

PS: Mam Demo wersje internetu.


20 lis 2015, o 09:39
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Terroryści się szerzą
aleksanderwiel napisał(a):
Właśnie ostatnio jakiś Polak lecąc samolotem zrobił sobie żart i powiedział załodze samolotu, że gdzieś w nim jest bomba. Pewnie nieźle się mu dostało za to xD

Wracając do terrorystów - gdzieś słyszałem, że są to bardzo dobrzy chemicy, bo potrafią sami robić kwasy, aby później ich użyć w swoich bombach. Nie wiem, czy to prawda, ale wydaje się być wiarygodne. Jestem tylko ciekaw, jak oni robią te kwasy, skoro nie mają żadnej aparatury i robią wszystko improwizując na szybko? Rozbierają akumulator i dodają soli kuchennej i tyle... czy jak? Odnośnie rurobomb to tam potrzeba trotylu, biorą go też z czarnego rynku? Czy może saletrę z ogrodniczego kupują? A nitroglicerynę z apteki, to chyba jest na receptę?


wiesz co ? MARSZ DO KSIĄŻEK !
po co suicede bomber ma być dobrym chemikiem ? wystarczy że ten kto mu zlecił zamach zatrudnił chemika. Zresztą od kiedy trzeba być chemikiem, aby stworzyć bombę ?
druga sprawa - po co zatrudniać kogokolwiek, ja można kupić gotowca?
To jest typ przestępczości zorganizowanej i tutaj słowo klucz to zorganizowanej.
i na przyszłość jak w tv/internecie będzie Macierewicz to nie patrz mu prosto w oczy bo możesz zacząć wierzyć w jeszcze dziwniejsze teorie.

dodatkowo znajdziesz wiele rodzajów terrorystów o różnym szczeblu w hierarchii i różnych powodach działania.
Teoretycznie efekt działania dżichadzisty i Teda Kaczyńskiego jest podobny, ale motywy postępowania różne - jedni są chory psychicznie, inni się boją o swoją rodzinę, jeszcze inni myślą że ratują swój kraj i dusze, a jeszcze inni czerpią z tego przyjemność (a to już było: psychole), kolejni uważają że są na wojnie etc.etc.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


20 lis 2015, o 19:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2007, o 23:05
Posty: 61
Lokalizacja: ZACHPOM
Post Re: Terroryści się szerzą
Terroryści szerzą terror, czyli strach.
Strach, który zniewala.


Bo jak inaczej nazwać obecne promowanie jakiejkolwiek technicznej aktywności (pirotechnika, rakiety, drony) przez państwo? Jedni mają łatwiej, inni gorzej. W każdym razie w związku z polityką pana Schulza nie należy zapominać żadnej przeczytanej stronicy.

_________________
piop staje się Alchemikiem, dołącza do tego cechu. Dojrzewa.


26 gru 2015, o 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 lis 2016, o 22:44
Posty: 12
Post Re: Terroryści się szerzą
Terroryści nie kupują znikąd trotylu itp :P sami robią bomby często używają pipe bomb (metalowa rura wypełniona ładunkiem) oraz tatp (materiał inicjujący) bardzo niestabilny robią z niego np c1 żeby zrobić tego typu materiały nie trzeba być chemikiem co innego jesli chodzi o bezpieczeństwo podczas produkcji... ci z isis nazywaja tatp matka szatana.


26 kwi 2017, o 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 gru 2014, o 01:37
Posty: 281
Post Re: Terroryści się szerzą
ech... możecie nie kopać trupa?

_________________
Dobrze "wiem, że nic nie wiem", a "to co wiemy to kropla, czego nie wiemy ocean".


25 maja 2017, o 15:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..