Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
REaktywacja VMC 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 31 gru 2014, o 01:37
Posty: 281
Post Re: REaktywacja VMC
Czat na forum nie jest zły ale dla ludzi z lepszym kompem, bo u mnie korzystanie z niego jest raczej niemożliwe :cry:
Ja na komórce używam chrome, ale to i tak nie zmienia faktu, że wyszukiwanie jest trudniejsze i mniej precyzyjne niż na kompie.

_________________
Dobrze "wiem, że nic nie wiem", a "to co wiemy to kropla, czego nie wiemy ocean".


26 sty 2016, o 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2005, o 23:32
Posty: 383
Post Re: REaktywacja VMC
Pracujemy nad responsywną wersją forum. Ale brakuje rąk do pracy.

_________________
Doceniasz naszą pracę ?
Obrazek


27 sty 2016, o 00:05
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: REaktywacja VMC
Jakby co, mam jedną parę do pomocy :D

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


27 sty 2016, o 00:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 gru 2014, o 01:37
Posty: 281
Post Re: REaktywacja VMC
Więc już macie chętnych. :P Compaqchemlab się zgłosił i ogólnie tyle zawsze robił, a wy mu warna dawaliście za to :|

_________________
Dobrze "wiem, że nic nie wiem", a "to co wiemy to kropla, czego nie wiemy ocean".


28 sty 2016, o 17:36
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: REaktywacja VMC
Spokojnie Aleksanderwiel. Żadni "ONI", tylko jeden moderator został zmanipulowany przez takiego jednego, co to tak głośno krzyczał a teraz ma to w ****. Ale to dobrze, nie robi zamieszania przynajmniej na forum. Ja też przez ten czas zmądrzałem, więcej się nauczyłem... czasami to pomaga. Mierzi mnie tylko, że w pogawędkach jest zablokowany temat, który mnie jawnie oczernia. Zresztą mniejsza! Teraz najważniejsze jest, by forum nie wygasło, bo będzie kaplica :cry:

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


28 sty 2016, o 18:17
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: REaktywacja VMC
czy mam zacząć kasować posty które mogą spowodować eskalację konfliktu ? PONOWNIE

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


28 sty 2016, o 20:42
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, o 19:13
Posty: 454
Lokalizacja: [*]
Post Re: REaktywacja VMC
compaqchemlab napisał(a):
[...]Ratunkiem dla forum jest usunięcie( po uprzedniej archiwizacji) starych (tych bardzo starych i nie czytanych) postów. Większość użytkowników po prostu była tu jednorazowo. Baza danych cierpi przez to nieziemskie męki. Pomogę sprawić, by forum dalej śmigało, jak sprzed pięciu lat[...]


W jaki sposób baza jest obciążona, jak sam powiedziałeś leżącymi postami? Obciążenie zależy od ilości i jakości kwerend (zapytań). Jedynie dociążają jakoś bardziej szczególnie przy przeszukiwaniu forum. Po to, aby nie przeszukiwać całej bazy utrzymuje się porządek na forum i wtedy można zastosować kryteria przeszukiwania, np. wybrany dział itp. Usuwanie czegokolwiek mija się z celem. To jest forum, a nie chat, żeby traciły się wypowiedzi.

Ludzie zanim się wypowiedzą powinni co najmniej mieć opanowaną wiedzę z podręczników do gimnazjum i liceum. Jeśli są to osoby oczywiście przedmiotem zainteresowane. Przydałby się instruktaż jak używać wyszukiwania. Większość ludzi ma doświadczenie w wyszukiwaniu byle rzeczy. W szkołach nie uczą bardziej fachowego wyszukiwania informacji, czy to "analogowo" w bibliotekach, czy cyfrowo w bazach danych. Ja sam dopiero nauczyłem się na medycynie :roll:

Pięć lat temu VMC było chyba w ogóle na innym serwerze, zatem nie ma tutaj porównania - na jakim sprzęcie/zasobach chodziło po drugiej stronie kabelka. I tak nieźle łazi. Inną sprawą są niedorobione skrypty, które zżerają tragiczną ilość zasobów przy wykonywaniu po stronie klienta. Dlatego ktoś z komputerem sprzed dekady zapewne przeżywa tutaj męki. Do tego akurat baza danych i serwer nie mają cokolwiek za bardzo. Co do śmigania w sensie socjologicznym - nie wszystko zależy od gospodarzy strony. Nie sztuka też zwabić tłum ludzi, którzy będą pisali dosłowne byle co, czyli tzw. siano. Wielu ludzi nienawidzi się uczyć i wcale nie są zainteresowani zawartością tej strony, ani jej rozwojem.

compaqchemlab napisał(a):
Więc myśląc TRIZ-owsko trzeba jakoś inaczej zmusić lenia do szukania. Optimum by było (dla owcy i wilka) zmodyfikować kod PHP by przed wysłaniem tematu/posta do bazy sprawdził dwa warunki logiczne :
1. czy wpisana wartość w pole TEXTAREA (zawartość tematu/posta) nie występuje już w takiej samej postaci post wyżej (uchroniło by to przed podwójnym wysyłaniem tego samego tematu/posta)
2.Szukało słów-tagów z tematu i zawartości w innych tematach-postach a następnie proponowało istniejące już podobne tematycznie posty/arty/etc...
Jest więc nieuniknionym, by nowe pokolenie miało pure ziemniaczane zamiast mózgu. Aksjomat Coel'a jest tu bardzo prawdziwy.


Jesteś w technikum informatycznym z tego co mi mówiłeś. Myśl też o sprzęcie i realiach. Co do punktu 1 - ile operacji będzie musiał wykonać serwer aby sprawdzać tak każdy post? Właściwie po co? Jak często zdarzają się x2 post? Niebo wydajniej jak od czasu do czasu moderator po prostu usunie. Co do punktu 2 - wcześniej mówiłeś o bazie danych, a tym to naprawdę byś ją zarżnął prawdopodobnie. A z pewnością zdecydowanie bardziej obciążył. Szczególnie, że miałoby być to wykonywane przy każdej próbie zapostowania. O niebo wydajniej byłoby zrobić blokadę postowania, która dla nowego użytkownika dezaktywowałaby się po co najmniej przeczytaniu instruktażu wyszukiwania informacji i odpowiedzi testowych na kilka pytań z tym związanych, prawidłowych oczywiście.

compaqchemlab napisał(a):
Albo jeszcze prościej : po naciśnięciu "wyślij" (nowy temat), to przed wysłaniem niech wartość właduje do wyszukiwarki i wyświetli wyniki. W tym momencie jakaś pauza/break/stop i <?php echo "<b>Zobacz, ile jest podobnych tematów. Na pewno chcesz dodać podobny temat?</b>"; ?> Niech wywala taki tekst, obojętnie, czy coś znajdzie, czy nie. Albo captha (kod obrazkowy). Jeśli ktoś jest botem (są i tacy) to nie doda nowego tematu i tyle...


Z informacji, które posiadam obecne boty mają możliwość przeanalizować obrazek captcha w rozsądnie krótkim czasie, przy czym captche o złożoności z którymi człowiek ma problemy. Stąd też lepszym sposobem zablokowania jest ocena ilości postów w danym czasie, przy poważniejszym zaatakowaniu forum przez spam. Dobrym rozwiązaniem może być bardziej skomplikowany proces rejestracji użytkownika, w którym aplikacja jest ręcznie akceptowana i trzeba przynajmniej krótko coś powiedzieć choćby o swoich zainteresowaniach. W lekkim przypadku wystarczy zwyczajna moderacja.

Sulik napisał(a):
Ja na to mam jeszcze lepszy sposób - nie odpowiadam na posty które nic nie wnoszą, lub wywalam je.
Jak to nie pomoże, to nic nie pomoże - jak pracowałem w ochronie to jeden z moich kierowników lubił mawiać że spora ilość ludzi nigdy nie przeczytają tabliczki "zakaz wstępu" do momentu kiedy ta tabliczka nie je*** ich w głowę.
To samo tutaj - nie umiesz szukać, nie umiesz zadawać pytania, nie otrzymasz odpowiedzi. Proste i brutalne rozwiązanie.

I wszystkiego tego nie jest brak umiejętności, a zwykłe lenistwo które za wszelką cenę trzeba w chemii tępić, a nie wspomagać.


:lol: Święta prawda. Musi je**** ich w głowę, wtedy żarówka jarzy :)

compaqchemlab napisał(a):
Siedziałem nad tym ponad dwie godziny, zamiast przyswajać funkcje cyklometryczne i szkicowanie funkcji w pięciu punktach. Skrypt na razie znajduje się na moim serwerze, ale potem mogę go podarować forum. Oto i on : Stylizowałem go pod nasze forum. Mam nadzieję, że się spodoba wszystkim i zachęci do wyszukiwania haseł na forum :roll:
LINK : http://testtube.cba.pl/szukaj.php


Tak długo? Przepraszam, nie jest moim celem poniżać lub cokolwiek w stylu, jednak widząc tak prosty skrypt i czas na jego napisanie, mam wątpliwości jakie jest właściwie Twoje doświadczenie? Chociaż w porządku - tutaj przynajmniej wrzucasz kwerendę serwerom Googla, nie obciąża nas. Ewentualnie mogłoby się wyświetlać i takie coś. Jednak mając niespodziewane wejście - trzeba byłoby napisać algorytm, który by je odpowiednio przeanalizował, tak aby po wrzuceniu do zapytania wyszły w miarę sensowne wyniki. Chociaż jw. Sulik napisał, człowiek z leniem oleje i takie coś. Spotkałem się w życiu z ludźmi, którym ze szczerego serca robiłem coś i dawałem na tacy, a i jeszcze był problem. Stosując metaforę, jeszcze musiałem nakarmić z tej tacy. Obecnie unikam takich osób. Nie jestem pomocą społeczną, jeśli są niepełnosprawni delikatnie mówiąc. Ani opiekunem prawnym czy rodzicem, co nie nauczył. Nawet jeśli, właśnie samemu też musi się coś chcieć, inaczej nie ma siły, która by coś wepchnęła, dopóki ktoś nie chce przyswoić z różnych powodów...

Sulik napisał(a):
dalej nie rozumiem, po co chcecie wszystko podawać na tacy leniom ?


Widzą w tym rozwiązanie małej żywotności forum. Zakładają iż dzięki temu będzie "lepiej" (zależy jak na to patrzeć, bo jak dla mnie - gorzej byłoby z takim nietreściwym ruchem).

adam001d napisał(a):
Chodzi o pisanie nowych wątków, nie postów. Fakt, forum nie posiada wersji mobilnej (i może taka by się przydała?), ale Sulik w gruncie rzeczy ma rację. Serio, ktokolwiek będzie chciał szukać to poszuka. Faktem jest, że niektórzy po prostu są zbyt leniwi. Czemu? Bo wiele osób po prostu chce pójść na łatwiznę i zwyczajnie ma głęboko w dupie to, że wkurza ludzi. Taka jest prawda.


Dodatkowo nie obchodzi ich jak obciążają swoim istnieniem i zachciankami swoje środowisko (w tym ludzkie społeczeństwo). Natomiast w przypadku typowo tego typu ludzi po wrzuceniu minimalnego obciążenia społecznego są wielce oburzeni jak bardzo są "zarobieni". :) Pokolenie Z nadchodzi. Pokolenie Y zdaje się dopiero zastanawiać nad tym zagadnieniem i zmieniać swoje usposobienie do świata, choćby we własnym interesie. Pokolenie Z zdaje się na tyle rozwydrzone iż będzie miało cięższą drogę w tym kierunku. Zmiany w sposobie edukacji tylko to wzmożyły. Niestety świat dorosłych będzie ich musiał brutalniej wychować, jak sobie bardzo sprawę odpuścili w młodym wieku, nie mając zbytnich obowiązków i zmartwień.

aleksanderwiel napisał(a):
Czat na forum nie jest zły ale dla ludzi z lepszym kompem, bo u mnie korzystanie z niego jest raczej niemożliwe :cry:
Ja na komórce używam chrome, ale to i tak nie zmienia faktu, że wyszukiwanie jest trudniejsze i mniej precyzyjne niż na kompie.


Wydajniej byłoby dać go na jednej stronie, zamiast takiego nowoczesnego bajeru w belce. Tu nie musi być Facebook :) Zresztą kiedyś był aplet, który łączył się z serwerem IRC, nie trzeba było osobnego programu poza przeglądarką i było super. W ogóle typowe było, że na chacie było mniej osób niż na forum. I służył głównie do zboczonych jajec - Perwersjada 2007 :lol: Ktoś w ogóle korzysta z tego chatu tutaj, jak tak mało osób jest aktywnych? Jacyś ludzie powiercili dziurę w brzuchu o ten belkowy chat, a ciekawe czy z niego w ogóle korzystają...

P.S. /me całuje Suliczka :mrgreen: Chyba mnie pamiętasz trochę jeszcze, co? Nie zbananujesz? :P


3 lut 2016, o 20:36
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: REaktywacja VMC
prezes- the inventor napisał(a):
P.S. /me całuje Suliczka :mrgreen: Chyba mnie pamiętasz trochę jeszcze, co? Nie zbananujesz? :P


:* 8)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


3 lut 2016, o 23:04
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: REaktywacja VMC
Dwie godziny, bo szukałem w jaki sposób "zatrudnić" google do poszukiwań (metody przekazywania danych postczy get, instalacja dodatkowych bibliotek.. a i tak rozwiązanie okazało się prostsze). Przebadałem dokładnie sprawę: Forum pokazałem kilku osobom, całkowicie zielonym. Każdemu "badanemu" powiedzieć, żeby najpierw poszukał tematu na forum, a potem ocenił jakość/szybkość szukania. Wyniki : 9 osób szukało paska "wyszukaj" na stronie głównej, a 1 (jedna) zaczęła szukać ręcznie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że umieszczając pasek wyszukiwania na górze, w widocznym miejscu na każdej stronie oraz stronie głównej, ludzie faktycznie zaczęli by wyszukiwać tematu.

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


9 lut 2016, o 19:05
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, o 19:13
Posty: 454
Lokalizacja: [*]
Post Re: REaktywacja VMC
Napisz do Dako, czy by umieścił, wkomponował jakoś w nagłówek elegancko. Domyślnie takie proste wyszukiwanie wrzucane do Google - pod paskiem jakiś link do forumowej wyszukiwarki pod hasłem [Wyszukiwanie zaawansowane] lub coś w deseń. Co prawda i tak będą zawsze ludzie, których szukanie czegokolwiek tak boli, że założą nowy temat oczekując szybkiej odpowiedzi. Tego typu rozwiązanie mimo wszystko rozprawi się z osobami, którym jeszcze trochę chce się szukać, jak zauważą pasek.

Pozdrawiam serdecznie.


10 lut 2016, o 03:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2005, o 23:32
Posty: 383
Post Re: REaktywacja VMC
Nie musisz pisać do DaKo bo czytam posty ale nie zawsze odpisuje. Pomyśle nad twoją sugestią.

PS.
Czy forum pracuje szybciej ? Czy ostatnio zauważyliście coś ;) ?

_________________
Doceniasz naszą pracę ?
Obrazek


10 lut 2016, o 10:27
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, o 19:13
Posty: 454
Lokalizacja: [*]
Post Re: REaktywacja VMC
Oczywiście, że lepiej chodzi. Nie ma już tej belki z niedorobionym chatem, który zżerał straszne zasoby :mrgreen:

Dziękujemy bardzo! :mrgreen:

Serdecznie pozdrawiam.


10 lut 2016, o 13:50
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: REaktywacja VMC
A ja głupi myślałem, że komp mi cudownie ozdrowiał i przyspieszył :lol: . Co do chatu, to moja kolejna propozycja : http://pipeta.cba.pl/msg.php czat tworzony własnoręcznie jest bardziej Shoutboxem, niż czatem, ale mniejsza. Czyta nowe wiadomości za pomocą AJAX-a z interwałem 300ms. Problematyczne jest tylko wysyłanie - strona ładuje się od nowa, ale robi to błyskawicznie. Mimo to pracuję nad tym, by AJAX wysyłał to na serwer, a nie SUBMIT. Warte uwagi są mechanizmy zabezpieczeń podczas rejestracji -kod obrazkowy skutecznie tępi boty (dowód? Na początku 1001 userów, które dodawały reklamy, po dodaniu zabezpieczenia -nie ma jednego). Możecie obczaić chat tymi danymi (loin: VMC hasło:123456789) Z Youngiem pracujemy nad szyfrowaniem wiadomości na serwerze dla tajnych komnat.

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


10 lut 2016, o 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2005, o 23:32
Posty: 383
Post Re: REaktywacja VMC
Na dzień dzisiejszy sprawa czastu jest zamknięta. Było i nie sprawdziło się ;P Ile osób z tego korzystało. Teraz coś nowego w planach ;) A co do szyfrowania wiadomości to tylko PGP ;)

_________________
Doceniasz naszą pracę ?
Obrazek


11 lut 2016, o 01:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..