Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Chemia i Toksykologia, doradzisz? Twoje życie z chemią 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 4 maja 2017, o 15:03
Posty: 1
Post Chemia i Toksykologia, doradzisz? Twoje życie z chemią
Hej! Wyżej napisałam nazwę kierunku studiów, który mnie ostatnio niezmiernie zainteresował. Bardzo lubię chemię i matematykę. Biologię mniej, dużo mniej chyba, że mówimy o mikrobiologii. Znalazłam ten kierunek na Uniwersytecie Wrocławskim i zastanawiam się, czy mi to polecacie. Boję się trochę ukierunkować swoje życie na chemię. Będę zdawać na maturze rozszerzony wos, chemię, matematykę, niemiecki i angielski. Mogę też iść na prawo, albo ekonomię. Nie wiem w czym bym się spełniła i na pewno nie oczekuję tu takich odpowiedzi ale pytam o wasze doświadczenia. Najbardziej chciałabym się dowiedzieć jak potoczyło się wasze życie o ile wybraliście coś związanego z chemią. Dzięki za każdą odpowiedź.

Normalna wielkość czcionki jest wystarczająca-Chemik23


Ostatnio edytowano 5 maja 2017, o 08:06 przez chemik23, łącznie edytowano 1 raz

zmiana rozmiaru czcionki



4 maja 2017, o 15:33
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Chemia i Toksykologia, doradzisz? Twoje życie z chemią
Niemiecki w chemii przydatny język.
WOS w chemii nieprzydany, lepiej zdawać fizykę.
Toksykologia powinna mieć przyszłość, ale raczej będzie to przyszłość dość specjalistyczna, czyli mały rynek i mało pracodawców.

Ja kończyłem tech. chem. o spec. analityka chemiczna oraz studia ceramiczne, z kierunkiem technologia chemiczna i spec. analityka i kontrola jakości (zero chemii organicznej).
I przez ostatnie 11 lat pracy zawodowej łącznie bez pracy byłem około pół roku - więc może to opowiada coś o rynku pracy w chemii (pracowałem jako galwanizer, technolog wody i ścieków, handlowiec etc.)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


5 maja 2017, o 12:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..