Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Zupełnie zielony w chemii, jak zacząć? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17 lis 2017, o 02:59
Posty: 1
Post Zupełnie zielony w chemii, jak zacząć?
Cześć,
na ogół interesuję się fizyką i matematyką. Wszedłem na pewien etap rozwoju osobistego, że chciałbym w końcu zrozumieć chemię, która była przeze mnie znienawidzona od kiedy pamiętam.
Zacząłem oglądać i czytać różne poradniki dotyczące chemii (np. Crash Course Chemistry, KhanAcademy, Wikipedia itp.)
Fizyka wydaje mi się logiczna i każdy wzór jest oparty na wcześniejszych danych. Jeżeli jest stawiany aksjomat, to jest on ściśle opisywany.
W chemii, za to, mam wrażenie, jakby była to pamięciówka. Masa rodzajów reakcji i możliwych molekuł, którym nie szczególnie można przypisać logiczne wynikanie ich właściwości (tak, wiem, że fizyka kwantowa to zmienia, lecz jest to zbyt skomplikowane, by można mówić o prostym wynikaniu).

Czy podstawowych molekuł jest tak dużo, czy tylko mi się wydaje? Dla mnie, czyli dla laika, one wszystkie są do siebie podobne i nieszczególnie się czymś ważnym różnią.
Bardzo chciałbym zrozumieć chemię, ale mam obawy, że po prostu nie mam umysłu chemika i nie będzie mi to dane.


17 lis 2017, o 03:17
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Zupełnie zielony w chemii, jak zacząć?
Chemia jak najbardziej jest logiczna i sporo wynika w niej z innych rzeczy, ale do tego trzeba bardzo mocnych podstaw których póki co pewnie nie masz.
Spróbuj zapoznać się z ksiażką Bielańskiego chemia ogólna i nieorganiczna.
Jak chemię nieorganiczną i obliczenia opanujesz dobrze, to możesz zabrać się za podstawy organiki.

Po prostu brak Ci póki co wiedzy.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


17 lis 2017, o 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2017, o 20:39
Posty: 4
Post Re: Zupełnie zielony w chemii, jak zacząć?
Od dobrej książki.

_________________
Czasami nie mogę znieść obojętności grawitacji, pi i E=mc2. No bo przecież to prawda.


29 lis 2017, o 17:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..