Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Hodowla ptaszników 
Autor Wiadomość
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post Hodowla ptaszników
Witam

Zainteresowalem sie tym zeby sobie zakupic ptasznika :) Czytam po necie i malo info o samej hodowli tzn od strony praktycznej.

Moze mi ktos odpowiedzec na pytania?

- czym najlepiej wyciagac pajaka z terrarium zeby je wyczyscic?
- skad brac pokarm dla niego ? chodz mi o jakies koniki polne etc., bo np. przez zime ich nie złapie :)
- jakiego pajaczka wybrac na poczatek, tzn zeby byl latwy w hodowli i piekny:)
- pajak umie chodzic po scianakch z terrarium?

i ogolnie inne info jesli moglibyscie napisac o hodowli, tak z punktu widzenia praktycznego..

pozdr i dzieki gory:)
ps. dzis dopiero powracam na forum :)

_________________
Obrazek


11 wrz 2006, o 00:21
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Koniki polne i inne można kupić w sklepach z karmą dla ptaszników :lol: , znaczy w zoologicznych na pewno. Z reguły żadne pajęczaki nie potrafią chodzić po szybie, z wanny też nie wylezą

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


11 wrz 2006, o 14:17
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 wrz 2006, o 21:28
Posty: 64
Post 
Nielepiej kupić sobie pieska albo kotka 8) :D za pająkami nieprzepadam nieboje się ich ale taki zwierzak chmmm ano to pogłaskać ani nic
Znajomy mi kiedys opowiadał że jego kuzyn miał kila takowych pająków i z tego co mi mówił to normalnie rękami je wyciągał tylko kiedyś była taka sytuacjia że pająk go dziabnoł jakoś ukąsił go pod paznokciem :szok: i dalej niebęde opowiadał :? masakra 8)

_________________
My kingdom of heaven...
High Hopes


11 wrz 2006, o 15:27
Zobacz profil
Post Re: Hodowla ptaszników
ad 1 pajaka nie musisz czyscic bo jak bedzie zrzucal skore to nowa bedzie czysta :D
ad 2. kazdy sklep zoologiczny...
ad 3 ptasznik kędzierzawy najmniej agresywny z ptasznikow wręcz maskotka domowa

Jak kupujesz malego pajaka to najlepiej nie dawaj mu na poczatek swierszczy much czy innych owadow tylko dawaj mu do jedzenia robaki ze sklepu wedkarskiego

pozdro


11 wrz 2006, o 15:34
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2005, o 21:16
Posty: 84
Lokalizacja: Szczecinek
Post 
1. Chyba tutaj raczej chodzi o zmiane torfu... a wiec pajaka wyjmujesz rekoma i wkladasz do jakeigos pudelczeka i tyle.
2. Pokarm dla pajaka w zoologicznym (swierszcze, maczniaki) najlpiej, chociaz ludzie hoduja juz swierszcze ew. maczniaki czy inne robaczki ;]
3. W sprawie pajaka najlepiej kedzierzawego, tak jak poprzednik mowil lagodne no chociaz do najladniejeszych nienaleza ale no co pajak jak pajak i tyle. (jak znajde to poszukam bo gdzies widzialem do kupienia ptasznika ale wlasnie takiego pieknego czerwonego, na prawde ladniejszych pajakow niewidzialem... :) )
4. Szczerze mowiac niepamietam aby mi chodzil w sklepie po szybie ale niewiem moze chodza ja i tak wole jaszczurki... :)
Ogolnie to wejdz se na ktores z tych stron...
http://zielona.topka.pl/

Pzdr
22v

P.S
Ogolnie jakbys chial wiedziec jakies szczegolowe dane to napisz na priv czy cos (moze pomoge ale nieobiecuje) ale pierw tamte strony looknij...

_________________
A.


11 wrz 2006, o 16:49
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 13 mar 2006, o 19:59
Posty: 476
Post 
gg do ziomka obeznanego w ptasznikach, sam ma tego troche, 9 ptaszników i inne gady :D 4442447

mówi że straszne pierdoły tu piszecie :lol:

EDIT: i jeszcze mówi że każdy z Was jakiś błąd palnął :lol:

AHA, on sprzedaje też po lepszych cenach i może sprowadzic pajunki :D


11 wrz 2006, o 17:05
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 20:40
Posty: 486
Lokalizacja: From Dead Eternity
Post 
Ale to 22V ma sklep zoologiczny :D Tylko nie robcie takich pierdół, normalnie ludzie wysyłają w kopertach jak sa małe :? pajak nie pajak ale zwierze i meczyc nie można :?

_________________
Life is brutal, a CTX bardziej...

Obrazek


11 wrz 2006, o 17:44
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2005, o 21:16
Posty: 84
Lokalizacja: Szczecinek
Post 
Troche z pajakami mialem do czynienia i jezeli chodzi o bledy to typu podloze a torf czy cos i takie tam... ale ja niemowie ze mam racje a na razie chyba nic nienapisalem takiego zeby pajak zdechl... no ale dobra nvm...
Pzdr
22v

P.S
Gruby dzieki za poparcie... :D

_________________
A.


11 wrz 2006, o 18:53
Zobacz profil
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
Ja swojego ptasznika słonecznego (Pterinochilus murinus) karmie po prostu świerszczami,
mam znajomego z zoologicznego i po 5 dzień chodze do niego i w pudełko dostaje 6 świerszy...
Pterinochilius jest już po 5 wylince, dostaje z 2 dzień świerszcza i jest git.
Trzymam go we wlasnoręcznie zrobionym terrarium a na noc włączam lampke grzewczą czerwoną.
Podłoże torfowe, powinno być mieszane z piaskiem, ale wydaje mi sie
ze jakos lepiej mu na torfie, gdy był na mieszanym to chyba mu to nie pasowało. Ogólnie do chodowli na początek polecam właśnie słonecznego, jest dosyć ruchliwy, ale tylko w terrarium, poza nim (na mojej ręce) siedzi spokojnie, tak ze jak go położe na biurku, to moge spokojnie sie uczyć :D


11 wrz 2006, o 19:04
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 20 lut 2005, o 19:38
Posty: 315
Post 
Malutki, na necie jest duzo napisane, jak to mówisz google nie gryzie.

Jak jest mały to muchy owocówki, najlepiej na ciemnych winogronach sie pojawiają. Potem mady itp z wedkarskiego, następnie muchy, cmy bez skrzydeł, koniki polne, świersze, karaczany, karaluchy, byle robak ;p
Mój pajak chodzi po akwarium (szkło). na necie widziałem zdjecia jak ptaszniki rozgryzały plastik, więc uwaga....
A czym wyciagac...no mniejszym pojemnikiem ;p Po prostu wciskasz pajaka ;p


11 wrz 2006, o 23:33
Zobacz profil
Post odp.
Ja z zasady pająków nie lubię :cry: choć czesto mam z nimi doczynienia
a w zasadzie z sieciami brrr paskudztwo !! nigdy bym się nie zdecydowal na chodowę w domciu, wiadomo że im większy robi mocniejsza sieć a co powiecie na autentyczne zdażenie kiedy kolega idąc przedemną szybkim krokiem zaczepił się o pajęcza sieć na poziomie twarzy i barków była tak mocna że padł na plecy !! dodam że było to w miejscu gdzie nikt nie chodzil od 50lat !! moc cieci zadziwia a w naszym klimacie mie ma dużych hmm pająkow czyli co ??
eko.


12 wrz 2006, o 00:46
Post 
jeśli chodzi o pająki to ja też nie przepadam - osobiście wole węże i nawet sie zastanawiałem nad kupnem takowego, ale niestety wystąpił problem w postaci pierwiastka kobieco-matczynego. :( :( :(


12 wrz 2006, o 06:45
Post 
Nostra napisał(a):
mówi że straszne pierdoły tu piszecie :lol:

EDIT: i jeszcze mówi że każdy z Was jakiś błąd palnął :lol:
D


ja mam w domu 3 ptaszniki i hoduje je w sposob jaki mi kumpel mowi ktory ma ptasznikow 11 i hoduje je od 5 lat !!!!


12 wrz 2006, o 14:18
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2003, o 20:31
Posty: 150
Lokalizacja: Novosybirsk
Post 
Witam

Ja również pająka nie mam, ale mam książke o terrarystyce w której stanowczo odradzają zakup pająka osobie która niema odwagi go wziąść na ręce.

Ja gdybym miał wybierać to wolałbym skorpiona ... świecą w ultrafiloecie 8)
Uważajcie też z zakupami z allegro ... nie wiem jak pająki ale niektóre sprzedawane tam skorpiony i skolopendry są śmiertelnie jadowite.

pozdrawiam
kempek


12 wrz 2006, o 17:15
Zobacz profil
Post 
jak ktoś jeszcze nie widział, to polecam stronke http://www.terrarystyka.pl/


12 wrz 2006, o 17:41

Dołączył(a): 14 lis 2005, o 15:15
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Post 
Jak dla mnie to hodowla pająków to wątpliwa przyjemność, ale o gustach się nie dyskutuje :) Polecam jedank jak przedmówcy ptasznika kędzierzawego, ale samice, bo samiec długo nie pożyje może z 3 lata. Pająk tej wielkości nie wymaga dużego terarium ok. 30cmX30cm i wys. 20cm. Sam wolałbym jedank węża, jakąś zbożówkę lub pończoszniki


13 wrz 2006, o 19:24
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 20 lut 2005, o 19:38
Posty: 315
Post 
Nie może 3 lata. Liczy sie to od ostatniej wylinki, wiec 3-5 lat. Samice do 20, jednak przy l2 nie da sie wybrac płci. Kedzierzawce teraz bardzo staniały i w sumie mozna odrazu kupic dorosłego.


13 wrz 2006, o 21:38
Zobacz profil
Post 
ja polecam chromke (chromatopelma cyanopubens) :) moim zdaniem jeden z najładniejszych ptaszników i jest dość spokojny
ja hodowałem ptaszniki (jakieś 0,5roku temu zakończyłem zabawe w terrarysste) i przezucilem sie na asg ;]
pajączków miałem sztuk 4 i zaden mnie niezaatakował poza paroma prubami murinusa...(tego pajączka na początek nie polecam gatunek jest opisany jako agresywny jest szybki a jego jad nienalezy do najslabszych...) nie jest do końca powiedziane ze to zalezy od gatunku "z pająkami jak z kobietami ;] "


13 wrz 2006, o 22:32
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 paź 2004, o 09:29
Posty: 50
Lokalizacja: Z nienacka:)!!!
Post 
Ja mam teraz dwa ptaszniki. Malutki po pierwsze na początek coś z Brachypelm czyli spokojne nie agresywne (z założenia) i ładne.
Polecam:
Brachypelma smithi.
Brachypelma Emilia.
Brachypelma auratum.
Ja mich pająków nawet nie dotykam bo poco go stresować?? Brać na rękę? Nie ma potrzeby A dla szpanu szkoda pająka.
Ptaszniki dobrze chodzą nawet po szybach ale mogą spaść dlatego terra nie może być wysokie.
Pozdrawiam,
pyromaker

Google know's everything.
Mały szukaj:) www.terarrium.com.pl/forum www.arachnea.pl

_________________
"Z wielką wiedzą wiąże się wielka odpowiedzialność"!!!! Tym bardziej jeśli chodzi o Piro!!!!


14 wrz 2006, o 16:39
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2005, o 18:43
Posty: 64
Lokalizacja: z choinki się urwałem :)
Post 
No ptaszniki saciekawe tylko niewiem dlaczego mój brat dał mu ostatnio żabe małą :szok: :szok:
Pająk włąsnie pożera jej wnętrzności :? :? :szok:
Sam nie lubię pajaków wole ASG


14 wrz 2006, o 18:17
Zobacz profil
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
co tam żaby, mnie najbardziej podniecało jak widziałem na żywo jak "Wąż Królewski" je na żywo sporego chomika... :wink:


14 wrz 2006, o 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2006, o 22:16
Posty: 168
Post 
Heh, myślałem o kupieniu ptasznika... Moj kumpel ma ptasznika, niestety nie pamietam nazwy, lecz pamietam ze dziennie zjada ok 4 mysz :)


14 wrz 2006, o 23:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 sie 2006, o 19:35
Posty: 131
Post 
Hodujesz papugi i (lub) myszy , oraz ptaszniki = sprawa pokarmu na zimę załatwiona :twisted:
Któraś papuga zacznie wkurzać, za chabety i do ośmionogiego przyjaciela zamiast myszy :P

pozdr


15 wrz 2006, o 11:07
Zobacz profil
Post 
ja tam raczej niesadze ze jak ptasznik ufryzie to moze zabic... :))
(tak mi sie wydaje)
zarcie no to w sklepie zoologicznym
i tyle wiem ... :))


20 lis 2006, o 19:21

Dołączył(a): 19 sty 2006, o 23:30
Posty: 22
Post 
rączki łopadają....

4 myszy dziennie? nawet dorosła samica największego gatunku ptasznika (blondi) tego nie wytrzymałaby.
Petrinochillus murinus spokojny na rękach? - a ja jestem święty Walenty - patron zakochanych i szaleńców. Jak cie ujebie raz a porządnie to sobie powspominasz.
papugi, myszy i inne - pająki trawią zewnętrznie - znaczy rozkładają pokarm enzymatycznie poza organizmem i wsysają papkę. Jeżeli nie będzie cię brzydził fetor rozkładanego ciała małej myszki przez 3 dni to proszę bardzo.
3 razy karmiłem dorosłą myszą ptasznika (oczywiście świeżo ubitą) było to przed dopuszczaniem samca do samicy żeby ta nie zjadła adoratora.
co jeszcze...
Wąż królewski - sprecyzuj (łacińska nazwa) - phi! chomik i wąż, znam ludzi którzy karmią świnkami morskimi królikami kurami czy też kotami...
acha - pająki doskonale chodzą po szkle i to wszystkie tak mogą, nie wspominając o nadrzewnych które żyją w powietrzu i są strasznie skoczne.

Jeżeli jakieś pytania zapraszam na gg. 2195468
tylko pamiętajcie się przedstawić i że z vmc


rączki opadają.



co do postu powyżej:

zależy od gatunku i reakcji organizmu na jad.
Osobiście znam przypadek ugryzienia przez bardzo jadowitego pająka.
Pobolało 20 minut i spuchło i po krzyku. Oczywiście do szpitala delikwet nie chciał się udać (tak - szpital i ukąszenie ptasznika - hahaha... ale przynajmniej dostałby te wapno). Po tygodniu jak już zapomniał nie mógł wstać z łóżka. Następne tygodnie spędził w Szczecinie (jedyny oddział toksykologiczny). Otóż jad poecilotherii - bo o niej mowa - ma działania silnie blokujące receptory. Dopiero po ustaniu działania odurzającego ujawnia się stopień zniszczenia organizmu który jest w tym przypadku znaczny (atak na komórki nerwowe (konkretnie na przekaźniki)).


ptaszniki to samo zuo!!!!
są jak media markt - nie dla idiotów


20 lis 2006, o 20:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..