Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
"Chemia dla zaufanych" - o co chodzi i jak otrzyma 
Autor Wiadomość
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
Jesus, amfetamina, czy morfina to nie tylko narkotyki.
To przede wszystkim odczynniki, których używa się tak samo jak innych odczynników.
To, że są na nie specjalne obostrzenia, bo wiadomo do czego można je wykorzystać (czego nie polecam...) to już inna sprawa.
Wiele osób myśli, że cyjanek potasu (straszne słowo...) to wielka trucizna,
a nie wiecie z iloma substancjami sie spotykacie (choćby w lekarstwach), które tak samo mogły by Was zabić.
Bez amfetaminy, morfiny, cyjanku potasu, tlenku arsenu (chyba te popularniejsze) wiele reakcji nie można by było przeprowadzić.

Co to jest popularny i drogi botoks ? Przecież w większych ilościach jest to straszna trucizna. Tak samo jest z większością alkaloidów, które są używane w farmacji w ilościach mili- czy mikrogramowych.

Poczytajcie troche, a dopiero potem komentujcie.
O narkotykach można mówić, można się wymieniać przepisami i je dokładnie omawiać, przecież to tylko związki chemiczne jak każde inne. Solą kuchenna też sie możesz zabić.
Nielegalne w Polsce jest produkowanie i zażywanie narkotyków.

Tyle ode mnie.

Do dyskusji o tym zapraszam jednak do pogawędek, żeby nie robić tu bałaganu...i tak przez wakacje zrobił się ogromny syf na forum.


31 sie 2007, o 14:36
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2004, o 17:24
Posty: 983
Lokalizacja: Bobrosławiec Śl.
Post 
Odkrycie roku ;) W Chemii dla Zaufanych o cośtroszkę innego chodziło chyba, ale nieważne - zakładając że komuś się nie chce googlować to dostęp do komnaty i tak mu nic nie da z racji:
a) braku wprawy
b) braku wiedzy
c) braku laboratorium - synteza organiczna, a zwłaszcza jeśli ma mieć na celu uzyskanie odczynników o czystości "użytkowej" wymaga profesjonalnego laboratorium a nie amatorskiego, zbudowanego w piwnicy, dlatego też dla wielu osób byłaby to niestety tylko wiedza dla samej wiedzy...

Więc jak już ktoś chce zdobywać dostęp do "tajnych, prestiżowych komnat dla wybranych", to lepiej kierować się na MW

Podsumka mojego długiego (i zapewne nieskładnego) posta: W Zaufanej nie dość, że nie ma zbyt wiele ciekawostek to mało kto (z osób nie mających tam jeszcze dostępu) będzie w stanie to wypróbować w praktyce, no ale wiadomo, że prestiż jest ;)

_________________
Obrazek


1 wrz 2007, o 00:39
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
Ja się zgadzam z dwoma postami powyżej. Sam nie mam dostępu do Zaufanej, jak dadza to dadzą, nie to nie. Dla mnie synteza organiczna to i tak jeszcze bardzo trudna sprawa. Przyznam się... a żeby mieć WIEDZĘ wystarczy umieć czytać. Aby posiąść MĄDROŚĆ trzeba... ojej... gigantycznie więcej !! w jej zakres wchodzą tez i umiejętności.

Co z tego, że ktoś zna metodę otrzymywania jakiejś skomplikowanej substancji, jeśli nie ma pojęcia o sprzęcie, jakiego należy użyć? I dzięki temu rodza się Fieldzy hłemidzy....

Pozdrawiam Alchemik

P.S.I przepraszam za te offtopy, ale to już czasem robi się denerwujące...

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


1 wrz 2007, o 08:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 sie 2006, o 16:24
Posty: 210
Lokalizacja: z Rzeszotar
Post 
matey23 napisał(a):
Nielegalne w Polsce jest produkowanie i zażywanie narkotyków.

Muszę Cię poprawić, nielegalne w narkotykach jest:
a) posiadanie
b) otrzymywanie
c) sprzedawanie
Legalne jest tylko zażywanie i znajdowanie się pod ich wpływem.
Tak, że możesz posiadać, ale tylko to co jest w organiźmie, zaś co jest już poza organizmem jest nie legalne.
Pozdr.

// Hehe, genialne polskie prawo... No ale już, kończmy te offtopy i piszmy mądrze, a dostęp do komnat prestiżowych zdobędą kolejni wybrańcy :) o.r.s.


// edit 2007: Wyczyszczone, o.r.s.
Dzieki Własnie mialem :wink: / eko


1 wrz 2007, o 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sie 2008, o 16:51
Posty: 20
Post 
Jestem tu nowy nie chciał bym się tu mądrzyć, ale niewiem czy coś w rodzaju testu by nie było lepsze. Działało by to w ten sposób że osoba, która chciała by dostać dostep do pewnych działów dostała by test na gg do rozwiązania oraz parę pytań. W ten sposób MOD mógł by poznać czy ma do czynienia z osobą inteligentną, która ma zamiar poszerzyć swoja wiedzę czy gówniarzem, który chce zrobić silny oraz tani MWI najlepiej z cukru i benzyny. Powiem jeszcze że na innych forach ten problem jest rozwiązywany właśnie w ten sposób.


26 sie 2008, o 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2008, o 20:55
Posty: 188
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
hehe, mądrala. a skąd mieliby wiedzieć czy zrobiłeś owy test sam? wykaż się trochę wiedzą, skoro tak Ci zależy.


26 sie 2008, o 18:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sie 2008, o 16:51
Posty: 20
Post 
No ja bym dał na odpowiedź np. 10 s. Ale wiem też że poziom wiedzy można wywnioskować po rozmowie. Sam mam niecałe 14 lat i jakoś mnie tak nie ciągnie do pirotechniki jak do chemii. Etap S&C mam już za sobą, a bardzo chciał bym poszerzyć moją wiedzę.


26 sie 2008, o 18:44
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2007, o 12:29
Posty: 436
Post 
Jurczyk - jako że mam dostęp do komnaty zamkniętej (najniższy poziom o MW) powiem tyle - liczysz na fajerwerki - rozczarujesz się...
To co masz na vortalu, ma więcej konkretów niż komnaty zamknięte (po prostu większość osób które to interesuje już się na tym znają - więc łopatologicznie nie tłumaczą - z zasady (od których są wyjątki))
inna kwestia że nie o wszystkim wolno mówić nawet tam (sie śni mi sie śni mi....) ponieważ czujne oko władzy nie śpi!
Front opisał jak się tam dostać - poczekasz, może się doczekasz...

Co do chemii dla zaufanych - dotyczy chemii org no nie powiem czego, ale tam jest pewnie jeszcze mniej szczegółów - z tych samych powodów.
dostęp to prestiż i tyle...
Wszystko znajdziesz w ebookach (paladyni itp)


26 sie 2008, o 21:02
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Zaufany nie znaczy to samo co inteligentny i ten co dużo wie :) hehe

Prawda jest taka z forów nie ma sie co uczyc :idea: Fora to dyskusja a nie wykłady :cry: Wiedzy fachowej należy szukac w dziełach papierowych i to w kilku :) na forach mozna sobie pomówic o tym i o tamtym :wink: a jakośc dyskusji bywa rózna :(

Cytuj:
Front opisał jak się tam dostać - poczekasz, może się doczekasz...


To był poradnik oparty na przykładzie samego wielkiego Fronta :) moda z przypadku :wink: i dziekujcie swoim bóstwom że już dawno nim nie jestem :wink: :wink: Froncizm był prawie jak nazizm :lol: z tym że ofiarami padały lenie wyszukiwarkowe; debile i ci co nie czytali regulaminu :wink: :wink:

Cytuj:
Etap S&C mam już za sobą, a bardzo chciał bym poszerzyć moją wiedzę.
to teraz dowiedz sie czemu S&C jest mieszaniną piro policz entalpie swobodną zakładając war. normalne napisz równanie reakcji dla proporcji 65:35 oblicz V gazów war normalnych :)

Chemia to nie mieszanie wszystkiego ze wszystkim i efektowne doświadczenia. Chemia to uzazadnienie dlaczego x + y = jeeb a y + z już nie :) :) i na koniec Ucz sie fizyki bo bez niej nie ma pirotechniki i chemii :)


27 sie 2008, o 00:44
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
Brawo Fronciu !! Z tą fizyką to naprawdę było piękne, aż się łezka w oku kręci :)
Na Forum można spytać, gdy się nie jest do końca pewnym, jak będzie wyglądała np. taka x + y => ?? A także co robić, żeby się nie zabić przy okazji albo, nie daj Boże, kogoś.

Pozdrawiam Alchemik

P.S.Niektórych tu obecnych trzeba jednak zrozumieć - nie mają dostępu do fachowej literatury, jak również niektózy zapominają, że jest i miniSEKS, i inne piękne podręczniki :roll: właśnie u nas.

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


27 sie 2008, o 06:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sie 2008, o 16:51
Posty: 20
Post 
[quote\] to teraz dowiedz sie czemu S&C jest mieszaniną piro policz entalpie swobodną zakładając war. normalne napisz równanie reakcji dla proporcji 65:35 oblicz V gazów war normalnych :) [/quote]

No niby można to zrobić. Tylko czy warto ??? Entalpii nie oblicze, bo nawet niewiem co mam podstawić do wzoru, ale z resztą nie powinienem mieć dużo problemu. A co do ksiażek to napewno je przejrze i spróbuje dużo z nich zapamiętać.


27 sie 2008, o 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2008, o 20:55
Posty: 188
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
Alchemik nie gadaj, bo dostęp do fachowej literatury jest teraz milion łatwiejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy internet, droga dojazdowa do posesji (dla Poczty Polskiej) lub wyszukiwarka i ebook. Już coraz mniej potrzebna jest blisko znajdująca sie biblioteka czy księgarnia i masa pieniędzy w kieszeni.

Natomiast Front ma w wielu miejscach przerażającą rację.


27 sie 2008, o 11:16
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Jeszcze trzeba znac angielski/ruski i to dobrze


27 sie 2008, o 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sie 2008, o 16:51
Posty: 20
Post 
A i nie zrozumcie mnie też w ten sposób że etap S&C mam za sobą, a teraz chce zrobić FB. Chodzi mi o to że wszystkie prochy, miedziany, ANFO poprostu mnie już nie kręcą. Nie chce przepisów na żadne MW itp.


27 sie 2008, o 14:12
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
to teraz co synteza bojowych srodków trujących w piwniczce ??

Moje ulubione twierdzenie Mistrza CUsera przystosowanie do tego kontekstu :)
Pcz to i szympans po szkoleniu zrobi :twisted:

Co do fizyki i chemii wypadałoby znac i historię odkryc :wink: :wink: chocby pobieżnie ;) czytajac podrecznik od chemii z 56 mam wrażenie po przeczytaniu jego połowy że jest to podręcznik od fizyki :lol: + historia :D wydaje sie lepszy niż moje podręczniki licealne :( no ale ze wzdlędu na wiek trzeba uzupełniac obydwa dzieła :wink: :wink:

Ebook niby fajna rzecz ale tego sie nie czyta; ogląda się obrazki :lol: ew czyta pobieżnie jednak papier to papier :)


27 sie 2008, o 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sie 2008, o 16:51
Posty: 20
Post 
Jako bojowego środka trującego ludzie podczas I Wś używali pewnego zielonego gazu, który każdy chemik praktykant może wytworzyć w domowym labolatorium, więc różnie można to rozumieć. A poza tym wszystko jest dla ludzi. Wszystko zależy od wiedzy, wyobraźni no i trochę od warunków.

Co do ksiażek sciągnełem już sobie zestaw S.Sękowskiego i mam jeszcze zamiar dorzucić do tego ksiażki Supniewskiego. Całość porządnie przewertować od strony do strony i po wyciągać wnioski.


27 sie 2008, o 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 paź 2004, o 10:49
Posty: 33
Lokalizacja: Polska
Post 
Musisz nauczyć się czytać za zrozumieniem DLA ZAUFANYCH - w nazwie występuje słowo UFAĆ, czyli skoro jesteś nowy nikt cię nie zna więc ludzie ci nie muszą ufać ponieważ nie wiedzą kto siedzi po drugiej stronie.
Bedziesz sie udzielał znał z innymi osobami z forum może również bezpośrednio..... to być może osoby które mają WŁADZE na forum udzielą ci takowego dostępu.
Nie myl tego z liczbą swoich postów ;-)

_________________
SID


15 lut 2009, o 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2009, o 02:29
Posty: 1
Post 
Panowie, nie lepiej ukryć ten dział? Jeśli ktoś na niego zasłuży to otrzyma stosowną informację dotyczącą nowych możliwości usera,a co za tym idzie - dostępu do owego działu. Nie ma sensu robić gonitwy w stylu:
-"Napisz trzy mądre posty, to dostaniesz wjazd".
W taki sposób wszyscy będą się zastanawiać, co tu mądrego wymyślić, a ukrywająć ten dział, będziemy mieli do czynienia z selekcją naturalną, niczym nie wymuszoną i niczym nie skatalizowaną;p. :)


18 lut 2009, o 14:44
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
lepiej jest tak jak jest ;]
tzn. moze niektorych bedzie to motywowalo do bardziej merytorycznego udzielania sie na forum i pomocy potrzebujacym owej :)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


18 lut 2009, o 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 kwi 2008, o 15:29
Posty: 107
Post 
Już kiedyś była o tym dyskusja i zostało przy tym jak jest. Jeśli ktoś widzi taki dział to ma motywacje do pisania, a tak to się zastanawia po co pisać, szkoda siły 8) .


18 lut 2009, o 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 maja 2007, o 01:19
Posty: 4
Lokalizacja: sie biora dzieci?
Post 
A ja powiem tak: czytam ten dział i nie kumam bo tak naprawde kto chce to już bawi sie MW i nie musi mieć dostepu do tego działu. Pewnie jest tam wiele ciekawych informacji ale jak widać da sie bez tego zyć. a i zawsze można zapytać albo poprosić o mała rade ludzi na pw :D


14 maja 2009, o 16:12
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
kasiatasia napisał(a):
A ja powiem tak: czytam ten dział i nie kumam bo tak naprawde kto chce to już bawi sie MW i nie musi mieć dostepu do tego działu. Pewnie jest tam wiele ciekawych informacji ale jak widać da sie bez tego zyć. a i zawsze można zapytać albo poprosić o mała rade ludzi na pw :D


chemia dla zaufanych nie jest o MW ;)
i sadze ze wiekszosc ludzi i na pw nie odpowie Ci na pytania w temacie chemii dla zaufanych ;)
taki fight club, o nim sie nie mowi poza fight clubem ;)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


14 maja 2009, o 22:45
Zobacz profil
Post 
Po (...) pytać sie ludzi na PW ,dam Ci lepszą radę wbijasz sobie na YouTube patrzysz komu ładnie się udał dany MW i piszesz do niego na PW i pytasz się
W 95 % Ci odpowiedzą ,tylko oczywiście musisz się grzecznie zwracać :lol:
A w już tragicznych przypadkach to są inne vortale więc po co się tak bulwersujecie i wkurzacie jest YT i inne strony gdzie życzliwi ludzie Wam powiedzą.

pzdr.


6 paź 2009, o 15:02
*

Dołączył(a): 11 lis 2008, o 02:31
Posty: 251
Lokalizacja: z Epicentrum
Post 
Nie przeczytałeś? chemia dla zaufanych nie jest o MW (może i coś by się znalazło ale to nie jest jej główne zadanie).Nawet jeżeli jakiś idiota odpowie Ci na pytanie na YT to mimo wszystko dalej nie jest to to co w komnacie "chemia dla zaufanych" Zresztą widzę że nie za darmo masz już dwa warny...


6 paź 2009, o 15:23
Zobacz profil
Post 
dwa warny to była dawna sprawa bo już teraz lepiej się znam na piro... a tam nie ma żadnych idiotów po pierwsze bo dobrze im wychodzą MW ,a po drugie napisałem ogólnie żeby zamknąć tą dyskusje ślepy jesteś ?? :roll: chodziło mi o to by ludzie się tak nie starali na chama wepchnąć do tych komnat bo przecież chciałem im uświadomić ,że są inne możliwości.


6 paź 2009, o 15:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..