Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
2 pytanka odnośnie cewki 
Autor Wiadomość
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2007, o 15:26
Posty: 639
Post 2 pytanka odnośnie cewki
1. Jak nawijać cewkę?
w tą i z powrotem czyli ------> a potem od końca do początku <czy> drucik do początku _____ i znów do końca ------> ???

2. Skąd kable na cewkę - mi mówią, że nie mają albo sprzedają 5kg szpule za 50zł/kg ;/

_________________
<center>Obrazek
Obrazek
"...ale to już tak jest, że chemia jest the best i tyle..."</center>


15 maja 2007, o 18:42
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2007, o 17:32
Posty: 28
Post 
1. Nawijasz od poczatku do końca -----> a potem od końca do początku <------
a nie tak że nawijasz warstwe przeskok i znowu warstwe

2.Co do pozyskania drutu to jest z tym problem w domowych warunkach można odwinąc z jakiegoś transformatora starszego typu. Te dostępne w sklepach się nie nadają gdyż najczesciej są klejone i nie dają się rozebrać bez zniszczenia.

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero ;-]


15 maja 2007, o 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 mar 2007, o 18:09
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
Post 
Kiedyś miałem problem z drutem do nawinięcia cewki - budowałem zwrotnice antenową i potrzebowałem około 20cm drutu o określonej średnicy. Przypadkiem znalazłem punkt w którym naprawiają silniki (przewijanie przepalonych uzwojeń). Właściciel dał mi za darmo około 1m. Jeżeli masz ochotę, to możesz poszukać takich sklepów w Twoim mieście, na pewno sprzedadzą Ci drut o średnicy którą szukasz.

_________________
Wolność jest pełna albo jej nie ma wcale


17 maja 2007, o 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 23:36
Posty: 10
Post 
Hej,
drut nawojowy możesz kupić na allegro i w cale nie trzeba kupywać 5 kg. Kolesie sprzedający ten drut sami kupują w takich szpulach i przewijają na mniejszcze 1kg, 2kg w zależności ile potrzebujesz chyba nawet kiedyś widziałęm ofertę 0,5 kg i cena też zadowalająca.

_________________
VENI VIDI VICI


19 maja 2007, o 11:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 gru 2007, o 14:56
Posty: 2
Lokalizacja: Mazowsze
Post 
Prawda,maja DNE w pojedynczej i podwójnej emalii. OD 0.15---do1.5mm w odcinkach 5mb-10mb. w cenie1zl za 5,lub 10mb. Sam kupowałem na cewkę do wykr. met.VFL. Oczywiście chodzi o ALLEGRO !! !!

// nie trzeba było w tym celu odkopywać tematu sprzed roku ojjj [szalony]


7 lut 2008, o 19:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007, o 21:08
Posty: 2
Post 
A jakich rozmiarów ma być cewka ??
Bo od tego zależy jaki drucik i co najważniejsze jaka grubość powłoki izolującej !! Takie druciki ja kupuje w elektronicznym albo rozbieram jakiś stary silniczek elektryczny. Jak miałem 12 lat to wszystkie zabawki rozbierałem :twisted: i tych silniczków mam od zarąbania. A poza tym w porządnych elektronicznych sprzedają całe gotowe cewki :P więc poco się trudzić jak można kupić gotowca !! ??

_________________
"Gdyby nie internet nie wiedział bym że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem


12 lut 2008, o 11:38
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
big bang napisał(a):
A jakich rozmiarów ma być cewka ??
Bo od tego zależy jaki drucik i co najważniejsze jaka grubość powłoki izolującej !! Takie druciki ja kupuje w elektronicznym albo rozbieram jakiś stary silniczek elektryczny. Jak miałem 12 lat to wszystkie zabawki rozbierałem :twisted: i tych silniczków mam od zarąbania. A poza tym w porządnych elektronicznych sprzedają całe gotowe cewki :P więc poco się trudzić jak można kupić gotowca !! ??


Kolego, dla cewki pierwotnie nie określa się rozmiarów tylko indukcyjność, grubość drutu jest uwarunkowana tymże, a grubość emalii - dopuszczalnym napięciem przebicia, a w sklepie elektronicznym to jedynie dławiki możesz gotowe kupić na ferrytach spiekanych. Poza tym nie wiem po kija wykopujesz temat, gdzie pytanie padło rok lata temu!

Widziałeś kiedyś cewkę nawijaną bifilarnie albo trifilarnie ?


12 lut 2008, o 14:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..