Gdzie kupić różne śmietki?

Electronics. Elektronika znajdująca zastosowanie w pirotechnice oraz chemii.

Moderator: #Moderatorzy

Gdzie kupić różne śmietki?

Postprzez krystofer » 4 sie 2009, o 17:07

Takie jak silniczki od zabawek, mini baterie słoneczne, ogniwa peltiera, diody uv i ir. Allegro odpada bo wolę nowe i nie używane :> a rozpruwać zabawek nie będę bo nie mam i szkoda :>
krystofer

Postprzez Alchemik » 4 sie 2009, o 17:29

Możesz poszperać na śmietnikach.
Możesz podreptać po starych targach, dzikich targowiskach lub targach staroci i innych pchlich.

Pozdrawiam Alchemik
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.
Alchemik
**

Postprzez krystofer » 4 sie 2009, o 17:55

Nie mam zamiaru nurkować w śmieciach. A tam i tak nie znajdę baterii słonecznych a tym bardziej ogniw peltiera :roll:
krystofer

Postprzez rajek1992 » 5 sie 2009, o 12:54

Ubuntu napisał(a):A tam i tak nie znajdę baterii słonecznych

Bo znajdziesz je w każdym kalkulatorze po 5 zł... Może faktycznie nieopłacalne, ale latwe do zdobycia i "wyprucia" ;))

Pozdrawiam
Rajek
rajek1992
*

Postprzez krystofer » 5 sie 2009, o 15:03

Tylko zobacz jakiej wielkości są te bateryjki z kalkulatorów :cry:
krystofer

Postprzez Digitaler » 5 sie 2009, o 15:37

Ogólnie ogniwa słoneczne dostaniesz w sklepach wysyłkowych, podobnie ogniwa peltiera.
http://fotoogniwa-sklep.pl/
http://www.multielektronik.pl/
Z łatwością wygoglujesz sobie więcej sklepów. Niestety oba wspomniane wyżej podzespoły to nieco drogie sprawy. Dużo innych fajnych elektronicznych podzespołów znajdziesz w lokalnych sklepach elektronicznych (są w każdym większym mieście). Jak mieszkasz w Poznaniu, to mogę ci podać całą listę takich sklepów.

A poza tym , po co ci ogniwa peltiera? Chciałem w swoim czasie zbudować z nich sobie małą chłodziarkę, więc jestem ciekaw co ty chcesz z nimi uczynić.
Digitaler

Postprzez krystofer » 5 sie 2009, o 16:35

Na spryciarzach jest filmik a raczej był jak otrzymać prąd przez ciepło dzięki ogniwu peltiera.
krystofer

Postprzez Arion » 6 sie 2009, o 13:56

Nie wiem czy to jeszcze działa, ale sprawdź warszawski wolumen. Tam znajdziesz (a przynajmniej można było jakiś czas temu) dosłownie wszystko
Chemik nie upija się, tylko zwiększa labilność konformacyjną.

A poza tym wszystko jest dla ludzi... z głową!
Arion

Postprzez RicoElectrico » 15 paź 2009, o 19:21

Ja sobie kupiłem 2 takie: LINK. Polecam sklep, jak na kuriera mają niskie koszty wysyłki...
Ich wydajność przy słońcu jest wystarczająca by zasilić 5v silniczek od tacki cdromu :) Te ich dane to chyba się odnoszą do oświetlenia pokojowego no bo wg producenta dają 95 mA 3,6 V w słoneczny dzień.
RicoElectrico

Powrót do Elektronika