Gadżety ze Spryciarze.com - czy robiliście?

Electronics. Elektronika znajdująca zastosowanie w pirotechnice oraz chemii.

Moderator: #Moderatorzy

Gadżety ze Spryciarze.com - czy robiliście?

Postprzez krystofer » 5 sie 2009, o 09:16

Próbowałem zrobić żarówkę Edisona ale drucik się wcale nie jarzył. Baterie to były 4 sztuki 1,5v tak aby było 6v jak na filmiku, drucik wyjąłem ze słuchawki taki cieniutki.
I nic nie wyszło :oops:

Chciałem zrobić też ten "podsłuch" z mikrofonu i pokrywki ale czy to nie oszustwo? Czy mogę użyć mikrofonu z tel stacjonarnego?
krystofer

Postprzez Digitaler » 5 sie 2009, o 15:48

Taki drucik mógł wydawać się cienki, ale żeby się zaczął żarzyć potrzeba czegoś cieńszego. Do tego typu zastosowań spróbuj nabyć odpowiednie druciki oporowe w sklepie elektronicznym.
Jeśli chodzi ci o mikrofon, to wydaje mi się że taki telefoniczny nie ma szans. Musisz zaopatrzyć się w coś czulszego, jakiś mikrofon dynamiczny, jeśli do podsłuchu, to o konkretnej charakterystyce kierunkowej. Mikrofony z telefonu łapią dźwięki z krótkiego dystansu, i myślę że nie podołają dalszym odgłosom.
Digitaler

Postprzez bunio3k3 » 1 sie 2010, o 15:14

możesz pujść również w drugą stronę, poprostu zwiększ napięcie zasilania. przy odpowiednio dużym prądzie przepływu zaświeci się nawet drut 1mm2.
bunio3k3

Postprzez GenMaster » 8 sie 2010, o 22:25

Parę rzeczy z tamtą było Fakiem np ten telewizor na baterie :/
a żarówka Edisona jest do zrobienia więcej prądu i na pewno pójdzie

Pozdrawiam TB303
..... . . TB303 . . .....
GenMaster

Postprzez maciekrz13 » 9 sie 2010, o 22:48

ja dzisiaj zacząłem robić maszynę do robienia waty cukrowej :D:D
jak narazie muszę przyczepić silnik do zakrętek i już wszystko gotowe bede miał... tylko to jest u mnie ten problem którego jak narazie nie moge rozwiązać ;p :/
maciekrz13

Powrót do Elektronika