Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Prymitywny spektrofotometr 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 08:27
Posty: 16
Post 
Z tymi kuwetami to wychodzi trochę drogo bo trzeba zapłacić za przesyłkę a cenny podane są netto czyli w sumie około 40zł choć w przeliczeniu na kuwetę to tylko 40 groszy. Koszt wszystkich elementów aparatu <30zł. Opakowania po tik takach od dzieci ;-). Co do porównywania z aparatem fabrycznym to nie ma żadnego sensu. Wyjaśniam dlaczego, w zdecydowanej większości wypadków mierzymy absorbancję przy maksimum absorpcji, wybierając led nie znamy jej długości fali (maksimum, choć to akurat potrafię zmierzyć i to na parę sposobów), po drugie szerokość połówkowa widma emisyjnego diody led to około 25nm. Z drugiej strony starsze urządzenia miały szczelinę spektralną na poziomie kilkunastu nm -żadna różnica czy źródło niemonochromatyczne czy szczelina szeroka -efekt końcowy dokładnie taki sam. Ponieważ pomiar absorbancji i określanie stężenia jest jest pomiarem względnym więc bez problemu podany układ pozwala oznaczyć z dużą dokładnością stężenie za małe pieniądze.


6 sie 2010, o 09:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 08:27
Posty: 16
Post 
A ciąg dalszy nastąpi, spektrofotometr z wyborem długości fali i szczeliną spektralną na poziomie paru nm a może i mniej -to jednak w ramach wolnego czasu.


6 sie 2010, o 09:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 paź 2015, o 10:27
Posty: 1
Post Re: Prymitywny spektrofotometr
Ciekawy pomysł z budową spektrofotometru. Ja nie byłem aż tak odważny i po prostu kupiłem gotowy spektrofotometr w sklepie firmy Biosens. Służy mi on już od prawie roku i jestem z niego bardzo zadowolony.


30 paź 2015, o 10:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..