Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
Mieszadło z (rożna ?????) 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post Mieszadło z (rożna ?????)
Mam takie pytanie, czy mozna zrobić mieszadło z takiego urządzonka które służyło kiedyś do kręcenia kurczaka. Niewiem czy wiecie o co chodzi, bo to kiedyś się uzywało, budową zewnętrzną przypomina latarkę, z przodu zamias t lapli śa przekładnie które redukukuja prędkośc obrotu:)
(pewne nie kapujecie o co chodzi, ale nie umiem inaczej tego opisać).
Pomyślałem żeby do tego zamontowac jaką łapę i zrobić z tego mieszadło. Co o tym sądzicie???


11 kwi 2005, o 15:55
Zobacz profil
Post 
Hmm... ile to ma obrotów?? Z 0,2 obr/s??

Zdecydowanie za niskie obroty.


11 kwi 2005, o 16:06
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
Co do obrotówto moge ustawić, zmieniając końcówke! Ale jest jeszcze drugi problem, z czego zrobićsame mieszadło no i jak. Myśłaem nad tworzywem sztucznym??


11 kwi 2005, o 20:06
Zobacz profil
Post 
Samo mieszadło, to tylko iść do szklarza i niech zrobi.

Jakie max. obroty możesz dać??


11 kwi 2005, o 20:08

Dołączył(a): 28 sty 2005, o 09:42
Posty: 20
Post 
no nie wiem nie wiem..jeżeli masz wiatrak od kompa to zrób sobie mieszadełko magnetyczne...musisz mieć tylko
-wiatrak od kompa
-magnes z uszczeklki od lodówki
-zasilacz
-płyte cd
-magnas neodymowy
i potencjometr..
po co masz robić mieszadło z jakiegoś silnika od obrazania kurczaka :D jak możesz zrobić barziej estetyczne i proste w wykonaniu..
ja sobie takie zrobiłem i jestem z niego zadowolony...jak ktoś chce fotke mieszadła to moge wrzucić...
aha...jak miałem mieszadło silnikowe to mieszadełko zrobiłem ze strzykawki...nawet dobrze mieszało tylko sie stopiło :lol:
Pozdro


13 kwi 2005, o 08:11
Zobacz profil
Post 
Najlepiej byś zrobił gdybyś kupił sobie dipol w chemicznym i zrobił miszadełko magnetyczne.....
Polecam!!!
Jak coś mogę ci wysłać zdjęcia na maila zdjęcia tego ustroju...
Oparty jest na 2 magnesach neodymowych i silniczku od magnetofonu 0,5A 12VDC

JTech.


18 kwi 2005, o 17:29
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
Narazie zrobiłem to z rożna, jak narazie działa choć za szybkich obroptów nie ma, sam niewiem jakie są :oops: , ale miesza 8)


18 kwi 2005, o 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 12:09
Posty: 71
Post 
Ja zrobiłem z silniczka od drukarki z przekładnią, dwóch magnesów od kompa i podstawki na kwiatki

_________________
przemo


22 kwi 2005, o 18:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 lut 2015, o 13:35
Posty: 2
Post Re: Mieszadło z (rożna ?????)
Nigdy nie próbowałem tworzenia mieszadła samemu. Kiedyś dostałem w prezencie od rodziców, którzy zamawiali z Biosensu i działa do tej pory. Mówicie, że takie kombinacje zdają egzamin? Macie może jakieś zdjęcia?


5 lut 2015, o 13:41
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Mieszadło z (rożna ?????)
Ja swoje zrobiłem z wentylatorka na 12 V. Na środek przykleiłem magnes neodymowy (w kształcie sztabki), skrzydełka równo obciąłem (bo jedno było pęknięte). Na rogi od góry i dołu nakleiłem gumowe podkładki dystansowe. Na górne nakleiłem płytę CD z zaklejonym otworem. Wykonałem pastylkę z magnesiku neodymowego obklejonego w miękki PCV -igielit. Mieszało bardzo dobrze, nawet dorobiłem do niego sterownik obrotów. Działało aż do momentu, kiedy potrzebowałem silnego magnesu :roll: . Mam nadzieję, że komuś mój projekt się spodobał...a może i zainspirował.

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


5 lut 2015, o 21:10
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2010, o 01:56
Posty: 191
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Mieszadło z (rożna ?????)
Wątek sprzed 10 lat... Zamykam.

_________________
Przypominam o stosowaniu 2.4.3. punktu regulaminu!

Pisać posty komunikatywne, zgodne z przyjętymi zasadami ortografii i gramatyki.
Jak się wkurzę - zacznę wywalać posty.

Nabijania postów też nie lubię, drażnią mnie goście, wcinają się wszędzie nie mając naprawdę nic ciekawego do powiedzenia.


5 lut 2015, o 21:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..