Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Problem z zapalnikiem radiowym... POMOCY 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:16
Posty: 338
Post 
itan napisał(a):
pierwszą rzeczą jaką bym zrobił to zmienił rezystor na bramce dużego tranzystora. Można dołożyć do tego jeszcze jakiś większy elektrolit.

Sorry że odkopuje, ale nie daje mi to spokoju. Zapalarka działa bardzo dobrze tylko na komercyjnych zapłonnikach, prąd ma 200mA przy odpalaniu pilotem z odl. 50m. Przy odpalaniu z bliska 600mA. Wymieniłem elektrolit oryginalny był 16V 220uF ja włożyłem 16V 1000uF (taki miałem pod ręką). Przy odl. 50m nadal 200mA a przy małej odl. już >1A impulsy są też dwukrotnie dłuższe. Oryginalny rezystor nie ma niestety żadnych oznaczeń jest tylko jeden srebrny pasek czyli +/- 10% i tu mam pytanie do itan, jaki wstawić rezystor żeby podnieść prąd do przynajmniej 2A. Pytanie jest zapewne bardzo banalne, ale elektronika nie jest moją mocną stroną.

_________________
"Bóg czuwa nad głupcami, dziećmi i chemikami" Michael Sveda


29 sty 2011, o 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 mar 2010, o 18:20
Posty: 25
Post 
Musisz dobrać eksperymentalnie, najlepiej wstaw tam potencjometr montażowy w układzie rezystora zmiennego nóżkę wodzącą dołączasz do jednej z nóżek. Wg. mojego szacowania trzeba wstawić rezystor 10 - 50ohm więc potencjometr 100ohm jednak mogę się mylić. Wylutuj fabryczny rezystor zmierz go i wstaw potencjometr z takiego zakresu.


7 lut 2011, o 00:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..