Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Profesjonalny zapalnik 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, o 17:13
Posty: 51
Lokalizacja: z moździeża
Post Profesjonalny zapalnik
Na stronce http://www.vernk.com/LaunchController.htm znajduje się opis zapalnika, ale raczej tylko dla zaawansowanych elektroników. Można dzięki niemu odpalać ładunki których mamy bardzo dużo. Może nadawać się też do efektów specjalnych w filmach :D


20 mar 2006, o 19:11
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
zapalnik toto raczej nie jest :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


20 mar 2006, o 19:49
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 17 sty 2005, o 11:05
Posty: 375
Lokalizacja: katowice
Post 
Ekhmm myslalem ze jakis na mikrokontrolerze a tu taki prysz hehe dla kogos kto umie czytac schemat elektroniczny banalne..;) czyli nie duzo trzeba umiec.;)


20 mar 2006, o 19:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, o 17:13
Posty: 51
Lokalizacja: z moździeża
Post 
Sorki ale nie wiedzialem jak nazwac temat. A i owszem jest to banalne dla kogoś kto ma cierpliwość, wolny czas i zna się na elektronice.


20 mar 2006, o 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 23:36
Posty: 10
Post 
Matz napisał(a):
typowo amerykanski, super-mega-giga-ciezki system. a przy tym niesamowicie prymitywny. nie lubie amerykanskiej elektroniki, ale to sprawa gustu...


Jestem tego samego zdania.

Poprostu przerost treści i formy nad użytecznością. Skuteczny i mogący naprawdę odpalić wszystko sterownik zapalników może sie zmiescić w zapalniczce -> 3 baterie pastylkowe 3V, przełącznik, gniazdo mini jack, obudowa zapalniczki :)

_________________
VENI VIDI VICI


26 kwi 2007, o 13:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 paź 2004, o 10:49
Posty: 33
Lokalizacja: Polska
Post odp
Na moje oko a troszke siedze w temacie to zwykly sterownik na kupie przekazników....Znaczy się to nie jest źle ale raczej do sterowania (tu odpalania ) wielu ładunków, a nie pojedyńczych spłonek, z tąd panel sterowniczy-aby główny operator nie zaplątał się w przewodach i nie pomylił jakiegoś ładunku z drugim, np.na poligonie doświadczalnym.....
Dla nas urzadzenie zbedne....ale...

_________________
SID


29 kwi 2007, o 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 paź 2004, o 10:49
Posty: 33
Lokalizacja: Polska
Post odp.
noo właśnie bo to ma być urządzenie do bezpiecznego odpalania (załączania) zasilania do splonek poprzez przekaźniki.
Faktycznie w amatorskich zabawach wystarcza bateria, przewód, i włącznik.
Ale mimo wszystko powinniśmy się starać żeby były to rzeczy sprawdzone a nie zaśniedziały fajans bo komuś może coś urwać przez niekontaktujący styk.

_________________
SID


29 kwi 2007, o 22:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 23:36
Posty: 10
Post 
To prawda co mowisz SID ale nie kontaktujący styk może pojawić się ze zbliżonym prawdopodobieniństwem u nas amatorów jak i w pro. Ale fakt faktem ja sam wszystko sprawdzam i na "sucho" tzn bez ładunków ze storazy przed każdym używaniem mojego zapalnika z panelem sterującym i polecam tak robić każdemu, lepiej dmuchać na zimne.

_________________
VENI VIDI VICI


29 kwi 2007, o 23:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 paź 2004, o 10:49
Posty: 33
Lokalizacja: Polska
Post odp
Jeszcze coś ....
A co do tematu PROFESJONALNY ZAPALNIK, hmmm
moim zdaniem tobie chodziło nie o zapalnik ale o profesjonalne sterowanie zapalnikiem z bajerami, bo zapalnik sam w sobie to zwykły odbiornik rezystancyjny prądu.... nic poza tym, włączasz napięcie popłynie prąd.... i po robocie.
Tyle że Profesjonalizm bedzie polegał na niezawodności takiego układu z zapalnikiem np.czasowym,radiowym,GSM,rtęciowym,sensorowym, itd.
Taki układ powinien mieć zabezpieczenie przed zanikiem zasilania - 2 źródła, conajmniej podwójny zapalnik - ( z zabezpieczeniem przed zmostkowaniem.......hehehe - w wersji dla Osamy ) , i kilka innych TEMATÓW.... no ale to faktycznie byłby już PROFESJONALNY układ.... a niekoniecznie skomplikowany.

_________________
SID


29 kwi 2007, o 23:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..