Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Syrena mina 
Autor Wiadomość
Post Syrena mina
witam pytanie poczęści związane z pirotechniką chcę zrobić coś takiego jak piszczącą minę ( zamiast bum sygnał syreny) jest mi to potrzebne do działań airsoft-u próbowałem z drutem zdjętym ze szpuli przekaźnika ale on prądu nie przewodził ( niewiem czemu) zastanawiam sięteż nad jakąś barierą optoelektroniczną ale spadnie liść i syrena bedzie wyła :/ ale to jest ostatni najlepszy pomysł


5 maja 2006, o 22:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2006, o 20:54
Posty: 33
Post 
chyba najproscie jakis prztyczek monostabilny i na niego jeszcze jakas plytka zeby powiesznia stawania byla wieksza i koniec filozofii :roll:
a z ta cewka to moze ie zeskrobales emalii z drutu ?? :wink:

_________________
Obrazek
!!BHP!!
Obrazek
!!BHP!!
http://www.zanim.napiszesz.prv.pl/
!!BHP!!


5 maja 2006, o 23:10
Zobacz profil
Post 
nawet polutowałem drut i nic :( przełoncznik monostabilny najlepiej to kilka w szerego ustawić (połączyć równolegle) i np na takiej desce szerokiej ale w to może nawet ktoś nietrafić najlepszy to byłby cieńki drut miałem taki ale już sie skończył ........ chyba do jakiś spłonek


6 maja 2006, o 08:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 17:28
Posty: 88
Lokalizacja: zewsząd
Post 
a ja mam takie drobe bytanie - żeby nie zakładać nowego tematu ( w końcu chodzi tu o minę i jakiś wyjec)

potrzebuję minę ostrzegawczą - nieduży "włącznik" taki co pod dywan wlezie, w rogu żeby był radio nadajnik (połączone kabelkiem) a ja ma w uchy łuchawkę i jak ktoś na to wlezie to ja będę wcześniej wiedział że coś takiego zaistniało (że ktoś wlazł)


7 maja 2006, o 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 14:08
Posty: 33
Post 
Hmm sprawa wydaje sie prosta. Podaj wiecej danych np.
Na jaka odleglosc ma dzialc to urzadzonko.
Jakie rozmiary ma to miec.
Napewno cos wymysle


11 maja 2006, o 07:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 17:28
Posty: 88
Lokalizacja: zewsząd
Post 
odległość minimum z 4 metry nadajnik może być trochę większy ( da się gdzieś ukryć) a mały czujnik (najlepjej jakiś stycznik) będzie leżał pod dywanem. odbiornik w kieszeni przewud do słuchawki a słuchawka w uchu :) dziwięk może być jakiś prosty np pip pip pip (jaka kolwiek częstotliwość byle by słyszalna przez człowieka :)


12 maja 2006, o 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 14:08
Posty: 33
Post 
Dobra niema sprawy jako odbiornik mozna zwykle radio kieszonkowe na pasmo FM zastosowac. Nadajnik moge wykonac za pare "groszy".
Generatorem moze bardzo popularna kostaka ne555 praktyczni neismiertelna. Bedzie on generowal sinusoide ktora zostanie zadana na czestotliwosci FM. Nadajnik jest wielkosci polowy dlugopisu. Wlacznik poprostu bedzie przelaczal obwod miedzy masa a generatorem zeby podczas oczekiwania nadajnik nadawal cisze a nie szum.


12 maja 2006, o 14:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 14:08
Posty: 33
Post 
Dobra niema sprawy jako odbiornik mozna zwykle radio kieszonkowe na pasmo FM zastosowac. Nadajnik moge wykonac za pare "groszy".
Generatorem moze bardzo popularna kostaka ne555 praktyczni niesmiertelna. Bedzie on generowal sinusoide ktora zostanie nadana na czestotliwosci FM. Nadajnik jest wielkosci polowy dlugopisu. Wlacznik poprostu bedzie przelaczal obwod miedzy masa a generatorem zeby podczas oczekiwania nadajnik nadawal cisze a nie szum.


12 maja 2006, o 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 17:28
Posty: 88
Lokalizacja: zewsząd
Post 
dalego on mówi podwójnie dlaczego on mówi podwójnie ? :)
ile by kosztował taki cały nadajnik? może jakiś schemacik?


12 maja 2006, o 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 14:08
Posty: 33
Post 
Mysle ze w 10zl sie ulkad zamknie:) obudowa to nie problem w elektronicznych jest tego na stosy. A co do schemaciku to zaraz zrobie narazie musze stronke dokonczyc i bede siedzial nad Twoim.



oki
Obrazek


To jest nadajnik

Obrazek

A to generator
łaczysz wejscie N z wyjsciem Gen i uklad gotowy

a jeszcze wzorek na czestotliwosc f=1,44/(R1+2R2)C1


12 maja 2006, o 18:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 17:28
Posty: 88
Lokalizacja: zewsząd
Post 
narazie nad tym nie ślęcz.
jak będzie mi potrzebne to się do ciebje zwróce na maila


13 maja 2006, o 12:40
Zobacz profil
Post 
Zastosuj dzwonek bezprzewodowy, masz tam wszystko, tylko trzeba wyprowadzić dwa porzewody równolegle od przycisku do dodatkowego przycisku/ukrytego/
as


16 wrz 2006, o 19:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..