Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Silnik CTX-70 
Autor Wiadomość
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post Silnik CTX-70
Witam.
Na naszym forum brakuje sprawdzonych przepisów na silniki rakietowe.
Postanowiłem opisać jeden z moich silników na karmelek 60/40.
Na paliwa HP jeszcze przyjdzie czas ;)
Silników zrobiłem do tej pory 15 sztuk, tylko 2 nie wypaliły :D(wywalona zatyczka)

Potrzebne materiały :

70g mieszanki KNO3/SACHAROZA 60/40
Wikol
Poxipol(moze być każdy inny klej chemoutwardzalny)
Szkło wodne
Blok A4
Cement (moze być gips ale szpachlowy)
Szamot

Wymiary korpusu:

Długośc 9,5cm
Średnica wewnętrzna 2,5cm
Grubość korpusu 3mm

Bierzemy szkło wodne i wikol. Rozrabiamy 1/1-tak żeby nie było glutów. Tniemy paski papieru o szerokości 10cm, smarujemy klejem i nawijamy na coś o średnicy 2,5cm(ja nawijam na "pałkę" zrobioną na tokarce) aż uzyskamy grubość 3mm.

Zatyczki :

Robimy 2 papierowe foremki o średnicy 2,5cm i 1cm wysokości.
Rozrabiamy cement z wodą do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Następnie porcjami dodajemy bardzo drobno sproszkowany szamot. Cała masa musi być plastyczna tak zeby dała sie ugniatać w rękach.
Zapychamy nią równo nasze foremki .(W jednej z foremek-gdy masa jeszcze całkiem nie wyschnie-robimy na środku kanał o szerokości 3mm na wylot, można teraz ale mi krzywo wychodzi jak robię w świerzym paliwie.. o innym sposobie zaraz ;) ). Właśnie zrobiliśmy dyszę do naszego silnika :P

Wklejamy dysze w korpus poxipolem. Robimy z mieszanki karmelka. Wlewamy w korpus. Gdy wszystko ostygnie wklejamy zatyczkę górną.


Teraz najtrudniejsza część programu... wiercimy w paliwie kanał.
Kanał musi mieć 5cm długości i 3mm średnicy. Ja to robiłem na wiertarce stołowej(trzeba mieć troszke wprawy bo sie paliwo lubi lepić do wiertła)ale jak podjeżewam nie wszyscy ją mają :roll:

I tu niech napisze ktoś kto robił innym sposobem, bo robienie tego przy odlewaniu paliwa jest troche kłopotliwe

Gdy już mamy prawie całkowicie gotowy silnik w środek, w kanał sypiemy dobry pcz z dodatkiem pyłu Al.
Wkładamy lont, zalepiamy woskiem lub plasteliną i silnik gotowy.


naRa


16 wrz 2005, o 16:10
Zobacz profil
Post 
witam!!!

zrobiłem ten silniczek ale z troche innych materiałow a mianowicie korpus miałem gotowy bo po sylwestrze poszedłem sobie na spacerek z dziewczyną i zbierałem puste korpusy :):) i zatyczki zrobiłe z fugi do kafelek :) wiem ze to troche drogie ale ja to mam narazie za free bo niedawno moj starszy robił remont i mam jeszczee 3kg a reszte zrobiłem po twojemu i przyznam ze silniczek miał niezłego kopa :):) pozdrawiam


28 mar 2006, o 11:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..