Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Paliwa 
Autor Wiadomość
***

Dołączył(a): 20 gru 2004, o 21:19
Posty: 59
Post 
Czy istnieją jakieś znacząco lepsze od karmelka paliwa oparte na nadmangaianie potasu lub chloranie potasu?


7 lip 2005, o 14:43
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2004, o 20:19
Posty: 105
Lokalizacja: z łona Matki
Post 
Każda mieszanina podczas spalania której wydobywają się spore ilości gazów a spalanie ma odpowiednie tempo nadaje się do silników rakietowych. Jako, iż Chloran i Nadmanganian są wyśmienitymi utleniaczami nadają się jak najbardziej. BNa + Chloran daje mieszanine świszczącą która jednak świetnie spisuje się w Silnikach a dodatkowo daje świetny efekt dźwiękowy.

Można kombinować z takimi mieszankami do woli chociaż w internecie jest tego masa :)

Teoretycznie możesz zapisać sobie reakcje wyliczyć jaka objętość gazów powstanie potem przetestować szybkośc spalania i jeśli wszystko bedzie ok zapakować do Silnika :)

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


7 lip 2005, o 14:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 cze 2005, o 14:21
Posty: 12
Lokalizacja: scukierni
Post Pytanko
Jak mocno musi być sprasowany kclo3 i BNa do gwizdka?


Ostatnio edytowano 14 sty 2007, o 18:03 przez Chłemik, łącznie edytowano 1 raz



30 lip 2005, o 22:20
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Djuke napisał(a):

Teoretycznie możesz zapisać sobie reakcje wyliczyć jaka objętość gazów powstanie potem przetestować szybkośc spalania i jeśli wszystko bedzie ok zapakować do Silnika :)

Pozdrawiam


Nooo... gówno prawda
JA niedawno z powodu chwilowego braku KNO3 chciałem zrobić paliwo na KCLO3 + sacharoza. No więc. Zmieszałem stechiometrycznie. Paliło sie bardzo szybko. Dodalem smaru do łożysk. Na papierze ledwo co sie tliło.
Ale kij. Załadowałem do silnika, nawet nie robiłem kanału. Zakręciłem dysze . Był test statyczny. Silnik tak pierdyknął że sie ojciec wystraszył :szok: :? :roll:
Czyli w ciśnieniu atmosferycznym to sobie mozesz sprawdzać....
////// taki mały ot ;)

KMnO4 i KCLO3 nie nadają sie do paliw rakietowych za żadnego grzyba.
1)Wrażliwość
2)Trwałość
3)Przy wzroście cisnienia, paliwa na tych utleniaczach poteżnie zwiekszaja prędkość spalania. Są poprostu nie do opanowania.
4) KMnO4 zawiera mało tlenu :] mały IW....

Wogóle testy paliw na tych utleniaczah to stracony czas..

To narazie tyle bo ide spać PAPAPAPA :* :lol:


30 lip 2005, o 23:38
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2004, o 20:19
Posty: 105
Lokalizacja: z łona Matki
Post 
CTX napisałem "teoretycznie" :) To co napisałeś spedza sen z powiek wielu ludziom którzy narzekają, że ich PCZ wolno pali się na wolnym powietrzu a w Armatach, Petardach czy silnikach spisuje się świetnie.

Chloran + BNa osobiście ściskałem mniej więcej tak jak flary i świszczało i latało jak trzeba :)

_________________
Obrazek


31 lip 2005, o 10:32
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2004, o 20:19
Posty: 105
Lokalizacja: z łona Matki
Post 
Opowiadasz człowieku niesamowite pierdoły, aż się przykro robi. Po pierwsze żadnemu "nowemu" nie polecam paliw typu HP bo bardzo trudno je okiełznać i uzyskać powtarzalność. PCZ jako paliwo ma tylko jeden bajer - mianowicie piekny piuropusz iskier wylatujacy z dyszy... 20g PCZ 20g ładunku to naprawde osiągnięcie... 20g Karmelka na Sacharozie spokojnie przy dobrej dyszy wynosi w powietrze kilka razy tyle :) Jakbyś nie wiedział to Karmelek jest stosowany w niektórych rakietach (albo był :P) Ziemia-Powietrze. Jak najbardziej serdecznie polecam Karmelka, dlaczego?:
1. Łatwy w przygotowaniu
2. Nie trzeba prasować
3. Nie trzeba się martwić że Kanał się "zawali"
4. Znakomite osiągi
5. Dobra powtarzalność

To by było na tyle mojego wywodu :)
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


19 sie 2005, o 12:04
Zobacz profil
Post 
benzoesan sodu- E-222 / saletra potasowa 50/50
E-222 dostaniesz w każdej przetwórni art. spoż lub skl. chem. Miesznina ta musi być ubita! jeśli nie to wybuchnie. Ubijać na mokro.Jest spotykana w rakietkach za 10 groszy.

Nitroceluloza 12% nasączona acetonem i nawilżona 10% wody ponieważ aceton może zawierac sladowe ilości wody, a przy poziomie 17% N.C. nawe się nie pali. Uzyskuje się żel, który po odparowaniu acetonu twardnieje. Najlepiej włorzyć go w rurkę, a po chwili w srodek rurki włożyć mniejsza rurkę, aby uzyskać kanał spalania ( o ). Dzieki temu jest wieksza powiesznia spalania, stosuje to nawet przy prochach chloranowych. :twisted:


9 wrz 2005, o 00:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2005, o 11:14
Posty: 41
Lokalizacja: Cz.. a nie powiem :p
Post 
Jakie waszym zdaniem jest najlepsze paliwo na bazie chloranu?? Piszcie :D .

_________________
...Killer behind you, his blood lust defies all his needs...


19 paź 2005, o 10:26
Zobacz profil
Post 
A co sądzicie o:
PbO2/ftalan dibutylu/kwas stearynowy = 50:45:5 ?
Jest to "Kompozycja C" firmy Thiokol. Zdecydowanie HP, a jakoś niewiele się czyta o niej


20 paź 2005, o 14:55

Dołączył(a): 17 lis 2005, o 23:44
Posty: 8
Post a takie koromysło ??
słyszał cos ktos kiedys ( alibo i lepiej próbował ) mieszaniny wodzianu hydrazyny i nadtlenku wodoru ??


27 lis 2005, o 13:20
Zobacz profil
*****

Dołączył(a): 15 gru 2004, o 19:15
Posty: 59
Post 
Tak xystof tym czyms napedzano samoloty z napedem rakietowym Messerschmit Me 163 Komet. Jednak bylo to cholenie niebezpieczne wiele tych samolotow splonelo lub eksplodowalo przy starcie jak i podczas tankowania (tankowanie odbywalo sie na niedlugo przed startem, poniewaz przechowywanie samolotu z pelnym bakiem bylo szalenie niebezpieczne. W amatorskim rakietnictwie paliwo moim zdaniem nie ma zastosowania po 1. ciekle po 2. cholernie niebezpieczne i nieprzewidywalne.


27 lis 2005, o 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 17 lis 2005, o 23:44
Posty: 8
Post 
a to ze niebezpieczne to nic nowego w koncu to hydrazyna, a ze ciekłe to nie koniecznie wielka przeszkoda, poza tym to pewnie mozna sterowac jakos stabilnoscia tej mieszanki przez dobór stęzeń ?? wyczytałem ta mieszanine w Bielańskim i jestem ciekaw czy ktos próbowal . A swoją droga niemcy sporo takich rodzynków wymyslili np zeby zamiast tlenu dawac ozon jako utleniacz (oczywiscie skroplony) w paliwach rakietowych , równiez niestety był niestabilny bo wybuchał w zbiornikach sam z siebie


29 lis 2005, o 21:32
Zobacz profil
Post 
Mam pytanko jaki skladnik dodac do paliwa KNO3 i sacharoza aby z dyszy lecial plomien nie tylko dym?
Probowalem juz pyl Al i nic nie daje moze lepiej nie dawac do paliwa lepiszcza?

POZDRAWIAM
RL


2 kwi 2006, o 19:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2006, o 18:36
Posty: 4
Post 
Polecam spróbować mieszaniny pyłu cynkowego (najlepiej jak najbardziej drobnoziarnistego) i siarki, oczywiście w proporcjach stechiometrycznych. Taką mieszaninię poleca P. Elsztein "Młody modelarz rakiet".

_________________
Mariusz Galek


8 kwi 2006, o 11:09
Zobacz profil
SianoPIS!

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 14:29
Posty: 22
Lokalizacja: Piła
Post 
Mam pytanko czy jak do karmelka doda sie Mg Al albo Fe to będzie nasz karmelek iskry dawał?

_________________
Wilux PL


8 kwi 2006, o 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 lip 2005, o 12:10
Posty: 5
Post 
Zależy ile tego dasz no i czy to będzie pył czy opiłki. Jeśli pył to raczej tylko płomień będzie jaśniejszy a jeśli opiłki to będą leciały iskry.


10 kwi 2006, o 14:36
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2005, o 21:22
Posty: 412
Post PYTANIE
Witam!
Mam pytanie dotyczące paliwka rakietowego a raczej 2 pytania.

1)
Kilka dni temu rozebrałem rakietke komercyjną i wyjąłem silniczek rakietowy.
Paliwo było pomarańczowe jak cegła, bardzo dobrze się kruszyło.
Ogień był zdecydowanie pomarańczowy.
Praca silniczka baaaardzo równa.
Po spaleniu mieszanka zmniejszyła swoją objetość do czarnej skorupki z małymi bąblami na ścianach.
Większość paliwa w gazy się zamieniła.
Widziałem tą mieszankę również w rzymskich ogniach (z takiej rurki gwaiazdki strzelają w odstępach czasu np. co 2 sec)
Wie ktoś coś o tej mieszance ?

2)
Czy można użyć do rakietki prochu amonowego ?
Jeśli tak to w jakich proporcjach ?
mam takie:

NH<sub>4</sub>NO<sub>3</sub> 85% | C 15%
NH<sub>4</sub>NO<sub>3</sub> 50% | C 50%
NH<sub>4</sub>NO<sub>3</sub> 70% | C 30%

Można dodać siarkę ?

Mam nadzieje, że dostane dużo odpowiedzi :)

Pozdro!

//Poszukaj o paliwach HP to ci odpowie na nurtujące cię pytania odnośnie pkt2

_________________
Nigdy nie zrobiłem żadnej mieszanki pirotechnicznej ani materiałów wybuchowych, a wszystko to co piszę to totalne kłamstwa lub rzeczy skopiowane z innych stron.
Obrazek


6 maja 2006, o 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2005, o 11:14
Posty: 41
Lokalizacja: Cz.. a nie powiem :p
Post 
Ja się nie bawię w żadne karmelizowanie. KNO3+sacharoza wagowo 6/4 bardzo dobrze zmielone pakuje do korpusu, ubijam mocno, robie kanał i gotowy silnik. Na tym paliwie osiągam jakieś 100m.Uzywam korpusów papierowych (a jako formy strzykawki 2ml).
Pozdrawiam :)

_________________
...Killer behind you, his blood lust defies all his needs...


18 sie 2006, o 22:21
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2005, o 21:22
Posty: 412
Post 
diabeł tkwi w szczegółach
ja nie mam już z karmelkami żadnego problemu odkąd posiadam wagę cyfrową z dok do 0,1g i młynek elektryczny
każda moja rakietka lata i już nawet wynoszą małe ładunki w niebo :]

najpierw odmierzamy na wadze składniki dla przykładu - 65g KNO3 i 35g sarachozy
potem mielimy osobno
gdy już zmielone, to je łączymy i mieszamy razem
następnie do garnuszka i minimalne ilości wody
i tu jest jeden haczyk
czasami jak dodacie mało wody i zamieszacie dalej jest pył ale spróbujcie mieszać dalej przez minutę i się okaże, że się zrobi ciasto takie !
jeśli za gęste, dodajemy wody (po kropelkach) i znowu mieszamy
trzeba osiągnąć taką konsystęcją, aby się nie przyklejało wszystko do bagietki szklanej
jak się przykleja to kroplę wody i mieszamy
i będzie takie baardzo gęste błotko
polecam dodawać wrzątku a nie zimnej wody
potem grzejemy i jak się zacznie pienić to ciągle mieszamy i mieszamy, co chwilę zdejmując z ognia, aby najpierw wyparowała cała woda a nie zaczęło się karmelizować razem z wodą w środku :]
czy jest woda sprawdzamy po tym, że gdy damy garnek nad duży ogień nie usłyszymy bulgotania
gdy już nie będzie bulgotania można dać nad średni ogień i cały czas szybciutko mieszając
zrobi się taki gęsty piękny karmelek
grzejemy aż do osiągnięcia koloru leciutko złotego
jak przeholujecie z karmelizowaniem (mocno-pomarańczowy aż do brązowego) będzie mocno higroskopijny

to na tyle
mam nadzieje, że komuś pomogłem

pozdro

_________________
Nigdy nie zrobiłem żadnej mieszanki pirotechnicznej ani materiałów wybuchowych, a wszystko to co piszę to totalne kłamstwa lub rzeczy skopiowane z innych stron.
Obrazek


29 paź 2006, o 13:54
Zobacz profil
Post 
Wilux napisał(a):
Mam pytanko czy jak do karmelka doda sie Mg Al albo Fe to będzie nasz karmelek iskry dawał?


JJ napisał(a):
Zależy ile tego dasz no i czy to będzie pył czy opiłki. Jeśli pył to raczej tylko płomień będzie jaśniejszy a jeśli opiłki to będą leciały iskry.


A co bedzie jesli dodam do karmelka a)pyłu lub b)opiłków Al?
Chciałbym aby w locie rakietka dawała głośny świst. Co musze zrobic w takim razie?


18 gru 2006, o 20:53
Post 
Świszczeć w locie będzie tylko mieszanina KCLO3 i Benzoesan sodu 7:3 ale ciążko na tym zrobić rakietke tak by nie wybuchła. :D


18 gru 2006, o 20:57
Post 
Na jakiejś stronie czytałem o tym że zamiast karmelizować azotan potasu z cukrem trzeba składniki dokładniezmielić i dodać denaturatu żeby była konsystencja ciasta.Czy takie paliwo jest gorsze od karmelka?Na tej stronce podane były też proporcje 3 razy więcej azotanu potasu niż cukru(wagowo).Czy taka proporcja będzie leprza niż proporcja 65:35??


29 mar 2007, o 20:04
Post 
Nie ma to jak dobra stara karmelka.Pierwszy raz zrobiłem silnik na KNO3 i cukier.Tak się cieszyłem , a tu tylko dym.Druga była na p.cz.Tez troszkę poiskrzyło i dupa.Znalazłem malutą przenośną kuchenkę gazową zroibłem karmelke na dworze (zawsze bałem się karmelizowac w domu).Nalałem paliwa , i jak poleciało to ho , ho.
A więc.
Karmelka jest chyba najprostszym i najlepszym paliwem dla początkujących , no i także dla tych bardziej doświadczonych :P

P.S.Karmelek ma jeszce lepsze osiągi jak doda się małą ilość (5-10%) tlenku żelaza (dodajemy na początku)

Pozdrawiam Maganus.


29 mar 2007, o 20:55
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2006, o 18:25
Posty: 149
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Post 
Maganus napisał(a):
P.S.Karmelek ma jeszce lepsze osiągi jak doda się małą ilość (5-10%) tlenku żelaza (dodajemy na początku)

nie 5-10 tylko 1-3%, i nie tlenku tylko bodajze trojtlenku dwuzelaza. Fe2O3


30 mar 2007, o 17:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2007, o 18:24
Posty: 18
Post 
Mam pytanko czy jak sie robi karmelka to czy nie wybuchnie bo ja chciałbym go po kryjomu zrobić a co to będzie robota po kryjomy jak walnie i całą chate zasmrodzi?? proszę o pomoc i wasze przepisy najpopularniejszy to Kno3 +cukier :D :D :D

_________________
www.rychugk94.fora.pl


17 cze 2007, o 13:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..