Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Paliwa 
Autor Wiadomość
Post Paliwa
CześćJestem ciekawy jakich paliw urzywacie do swoich rakietek?


22 lis 2003, o 16:26
****

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 20:29
Posty: 70
Post 
ja zwykłem używać sypkiej saletry z cukrem, ewentualnie karmelizowanej. Rzadziej proch (jak sypnąłem pare grudek na koniec paliwa to rozpetardziło silniczek, nawet nie ruszywszy resoraka)


23 lis 2003, o 13:07
Zobacz profil
*****

Dołączył(a): 6 paź 2003, o 21:04
Posty: 53
Lokalizacja: z daleka..
Post 
ja od nie dawna zabrałem się za rakiety i narazie stosuje karmelka 65:35(KNO3:cukier), w stos. wagowym. Będe próbował też z PC i prubuje "uszlachetnić" karmelka.

_________________
Udanych i miłych eksperymentów.


24 lis 2003, o 17:44
Zobacz profil
Post 
CześćSłyszałem o fajnych paliwach zawierających:14% skrobi16% żywicy epoksydowej12% pyłu Mg58%saletra potasowaCzy ktoś wie wiencej o tym paliwie? Interesuje mnie ono ze wzglendu na to że nietrzeba karmelizować (nielubie tego :))Ps: Chyba do żywicy nie trzeba stosować utwardzacza :)


18 gru 2003, o 21:41
Post 
co do paliw zajzyj tu:http://www.ksard.republika.pl/Amatorskie%20paliwa_c.htmMozesz uzyc prochu modyfikowanego (tz saletra potasowa i wegiel drzewny) do ubijania zwilz acetonam albo denaturatem.A do petardy to tak ma 5g prochu , w domu nigdy nie da sie zrobic tak dobrego prochu jaki jest w petardach ,uzyskuja go przez dlugotrfale mielenie, nawilzanie no i nie nalzey zapomniec o pyle aluminowym ktory poprawia jakosc spalania i ziweksza huk :)


5 kwi 2004, o 21:14
Post 
Jak robię karmelka KNO3/cukier 65/35 to po skarmwlizowaiu wytrzymuje góra 2 dni a potem jes w nim tyle wody, że się można utopić :lol: nie wiem czy tak ma być (aż tak higroskopijne jest to holerstwo ?? ), piczę to tu bo nie chcę tworzyć nwego tematu


15 paź 2004, o 16:03
Post 
heh, no niestety, mi sie karmelek nie rozpływa tak jak tobie ale wyraźnie gożej sie pali!
hm.. to przedstawie moją karmelke "zielona karmelka Uodygina" :lol: ;)
-Cr2O3:6-8% w stosunku do reszty...
-kno3/sacharoza 60/40

ma podobne (troszke lepsze) właściwości (osiągi) od czerwonej karmelki..
uzyłem Cr2O3 bo mam go naprawde duzo, a jest niezłym katalizatorem, napewno lepszym od tlenku-Fe.


15 paź 2004, o 17:35
Post 
Próbuje właśnie zrobić silnik na paliwo ze słabej NC, nitrowanej o 10 minut krucej i w mniejszej temperarurze niż zwykle (spalała się nawet przyzwojicie). NC zwinołem w wałki i włożyłem do korpusu z żywicy epoksydowej (który teraz się ostatecznie utwardza). Jak ten pomysł wypali, to zrobie większą partię NC i rozpuszcze ją w acetonie. Będę wlewał aceton do korpusu (z bagietką na kanał) i odparowywał i tak, aż się zapełni suchym NC. Sugestie i rady mile widziane :).


4 lis 2004, o 16:49
****

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 20:29
Posty: 70
Post 
To zapal sobie rozpuszczoną w acetonie NC (oczywiscie wysuszoną). NC ma niski bilans tlenowy i potrzebuje tlenu atmosferycznego przy spalaniu - jak ją zaprasujesz na acetonie to dostęp do takowego ttlenu nie będzie zbyt duży.


4 lis 2004, o 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2004, o 18:15
Posty: 11
Lokalizacja: szczep amazonek
Post 
mam pytanie prosze powiedzcie mi jakiego spoiwa używacie do prochu czarnego , jak w silnik włożyłem z acetonem to po odparowaniu proch sie sypał, może jakiegoś kleju użyć??

_________________
przybywam w pokoju (co za chińczyki)
myślicie że sie boje tej niby rakiety (przecież wiem że oni tego jeszcze nie umią to dopiero XVIIIw.) ha ale śmieszni przecież tego nie zapalicie.... pszszt,
je***, aaaaarrgggh moje biodro???!!!!!!!!


14 sty 2005, o 09:34
Zobacz profil
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Rozpuść w acetonie trochę NC ,naturalny kauczuk albo szelak w alkoholu, PCV w THFie, dekstrynę w wodzie <- nie polecam będzie schło wieki) i tym zarób proch przed wlaniem do silnika.

//edit K-x

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


15 sty 2005, o 01:24
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Jeśli dasz jakieś kleje czy NC w większej ilości to raczej tego nie zaprasujesz-budyniu nie zaprasujesz :) :) :)


19 sty 2005, o 21:32
Zobacz profil
*****

Dołączył(a): 15 gru 2004, o 19:15
Posty: 59
Post 
CTX jesli dasz tyle NC zeby budyn to zrobilo z Pcz to wtedy takie paliwko jest do wyzucenia ma za mala moc!! ja daje srednio 0,1ml NC rozcienczonego z acetonem do 1ml na 10g Pcz i powstaje taki sypki proszek dosc lepki ale nie zbrylajacy sie i tak spreparowana mieszanine zaprasowuje w silniku po zaschnieciu jest twarde jak skala i moc jest solidna


27 sty 2005, o 23:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2004, o 18:15
Posty: 11
Lokalizacja: szczep amazonek
Post 
ja nadal uważam że karmelek jest najlepszym paliwkiem może troche kapryśnym przy przyżądzaniu go ale ta siła...

P.S. jak udało mi sie przyżądzić dobrego karmela to on nie był plastyczny tylko taki jak sklejone grudki soli, i bardzo kruche wziąłem go jakieś
4 lyżki od zupy i spalił sie prawie natychmiastowo robiąc odrazu kupe dymu, i silniki mi rozpetardza!?!?!?!?

_________________
przybywam w pokoju (co za chińczyki)
myślicie że sie boje tej niby rakiety (przecież wiem że oni tego jeszcze nie umią to dopiero XVIIIw.) ha ale śmieszni przecież tego nie zapalicie.... pszszt,
je***, aaaaarrgggh moje biodro???!!!!!!!!


26 lut 2005, o 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2004, o 18:46
Posty: 23
Post 
Tak, czytam ten temat i doszedłęm do wniosku, że wszyscy tu proponują Karmelke jako paliwo dla początkujących. Może i jest ona dobre, ale czasem początkującemu może byc trudno ją przyżądzić. Sam próbowałem i kiepsko mi to szło.
Gdzieś czytałem że jak do KNO3+cukier doda się Siarki to będzie lepsze na paliwko, bo produkować będzie więcej gazów. Więc zrobiłem takie paliwko:
KNO3-60%
Cukier puder-40%
Siarka-około 15% do całości
Wszystkie składniki były bardzo dobrze rozdrobnione (prawie jak mąka)
Zaprasowane na sucho na imadle, (na sucho, bo nie chciało mi się czekać aż wyschnie)
I właśnie na tym paliwie poleciała moja pierwsza rakietka ,a dokładniej sam silnik na patyczku. Był to silniczek z przepisu na Vortalu, ten co na strzykawce robiony i z dyszą z gipsu.

ps. Te paliwo jest chyba jeszcze prostsze niż karmelek.


7 mar 2005, o 15:56
Zobacz profil
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
No właśnie nie jest prostsze bomusisz mieć bardzo dobrze zmielone składniki...

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


7 mar 2005, o 22:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2004, o 18:15
Posty: 11
Lokalizacja: szczep amazonek
Post 
No właśnie ,,zmielone prawie na mąkę" to nie każdy będzie miał młynek który tak bedzie mielił wszystko na prawie mąkę. Do tego karmelka jest tania pod względem substratów których do niej użyjemy, no nie wliczając kosztow grzania. Teraz robie tylko karmelke bo ma dużą siłe ona nawet nadaje sie na petardy a trudna w przyżądzeniu nie jest. kilka prób tak około no dajmy 5 razy i umiemy ją przyżądzać.

_________________
przybywam w pokoju (co za chińczyki)
myślicie że sie boje tej niby rakiety (przecież wiem że oni tego jeszcze nie umią to dopiero XVIIIw.) ha ale śmieszni przecież tego nie zapalicie.... pszszt,
je***, aaaaarrgggh moje biodro???!!!!!!!!


8 mar 2005, o 12:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2004, o 18:46
Posty: 23
Post 
I tu was zaskoczę !
Ja niemam młynka :P
Na złomiwisku znalazłem puszkę z takimi małymi kuleczkami (ok 2-3mm)
To chyba jest jakiś śrut. I to daje do słoiczka i do tego składniki (każdy oddzielnie) i trząsam tym jak się da (taki pseudo młynek kulowy) . Słoik nie pęka, przy dłuższym mieleniu uzyskuje się dobre efekty, a tak mialę na taką konsystencje mąki ok. 10-15 min. Potem przez pończochę od mamy :D i jest "mąka"
A cukru pudru to chyba nie mieli się :wink: 8) więc, ewentualnie siarka, ale ja mam już zmieloną. A jakbym niemiał jej zmielonej to w końcu też bym se ją sam zmielił w tym słoiczku.
A jak ktoś niema śrutu :D to mogąbyć kuleczk iz łożysk, tylko wtedy sąone chyba większe więc trzeba wytrzymalszy bemben znaleźć


8 mar 2005, o 14:11
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2005, o 20:30
Posty: 153
Lokalizacja: Kraina Czarnego Złota
Post 
Moje paliwo to (wagowo): 35% KNO3, 40% C, 25% S - pali się o wiele wolniej od zwyklego pcz, co jest spowodowane duzo mniejszą ilościa utleniacza, ale przez to moja rakieta leci przez ok. 15 sek (czasami dluzej) :D 8)

_________________
Obrazek


3 kwi 2005, o 18:22
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2004, o 15:23
Posty: 68
Lokalizacja: not yet......
Post 
to ja powiem tak, ogólnie proch czarny je¶li chcemy go u¿ywaæ w SR powinien mieæ wiêcej wêgla kosztem utleniacza.

ps. ja i tak robie standardowy 75/15/10 i dopalam go je¶li potrzeba mieszank± tlenków Fe, choc ostatnio wychodzi mi taki p.cz ¿e trza go spowalnieæ :idea:


pozdr. K-x

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


3 kwi 2005, o 22:04
Zobacz profil
Post 
Ja w książce pt. "Młody modelaż rakiet" znalazłem paliwo o dziwo nie opisane w tym działe ?? a mianowicie Zn i S w stosunku 2,04:1 ja go nie używałem ale w tej książce je zachwalali. Nie jest bardzo drogie ok 20zł za 1,5 kg ja go nie testowałem bo dopiero zamieżam zacząć robić rakiety leczy wydaje się całkiem fajne i proste w użyciu .


21 kwi 2005, o 20:09
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2004, o 15:23
Posty: 68
Lokalizacja: not yet......
Post 
by³o wa³kowane tylko w innych komnatach, w mieszaninach pirotechnicznych, ameryki nie odkry³e¶ bo w korsarzach za 5gr stosuj± ten proch Zn S 50 : 50

pozdr. K-x

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


21 kwi 2005, o 20:20
Zobacz profil
Post 
http://www.pinot.webpark.pl/efekt.html


22 kwi 2005, o 13:43
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2005, o 20:30
Posty: 153
Lokalizacja: Kraina Czarnego Złota
Post 
Bardzo czesto slysze o paliwach na bazie aa. Tylko ze jak robie takie paliwo na aa, to wychodzi, hmmm, powiedzmy - marnie. Nie znam zadnego dokladnego przepisu na jego bazie, szukalem w wielu miejscach, i nic. Moglibyscie cos poradzic??

PODRO, eReSix

_________________
Obrazek


29 kwi 2005, o 18:13
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 17:37
Posty: 202
Lokalizacja: Radom
Post 
Moim zdaniem całkiem dobre wyniki powinieneś otrzymać na miesznkach:
-AA + Mg ( pył) proporcje chyba 60%: 25% reszta to lepiszcza
- AA+ węgiel drzewny 60%: 25% + lepiszcza
- Azotan amonowy 70%
Aluminium 5%
Epidiam 18 %
Dwuchromian potasu 5%
Węgiel drzewny 2%

_________________
Obrazek


29 kwi 2005, o 18:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..