Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Paliwa 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2007, o 21:56
Posty: 248
Lokalizacja: chसार गते:vorte१५, x१८,:sla(41hue:PERC)pnea:d२ -१t
Post 
Nie rob nic po kryjemu. A w szczególności karmelka bo może ci sie chociazby garnek przypalic. Przepis jest np. na vmc. Nie pisz takich durnych postów bo sie nie obejrzysz a dostaniesz kolejne ostrzezenie.


Ostatnio edytowano 24 lip 2007, o 06:49 przez PoDpalacz666, łącznie edytowano 1 raz



17 cze 2007, o 13:57
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Troche odkopie....

CTX napisał(a):
KMnO4 i KCLO3 nie nadają sie do paliw rakietowych za żadnego grzyba


Ha i tutaj muszę sie nie zgodzic 8) KClO3 jest stosowany w paliwach rakietowych !! Spotkałem skład paliwa opartego o KClO3:

GUEVARA-1 (ISP=135):
Polimer (lepiszcze).......................................15 %
Proszek PCW (donor Cl)................................5 %
Magnez w postaci proszku 0,1 mm.............10 %
KNO3............................................................15 %
Sr(NO3)2........................................................15 %
KClO3............................................................40 %

Jest to paliwo opracowane przez PINOTa sam nazwał to herezją ale taki skład istnieje !! Jest to paliwo widowiskowe dająca czerwony plomień.

Skład ze strony: http://pinot.webpark.pl/efekt.html


24 cze 2007, o 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2007, o 21:36
Posty: 43
Lokalizacja: Piła
Post 
Ja używam Pcz lub saletry z cukrem. Rakietki całkiem niezłe wychodzą :)


15 lip 2007, o 01:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 wrz 2006, o 18:13
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Witam.
Ja już rakietkami sie zajmuje mniej więcej od roku, karmelka to rzeczywiście super paliwko, proste, tanie i względnie mocne.
Jednak zaczynam już coś poważniejszego, bawię sie paliwem o składzie:
KNO3-61%
S-3%
Al-18%
Żywica epoksydowa [epidian 5]-18%
Niby też zawiera jako utleniacz saletre, ale kopa ma dużo dużo większego od zwyklej karmelki, nawet zastanawiałbym sie czy nie podciągnąć tego lekko pod HP :)
Wielkim plusem a za razem minusem tego paliwa jest to ze nie trzeba tutaj karmelizować niczego, więc nic nie powinno sie zapalić. Po dodaniu do mieszaniny substancji sypkich żywicy oraz utwardzacza poprostu ugniatamy paliwo przez folie, a nastepnie pakujemy do silniczka i czekamy kilka godzin aby sie dobrze utwardziło.
Kolejnym plusem jest piękny długi płomień wylotowy. Nie to co karmelek, dużo dymu, czasami malutki płomień, podczas odpalania rakiety z tym paliwem wieczorem ogień aż zapiera dech w piersiach!
Naprawdę polecam to paliwo, jeśli robisz rakiety na karmelkach i przestaje Ci wystarczać ich moc oraz zaczyna przeszkadzać ich mała widowiskowość to nie masz na co czekać tylko wypróbować to paliwo!
Pozdrawiam!


22 lip 2007, o 22:18
Zobacz profil
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
Witam,
Wszystko pięknie ładnie tylko takie paliwo to patencik pewnych ludzi których nie raczyłeś nadmienić ani złożyć w ich stronę ukłonu :roll: :idea:
Pozdrawiam
Szymon

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


23 lip 2007, o 22:48
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
To ja to zrobię(jak już tu jestem):

Paliwo nosi nazwę: KNOSAL


Opracował je pan Arkadiusz(pirotechman) z forum: forum.pirotechnika.one.pl i chwała mu za to !!

Nazwę nadał mu o ile się nie mylę p.Ksard

Należy nadmienic iż paliwo MUSI pracowac w zacisku powyżej 150 inaczej kupa.... Jest dośc kapryśne i lubi sobie CATOwac.... przy zbyt dużym zacisku(rakietowcom z pomorza CATOwał przy KN=204) Problemem jest też zabezpieczenie korpusu silnika z tworzywa sztucznego przed temperaturą.. Więc ?? ?? Silniki z Aluminium co ma swoje + jak i - :wink: To tyle co liznąłem o paliwie KNOSAL


23 lip 2007, o 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 wrz 2006, o 18:13
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Witam.
Tak rzeczywscie zapomnialem o tym napisac, to paliwo to KNOSAL ktorego Tworca jego jest Ksard a nie Arkadiusz froncie :) Ksard to naprawde wybitna postac na polskiej scenie rakietowej :) Szacunek, respekt i hołd dla niego!!!
Rzeczywiscie paliwo jest nieco kaprysne ale uwazam ze trudno zrobic na nim silnik ktory nie poleci, mi z 10 jakie juz zrobilem kazdy polecial :) Zacisk jaki stosuje miesci sie w zakresie 150 a 200 w zaleznosci od tego co chce uzyskac.
Mozna rowniez do skladu jakiego podalem stosowac dodatki typu 1% C lub/i 1% Fe2O3.
Podtrzymuje opinie, jesli potrafisz robic karmelka a chcialbys cos innego efektowniejszego i mocniejszego to polecam KNOSALa ;)
Pozdrawiam!

//edit: Front, Arkadiusz wymyslil paliwo ZPP nazywane tez (z tego co pamietam) ZPM a nie KNOSALa, ZPP to odpowiednik KNOSALa ale stosuje sie w nim pyl magnezowy ktory jest w Polsce trudno dostepny, dlatego Ksard wymyslil knosala :)


25 lip 2007, o 22:37
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Zwracam honora ten squad jest p.Ksarda p.Arkadiusz miał inny skład:
KNO3 - 60
Siarka - 10
Al - 10
ŻE - 20


25 lip 2007, o 22:46
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, o 13:09
Posty: 270
Post 
Możliwe jest zastosowanie jako paliwa rakietowego N2H4 i H2O2...? Pytam czysto teoretycznie... Z resztą otrzymywanie hydrazyny jest troche kłopotliwe, a ja z natury leniwy jestem.. :lol:


12 sie 2007, o 11:07
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=14193 :)

W skrócie dac sie da ale to nie bardzo na amatorskie warunki a tym bardziej polskie.. Miejscowy Znachor Strzałowy powiedział iż 90% H2O2 odcodzi i tu cycat od muszego gówna( :lol: ) i jeszcze do tego hydrazyna :? Jeśli schrzani się cos w silniku to je***... :D


12 sie 2007, o 11:19
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, o 13:09
Posty: 270
Post 
front napisał(a):
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=14193 :)

W skrócie dac sie da ale to nie bardzo na amatorskie warunki a tym bardziej polskie.. Miejscowy Znachor Strzałowy powiedział iż 90% H2O2 odcodzi i tu cycat od muszego gówna( :lol: ) i jeszcze do tego hydrazyna :? Jeśli schrzani się cos w silniku to je***... :D


To pomyśl sobie o paliwku N2H4 i ciekły tlen... :twisted: :twisted: :twisted:


12 sie 2007, o 14:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 sie 2007, o 19:21
Posty: 8
Lokalizacja: Sam nie wiem...
Post 
A czy słyszeliście o ,,perełkach''? Są to łupinki, ryżu najlepiej, obklejone mieszaniną prochu czarnego i kleju. Nie znam tylko proporcji, a najlepiej jak trafiłem to 1g kleju na 4g prochu i chyba jest OK (wyszła mi rakieta-komandos- czołgała się po ziemi, było sporo iskier i dymu :lol: .).

_________________
Czasem są kwasy, ale nie ma zasad...


28 sie 2007, o 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 sie 2007, o 11:13
Posty: 9
Lokalizacja: Zamość
Post paliwa
ja do swoich rakiet używam paliwa kermit trzeba dokładnie wymieszać utleniacze zlepiszczep a pózniej dodać reszte składników i wymieszać.
KERMIT-1 (ISP=135):
Polimer (lepiszcze)........................................15 %
Proszek PCW (donor Cl)................................5 %
Magnez w postaci proszku 0,1 mm..............10 %
KNO3............................................................15 %
Ba(NO3)2......................................................20 %
KClO3...........................................................35 %
KERMIT-2 (ISP=170):
Silikon N.........................................................20 %
Proszek PCW (donor Cl).................................5 %
Magnez w postaci proszku 0,1 mm................5 %
KNO3.............................................................10 %
Ba(NO3)2.......................................................20 %
KClO4............................................................40 %

_________________
kamil1026


1 wrz 2007, o 17:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 paź 2007, o 15:43
Posty: 1
Post 
Co powiedzie o takim składzie paliwka:

KNO3......................65g
cukier.....................35g
I do tego dodatki :)
C drzewny..............3g
Al pasywowane.......3g
S...........................3g

Z tego wszystkiego wychodzi 109g paliwa. Oczywiście zrobiłem zwykłego karmela do porównania

KNO3......................65g
cukier.....................35g

obj. paliwa wzrosła o jakieś 20% , podczas spalania sypał iskrami (pseudo karmel) choć nie uzyskał większego ciśnienia (na oko) Co o takim składzie sądzicie?


30 paź 2007, o 15:51
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Cytuj:
Co o takim składzie sądzicie

dodawanie tego co ma sie pod ręką do karmelka to nie sposób na śupel gites bajer paliwo tylko sposób na pozbycie sie paluszków :)
Mieszadłom mówimy NIE !!


30 paź 2007, o 18:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2007, o 12:59
Posty: 1
Lokalizacja: Łódź
Post 
Ja używam paliwa karmelka białego w proporcji 1/3 daje bardzo dobry ciąg.:D POLECAM TO PALIWO!!! Rakietki z tym paliwem latają mi na około 100m :D :)


11 lis 2007, o 13:41
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2006, o 20:07
Posty: 251
Lokalizacja: Londyn
Post 
pokaż filmik, bo raczej nie uwierzę:D

kilka osób pytało mnie o paliwo które napędza kijanki na moim filmiku, więc zamieszczę skład:
KNO3 65%
sacharoza 32%
Mg 0,17mm 1%
C drzewny~0,1mm 1%
Fe2O3 1%

paliwa nie karmelizuje choć doświadczonemu karmelkowcowi nie sprawiło by to kłopotu.

_________________
koniec z piro :/


11 lis 2007, o 15:09
Zobacz profil
Post Rakietki rolhend
Witam ja robie rakiety z karmelki "białej" różni się ona tylko tym ze dolewa sie wody do proporcji KNO3 i sacharozy (2:1) i gotuje tak długo aż odparuje woda i zrobi się gęsta masa. Według mnie karmelka "biała" szybciej sie spala i wydziela mniej gazów i dymu... nadaje sie lepiej do rakiet. Można ja przetrzymywać bardzo długo i nie traci swoich właściwości. Trzymam gotowe rakietki po kilka miesięcy i nic sie z nimi nie dzieje, a takie aż małe to nie są ważą od 160g do 180g i latają na prawdę dobrze czasem aż na wys. 5 piętra. Mam do was dwa pytania, a więc:
- Chciałbym uleprzyć moje paliwko i uzyskać iskry tylko ze nie wiem ile mam dać tego węgla, a po drugie w jakim momencie mam go dodać ?? w trakcie gotowania, czy po. :o
Proszę o odpowiedz :lol:


18 lis 2007, o 20:41

Dołączył(a): 14 gru 2007, o 16:55
Posty: 8
Post 
Sorry, że odkopuje temat ale Achtung ten skład paliwa co podałeś można prasować młotkiem czy trzeba prasą ??


6 sty 2008, o 17:23
Zobacz profil
Post 
Wogóle nie trzeba prasować, po prostu świeżo co zrobione wyciągasz i wkładasz w jakiś korpus i to wszystko.


6 sty 2008, o 18:10

Dołączył(a): 14 gru 2007, o 16:55
Posty: 8
Post 
Even napisał(a):
Wogóle nie trzeba prasować, po prostu świeżo co zrobione wyciągasz i wkładasz w jakiś korpus i to wszystko.


Chyba sie nie zrozumieliśmy :P Nie chodzi mi o skarmelizowane paliwo, tylko o takie prasowane. I pytam się dlatego, że nie wiem jak z czułością tej mieszanki choć podejrzewam, że aż tak czuła nie jest, lecz wole się upewnić :)


6 sty 2008, o 19:22
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2007, o 15:26
Posty: 639
Post 
zobacz tutka Achtunga o kijankach prasuje tam
http://pl.youtube.com/watch?v=avGOF3Fz40w
Respekt dla Achtunga za kunszt

_________________
<center>Obrazek
Obrazek
"...ale to już tak jest, że chemia jest the best i tyle..."</center>


6 sty 2008, o 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 gru 2007, o 16:55
Posty: 8
Post 
No respekt się należy :P A jeszcze pytanie związane z paliwami. Czy do rakiet lepiej stosować paliwo nr 2 czy te które Achtung podał tu w temacie


7 sty 2008, o 20:06
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2006, o 20:07
Posty: 251
Lokalizacja: Londyn
Post 
to z tego tematu. paliwo 2 jest do cyrkoblitzy, aczkolwiek nadaje się do małych silniczków ze spalaniem czołowym. paliwo nie wymaga prasy, młotek wystarczy, nie jest wrażliwe na uderzenie.

_________________
koniec z piro :/


7 sty 2008, o 20:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 gru 2007, o 16:55
Posty: 8
Post 
A czy na bloczek paliwa o szerokości 2cm i długości 4,7cm wystarczy dysza 5-6 mm czy też może 8-9 mm? Czy konieczne jest spalanie od końca ziarna paliwa, czy można od początku?


7 sty 2008, o 21:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..