Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Karmelka na KClO4 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:48
Posty: 7
Post Karmelka na KClO4
Witam :D
Ostatnio podczas testowania różnych rodzajów paliw rakietowych, wpadłem na pomysł aby wzmocnić trochę tradycyjną karmelkę używając silniejszego utleniacza. Osobiście czuję niechęć do mieszanin opartych na KClO3 ze względu na ich niestabilność, postanowiłem więc spróbować z KClO4. Proporcje standardowe 60 nadchloranu do 40 cukru. Podczas topienia cukru z KClO4 na patelni nie było żadnych problemów (oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i szybkim mieszaniu). Jako katalizatora dodałem 2% Fe2O3. Gdy paliwko troche ostygło, skręciłem je w mały wężyk i podpaliłem z jednej strony. Efekt naprawdę imponujący :D Niedług zamierzam przetestować to paliwko w praktyce w moich rakietach, postaram się wrzucić jakieś fotosy :D

_________________
Lont zawsze możesz dokupić.Palce nie.


14 lip 2008, o 23:55
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Cytuj:
moich rakietach
a może petardach :lol: :lol:


15 lip 2008, o 00:11
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2006, o 20:07
Posty: 251
Lokalizacja: Londyn
Post 
:szok: człowieku, KClO4 z sacharozą? myśl nad tym co robisz, nie masz zapasowych oczu. a katalizator do tego ehhhh, zauważ że na zwykłej karmelce da się zrobić rakiety które latają jak głupie. po co ulepszać? nie masz god mode by bez ogromnej wiedzy teoretycznej brać się za takie rzeczy, a jak sądze takiej wiedzy nie posiadasz.

_________________
koniec z piro :/


15 lip 2008, o 00:15
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
dobrze że na KClO3 nie robil :lol: :lol: dowiedział by sie co to niska temp. zaplonu :lol: :lol: bau bym sie robic karmel na KcLo4 :roll: ale widac ze sa tu "odważni" :lol: :lol: a pomijając wrażliwosc jaka ma ta mieszanka temp. zaplonu ?? ??


15 lip 2008, o 00:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:48
Posty: 7
Post 
Jeszcze nie testowałem temperatury zapłonu, ale podczas produkcji zachowuje się dokładnie tak samo jak zwykła karmelka :) Zresztą, zgadzam się z opinią że w zupełności wystarczy korzystanie z tradycyjnych karmelek, ale pirotechnika polega właśnie na eksperymentowaniu. Niektórych może przestraszyć sama nazwa "Nadchloran" ale karmelek na nim oparty podczas testów zachowywał się bardzo podobnie do tradycyjnego :)

_________________
Lont zawsze możesz dokupić.Palce nie.


15 lip 2008, o 00:42
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Cytuj:
ale pirotechnika polega właśnie na eksperymentowaniu


tak ale eksperyment jest sprawdzeniem jak to co policzylismy ma się do rzeczywistosci i nie jest to tak jak w XIXw :"to z tym i... o kur** spierdalac !! !! !! " :lol:

Nie wiesz chyba jak wrażliwa jest mieszanina KClO4/C12H22O11 zwłaszcza na tarcie :roll:


15 lip 2008, o 10:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..